Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#796   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/09/2018 - 21:48

Στο μόνο που υστερεί το iPhone σε σχέση με το note είναι το θέμα της ΦΙΞ χωρητικότητας και στις βραδινές λήψεις που πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί η Apple δεν κάνει κάτι για αυτό
Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Εισαι βαθύς γνώστης φιλε... :)

Το iPhone σε σχέση με το Note πλεονεκτεί στην απλότητα και στο πρεστίζ...Κλήσεις μηνύματα και πολλά αλλά στο iPhone τα κανείς αυθορμήτως πολύ πιο εύκολα...

Σε όλα τα αλλά πλεονεκτεί το note...

Γιατί όπως και το Χ έτσι μάλλον θα πάρω και xsmax?Γιατι με τρώει το αλκοολικι για αλλαγή κινητών αλλά και για iPhone...Υ.Γ.Εδω και ένα μήνα έχω δώσει το Χ και χρησιμοποιώ note 9

Τελευταία επεξεργασία από: eddiedimitris, 26/09/2018 - 21:52


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#797   Spyros3636

Spyros3636

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 26/09/2018 - 22:34

Εγω παλι γιατι νομιζω οτι ειναι οι γνωστες υπερβολες απο trolls/haters που αναπαραγονται απο διαφορα sites στο βωμο της επισκεψιμοτητας και στο τελος αποδεικνυεται οτι το "θεμα" ειχε στην πραγματικοτητα μικροτερη εκταση και σημασια απ'οση του αποδοθηκε;

εγώ δεν καταλαβαίνω πώς υποβαθμίζουμε με τόση άνεση ένα γεγονός που ισχύει (κακή λήψη wifi/lte στα xs) τη στιγμή που η apple μας έχει αποδείξει και με το antennagate στο iphone 4  και με το bendgate στο  iphone 6  ότι βεβαίως και είναι ικανότατη να κάνει τέτοιες μαλακίες σε πανάκριβα κινητά και βεβαίως προθυμότατη να τα καλύπτει μέχρι να πάρουν έκταση...



#798   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2018 - 22:42

Εισαι βαθύς γνώστης φιλε... :)

Το iPhone σε σχέση με το Note πλεονεκτεί στην απλότητα και στο πρεστίζ...Κλήσεις μηνύματα και πολλά αλλά στο iPhone τα κανείς αυθορμήτως πολύ πιο εύκολα...

Σε όλα τα αλλά πλεονεκτεί το note...

Γιατί όπως και το Χ έτσι μάλλον θα πάρω και xsmax?Γιατι με τρώει το αλκοολικι για αλλαγή κινητών αλλά και για iPhone...Υ.Γ.Εδω και ένα μήνα έχω δώσει το Χ και χρησιμοποιώ note 9

παιχνιδια?

εφαρμογες?

αποδοση λειτουργικου σε βαθος χρονου?

και σε αυτα πλεονεκτει το μηλοφωνο τα οποια για καποιους ειναι πολυ σημαντικα οπως σημαντικα ειναι για αλλους καποια χαρακτηριστικα των android τα οποια δεν υπαρχουν καν στο απο δω στρατοπεδο. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι "ολα τα αλλα" δεν ειναι καν πολλα. Αντιθετως πολλα ειναι πλεον τα κοινα τους χαρακτηριστικα εχοντας φτασει σε αποδοση υψηλα standards και για τις 2 πλατφορμες



#799   akoumana

akoumana

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/09/2018 - 23:29

Όσοι ενδιαφέρονται για τη ποιότητα των σέλφι φωτογραφιών από το xs &xs max ρίξτε μια ματιά εδώ
https://youtu.be/Q3GGdtn9poo

Σχετικά με WiFi & LTE εδώ
https://youtu.be/6GwAmTFntdM

#800   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 26/09/2018 - 23:42

Σε ότι αφορά τη λήψη , επειδή διάβασα πάρα πολύ στα ξένα φόρουμ δεν υπάρχει θέμα . Το πρόβλημα λύνεται με ένα ,Reset Network Settings. Πιθανότατα να έγινε κάποια λάθος ρύθμιση εργοστασιακά και να το επηρέασε
. Η συντριπτική πλειοψηφία αναφέρει ότι το πρόβλημα λύθηκε με αυτό τον τρόπο. Θα τσεκαρουμε πάντως όσοι παραλαβουμε την Παρασκευή
Οψομεθα !

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 26/09/2018 - 23:42


#801   dandri

dandri

    iPH Addict

  • 876 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2018 - 00:02

Απο Αμερικη αγορα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

1) Αγορά από Αμερική τι σημαίνει ;

2) Είναι ξεκλείδωτο ;

3) Υπάρχει κίνδυνος να κλειδώσει ; 

4) Η sim από Vodafone είναι συμβατή ; 

5) Ως προς την εγγύηση τι παίζει ;

6) Αξίζει να πάω από 7 plus Xs Max ;


Τελευταία επεξεργασία από: dandri, 27/09/2018 - 00:06


#802   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 27/09/2018 - 00:19

Και μετά σου λέει κρίση...... Φαίνεται τελικά υπάρχουν πάρα πολλοί φραγκάτοι σε αυτή τη χώρα.  Το πρόβλημα είναι ότι έτσι δεν τιμωρείται η Apple για την απαράδεκτη τιμολογιακή πολιτική της, καθώς δυστυχώς όλοι τρέχουν να αγοράσουν...   Θα μου πεις οι Έλληνες πότε έκαναν κάτι σωστό σε τέτοια θέματα;;  Εδώ τα ξενοδοχεία και τα ενοικιαζόμενα στις διακοπές, καλοκαιρινές και χειμερινές, είναι απαράδεκτα στα ύψη χωρίς να προσφέρουν σχεδόν σε καμία περίπτωση (παρά πολύ σπάνια) όσα τα τιμολογούν και ο Ελληνάρας που έχει πολλά ή λίγο παραπάνω λεφτά από άλλους πάει και κλείνει για να μείνει χωρίς 2η σκέψη, αντί να μην πηγαίνει κανείς και να βαράνε μύγες, μήπως και μειώσουν τις απαράδεκτες τιμές τους!!...  Το θέμα δεν είναι μόνο να έχεις λεφτά και να τα σκορπάς, αλλά και να μην σε πιάνουν κορόϊδο, για παράδειγμα να πηγαίνεις σε ένα ξενοδοχείο που δεν αξίζει ούτε 60 ευρώ και να πληρώνεις 100 την βραδιά επειδή αυτή είναι η τιμή χωρίς να το αμφισβητείς και να μην πηγαίνεις εκεί.

Ε κάτι παρόμοιο ισχύει και με τα iPhone, που έχουν ξεφύγει εντελώς.  Και εγώ πάρα πολλά χρόνια με Apple είμαι και κανείς δεν θα πει ότι δεν είναι πολύ καλά και ποιοτικά τα Apple iPhone, αλλά μέχρι ένα σημείο, όταν φτάνεις να πληρώνεις πάνω από 1000 ευρώ για ένα κινητό (που και αυτά πάρα πολλά είναι), καταντάει πραγματικά υπερβολικό.  Ο Tim Cook το έχει παρα.έσει το θέμα, πιστεύω, με βάση το παρελθόν, ότι το όραμα του Jobs δεν ήταν το iPhone να είναι για τους λίγους και για τους πλούσιους μόνο, αλλά για πολύ περισσότερο κόσμο.



#803   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/09/2018 - 00:42

Εάν θες να είσαι λαϊκό παιδί της πιάτσας πας σε note 9, εάν θες να είσαι το βουτυρόπαιδο της γειτονιάς πας σε xs max.

Συνημμένα αρχεία



#804   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/09/2018 - 08:52

Ρε παιδιά πω τώρα κάτι εγώ μην πέσετε να με φάτε... ένα μέλος ανέβασε πιο πάνω πως το κόστος κατασκευής των xs ανέρχεται στα 449$. Είναι δυνατόν να μην τα κοστολογούσε η Apple τουλάχιστον στο διπλάσιο...;;!! Επίσης τα 999$ σε ευρώ δεν είναι και κανένα τρομακτικό ποσό θαρρω... Το αν έρχονται στην Ευρώπη 400€ πάνω από τη μετατρεπόμενη τιμή $ σε €, αυτό είναι άλλο καπέλο και δεν πιστεύω ότι ευθύνεται η εταιρία αυτή καθαυτή γι αυτό. Δεν μπορεί τώρα το xr να κοστίζει 749$ και Ευρώπη να έρχεται στα 900€ κατά μέσο όρο. Καταληκτικά να επισημάνω πως είμαι κάτοχος Χ από πέρυσι το Δεκέμβρη και δεν σκοπεύω να το αλλάξω φέτος γιατί θεωρώ τη μετάβαση περιττή. Αν είχα κάποιον από αμερικα που να μπορούσε να μου το φέρει εννοείται με κλειστά μάτια μόνο για την τρέλα και το "περιττη" που γράφω παραπάνω θα πήγαινε περίπατο. I'm just sayin'


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#805   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 27/09/2018 - 09:03

Σε πειραζει να διαφωνησω ? Πουλησα το x 800 ε , εβαλα 400 ε = 1200 ε κι πηρα το max , οπως κι κανω καθε χρονο , 

ειμαι επαγγελματιας κι μπορω να διαθεσω αυτο το ποσο για ανανεωση ενος " εργαλειου για την δουλεια μου " . 

 

Οποτε ναι ειμαι αυτο που αποκαλεις " φραγκατος " . 

 

Και μετά σου λέει κρίση...... Φαίνεται τελικά υπάρχουν πάρα πολλοί φραγκάτοι σε αυτή τη χώρα.  Το πρόβλημα είναι ότι έτσι δεν τιμωρείται η Apple για την απαράδεκτη τιμολογιακή πολιτική της, καθώς δυστυχώς όλοι τρέχουν να αγοράσουν...   Θα μου πεις οι Έλληνες πότε έκαναν κάτι σωστό σε τέτοια θέματα;;  Εδώ τα ξενοδοχεία και τα ενοικιαζόμενα στις διακοπές, καλοκαιρινές και χειμερινές, είναι απαράδεκτα στα ύψη χωρίς να προσφέρουν σχεδόν σε καμία περίπτωση (παρά πολύ σπάνια) όσα τα τιμολογούν και ο Ελληνάρας που έχει πολλά ή λίγο παραπάνω λεφτά από άλλους πάει και κλείνει για να μείνει χωρίς 2η σκέψη, αντί να μην πηγαίνει κανείς και να βαράνε μύγες, μήπως και μειώσουν τις απαράδεκτες τιμές τους!!...  Το θέμα δεν είναι μόνο να έχεις λεφτά και να τα σκορπάς, αλλά και να μην σε πιάνουν κορόϊδο, για παράδειγμα να πηγαίνεις σε ένα ξενοδοχείο που δεν αξίζει ούτε 60 ευρώ και να πληρώνεις 100 την βραδιά επειδή αυτή είναι η τιμή χωρίς να το αμφισβητείς και να μην πηγαίνεις εκεί.

Ε κάτι παρόμοιο ισχύει και με τα iPhone, που έχουν ξεφύγει εντελώς.  Και εγώ πάρα πολλά χρόνια με Apple είμαι και κανείς δεν θα πει ότι δεν είναι πολύ καλά και ποιοτικά τα Apple iPhone, αλλά μέχρι ένα σημείο, όταν φτάνεις να πληρώνεις πάνω από 1000 ευρώ για ένα κινητό (που και αυτά πάρα πολλά είναι), καταντάει πραγματικά υπερβολικό.  Ο Tim Cook το έχει παρα.έσει το θέμα, πιστεύω, με βάση το παρελθόν, ότι το όραμα του Jobs δεν ήταν το iPhone να είναι για τους λίγους και για τους πλούσιους μόνο, αλλά για πολύ περισσότερο κόσμο.



#806   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 27/09/2018 - 09:04

Ρε παιδιά πω τώρα κάτι εγώ μην πέσετε να με φάτε... ένα μέλος ανέβασε πιο πάνω πως το κόστος κατασκευής των xs ανέρχεται στα 449$. Είναι δυνατόν να μην τα κοστολογούσε η Apple τουλάχιστον στο διπλάσιο...;;!! Επίσης τα 999$ σε ευρώ δεν είναι και κανένα τρομακτικό ποσό θαρρω... Το αν έρχονται στην Ευρώπη 400€ πάνω από τη μετατρεπόμενη τιμή $ σε €, αυτό είναι άλλο καπέλο και δεν πιστεύω ότι ευθύνεται η εταιρία αυτή καθαυτή γι αυτό. Δεν μπορεί τώρα το xr να κοστίζει 749$ και Ευρώπη να έρχεται στα 900€ κατά μέσο όρο. Καταληκτικά να επισημάνω πως είμαι κάτοχος Χ από πέρυσι το Δεκέμβρη και δεν σκοπεύω να το αλλάξω φέτος γιατί θεωρώ τη μετάβαση περιττή. Αν είχα κάποιον από αμερικα που να μπορούσε να μου το φέρει εννοείται με κλειστά μάτια μόνο για την τρέλα και το "περιττη" που γράφω παραπάνω θα πήγαινε περίπατο. I'm just sayin'


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 The first bill of materials for the 256GB iPhone XS Max, priced at $1,249, says it cost Apple just $443 to manufacture this model.

αρα μιλάμε σχεδόν για 3πλασιο και όχι για διπλάσιο 

​Παρολαυτα ότι θέλει κάνει και καλα κάνει,  μιας και θύματα υπάρχουν ...(βάζω και τον εαυτο μου μεσα )


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 27/09/2018 - 09:09

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#807   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/09/2018 - 09:11

The first bill of materials for the 256GB iPhone XS Max, priced at $1,249, says it cost Apple just $443 to manufacture this model.
αρα μιλάμε σχεδόν για 3πλασιο και όχι για διπλάσιο
​Παρολαυτα ότι θέλει κάνει και καλα κάνει μιας και θύματα υπάρχουν ...

Αν προσέξεις γράφω τουλάχιστον το διπλάσιο. Συμφωνώ στο ότι θέλει κάνει και καλά κάνει, διαφωνώ στο θύματα, αν κάποιος μπορεί να το πάρει καλά κάνει και το παίρνει. Λύσεις υπάρχουν για αρκετούς (τιμολόγιο, επιδότηση,θεία απ το Σικάγο κ.ο.κ..)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#808   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 27/09/2018 - 09:16

Αν προσέξεις γράφω τουλάχιστον το διπλάσιο. Συμφωνώ στο ότι θέλει κάνει και καλά κάνει, διαφωνώ στο θύματα, αν κάποιος μπορεί να το πάρει καλά κάνει και το παίρνει. Λύσεις υπάρχουν για αρκετούς (τιμολόγιο, επιδότηση,θεία απ το Σικάγο κ.ο.κ..)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

δεν υφίσταται το τουλάχιστον διπλάσιο διότι έφτασε το τριπλάσιο ...Τελος παντων αλλα λογια να αγαπιόμαστε ...

Θύματα ναι και επιμένω ,γι αυτό έφτασαν εκεί η τιμές και κάθε χρόνο και χειρότερα ....

τιμολόγιο, επιδότηση,θεία απ το Σικάγο κ.ο.κ..ΔΕΝ υπάρχουν στους περισσότερους φιλε μου 


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 27/09/2018 - 09:17

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#809   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/09/2018 - 09:24

δεν υφίσταται το τουλάχιστον διπλάσιο διότι έφτασε το τριπλάσιο ...Τελος παντων αλλα λογια να αγαπιόμαστε ...
Θύματα ναι και επιμένω ,γι αυτό έφτασαν εκεί η τιμές και κάθε χρόνο και χειρότερα ....
τιμολόγιο, επιδότηση,θεία απ το Σικάγο κ.ο.κ..ΔΕΝ υπάρχουν στους περισσότερους φιλε μου

Ισως στους περισσότερους που γνωρίζεις εσυ φίλε μου. Στους περισσότερους που γνωρίζω εγώ υπάρχουν μια χαρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#810   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 27/09/2018 - 09:25

Ισως στους περισσότερους που γνωρίζεις εσυ φίλε μου. Στους περισσότερους που γνωρίζω εγώ υπάρχουν μια χαρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ΟΚ λοιπόν φιλε μου καλορίζικο . ;)


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 27/09/2018 - 09:25

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες