Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/06/2018 - 14:59

Έχετε υπόψιν σας πως οι Betas δεν γίνονται Optimized στο κομμάτι της μπαταρίας.

 

Θα υπάρχουν σίγουρα διαφορές με τις επόμενες, είτε προς το καλύτερο, είτε προς το χειρότερο, αλλά αυτό είναι κάτι θα φανεί στη τελική τον Σεπτέμβρη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2018 - 15:06

Σε iPhone X πάντως κάποιοι λένε για αύξηση της διαρκείας μπαταρίας!

#243   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.662 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 18/06/2018 - 18:26

Σε 7αρι η μπαταρία είναι κάκιστη, η διαφορά στο -25% ....


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro

#244   cretan

cretan

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2018 - 18:40

Πάντος από το διάγραμμα χρήσης μπορείς να δεις πότε και ποια εφαρμογή σου ρούφηξε την περισσότερη μπαταρία. Εγώ με το 7+ δεν είδα διαφορά τουλάχιστον όχι κάτι ενοχλητικό. Λείπει όμως ο χρόνος αναμονής που είχε η προηγούμενη έκδοση

Τελευταία επεξεργασία από: cretan, 18/06/2018 - 18:40


#245   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.662 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 19/06/2018 - 19:14

iOS 12 beta2 για developers διαθέσιμη! 661,1 Mo για 7άρι.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro


Τελευταία επεξεργασία από: christos1414, 19/06/2018 - 19:19


#246   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.662 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 19/06/2018 - 20:49

Το Skype συνεχίζει να κρασαρει...


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro

#247   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2018 - 20:53

Το Skype συνεχίζει να κρασαρει...
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro


Αυτό είναι θέμα του Skype. Περιμένεις αναβάθμιση στο Skype αν αναβαθμιστεί μελλοντικά να υποστηρίξει το iOS 12. Το ίδιο και όλες οι εφαρμοεγες δεν είναι καθαρά θέμα iOS αλλά θέμα developer. Πιο συγκεκριμένα νομίζω πως το Skype και η ίδια η ms το έχει ψιλό παρατήσει.

#248   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.662 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 19/06/2018 - 21:38

Σιγά τώρα η M$ να κάνει άμεσα αναβάθμιση


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro

#249   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2018 - 07:28

τι διορθωσεις εχουν κανει με την beta 2 ?

αραγε εφτιαξαν αυτο θεμα με τις φωτο που ειχα αναφερει ?

ή το εχουν παρατησει ?

επισης για την μπαταρια τουλαχιστον με τν 1 beta εγω εχω δει αρκετα μεγαλη ζωη με την ενοια οτι κραταει 2 μερες και μαλιστα φορτιζω την δευτερη το βραδυ με 30% υπολοιπο

εχω ενα θεμα δεν ξερω αν ειναι του 12 η γενικα του iphonex θα το βαλω και στην κουβεντα για το iphone x

το θεμα ειναι οτι αργει να φορτισει δηλαδη το βαζω στον ασυρματο φορτιστη που προβλεπει η apple και φορτιζει κοντα 7 ωρες αλλα δεν φτανει στο 100% την μπαταρια μια φορα το ειχα δει στο 100 με φορτιση περιπου 8 η 9 ωρων δεν αναφερομαι σε φορτιση απο usb γιατι εκει καταλαβαινω τι φταιει επισης δεν εχω δοκιμασει την πριζα εχει ακουσει καποιος κατι?



#250   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2018 - 07:37

τι διορθωσεις εχουν κανει με την beta 2 ?
αραγε εφτιαξαν αυτο θεμα με τις φωτο που ειχα αναφερει ?
ή το εχουν παρατησει ?
επισης για την μπαταρια τουλαχιστον με τν 1 beta εγω εχω δει αρκετα μεγαλη ζωη με την ενοια οτι κραταει 2 μερες και μαλιστα φορτιζω την δευτερη το βραδυ με 30% υπολοιπο
εχω ενα θεμα δεν ξερω αν ειναι του 12 η γενικα του iphonex θα το βαλω και στην κουβεντα για το iphone x
το θεμα ειναι οτι αργει να φορτισει δηλαδη το βαζω στον ασυρματο φορτιστη που προβλεπει η apple και φορτιζει κοντα 7 ωρες αλλα δεν φτανει στο 100% την μπαταρια μια φορα το ειχα δει στο 100 με φορτιση περιπου 8 η 9 ωρων δεν αναφερομαι σε φορτιση απο usb γιατι εκει καταλαβαινω τι φταιει επισης δεν εχω δοκιμασει την πριζα εχει ακουσει καποιος κατι?

Έχεις δοκιμάσει αρχικά με άλλον φορτιστή και να δοκιμάσεις να φορτίσεις μέσω καλωδίου;

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 20/06/2018 - 07:37


#251   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2018 - 08:05

με καλωδιο οχι οπως ειπα πριν τωρα το βλεπω να δω ποση ωρα θα κανει απλα δεν ξερω αν ειναι θεμα ios η απλα αργει να φορτισει μια φορα οπως ειπα αλλωστε ειναι πολυ καινουργιο το κινητο το ειχα δει στο 100% αλλα φορτιζε περιπου 8 ωρες



#252   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2018 - 08:23

με καλωδιο οχι οπως ειπα πριν τωρα το βλεπω να δω ποση ωρα θα κανει απλα δεν ξερω αν ειναι θεμα ios η απλα αργει να φορτισει μια φορα οπως ειπα αλλωστε ειναι πολυ καινουργιο το κινητο το ειχα δει στο 100% αλλα φορτιζε περιπου 8 ωρες


Μπορεί να φταίει ο φορτιστής σου μην το αποκλείεις αυτό σενάριο . Ποιος είναι; Αργεί γενικότερα όμως να φορτίσει. Φαντάσου το 8αρη θέλει κανένα 2ωρο για 3% -100. Έπειτα έλεγξε την θήκη σου αν φοράς αν είναι συμβατή με ασύρματη φόρτιση. Δεν είναι όλες οι θήκες συμβατές. Όταν αποκλίσεις ότι μπορεί να είναι θέμα φορτιστή, ταχυφορτιστη που μπαίνει στο ρεύμα, θήκης, τότε θα καταφύγεις στην document για διαγνωστικά να σου τρέξουν. Αν μέσω καλωδίου και πρίζας φορτίζει στις 2-3 ώρες τότε το κινητό σου δεν έχει πρόβλημα και ούτε φυσικά υπάρχει θέμα με το iOS.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 20/06/2018 - 08:26


#253   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2018 - 08:54

o ταχυφορτιστης ειναι ο δικος του η βαση φορτισης ασυρματης ειναι της belkin που προβλεπει η apple για ασυρματη φορτιση οσο για την θηκη προς το παρον γιατι εχω παραγγειλει αλλη ειναι μια απλη με gel που προστατευει μονο την πλατη και πριν παρω την βαση ασυρματης φορτισης το ειχα δοκιμασει τωρα εαν αργει λογω θηκης αυτο δεν μπορω να το ξερω φυσικα οτι ξεκιναει την φορτιση την ξεκιναει

το εβαλα τωρα στο ρευμα με πριζα και καλωδιο και εκανε απο το 89% στο 100% περιπου 40 λεπτα καπου εκει αν παω στην document ειναι ενα θεμα γιατι θα πρεπει να βγαλω το Ios12 πριν παω


Τελευταία επεξεργασία από: dimosx, 20/06/2018 - 08:56


#254   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2018 - 09:04

o ταχυφορτιστης ειναι ο δικος του η βαση φορτισης ασυρματης ειναι της belkin που προβλεπει η apple για ασυρματη φορτιση οσο για την θηκη προς το παρον γιατι εχω παραγγειλει αλλη ειναι μια απλη με gel που προστατευει μονο την πλατη και πριν παρω την βαση ασυρματης φορτισης το ειχα δοκιμασει τωρα εαν αργει λογω θηκης αυτο δεν μπορω να το ξερω φυσικα οτι ξεκιναει την φορτιση την ξεκιναει
το εβαλα τωρα στο ρευμα με πριζα και καλωδιο και εκανε απο το 89% στο 100% περιπου 40 λεπτα καπου εκει αν παω στην document ειναι ενα θεμα γιατι θα πρεπει να βγαλω το Ios12 πριν παω

Από το 0-50% κάνει 40 λεπτά περίπου. Από το 50 -100% κάνει δυο ώρες. Είναι φυσιολογικός χρόνος νομίζω για χ να πάει από το 89% στο 100 τα 40 λεπτά. Η φόρτιση από το 50% και πάνω είναι επιβραδυνόμενη και μη ξεχνάς πως το χ έχει δυο μπαταρίες και όχι μια. Μπορείς να το αναζητήσεις και στο google. Το γιατί κάνει 8ωρες να φορτίσει μπορεί και να είναι θέμα φορτιστή. Πήγαινε στη document και ζητά να στο φορτίσουν με άλλο ασύρματο να δεις αν κανει τον ίδιο χρόνο. Της belkin δεν βγήκαν όλα τα προϊόντα τέλεια. Πχ το tempered glass που τόσο διαφημίζουν για την εξαιρετική δουλειά εμφανίζει halo effect ξεκολλάει και αν δεν στο εμφανίσει μέσα σε 14 ημέρες δεν στο αντικαθιστούν. Μολονότι η belkin αναγνώρισε πως όντως υπάρχει πρόβλημα και στο εξωτερικό περιμένουν την αναβαθμισμένη του έκδοση. Το να βγάλεις το iOS 12 είναι εύκολο. Θα σε βοηθήσουμε όλοι.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 20/06/2018 - 09:11


#255   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2018 - 09:35

το ξερω οτι ειναι ευκολο απλα ειναι λιγο βαρετο ειδικα με το προβλημα που ειχα πει πριν με τις φωτο που δεν φιανεται να το εχουν λυσει αν απο το 89 στο 100 τα 40 λεπτα ειναι φυσιολογικο τοτε ειμαι οκ νομιζω οποτε στο 100 αν λογαριασει καποιος και τις 2 μπαταριες ειναι φυσικολογικο το 8 ωρο πανω κατω ειχα συνηθισει χαχαχαχ το 6s και μου κανει εντυπωση μαλλον

 

βαζω και ενα βιντεακι με την Beta 2 για τις αλλαγες να υπαρχει δυστυχως δεν εχουν κανει κατι για τις φωτο παρα μονο να ψαχνεις και σε αλλες γλωσσες

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες