Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/06/2018 - 13:36

Δοκιμάζεται χρόνια τώρα στις Internal Betas. /s

 

Καλό iOS 15.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 23/06/2018 - 13:37

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2018 - 13:54

Δοκιμάζεται χρόνια τώρα στις Internal Betas. /s
 
Καλό iOS 15.


Εντάξει κατανοητό. Ας μας επιστρέψουν το voice command όμως.

#273   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/06/2018 - 23:41

Διαθεσιμη η iOS 12 beta1 Public.



#274   frankk

frankk

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/06/2018 - 01:50

Καλησπέρα....Τι σχέση έχει η beta με public ios 12......και αν μπορούμε να βρούμε το προφίλ...ευχαριστώ...

#275   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/06/2018 - 06:06

Καλησπέρα....Τι σχέση έχει η beta με public ios 12......και αν μπορούμε να βρούμε το προφίλ...ευχαριστώ...

Το public προφίλ είναι για όλους δεν χρειάζεται να έχεις dev λογαριασμό .

https://beta.apple.com/sp/betaprogram/

#276   frankk

frankk

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/06/2018 - 06:48

Αχα οκ ευχαριστώ....δλδ εγώ πειράζει που έχω beta dev profile..... Η όχι?!

#277   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/06/2018 - 07:29

Αχα οκ ευχαριστώ....δλδ εγώ πειράζει που έχω beta dev profile..... Η όχι?!

Όχι


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#278   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2018 - 10:23

Θυμάται κανεις που μπορούμε να ανοίξουμε θέμα ώστε να το δουν στην Apple ή τι χρειάζεται; Έκανα αναφορά στο Apple feedback αλλά δε νομίζω να δώσουν και ιδιαίτερη σημασία. Θυμάμαι με το σ κάπου άλλου μπαίναμε.

#279   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2018 - 10:32

Θυμάται κανεις που μπορούμε να ανοίξουμε θέμα ώστε να το δουν στην Apple ή τι χρειάζεται; Έκανα αναφορά στο Apple feedback αλλά δε νομίζω να δώσουν και ιδιαίτερη σημασία. Θυμάμαι με το σ κάπου άλλου μπαίναμε.

φίλε φτιάξε καλύτερα ένα καινούργιο thread και όποιος από τους mods επιθυμεί ας το κάνει sticky για μερικές εβδομάδες.

 

και εγώ έχω χάσει τις ελπίδες μου με την siri, αλλά μπορούμε όλοι να κάνουμε την προσπάθεια.  



#280   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/06/2018 - 10:51

Κάποιος που θα ήθελε να βοηθήσει να συντάξουμε ένα άρτιο κειμενο? Δεν νομίζω πως θα έχουμε δεύτερη ευκαιρία. Στα επόμενα μικρά update του 12 /12.0.1/12.0.2 δεν θα έχουμε πλέον τέτοια δυνατότητα. Να τονίσω πως το iOS 12 θα βγει Σεπτέμβρη όποτε θα υπάρχει χρόνος να δοκιμαστεί το Siri στη γλώσσα μας και να βρούμε και bugs.

Το να μπει μια γλώσσα στη Siri δεν είναι υπόθεση 1 μήνα. Και σίγουρα δεν είναι το ίδιο με την διόρθωση του "ς"! Χρειάζεται κανας χρόνος δουλεία και debugging...

Εκτός αν πιστεύουμε οτί αν στείλουμε κείμενο διαμαρτυρίας θα ασχοληθεί ολόκληρο το τμήμα development της Siri με εμάς. Εγώ προσωπικά δεν το πίστεύω...

 

Επίσης δεν ξέρω κατά πόσον οι πωλήσεις της Apple στην Ελλάδα είναι αρκετές ωστέ να ωθήσουν την Apple να ασχοληθεί με εμάς.



#281   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2018 - 11:05

Το να μπει μια γλώσσα στη Siri δεν είναι υπόθεση 1 μήνα. Και σίγουρα δεν είναι το ίδιο με την διόρθωση του "ς"! Χρειάζεται κανας χρόνος δουλεία και debugging...

Εκτός αν πιστεύουμε οτί αν στείλουμε κείμενο διαμαρτυρίας θα ασχοληθεί ολόκληρο το τμήμα development της Siri με εμάς. Εγώ προσωπικά δεν το πίστεύω...

 

Επίσης δεν ξέρω κατά πόσον οι πωλήσεις της Apple στην Ελλάδα είναι αρκετές ωστέ να ωθήσουν την Apple να ασχοληθεί με εμάς.

φίλος μαζί σου. απόλυτα σωστός σε όσα λες. Αλλά ας κάνουμε κι εμείς την κίνηση μας. Εκτός από λίγο χρόνο, δεν χάνουμε κάτι. 

Θα το κάνουμε μια φορά, ίσως και μια δεύτερη και αυτό που κάνουμε είναι να αυξήσουμε τις πιθανότητες κάποια στιγμή κάποιος manager εκεί μέσα να ασχοληθεί μαζί μας.

 

Δεν είναι πλέον  τόσο θέμα μεγέθους αγοράς. Οι αγορές με το πολύ χρήμα που ήταν μπουν , μπήκαν. Αργα ή γρήγορα θα αρχίσουν να βάζουν και μικρότερες χώρες. Γιατί όχι την Ελλάδα λοιπόν? Ας μην ξεχνάμε ότι βάζοντας τα Ελληνικα, καλύπτουν και την Κύπρο , άρα δύο χώρες. 


Τελευταία επεξεργασία από: peros550, 26/06/2018 - 11:07


#282   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2018 - 11:24

Το να μπει μια γλώσσα στη Siri δεν είναι υπόθεση 1 μήνα. Και σίγουρα δεν είναι το ίδιο με την διόρθωση του "ς"! Χρειάζεται κανας χρόνος δουλεία και debugging...
Εκτός αν πιστεύουμε οτί αν στείλουμε κείμενο διαμαρτυρίας θα ασχοληθεί ολόκληρο το τμήμα development της Siri με εμάς. Εγώ προσωπικά δεν το πίστεύω...
 
Επίσης δεν ξέρω κατά πόσον οι πωλήσεις της Apple στην Ελλάδα είναι αρκετές ωστέ να ωθήσουν την Apple να ασχοληθεί με εμάς.



Οι πωλήσεις στην Ελλάδα δεν είναι αμελητέες όπως κάποιοι θεωρούν. Να σου θυμίσω μόνο πως προ οικονομικής κρίσης η Ελλάδα ήταν στις χώρες με το πρώτο κύμα παραλαβής iphone. Να σου θυμίσω πως την ημέρα των capital controls πωλήθηκε μεγάλος αριθμός συσκευών Apple. Ας σημειωθεί από το 2016 μέχρι σήμερα 11% αύξηση σε πωλήσεις Apple devices. Εάν ήταν να μη ζητάμε μια επόμενη λύση θα ήταν και ο συμβιβασμός μας στην εγγύηση να είναι 1ετους. Πρώτος δήλωνα πως δεν θα μας λάβουν υπόψην τους, αλλά πλέον επειδή είναι major ίσως μας ακούσουν. Και μην ξεχνάς internal betas με τη Siri να μιλάει ελληνικά υπήρχαν.

#283   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/06/2018 - 11:33

Οι γλώσσες για τη Siri προστίθενται, ελέγχονται και δοκιμάζονται πρίν το WWDC κάθε χρόνο.

 

Δε μπορούν να προστεθούν τώρα για το iOS 12.

 

Αν γινόταν κάτι τέτοιο θα πήγαινε για το iOS 13+.

 

Επίσης για το περίφημο "ς" που διορθώθηκε μετά απο τη μαζική πίεση, μιλάγαμε για Bug. Δε γίνεται σύγκριση.

 

Άλλο να ζητάς να φτιάξει κάτι που απλά δε δουλεύει και άλλο να προστεθεί κάτι που πρέπει να υπάρχει σχεδιασμός και σωστή ανάπτυξη απο την αρχή.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 26/06/2018 - 11:39

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#284   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2018 - 11:38

Οι γλώσσες για τη Siri προστίθενται, ελέγχονται και δοκιμάζονται πρίν το WWDC κάθε χρόνο.

Δε μπορούν να προστεθούν τώρα για το iOS 12.

Αν γινόταν κάτι τέτοιο θα πήγαινε για το iOS 13+.

Επίσης για το περίφημο "ς" που διορθώθηκε μετά απο τη μαζική πίεση, μιλάγαμε για Bug.

Δε γίνεται σύγκριση. Άλλο να ζητάς να φτιάξει που απλά δε δουλεύει και άλλο να προστεθεί κάτι που πρέπει να υπάρχει σχεδιασμός και σωστή ανάπτυξη απο την αρχή.

Γιατί να μην το ζητήσουμε τώρα να έρθει έστω με το iOS 13? Αλλα να το ζητήσουμε μαζικά. Για όποιον δεν επιθυμεί να βοηθήσει αρκεί να στείλει το κείμενο δεν θα είναι παρά ένα copy paste και αποστολή του κειμένου.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 26/06/2018 - 11:40


#285   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/06/2018 - 11:39

Γιατί δε θα γίνει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες