Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3271   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/01/2019 - 11:52

εβαλα να κατεβάσει το ios 12.2 public beta 12 ωρες λέει.... καλα τι γίνεται;; Γενικά στο σπίτι το wifi συγχρονίζει στα 11mbps δυστυχώς δεν έχουμε εδώ στην περιοχή ακόμα vdsl... Γενικά ομως θέμα με το net δεν ειχα είναι κομπλέ απλα στο iPhone xs τα downloads απο appstore ειναι υπερβολικά αργα... το ίδιο και στο Safari το browsing.. βάζω δίπλα-διπλα το 6S και παρατηρώ οτι στο 6S η σελίδες φορτώνουν 15 sec πιο γρηγορα απο ότι στο xs... αυτο με προβληματίζει αρκετα... το ιδιο θεμα ειχα και με το macbook air αλλα δεν βρήκα ποτε ακρη... Γενικά δίνω σημασία σε κατι τέτοιες λεπτομέρειες... γιατι απο καθε περίπτωση το xs θα έπρεπε να ανταποκριθεί πιο γρηγορα στης ταχύτητες του wifi. εχω δοκιμάσει ενοειτε και reset network settings το πρόβλημα παραμένει.. αν κάποιος γνωρίζει πραγματικά τι μπορεί να φτεει ας δώσει μια απάντηση... ευχαριστώ..

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σε αλλά δίκτυα με WiFi έχεις το ίδιο πρόβλημα ; Αν ναι μάλλον θέμα xs αλλιώς αν στα αλλά δεν εχεισ Πρόβλημα έλεγξε το μοντεμ σου άλλο κανάλι / κωδικοποίηση ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3272   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/01/2019 - 12:12

Σε αλλά δίκτυα με WiFi έχεις το ίδιο πρόβλημα ; Αν ναι μάλλον θέμα xs αλλιώς αν στα αλλά δεν εχεισ Πρόβλημα έλεγξε το μοντεμ σου άλλο κανάλι / κωδικοποίηση ...

με τα αργα download απο appstore συμβενει ακομα και με vdsl 50αρι στο σπιτι της κοπελας μου.. αλλα ολα τα αλλα ειιναι οκ...! γενικα αυτο το θεμα το ειχα και με το apple tv 4 αλλα και με το macbook air... σε διαφορα ρουτερ... δεν νομιζω να ειναι θεμα του xs... δοκιμασα να αλλαξω και διαφορες ρυθμισης απο το ρουτερ αλλα αλλαγη δεν βλεπω... δοκιμαζα για παραδειγμα να κατεβασω το pubg που ειναι 3GB απο την δικια μου γραμμη.... στο iPhone xs εγινε download σε 2:30 ωρες ... και σε android 1:30 ωρα... ειναι αρκετα περιεργο θα ελεγα... στο iPad pro παλι 1:30 ωρα εκανε περιπου... μονο με το  xs εχω θεμα και με το macbook air... πολυ περιεργο...  



#3273   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/01/2019 - 12:45

Πολλά μπορούν να παίζουν όταν κατεβάζεις με το xs είναι μόνο του ή υπάρχει κάποια άλλη συσκευή που τραβάει traffic ;συνδέεται μόνο του ή υπάρχει καμμία άλλη συσκευή που δουλεύει σε χαμηλότερη κωδικοποίηση όποτε όλο το μόντεμ αναγκάζεται μα ρίξει το σήμα (τα λεγόμενα b,g)

#3274   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 29/01/2019 - 18:00

εβαλα να κατεβάσει το ios 12.2 public beta 12 ωρες λέει.... καλα τι γίνεται;; Γενικά στο σπίτι το wifi συγχρονίζει στα 11mbps δυστυχώς δεν έχουμε εδώ στην περιοχή ακόμα vdsl... Γενικά ομως θέμα με το net δεν ειχα είναι κομπλέ απλα στο iPhone xs τα downloads απο appstore ειναι υπερβολικά αργα... το ίδιο και στο Safari το browsing.. βάζω δίπλα-διπλα το 6S και παρατηρώ οτι στο 6S η σελίδες φορτώνουν 15 sec πιο γρηγορα απο ότι στο xs... αυτο με προβληματίζει αρκετα... το ιδιο θεμα ειχα και με το macbook air αλλα δεν βρήκα ποτε ακρη... Γενικά δίνω σημασία σε κατι τέτοιες λεπτομέρειες... γιατι απο καθε περίπτωση το xs θα έπρεπε να ανταποκριθεί πιο γρηγορα στης ταχύτητες του wifi. εχω δοκιμάσει ενοειτε και reset network settings το πρόβλημα παραμένει.. αν κάποιος γνωρίζει πραγματικά τι μπορεί να φτεει ας δώσει μια απάντηση... ευχαριστώ..

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σου αγοράζω το προβληματικό xs 6 ευρώ. Αν είπα πολλά ας με διορθώσει κάποιος!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#3275   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/01/2019 - 18:54

https://www.pagenews...den-apantiseis/


Περιμένουμε update ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3276   kostasxan

kostasxan

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/01/2019 - 21:04

Βοήθεια ...
είχα αποθηκευμένες τις φωτογραφείες στο pc και ήθελα να το κάνω φορματ , μετέφερα τις φωτο στον σκληρό δίσκο και όταν τον κούμπωσα για να τις ξαναπεράσω δεν τις ανοίγει και από ότι βλέπω έχει αλλαγή η κατάληξη σε jpg.pdff . Γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3277   gk8719

gk8719

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/01/2019 - 21:20

Παιδιά εγώ ξαναγυρισα ios 12.1.2.πολλα lag στην 12.1.3 σε 6s τουλάχιστον θα ήθελα να ήξερα τι τι βγάζουν τις ενημερώσεις!!


Εγω έμεινα 12.1.1 σε 6s plus , ευτυχως δεν πιάστηκα κορόιδο να παω στην 12.1.3..
Πρεπει να κανεις υπομονή κ να βλέπεις βιντεάκια στο YouTube


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3278   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/01/2019 - 22:00

Βοήθεια ...
είχα αποθηκευμένες τις φωτογραφείες στο pc και ήθελα να το κάνω φορματ , μετέφερα τις φωτο στον σκληρό δίσκο και όταν τον κούμπωσα για να τις ξαναπεράσω δεν τις ανοίγει και από ότι βλέπω έχει αλλαγή η κατάληξη σε jpg.pdff . Γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

λίγες παραπάνω πληροφορίες …

λογικά τα κατέβασες μέσω κάποιου προγράμματος που σου άλλαξε τα αρχεία και πρόσθεσε την κατάληξη pdf

δοκίμασε να βρεις κανένα converter μήπως κάνεις κάτι .

 



#3279   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 29/01/2019 - 22:05

Εγω έμεινα 12.1.1 σε 6s plus , ευτυχως δεν πιάστηκα κορόιδο να παω στην 12.1.3..
Πρεπει να κανεις υπομονή κ να βλέπεις βιντεάκια στο YouTube


Sent from my iPhone using Tapatalk


Σε εμένα πάντως στο 6s δεν έχω καθόλου lag και η μπαταρία όπως πριν, καμία αλλαγή.


Sent from my iPad using Tapatalk

#3280   doom26

doom26

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/01/2019 - 23:19

Εγω έμεινα 12.1.1 σε 6s plus , ευτυχως δεν πιάστηκα κορόιδο να παω στην 12.1.3..
Πρεπει να κανεις υπομονή κ να βλέπεις βιντεάκια στο YouTube

Καλα δεν θα κάτσω να λιώσω και στο YouTube για μια αναβάθμιση...αν δεν βγει καλή ξαναγυρνας προηγούμενη .

Sent from my iPhone using Tapatalk



#3281   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/01/2019 - 23:19

Σου αγοράζω το προβληματικό xs 6 ευρώ. Αν είπα πολλά ας με διορθώσει κάποιος!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

παρε σουβλακια ερχομαι και φερνω και μπυρες...  κρατα τα 6 ευρω για της μπυρες... εγω δεν δινω τπτ...   :lol:  :lol:  :lol:



#3282   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/01/2019 - 23:21

παιδια το ipsw.me ειναι safe? εκανα download απο εκει την 12.1.3 και την περασα πανω απο την beta 12.2 με αποτελεσμα να γινει χαλια το κινητο ουτε το safari δεν ανοιγε...  και τωρα κανω restore...  :mellow:


Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 29/01/2019 - 23:23


#3283   kostasxan

kostasxan

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/01/2019 - 23:48

λίγες παραπάνω πληροφορίες …
λογικά τα κατέβασες μέσω κάποιου προγράμματος που σου άλλαξε τα αρχεία και πρόσθεσε την κατάληξη pdf
δοκίμασε να βρεις κανένα converter μήπως κάνεις κάτι .

Με copy /paste τα μετέφερα b99c05c84c9bd0dcc08ec65a2e6061ec.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3284   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 30/01/2019 - 00:03

παιδια το ipsw.me ειναι safe? εκανα download απο εκει την 12.1.3 και την περασα πανω απο την beta 12.2 με αποτελεσμα να γινει χαλια το κινητο ουτε το safari δεν ανοιγε... και τωρα κανω restore... :mellow:


Mια χαρά ασφαλές είναι καθώς τα λινκ για το κατέβασμα παραπέμπουν σε σέρβερ της Apple


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3285   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2019 - 00:12

Με copy /paste τα μετέφερα


Sent from my iPhone using Tapatalk


Κανε edit το filename και ασε μονο την καταληξη που θες. Θα στο διαβασει κανονικα σαν εικονα!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 37

0 μέλη, 37 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες