Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 12


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4362 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3286   kostasxan

kostasxan

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/01/2019 - 05:33

Κανε edit το filename και ασε μονο την καταληξη που θες. Θα στο διαβασει κανονικα σαν εικονα!!


Το έκανα , δυστυχώς δεν το διαβάζει .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3287   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2019 - 12:16

Το έκανα , δυστυχώς δεν το διαβάζει .
Sent from my iPhone using Tapatalk


Όπως είπαν, κάνε rename την εικόνα σε .jpg κ μετά δεξί κλικ απάνω στην εικόνα κ άνοιγμα με το προγραμμα που θες.

#3288   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/01/2019 - 13:46

Περίμενα την αναβάθμιση (12.1.3) γιατί είχα ακούσει για μπαταρία και wifi με τη 12.1.2, αλλά τελικά και με την 12.1.3 διαβάζω πάλι για θεματάκια (όπως αυτό με το lag στο scrolling).

 

Τελικά, τόσο στο 8plus όσο και στο air 2, έμεινα στην 12.1.1 που φαίνεται αρκετά γρήγορη σε multitasking αντιδράσεις και scrolling και με (αρκετά) καλή αυτονομία μπαταρίας.

 

Αναμονή για τη "μεγάλη" 12.2.

 

Υ.Γ. Να ρωτήσω και κάτι που δεν βγάζω άκρη... μοιράζομαι με τη σύζυγο το ίδιο appleID για να έχω σε όλες τις συσκευές τις εφαρμογές που αγοράζω και έχω και ενεργό icloud. Το θέμα μου είναι ότι κάθε φωτο που βγάζω πάνε και στο κινητό της. Τι μπορώ να ενεργοποιήσω/απενεργοποίσω για να έχω μία αυτονομία φωτο στο κινητό μου και μόνο ? Ευχαριστώ προκαταβολικά.



#3289   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/01/2019 - 14:42

Απενεργοποιησε τη Ροη φωτογραφιας μεσα απο το icloud


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3290   kifinakis

kifinakis

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/01/2019 - 15:46

Να φτιάξει ξεχωριστό iCloud ώστε να είστε ανεξάρτητοι και να ενεργοποιήσεις το Family Sharing ώστε να μπορείτε να μοιράζεστε εφαρμογές, λίστες και ότι άλλο θέλεις.
https://www.apple.com/family-sharing/

#3291   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 30/01/2019 - 16:14

ρε παιδιά πιο lag στο strolling λέτε όλοι;; διαβαζω σε πολλά φόρουμ παράπονα με lag εγω το μόνο που πρόσεξα ειναι οτι εχει κατι lag οταν παω στησ ρυθμίσεις στην μπαταρία το εκανε και στην 12.1.2 αλλά γενικά ειναι οκ τα υπόλοιπα.. iPhone xs

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#3292   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 30/01/2019 - 16:28

Παιδιά εδώ που φτάσαμε ας περιμένουμε την 12.2 που είναι οι major αλλαγές (αν γίνουν). Τι να την κανείς την 12.1.3 που ουσιαστικά δεν προσφέρει τίποτα;


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#3293   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 30/01/2019 - 16:56

Περίμενα την αναβάθμιση (12.1.3) γιατί είχα ακούσει για μπαταρία και wifi με τη 12.1.2, αλλά τελικά και με την 12.1.3 διαβάζω πάλι για θεματάκια (όπως αυτό με το lag στο scrolling).

Τελικά, τόσο στο 8plus όσο και στο air 2, έμεινα στην 12.1.1 που φαίνεται αρκετά γρήγορη σε multitasking αντιδράσεις και scrolling και με (αρκετά) καλή αυτονομία μπαταρίας.

Αναμονή για τη "μεγάλη" 12.2.

Υ.Γ. Να ρωτήσω και κάτι που δεν βγάζω άκρη... μοιράζομαι με τη σύζυγο το ίδιο appleID για να έχω σε όλες τις συσκευές τις εφαρμογές που αγοράζω και έχω και ενεργό icloud. Το θέμα μου είναι ότι κάθε φωτο που βγάζω πάνε και στο κινητό της. Τι μπορώ να ενεργοποιήσω/απενεργοποίσω για να έχω μία αυτονομία φωτο στο κινητό μου και μόνο ? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συμφωνώ μαζί σου
Έμεινα στην 12.1.1 στο iPhone 8 διότι είναι η πρώτη έκδοση που δεν μου έχει δημιουργήσει σχεδόν καθόλου πρόβληματα.
Πετάει το 8αρακι σε όλου του ....
Δεν με βλέπω ξανά για update
Y.Γ αν περάσω προφίλ tvOS θα σταματήσει να μου δείχνει το badge του update ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 30/01/2019 - 16:57

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#3294   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 30/01/2019 - 17:32

ειναι ακομα βλέπω singed η 12.1.1 αξιζει να την περάσω?? μόλις χθες εκανα restore και set as New την 12.1.3 γενικα δεν ρολλαρει και τοσο smooth ... αλλα δεν ξερω αν αξίζει τωρα να κάνω αυτη την διαδικασία η να περιμένω την 12.2 κατευθείαν; γενικα δεν μπορω να αποφασίσω τι να κάνω...

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#3295   georgeavl3

georgeavl3

    iPH User

  • 100 μηνύματα

Δημοσίευση 30/01/2019 - 17:40

Συμφωνώ μαζί σου
Έμεινα στην 12.1.1 στο iPhone 8 διότι είναι η πρώτη έκδοση που δεν μου έχει δημιουργήσει σχεδόν καθόλου πρόβληματα.
Πετάει το 8αρακι σε όλου του ....
Δεν με βλέπω ξανά για update
Y.Γ αν περάσω προφίλ tvOS θα σταματήσει να μου δείχνει το badge του update ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

το πέρασα και γω το tvOS προφίλ, πλέον το μενού «Ενημέρωση Λογισμικού» είναι άχρηστο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3296   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 30/01/2019 - 17:54

ειναι ακομα βλέπω singed η 12.1.1 αξιζει να την περάσω?? μόλις χθες εκανα restore και set as New την 12.1.3 γενικα δεν ρολλαρει και τοσο smooth ... αλλα δεν ξερω αν αξίζει τωρα να κάνω αυτη την διαδικασία η να περιμένω την 12.2 κατευθείαν; γενικα δεν μπορω να αποφασίσω τι να κάνω...

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αφού την πάτησες μια φορά τι περιμένεις να αλλάξει τώρα; Άσε που του έχεις βγάλει τον αδόξαστο στα restore. Πρέπει να έχει μαρτυρήσει η συσκευή που σε έχει κάτοχο. Άστο να χαλαρώσει και λίγο


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#3297   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 30/01/2019 - 18:28

Αφού την πάτησες μια φορά τι περιμένεις να αλλάξει τώρα; Άσε που του έχεις βγάλει τον αδόξαστο στα restore. Πρέπει να έχει μαρτυρήσει η συσκευή που σε έχει κάτοχο. Άστο να χαλαρώσει και λίγο


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

ειχα κάνει βλακεια πέρασα την beta 12.2 αλλα ητανε πολύ χαλιά... ελπίζω η official οταν με το καλο έρθει να μην ειναι έτσι... όπως είπαν και Πίο πάνω τα παιδιά η 12.1.1 ειναι πολύ κομπλέ.. δεν ξέρω τωρα αν η όντως στο xs θα ειναι οκ... η 12.1.3 πάντως ειναι κομπλέ απλα μου εχει σπάσει τα νεύρα που το κάνανε πιο smooth το scrolling... θα ηθελα να ανταποκρίνεται πιο άμεσα στης δικές μου προτιμήσεις.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#3298   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/01/2019 - 19:58

Όπως είπαν, κάνε rename την εικόνα σε .jpg κ μετά δεξί κλικ απάνω στην εικόνα κ άνοιγμα με το προγραμμα που θες.

πιστεύω  ότι άλλαξε το αρχείο σε pdf οπότε θέλει κάτι να τις μετατρέψει σε jpg πάλι



#3299   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 30/01/2019 - 23:20

ρε παιδιά πιο lag στο strolling λέτε όλοι;; διαβαζω σε πολλά φόρουμ παράπονα με lag εγω το μόνο που πρόσεξα ειναι οτι εχει κατι lag οταν παω στησ ρυθμίσεις στην μπαταρία το εκανε και στην 12.1.2 αλλά γενικά ειναι οκ τα υπόλοιπα.. iPhone xs

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δώσε ένα λινκ για αυτά τα φόρουμ που διαβάζεις λίγο!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#3300   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/01/2019 - 17:49

Εγω εχω την 12.2 beta και δεν εχω καποιο θεμα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (5)