Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#856   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 27/09/2018 - 16:09

και διαθέτη ο αλλος 4500 ευρώ ( 3 κοματια )  για να τα πάρει, με το ρίσκο να τα πουλάει σε φόρουμ ? και να κάνει παζάρια με τον κάθε τυχόντα ?

δεν ξερω τι να πω ,.

παω στοιχημα οτι ειναι μαγαζια 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#857   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 27/09/2018 - 16:26

Το DisplayMate προχώρησε σε δοκιμή του iPhone Xs Max και απεφάνθη ότι διαθέτει την καλύτερη οθόνη αυτή τη στιγμή στην αγορά των smartphones, απονέμοντας του το "Best Smartphone Display Award".

 

Σύμφωνα με τον Dr. Raymond Soneira, δημιουργό του DisplayMate, οι δοκιμές στην οθόνη OLED του iPhone Xs Max ήταν εξονυχιστικές και δηλώνει χαρακτηριστικά ότι έχουν γίνει πολύ σημαντικές βελτιώσεις σε σύγκριση με την εξίσου εντυπωσιακά καλή οθόνη του περυσινού iPhone X.

 

Συγκεκριμένα, η φωτεινότητα και η ακρίβεια στα χρώματα είναι πολύ πιο ενισχυμένες, ενώ η ανάκλαση για ευκρίνεια σε συνθήκες έντονου φωτισμού μετρήθηκε στα επίπεδα του 4.7% (όσο μικρότερο το ποσοστό τόσο το καλύτερο), με το Samsung Galaxy S9+ να εξακολουθεί να διατηρεί την πρωτιά σε αυτόν τον τομέα με 4.4%.

 

Σημειώστε ότι το βραβείο μπορεί να πηγαίνει στην Apple, αλλά η πρωτιά του iPhone Xs Max αποτελεί και μια τεράστια νίκη για τη Samsung, καθώς τα νέα iPhone χρησιμοποιούν τις οθόνες της.

 

Μπορείτε να διαβάσετε αναλυτικά με όλες τις τεχνικές λεπτομέρειες την σχετική αναφορά του DisplayMate εδώ.

via techgear


Behind the Scenes...

#858   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/09/2018 - 16:44

Πήγα να παραγγείλω το iphone xs max 512GB και τους ρώτησα με ποιους τρόπους να το αγοράσω και μου απάντησαν να διαλέξω την πιο ανώδυνη...

 

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  Sex.JPG   106,29KB   66 λήψεις


#859   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 27/09/2018 - 16:51

Αύριο παραλαμβάνω κι εγώ το XS Max space grey από τον Γερμανό.
Έτσι μου είπαν τουλάχιστον.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Δε νομίζω να έχεις κανένα θέμα, θα παραλάβεις! Να το χαρούμε όλοι!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#860   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/09/2018 - 17:14

Ενημέρωσε τι θα σου πουν!

Πηγα στα Public Σερρων οπως ειπα. Ο τυπος το αγορασε οντως με τιμολογιο και απλως μεσω υπολογιστη εσβησε τα στοιχεια του (αφμ κλπ) απο το παραστατικο και μου το πασαρε (εκτυπωμενο προφανως). Παρολα αυτα στα Public μου κανανε μια επανεκτυπωση το τιμολογιο ολοκληρωμενο με ολα τα στοιχεια πανω... Κι ετσι αισθανομαι λιγακι πιο καλυμμενος. Καθαρα ψυχολογικα δηλαδη διοτι ουσιαστικα δεν κερδιζω κατι. Απλως οταν ερθει η ωρα να το πουλησω στον επομενο, θα εχω να δειξω ενα νορμαλ τιμολογιο αγορας!  :P


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 27/09/2018 - 17:16


#861   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2018 - 17:31

Αγοραζουνε με τιμολογιο ρε παιδια. Δηλαδη χωρις το ΦΠΑ και πουλανε με το ΦΠΑ χερι χερι. Win Win ειναι γι αυτους

#862   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 27/09/2018 - 17:36

Πηγα στα Public Σερρων οπως ειπα. Ο τυπος το αγορασε οντως με τιμολογιο και απλως μεσω υπολογιστη εσβησε τα στοιχεια του (αφμ κλπ) απο το παραστατικο και μου το πασαρε (εκτυπωμενο προφανως). Παρολα αυτα στα Public μου κανανε μια επανεκτυπωση το τιμολογιο ολοκληρωμενο με ολα τα στοιχεια πανω... Κι ετσι αισθανομαι λιγακι πιο καλυμμενος. Καθαρα ψυχολογικα δηλαδη διοτι ουσιαστικα δεν κερδιζω κατι. Απλως οταν ερθει η ωρα να το πουλησω στον επομενο, θα εχω να δειξω ενα νορμαλ τιμολογιο αγορας!  :P

Βασικά θα μπορούσες να δεις την εγγύηση σου και βάζοντας το serial στη σελίδα της apple που σου λέει και πότε ενεργοποιήθηκε , την εγγύηση και τα σχετικά με τη χώρα αγοράς. Για τον 1ο χρόνο αυτά τα βλέπουν και από τα επίσημα οπότε τυπικό είναι το τιμολόγιο ή η απόδειξη. Στο 2ο χρόνο αλλάζει το πράγμα.

Τώρα είσαι οκ με το τιμολόγιο.



#863   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/09/2018 - 19:14

Βασικά θα μπορούσες να δεις την εγγύηση σου και βάζοντας το serial στη σελίδα της apple που σου λέει και πότε ενεργοποιήθηκε , την εγγύηση και τα σχετικά με τη χώρα αγοράς. Για τον 1ο χρόνο αυτά τα βλέπουν και από τα επίσημα οπότε τυπικό είναι το τιμολόγιο ή η απόδειξη. Στο 2ο χρόνο αλλάζει το πράγμα.

 

Τώρα είσαι οκ με το τιμολόγιο.

Δεν τιθεται θεμα εγγυησης... Η συσκευη ειναι σφραγισμενη... Δεν εχει ενεργοποιηθει καν! Το ενδιαφερον μου ειχε να κανει κυριως με το χαρτι που ειχα στα χερια μου ως παραστατικο! Τελος παντων, αρκετα σας ζαλισα με το ζητημα μου που ουσιαστικα ειναι και εντελως off topic με τα καινουργια Xs! Τελος καλο, ολα καλα... Σε λιγο που ανεβαινει ο μικρος για υπνο, ωρα για ξε-σφραγισμα και στησιμο-λιωσιμο! (ναι το εχω απο το πρωι και το κοιταζω στις ζελατινες του).. Χαχα!


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 27/09/2018 - 19:15


#864   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 27/09/2018 - 19:20

Μόλις έλαβα τη θήκη του Xs Max . Αν κρίνω από το μέγεθος της θήκης τότε το μέγεθος του Xs Max είναι καταπληκτικό

#865   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2018 - 19:24

Μεταξύ Ξηρογιαννοπουλου και istorm iplus τι θα επιλέγατε;και στους δυο η generali είναι από πίσω,αλλά έχουν άλλες διαφορες;στην στραβή,ποιος σου βγάζει λιγότερο το λάδι;έχει κάποιος εμπειρία;

#866   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 27/09/2018 - 19:32

Δε νομίζω να έχεις κανένα θέμα, θα παραλάβεις! Να το χαρούμε όλοι!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Να πω τη αλήθεια δεν βιάζομαι και πολύ.
Πρώτα έκανα την ηλεκτρονική παραγγελία και όταν τους πήρα τηλ για επιβεβαίωση μου είπαν ότι αύριο θα το έχω σπίτι μου.
Εγώ φανταζόμουν από βδομάδα κι αν.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#867   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 27/09/2018 - 20:15

Μεταξύ Ξηρογιαννοπουλου και istorm iplus τι θα επιλέγατε;και στους δυο η generali είναι από πίσω,αλλά έχουν άλλες διαφορες;στην στραβή,ποιος σου βγάζει λιγότερο το λάδι;έχει κάποιος εμπειρία;

Το ίδιο είναι πλέον. Φέτος επειδή μίλησα με Ξηρο το πρωί, μου έστειλαν την φόρμα-πρόταση ασφάλισης και είδα ότι έχουν βάλει νέους όρους πχ κλοπή από κλειστούς χώρους και απαλλαγες..Καλύπτουν το 70% της αξίας της συσκευής ή της ζημιάς. Το υπόλοιπο 30 % το πληρώνουμε εμείς. Η istorm το δίνει λίγο πιο ακριβά. Ίδιο σε καλύψεις - διαφορά στην τιμή.


Τελευταία επεξεργασία από: xsiv74, 27/09/2018 - 20:15


#868   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/09/2018 - 20:42

Το ίδιο είναι πλέον. Φέτος επειδή μίλησα με Ξηρο το πρωί, μου έστειλαν την φόρμα-πρόταση ασφάλισης και είδα ότι έχουν βάλει νέους όρους πχ κλοπή από κλειστούς χώρους και απαλλαγες..Καλύπτουν το 70% της αξίας της συσκευής ή της ζημιάς. Το υπόλοιπο 30 % το πληρώνουμε εμείς. Η istorm το δίνει λίγο πιο ακριβά. Ίδιο σε καλύψεις - διαφορά στην τιμή.

Πως είναι το ίδιο αφού ο Ξηρο δεν επισκευάζει. Δηλαδή χάνεις χρόνο στέλνοντας την συσκευή μέχρι να την αξιολογήσουν να σου στείλουν πίσω και να πας σε κατάστημα επισκευής. Εμένα αυτό που με ανησυχεί είναι εάν το 70 είναι έως 70% μιας και οι ίδιοι θα αποφανθούν για την ζημιά.



#869   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/09/2018 - 21:00

Πως είναι το ίδιο αφού ο Ξηρο δεν επισκευάζει. Δηλαδή χάνεις χρόνο στέλνοντας την συσκευή μέχρι να την αξιολογήσουν να σου στείλουν πίσω και να πας σε κατάστημα επισκευής. Εμένα αυτό που με ανησυχεί είναι εάν το 70 είναι έως 70% μιας και οι ίδιοι θα αποφανθούν για την ζημιά.

Λογικά εφόσον το επισκευάσεις πας με το τιμολόγιο και σου μπαίνουν τα χρήματα στην τράπεζα.

Στο iStorm λογικά αφού στο επισκευάζουν εκεί πολύ πιθανό να δώσεις μόνο το 30% της ζημιάς. Αυτή ουσιαστικά είναι η διαφορά τους. 



#870   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/09/2018 - 21:06

Λογικά εφόσον το επισκευάσεις πας με το τιμολόγιο και σου μπαίνουν τα χρήματα στην τράπεζα.

Στο iStorm λογικά αφού στο επισκευάζουν εκεί πολύ πιθανό να δώσεις μόνο το 30% της ζημιάς. Αυτή ουσιαστικά είναι η διαφορά τους. 

Όχι δεν είναι έτσι, τους το στέλνεις και αυτοί κρίνουν πόσο κοστίζει η επισκευή και σου δίνουν το 70% το προβλήματος. Από την άλλη η istorm σου παίρνει χρήματα μέχρι 199ευρώ αναλόγως το iPhone, για αντικατάσταση εάν δεν φτιάχνετε το πρόβλημα που εχει ή για άλλαγμα σπασμένης οθόνης, όλα τα αλλα προβλήματα είναι δωρεάν.


Τελευταία επεξεργασία από: MethAvrio, 27/09/2018 - 21:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες