Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple AirPods (Απορίες)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
519 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 10/10/2018 - 20:08

Kαλησπερα και παλι!Οσο πιο πολυ τα χρησιμοποιω τοσες περισσοτερες αποριες εχω..

Βασικα αντιμετωπιζω ενα θεμα που νομιζω ειναι προβλημα.Συγκεκριμενα εχω μαζι μ τ ενα ακουστικο στην τσεπη και τ αλλο μεσα στη θηκη μακρια απο τ σημειο που ειμαι.

Ενω μολις τ βγαλω απο τη θηκη μ τ αναγνωριζει αυτο το σκουστικο κ μ τ βγαζει πανω πανω στην ενδειξη τ handsfree μετα απο λιγο φευγει τ εικονιδιο.Δεν δινω σημασια...Χτυπαει τ τηλ βαζω τ ακουστικο στο αυτι και για να παρω κληση απο αυτο πρεπει να σηκωσω τ τηλ και να επιλεξω τ ακουστικο...Απο τ ακουστικο κ να πατησω διπλο κλικ δεν ανοιγει η κληση...Ειναι φυσιολογικο ή οχι?


XS Max 256 Gb Space Gray

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/10/2018 - 20:54

Kαλησπερα και παλι!Οσο πιο πολυ τα χρησιμοποιω τοσες περισσοτερες αποριες εχω..

Βασικα αντιμετωπιζω ενα θεμα που νομιζω ειναι προβλημα.Συγκεκριμενα εχω μαζι μ τ ενα ακουστικο στην τσεπη και τ αλλο μεσα στη θηκη μακρια απο τ σημειο που ειμαι.

Ενω μολις τ βγαλω απο τη θηκη μ τ αναγνωριζει αυτο το σκουστικο κ μ τ βγαζει πανω πανω στην ενδειξη τ handsfree μετα απο λιγο φευγει τ εικονιδιο.Δεν δινω σημασια...Χτυπαει τ τηλ βαζω τ ακουστικο στο αυτι και για να παρω κληση απο αυτο πρεπει να σηκωσω τ τηλ και να επιλεξω τ ακουστικο...Απο τ ακουστικο κ να πατησω διπλο κλικ δεν ανοιγει η κληση...Ειναι φυσιολογικο ή οχι?

Όταν το βγάλεις από το αυτί, άσχετα αν το βάλεις στην θήκη ή όχι, αποσυνδέεται, όταν το βάζεις στο αυτί επανασυνδέεται. Κανονικά λοιπόν όταν δεν το έχεις στο αυτί σου και δεχθείς κλήση χτυπάει το iPhone, αν το βάλεις στο αυτί η κλήση μεταφέρεται στο Airpod και με διπλό ταπ απαντάς 



#108   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 11/10/2018 - 17:29

Kαλησπερα και παλι!Μετα απο μια μερα χρησης διαπιστωσα οτι με μολις 10 λεπτα που μιλησα στο τηλεφωνο η μπαταρια του ενος ακουστικου(γτ ενα ακουστικο χρησιμοποιω για τις κλησεις) επεσε απο το 100% στο 86%!! Ειναι φυσιολογικο να χανει τοση μπαταρια με μια μονο κληση?Οταν κουω μουσικη δεν πεφτει τοσο γρηγορα...Οπως και στην αναμονη μου πεφτει η μπαταρια περιπου 5-6% την ωρα...

Και τελος εχω βαλει να ειναι μονιμα συνδεδεμενο το bluetooth στο κινητο και ας μην το εχω στο αυτι ενω ειναι εκτος θηκης...Μετα απο κανα μισαωρο χανει την συνδεση και την μεταφερει στο Apple Watch χωρις να κανω καμια ενεργεια!Γιατι το κανει αυτο?


XS Max 256 Gb Space Gray

#109   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/10/2018 - 21:56

Φυσιολογική κατανάλωση είναι.

 

Για το AW καν'τα Unpair απο εκεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#110   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 31/10/2018 - 10:12

Έχω πάρει τα ακουστικά εδώ και ένα μήνα και έχω δύο επισημάνσεις:

 

Έχω μία μικρή αμφιβολία αν πρέπει να τα έχουμε στην θήκη τους όταν δεν τα χρησιμοποιούμε γιατί είναι κάτι ανάλογο σαν να έχουμε το κινητό μας μόνιμα στην φόρτιση.

Ακόμα δεν έχω δει όταν μιλάς με τα δύο ακουστικά και βγάζεις από το αυτί σου το ένα, αυτό να σταματά αυτόματα να λειτουργεί. Το φέρνω κοντά στο αυτί και ακούω ότι συνεχίζει να βγάζει ήχο.



#111   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 31/10/2018 - 10:47

Μα όταν το φέρνεις στο αυτί αυτό καταλαβαίνει ότι είναι στο αυτί και ξεκινάει να παίζει πάλι



#112   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 31/10/2018 - 11:34

Μα όταν το φέρνεις στο αυτί αυτό καταλαβαίνει ότι είναι στο αυτί και ξεκινάει να παίζει πάλι

Εννοώ, όταν μιλάω σε κλήση με τα δύο ακουστικά στα αυτιά και αφαιρέσω το ένα απο αυτά, τότε σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει αυτό που βγάζω απο το αυτί πρέπει να σταματάει να έχει ήχο απο την κλήση και να δουλευει μόνο αυτό που έχω στο αυτί. Εμένα εξακολουθεί να έχει ήχο απο την κλήση το ακουστικό που αφαιρώ (το πλησιάζω στο άλλο αυτί και ακούω κανονικά και απο αυτό τον συνομιλητή μου χωρίς να το έχω βάλει στο αυτί).

Δεν το βάζω μέσα στο αυτί, απλά το πλησιάζω σε αποσταση 3-4 πόντων.


Τελευταία επεξεργασία από: sotzyg, 31/10/2018 - 11:36


#113   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 31/10/2018 - 11:39

Πάντως σε εμένα αποσυνδέονται κανονικά. Πολλές φορές στη δουλειά τα αφήνω πάνω στο γραφείο και αμέσως αποσυνδέονται με το που το βάζω στο αυτί μου συνδέεται αμέσως και μεταφέρεται η κλήση στα ακουστικα.
Για αυτό με το ένα ακουστικό δεν το έχω δοκιμάσει η αλήθεια είναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#114   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 31/10/2018 - 11:44

Εγώ έχω παρατηρήσει πολλές φορές ότι το ένα από τα δυο χάνει την συνδεσιμότητα και δεν μου φέρνει ήχο. Πρέπει να το βάλω στη θήκη για 2 δευτερόλεπτα να το ξαναβγώ και τότε λειτουργεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#115   georgeshadow

georgeshadow

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/12/2018 - 16:09

παιδιά καλησπέρα. Έχασα το ένα airpod και μετά απο κάποια τηλεφωνήματα η τιμή για το ένα δεν πέφτει κάτω από 95 ευρώ. Μάλλον συμφέρει να πάρεις όλο το σετ από ένα μόνο.



#116   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/12/2018 - 19:23

Ποιο έχασες; Έχω δει κατά καιρούς αγγελίες που πουλάνε μεμονωμένα, η στο ebay όπου με κανένα 50αρι το βρίσκεις

Πχ εδώ λέει ότι δίνει δεξί ακουστικό με 20€. Δεν ξέρω τι παίζει αλλά ίσως αξίζει,
https://www.insomnia...s/item/1227018-άδειασμα-αποθήκης-καλές-τιμές/

Τελευταία επεξεργασία από: sevarton, 05/12/2018 - 19:25


#117   georgeshadow

georgeshadow

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/12/2018 - 21:34

Ποιο έχασες; Έχω δει κατά καιρούς αγγελίες που πουλάνε μεμονωμένα, η στο ebay όπου με κανένα 50αρι το βρίσκεις

Πχ εδώ λέει ότι δίνει δεξί ακουστικό με 20€. Δεν ξέρω τι παίζει αλλά ίσως αξίζει,
https://www.insomnia...s/item/1227018-άδειασμα-αποθήκης-καλές-τιμές/

το δεξί έχασα. Θα το τσεκάρω και βλέπουμε. Το κράνος στην μηχανή θέλει προσοχή..



#118   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 14/12/2018 - 15:58

Παίδες θα πάει ένα φίλος μου στις ΗΠΑ και σκέφτομαι να του πω να μου φέρει τα AirPods. Η τιμή τους από τα εκεί apple store, αυτή τη στιγμή είναι στα 159 δολλάρια, που σημαίνει 140€ με τη σημερινή ισοτιμία. Έχουν κάποια διαφορά στο region; Τι ισχύει σχετικά με την εγγύηση;

Γιατί ανέβηκε τόσο πολύ η τιμή τους στα σκρουτζομάγαζα; 



#119   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 14/12/2018 - 16:07

Παίδες θα πάει ένα φίλος μου στις ΗΠΑ και σκέφτομαι να του πω να μου φέρει τα AirPods. Η τιμή τους από τα εκεί apple store, αυτή τη στιγμή είναι στα 159 δολλάρια, που σημαίνει 140€ με τη σημερινή ισοτιμία. Έχουν κάποια διαφορά στο region; Τι ισχύει σχετικά με την εγγύηση;

Γιατί ανέβηκε τόσο πολύ η τιμή τους στα σκρουτζομάγαζα; 

173;;;;; Καλά πότε πρόλαβαν! 123 τα πήρα τον Αύγουστο. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#120   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/12/2018 - 16:51

Παίδες θα πάει ένα φίλος μου στις ΗΠΑ και σκέφτομαι να του πω να μου φέρει τα AirPods. Η τιμή τους από τα εκεί apple store, αυτή τη στιγμή είναι στα 159 δολλάρια, που σημαίνει 140€ με τη σημερινή ισοτιμία. Έχουν κάποια διαφορά στο region; Τι ισχύει σχετικά με την εγγύηση;

Γιατί ανέβηκε τόσο πολύ η τιμή τους στα σκρουτζομάγαζα; 

1 χρόνο εγγύηση του κατασκευαστή.

 

Δε παίζει ρόλο το Region.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες