Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#841   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/09/2018 - 13:02

ποιο φόρουμ είναι?

Insomnia



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#842   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 27/09/2018 - 13:10

Mπορει καποιος να μου λύσει την απορία , τι ειναι αυτο στης αγγελίες σε γειτονικο φορουμ ,που αυριο δλδ 28/9 πουλάνε καινούργια XS K XS MAX απο ενα εωσ τρια κομμάτια και αγορασμένα απο πλαίσιο και Istorm ? τα παίρνουνε τζαμπα ? τα παίρνουνε με πιστωτική π.χ και θέλουνε μετρητά ? εχουνε κατι σε δωρω ?δεν μπορω να καταλαβω ..



#843   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 27/09/2018 - 13:25

Παιδια θελω να αναφερω το εξης περιστατικο και να μου πειτε τις αποψεις σας ! Πηγαινω σημερα στον ΟΤΕ απο οπου εχω παραγγειλει το νεο iphone και μου λενε οτι αυριο δεν υπαρχει περιπτωση να το εχουν επειδη παραλαμβανουν καθε Τριτη , Πεμπτη και Σαββατο ! Παιρνω τηλ στον Γερμανο για να μου πει κατι σχετικο και να παρω τουλαχιστον μια πληροφορια για τις παραλαβες και μου λενε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην παραλαβουν αυριο στον ΟΤΕ ! Καλω στο 13888 και μου λενε οτι εμεις δεν ξερουμε κατι σχετικα με την παραγγελια που εχετε κανει και δεν μπορω να σας βοηθησω ! Πηγαινετε πισω στον ΟΤΕ να σας πουνε κατι σχετικα ! Ξαναπηγαινω στον ΟΤΕ και λενε οτι τελικα αυριο θα παραλαβουν μονο ενα μοντελο ! Και καθομαι και σκεφτομαι αυτο που μου ειπαν απο τον ΟΤΕ οταν τους πηρα τηλεφωνο...οτι εμεις δεν βλεπουμε καμια παραγγελια ! Αξιο αναφορας το γεγονος πως χ8ες με πηραν απο την 3 φορες (!!) απο την COSMOTE για να επιβεβαιωσουν την παραγγελια ! Τι πιθανοτητα δινετε να το παρω αυριο ?  :D  :P



#844   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/09/2018 - 13:39

Βάλε το χρήμα στην τσέπη (κάρτα )και όπου το βρεις το παίρνεις .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 27/09/2018 - 13:41


#845   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/09/2018 - 13:40

Βάλε το χρήμα στην τσέπη (κάρτα )και όπου το βρεις το παίρνεις .


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

#846   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 27/09/2018 - 13:41

Mπορει καποιος να μου λύσει την απορία , τι ειναι αυτο στης αγγελίες σε γειτονικο φορουμ ,που αυριο δλδ 28/9 πουλάνε καινούργια XS K XS MAX απο ενα εωσ τρια κομμάτια και αγορασμένα απο πλαίσιο και Istorm ? τα παίρνουνε τζαμπα ? τα παίρνουνε με πιστωτική π.χ και θέλουνε μετρητά ? εχουνε κατι σε δωρω ?δεν μπορω να καταλαβω ..

Το πιθανότερο είναι να παίρνουν επιδότηση από εταιρεία κινητής, παλαιότερα αυτό έκαναν.
Για αυτό το λόγο το τιμολόγιο δεν έχει στοιχεία το περνάνε σαν λάθος και βγάζουν καινούργιο με τα στοιχεία του πελάτη.

Τελευταία επεξεργασία από: jtheogr, 27/09/2018 - 13:43


#847   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/09/2018 - 13:43

Παιδια θελω να αναφερω το εξης περιστατικο και να μου πειτε τις αποψεις σας ! Πηγαινω σημερα στον ΟΤΕ απο οπου εχω παραγγειλει το νεο iphone και μου λενε οτι αυριο δεν υπαρχει περιπτωση να το εχουν επειδη παραλαμβανουν καθε Τριτη , Πεμπτη και Σαββατο ! Παιρνω τηλ στον Γερμανο για να μου πει κατι σχετικο και να παρω τουλαχιστον μια πληροφορια για τις παραλαβες και μου λενε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην παραλαβουν αυριο στον ΟΤΕ ! Καλω στο 13888 και μου λενε οτι εμεις δεν ξερουμε κατι σχετικα με την παραγγελια που εχετε κανει και δεν μπορω να σας βοηθησω ! Πηγαινετε πισω στον ΟΤΕ να σας πουνε κατι σχετικα ! Ξαναπηγαινω στον ΟΤΕ και λενε οτι τελικα αυριο θα παραλαβουν μονο ενα μοντελο ! Και καθομαι και σκεφτομαι αυτο που μου ειπαν απο τον ΟΤΕ οταν τους πηρα τηλεφωνο...οτι εμεις δεν βλεπουμε καμια παραγγελια ! Αξιο αναφορας το γεγονος πως χ8ες με πηραν απο την 3 φορες (!!) απο την COSMOTE για να επιβεβαιωσουν την παραγγελια ! Τι πιθανοτητα δινετε να το παρω αυριο ?  :D  :P

Παρεπιπτοντως δεν ξερω αν γνωριζεις, ομως Γερμανος και Cosmote ειναι η ιδια εταιρια!



#848   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 27/09/2018 - 14:04

Παρεπιπτοντως δεν ξερω αν γνωριζεις, ομως Γερμανος και Cosmote ειναι η ιδια εταιρια!


Εισαι σιγουρος πως αυτο συμβαινει και στις προπαραγγελιες ? Ο Γερμανος οταν πηρε τηλεφωνο μου ειπε οτι σε εμας μπορεις να κανεις προπαραγγελια μονο μεσω καρτας για να το πληρωσεις απευθειας...στον ΟΤΕ την εκανα απλα προφορικα ! Εχεις κατι ουσιαστικο να προτεινεις τωρα ?



#849   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/09/2018 - 14:12

Εισαι σιγουρος πως αυτο συμβαινει και στις προπαραγγελιες ? Ο Γερμανος οταν πηρε τηλεφωνο μου ειπε οτι σε εμας μπορεις να κανεις προπαραγγελια μονο μεσω καρτας για να το πληρωσεις απευθειας...στον ΟΤΕ την εκανα απλα προφορικα ! Εχεις κατι ουσιαστικο να προτεινεις τωρα ?

Φανταζομαι πως σχετικα με τις προπαραγγελιες δεν ειναι ακριβως το ιδιο μιας και μιλαμε για διαφορετικα καταστηματα κλπ. Ομως ειναι 100% η ιδια εταιρια ειτε Γερμανος, ειτε Cosmote. Εσυ εχεις κανει προπαραγγελια μονο απο Cosmote? Θελω να πω αφου εχεις το χρημα, εαν ειχες προπαραγγειλει και απο αλλα καταστηματα (Public, Κωτσοβολο, κλπ), ολο και καπου θα πετυχεις αυτο που θελεις! Οι περισσοτεροι ετσι κανανε για να ειναι σιγουροι πως θα παραλαβουν απο καπου την Παρασκευη!


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 27/09/2018 - 14:13


#850   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 27/09/2018 - 14:25

Vodafone , Cosmote και Γερμανος ! ΣΕ ολα μου ειπαν πως δεν εχουν ιδεα ποτε θα ερθουν ! Μν ξεχνας πως ειμαι απο Αλεξανδρουπολη και οχι καπου κοντα στην Αθηνα ! :P  :P 
Το θεμα ειναι το εξης και ας μας βοηθησει οποιοσ ξειρει κατι παραπανω...ο ΟΤΕ κανει παραλαβες την Παρασκευη ?



#851   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 27/09/2018 - 14:54

Το πιθανότερο είναι να παίρνουν επιδότηση από εταιρεία κινητής, παλαιότερα αυτό έκαναν.
Για αυτό το λόγο το τιμολόγιο δεν έχει στοιχεία το περνάνε σαν λάθος και βγάζουν καινούργιο με τα στοιχεία του πελάτη.

ποια επιδοτηση ρε παιδια ! πανω απο 150 για 2 χρονια δεν δινει κανενας πλεον ! δεν νομιζω να ειναι αυτο ,και τι σχεσει εχει π.χ το istorm με κινητη τηλ και να δινει εως και 4 κοματια !!!



#852   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 27/09/2018 - 15:01

ποια επιδοτηση ρε παιδια ! πανω απο 150 για 2 χρονια δεν δινει κανενας πλεον ! δεν νομιζω να ειναι αυτο ,και τι σχεσει εχει π.χ το istorm με κινητη τηλ και να δινει εως και 4 κοματια !!!


Κάνεις λάθος υπάρχουν και μεγαλύτερες επιδοτήσεις, προσωπικά δεν μίλησα για istorm.

#853   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/09/2018 - 15:31

Πολλοί παίζει να έχουν και κουπόνια που τους δίνουν από τη δουλειά τους.
Όποτε παίρνουν ένα προϊόν που πουλάει πολύ (iPhone) και μετά το πουλάνε σε σχετικά καλή τιμή ώστε να πάρουν αυτά τα χρήματα στο χέρι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#854   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 27/09/2018 - 15:39

Υπάρχει η περίπτωση να αγοράζουν με τιμολόγιο 39Α , δηλαδή χωρίς ΦΠΑ και το πουλανε με κέρδος το μισό ΦΠΑ που δεν πλήρωσαν

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 27/09/2018 - 15:39


#855   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 27/09/2018 - 15:54

Υπάρχει η περίπτωση να αγοράζουν με τιμολόγιο 39Α , δηλαδή χωρίς ΦΠΑ και το πουλανε με κέρδος το μισό ΦΠΑ που δεν πλήρωσαν

και διαθέτη ο αλλος 4500 ευρώ ( 3 κοματια )  για να τα πάρει, με το ρίσκο να τα πουλάει σε φόρουμ ? και να κάνει παζάρια με τον κάθε τυχόντα ?

δεν ξερω τι να πω ,.


Τελευταία επεξεργασία από: bill_2, 27/09/2018 - 15:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες