Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Η Apple επιβεβαίωσε σήμερα το event της 12ης Σεπτεμβρίου, όπου και αναμένεται να παρουσιάσει επίσημα τα νέα iPhone Xs, iPhone Xs Plus κ.α.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
592 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2018 - 21:46

Αν οντως κυκλοφορησει το Xc, δεν υπαρχει πιστευω καμια πιθανοτητα να κρατησει η Apple το Χ στην παραγωγη. Περα απο τη διασταση της οθονης, το Xc πρακτικα ειναι υποβαθμιση σε σχεση με το Χ σε ολους τους τομεις χωρις να κοστιζει φθηνοτερα απο το επετειακο. Το να κρατησει το Χ στην παραγωγη θα δημιουργουσε εντονοτατο εσωτερικο ανταγωνισμο για το "φτηνο"  Χc.

Για πιο λόγο να καταργήσει το 10 και όχι το 8 που έχει μπέζελς και τα παλικάρια της apple μας είπαν για την νέα σχεδιαστική εποχή του iPhone? Πέραν του οτι δεν γίνεται να καταργήσεις το πιο πρόσφατο.

Το νέο μοντέλο είναι να δείχνουν το πιγούνι, από τα απλά banner μέχρι διαφημίσεις ξεκάρφωτων εφαρμογών, ο παλιός κύκλος με το τετράγωνο έφυγε. 

 

Από την άλλη δεν ξέρω γιατί φαγώνεστε πιο θα μείνει ή όχι, αφού όλοι το galaxy note 9 θα πάρουμε.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/09/2018 - 21:47

Plausible.

 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#273   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/09/2018 - 21:52

Γιατι θα παει απατο το Xc ισως;

Για το 8αρι δεν το συζηταμε καν, εχει ηδη πεθανει απλα δεν ανακοινωθηκε ακομα.

Η μονη περιπτωση να κρατησει το Χ ζωντανο κατ'εμε, ειναι να πλασαρει (με διαφορες φτηνες δικαιολογιες περι δηθεν "προβληματων στην παραγωγη") το Xc προς τις γιορτες, μπας και πουλησει τιποτα σε πιο νεανικο κοινο λογω χρωματικων επιλογων. Αλλιως it's a no brainer.



#274   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/09/2018 - 22:07

Το C (a.k.a. 6.1") θα είναι το μπαμ φέτος.

 

Όχι τα άλλα 2. Σαν ζεστή ζαμπονοτυροπιτούλα θα φύγει.

 

Bezel-less - Face iD - LCD σε τιμή iPh 7S 8.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/09/2018 - 22:08

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#275   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/09/2018 - 22:56

Αν το κρατήσουν το X θα παίζει λογικά κανα 100αρι κάτω από το Xs...
Αν το Xs πάει 999$ το X θα είναι 899$. Αν το Xs πέσει κάτω από τα 999$ δεν βλέπω μέλλον στο X!


#276   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/09/2018 - 06:10

Το C (a.k.a. 6.1") θα είναι το μπαμ φέτος.

 

Όχι τα άλλα 2. Σαν ζεστή ζαμπονοτυροπιτούλα θα φύγει.

 

Bezel-less - Face iD - LCD σε τιμή iPh 7S 8.

Απο τα ποσταρισματα σου βλεπω μια ωραια "εμμονη" στην ζαμπονοτυροπιτουλα!

Η συγκεκριμενη βεβαια ειναι λιγο ακριβουτσικη - χρυσαφι κοστιζει το ζαμπονακι χαχαχαχαχα

 

Καλημερα 

1 εμεινε για να δουμε τι τελικα θα μας σερβιρουν και αν θαναι ζαμπονοτυροπιτα ή χαβιαρι    :)



#277   aldpn

aldpn

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2018 - 09:33

Νομίζω ήρθε η ώρα να αλλάξω...

 

Το 2015 πήρα το πρώτο μου iphone (6). Είχα σκοπό να πάρω ο x, αλλα λίγο η τσιμπημένη τιμή, λίγο το faceid που δεν ήξερα πώς θα δουλέψει (περίμενα να έχει touchid στην οθόνη πάνω) με σταμάτησε να το πάρω.

 

Πιστεύω, ότι απο το 6 στο xs είναι μια καλή μετάβαση μετά από τόσα χρόνια (οχι τπτ αλλο αλλά η μπαταρία στο 6 τελειώνει πλέον πολύ γρήγορα με τις νέες αναβαθμίσεις).

 

Το xs max νομίζω θα είναι υπερβολικά μεγάλο...



#278   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2018 - 09:40

Νομίζω ήρθε η ώρα να αλλάξω...
 
Το 2015 πήρα το πρώτο μου iphone (6). Είχα σκοπό να πάρω ο x, αλλα λίγο η τσιμπημένη τιμή, λίγο το faceid που δεν ήξερα πώς θα δουλέψει (περίμενα να έχει touchid στην οθόνη πάνω) με σταμάτησε να το πάρω.
 
Πιστεύω, ότι απο το 6 στο xs είναι μια καλή μετάβαση μετά από τόσα χρόνια (οχι τπτ αλλο αλλά η μπαταρία στο 6 τελειώνει πλέον πολύ γρήγορα με τις νέες αναβαθμίσεις).
 
Το xs max νομίζω θα είναι υπερβολικά μεγάλο...



Και τόσο που έκατσες στο 6αρη χαρά στο κουράγιο σου. Πλέον σε 5s και 6 το iOS 12 θα είναι αρκετά κουτσουρεμένο.

#279   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/09/2018 - 10:47

Απο τα ποσταρισματα σου βλεπω μια ωραια "εμμονη" στην ζαμπονοτυροπιτουλα!

Η συγκεκριμενη βεβαια ειναι λιγο ακριβουτσικη - χρυσαφι κοστιζει το ζαμπονακι χαχαχαχαχα

 

Καλημερα 

1 εμεινε για να δουμε τι τελικα θα μας σερβιρουν και αν θαναι ζαμπονοτυροπιτα ή χαβιαρι    :)

Την αγαπώ. Και την αγαπώ περισσότερο αν έχει και σαλτσούλα.

 

Ακριβούτσικο θα είναι και το XC βέβαια.

 

Αναμενόμενο όταν κάποιοι περίμεναν και μίλαγαν για φθηναχαχαχαχαχαχα...


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#280   aldpn

aldpn

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/09/2018 - 11:25

Και τόσο που έκατσες στο 6αρη χαρά στο κουράγιο σου. Πλέον σε 5s και 6 το iOS 12 θα είναι αρκετά κουτσουρεμένο.

και εγω απορώ πώς, και να φανταστείς είμαι κολλημένος με την τεχνολογία γενικά.. Android είχα αλλάξει ένα σωρρό...

Δεν έβλεπα πολύ μεγάλες διαφορες από τα 7,8 και περίμενα το επετειακό (Χ) για να αλλάξω αλλά κάτι με σταμάτησε..

 

Ε τώρα δεν πάει άλλο, η μπαταρία μου τελειώνει σε μισή μερα (και αυτό από το ios10 και μετα) κατά τα άλλα κολήματα κλπ δεν μου παρουσίασε !

 

Αυτό είναι το καλό με τα iphone. Θα πάρεις ένα κινητό (φορητός υπολογιστής για εμένα) το οποίο θα το έχεις για καμιά 3ετία σίγουρα απροβλημάτιστα. Αν δεν έκανα και αναβαθμίσεις και έμενα σε ios9 δεν θα είχα ούτε με τη μπαταρία θέμα λογικά, ίσως κρατούσε και καμία 5ετία !



#281   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2018 - 11:36

και εγω απορώ πώς, και να φανταστείς είμαι κολλημένος με την τεχνολογία γενικά.. Android είχα αλλάξει ένα σωρρό...
Δεν έβλεπα πολύ μεγάλες διαφορες από τα 7,8 και περίμενα το επετειακό (Χ) για να αλλάξω αλλά κάτι με σταμάτησε..
 
Ε τώρα δεν πάει άλλο, η μπαταρία μου τελειώνει σε μισή μερα (και αυτό από το ios10 και μετα) κατά τα άλλα κολήματα κλπ δεν μου παρουσίασε !
 
Αυτό είναι το καλό με τα iphone. Θα πάρεις ένα κινητό (φορητός υπολογιστής για εμένα) το οποίο θα το έχεις για καμιά 3ετία σίγουρα απροβλημάτιστα. Αν δεν έκανα και αναβαθμίσεις και έμενα σε ios9 δεν θα είχα ούτε με τη μπαταρία θέμα λογικά, ίσως κρατούσε και καμία 5ετία !


Στην 8.3 το 6αρη πετούσε. Πάμε όμως να πούμε και την αλήθεια(πρώην κάτοχος του 6) η διαφορά του από το 5s ήταν 25% αποτέλεσμα αυτού ήταν να ζορίζεται. Σε εφαρμογές, στο safari, η μπαταρια έβγαζε μόνο 4 ώρες χρήσης. Η οποία επανάσταση ήρθε από το 6s και έπειτα. Ωστόσο το 6αρη αποτελεί μια τέλεια επιλογή να το κανεις δώρο σε συγγενικό σου πρόσωπο. Αν δεν το πείραξες να το άνοιξες, πήγαινε στους επισήμους και άλλαξε μια μπαταρια(τρέχει προσφορά με τα 39 ευρώ)

#282   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2018 - 11:48

Αναβάλλεται η παρουσίαση λόγο τυφώνα. Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης η Καλιφόρνια, πανικόβλητοι τρέχουν σε καταπακτές.

Κοντέινερ με iPhone προσγειώθηκαν στο Πεκίνο απο την δύναμη του τυφώνα. Οι τιμές για τα νέα iPhone φτάνει τα 5.000 δολάρια στη μαύρη αγορά.



#283   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2018 - 11:57

Eγώ πάλι νομίζω ότι θα κρατήσει μόνο το 8 σε παραγωγή, γιατί υπάρχει ένα ποσοστό, μικρο μεν, που θέλει το ''κουμπάκι''


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#284   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2018 - 11:59

Αναβάλλεται η παρουσίαση λόγο τυφώνα. Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης η Καλιφόρνια, πανικόβλητοι τρέχουν σε καταπακτές.

Κοντέινερ με iPhone προσγειώθηκαν στο Πεκίνο απο την δύναμη του τυφώνα. Οι τιμές για τα νέα iPhone φτάνει τα 5.000 δολάρια στη μαύρη αγορά.

:P  :P  :P

Λέγε τέτοια και σε βλέπω σύντομα σε μαύρες λίστες των Forum ανα τον κόσμο!!!!



#285   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/09/2018 - 12:08

Αναβάλλεται η παρουσίαση λόγο τυφώνα. Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης η Καλιφόρνια, πανικόβλητοι τρέχουν σε καταπακτές.
Κοντέινερ με iPhone προσγειώθηκαν στο Πεκίνο απο την δύναμη του τυφώνα. Οι τιμές για τα νέα iPhone φτάνει τα 5.000 δολάρια στη μαύρη αγορά.


Δάχτυλος των Κορεατών της samsung είναι ο τυφώνας για να πάρουν όλοι το note 9
Έλα πες μας τώρα μιλάς με τον Αρνιακο έτσι? Χαχαχαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες