Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#946   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 09/10/2018 - 18:04

 

Δείτε αν θέλετε και αυτό το συγκριτικό. Κάποια στιγμή δείχνει και τις γωνίες θέασης. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#947   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/10/2018 - 18:19

Περυσι με την παρουσιαση του Χ οι reviewers στο YouTube αν θυμαστε ειχαν κανει τα απειρα καραγκιοζιλικια προσπαθωντας να διαπιστωσουν ποσο ακριβες ειναι το FaceID

 

Μια χαρα δουλευει και με γυαλια (ακομα και με πολωτικα-εγω τετοια φοραω) και με μακιγιαζ και με μουσια.

Οπως πολυ σωστα ειχε ειπωθει τοτε, το κολπο οταν δεν σε αναγνωριζει ειναι να βαζεις τον κωδικο σου οταν τον ζητησει, ωστε να καταλαβει οτι εισαι εσυ και να αναπροσαρμοσει τα δεδομενα του, και οχι να προσπαθεις ξανα και ξανα σβηνοντας και αναβοντας την οθονη.

Συνημμένα αρχεία



#948   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 09/10/2018 - 18:24

Όχι. Είναι ID, είναι βιομετρικό κλείδωμα/ξεκλείδωμα. Νομίζω η ίδια η Apple έχει πει ότι είναι μάλιστα πιο ασφαλές από το touch ID.

Δουλεύει και νύχτα. Προφανώς όμως όχι με την ίδια ακαριαία απόκριση και ρόλο θα παίξει και η φωτεινότητα. Πίστεψέ με θα βρεις την άκρη.

Αυτό με την εναλλακτική εμφάνιση που αντί να βάλω εμένα ξανά πχ με μούσια/γυαλιά/μακριά μαλλιά κλπ, να προσθέσω 2ο άτομο, δεν το έχω δοκιμάσει.

Το τελευταίο που ρωτάς δεν το καταλαβαίνω. Τι εννοείς θα φέγγει;


Ευχαριστώ. Στο τελευταίο εννοώ ότι θα με πείραζε πχ αν καθόμουν σε μια καφετέρια και κάθε φορα που θα έριχνα μια κλέφτη μάτια να ξεκλειδώνει το κινητό. Αλλα από ότι είπε κάποιος επόμενος δεν αναγνωρίζει εύκολα τις διαφωνίες ματιές.
Αυτό βέβαια με το αν δεν μπορώ να προσθέσω δεύτερο άτομο είναι λίγο πρόβλημα για μένα... Τουλάχιστον μετά ζητάει κωδικό σωστά;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#949   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/10/2018 - 18:27

Μπορεις να προσθεσεις FaceID για δευτερο ατομο πλεον.

Αν αποτυχει να σε αναγνωρισει ζηταει παντα κωδικο.



#950   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 09/10/2018 - 18:54

Ευχαριστώ πολύ, δεν βλέπω άλλο θέμα
Problem solved


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#951   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2018 - 19:20

To video δειχνει γωνιες θεασης με σηκωμενο το κινητο. Αυτο δεν εχει νοημα γιατι το κινητο οταν ειναι σηκωμενο το κρατας. Η γωνια θεασης η διαγωνια απο πανω απο το κινητο εχει σημασια, οταν το κινητο ειναι στο τραπεζι ξαπλωμενο

#952   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2018 - 10:37

Oops λάθος θέμα, στο iOS 12 πήγαινε :P


Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 10/10/2018 - 10:47


#953   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/12/2018 - 13:37

καλησπερα και απο εμενα, παιδες. μετα το 4, το 6plus, ηρθε η ωρα και θα εχω και εγω την επομενη εβδομαδα το xs max 64gb. εχετε να προτινεται κατι για tempered glass απο ελλαδα? εψαξα σε σκρουτζ αλλα πριν παρω θα θελα να ρωτησω και εσας εδω μια και ειστε πιο ειδικοι και μια και για πρωτη φορα λεω να βαλωγ glass (παντα εβαζα μεμβρανη). τι glass να βαλω?



#954   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2018 - 14:23

καλησπερα και απο εμενα, παιδες. μετα το 4, το 6plus, ηρθε η ωρα και θα εχω και εγω την επομενη εβδομαδα το xs max 64gb. εχετε να προτινεται κατι για tempered glass απο ελλαδα? εψαξα σε σκρουτζ αλλα πριν παρω θα θελα να ρωτησω και εσας εδω μια και ειστε πιο ειδικοι και μια και για πρωτη φορα λεω να βαλωγ glass (παντα εβαζα μεμβρανη). τι glass να βαλω?

καλως να ερθει, λογω πρωτης φορας και για να μην βασανιζεσαι παρε αυτη ωστε να εχεις και δευτερη σε περιπτωση που συμβει κατι συν οτι εχει οδηγο για να την βαλεις. Υπαρχουν απεξω πιο φτηνες λυσεις και εξισου καλες η και καλυτερες αλλα εφοσον ζητας απο Ελλαδα....συν οτι καποιοι εδω που την εχουν δοκιμασει ειναι ευχαριστημενοι. Νομιζω σε λιγοτερα χρηματα υπαρχει και μονη (skroutz it)



#955   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 07/12/2018 - 15:18

καλως να ερθει, λογω πρωτης φορας και για να μην βασανιζεσαι παρε αυτη ωστε να εχεις και δευτερη σε περιπτωση που συμβει κατι συν οτι εχει οδηγο για να την βαλεις. Υπαρχουν απεξω πιο φτηνες λυσεις και εξισου καλες η και καλυτερες αλλα εφοσον ζητας απο Ελλαδα....συν οτι καποιοι εδω που την εχουν δοκιμασει ειναι ευχαριστημενοι. Νομιζω σε λιγοτερα χρηματα υπαρχει και μονη (skroutz it)


Ωχ. Δεν ήξερα ότι είχε κάτι τέτοιο η Spigen. Με γλύτωσες από το να πάω στο istorm να μου τη τοποθετήσουν εκεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#956   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/12/2018 - 15:21

καλως να ερθει, λογω πρωτης φορας και για να μην βασανιζεσαι παρε αυτη ωστε να εχεις και δευτερη σε περιπτωση που συμβει κατι συν οτι εχει οδηγο για να την βαλεις. Υπαρχουν απεξω πιο φτηνες λυσεις και εξισου καλες η και καλυτερες αλλα εφοσον ζητας απο Ελλαδα....συν οτι καποιοι εδω που την εχουν δοκιμασει ειναι ευχαριστημενοι. Νομιζω σε λιγοτερα χρηματα υπαρχει και μονη (skroutz it)

θελω απο ελλαδα γιατι τεταρτη πεμπτη θα το εχω, οποτε απο εξωτερικο δεν προλαβαινει να ερθει κ δεν θελω να το αφησω ουτε λεπτο εκτος. ευχαριστω για την προταση, αλλη ιδεα καποιοσ αλλος;



#957   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/12/2018 - 22:46

στο skroutz βρηκα και αυτες τις ιδιας μαρκας   https://www.skroutz.... tempered glass

οι ιδιες ειναι :huh:? γιατι αυτες που σασ δειχνω γραφουν slim, γραφουν 9h αλλα αυτη που μου δειξες romeodim δεν γραφει τιποτα


Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 07/12/2018 - 22:50


#958   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/12/2018 - 23:22

α ξεχασα να σας πω πως ψαχνω θηκη book να παρω με σιλικονι γυρω γυρω σε ολο το κινητο. το λεω αυτο γιατι δεν ξερω τι πρεπει να προσεξω σε σχεση με το glass που σας ρωτησα



#959   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2018 - 13:14

α ξεχασα να σας πω πως ψαχνω θηκη book να παρω με σιλικονι γυρω γυρω σε ολο το κινητο. το λεω αυτο γιατι δεν ξερω τι πρεπει να προσεξω σε σχεση με το glass που σας ρωτησα

 

παρε αυτη που σου εγραψα λογω του οδηγου που εχει για την τοποθετηση. Αν παρολα αυτα τα καταφερνεις και χωρις οδηγο τοτε ανετα αγορασε καποια αλλη spigen η otterbox, Panzerglass, ESR.

H Spigen λογικα δεν εχει προβλημα με καμμια θηκη τυπου πορτοφολι η book λογω του οτι και οι θηκες της ιδιας της spigen ειναι λιγο ιδιοτροπες με τα διαφορα γυαλια οποτε η εταιρεια εχει φροντισει τα δικα της τουλαχιστον να μην εχουν προβλημα

Οσο για τον τυπο της θηκης που ζητας σημαντικο ρολο παιζει το ποσο που θελεις να ξοδεψεις γιατι παιζουν απο 1 ευρω εως και πανω απο τα 100 κοινως η κοιτας σε ebay η skroutz εδω για φτηνες η πας με κλειστα ματια σε τυπου otterbox strada, nomad rugged folio

apple, sena,vaja κλπ κλπ


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 08/12/2018 - 13:15


#960   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 08/12/2018 - 13:42

Γούστα είναι αυτά αλλά τα folio για μένα είναι ότι χειρότερο (από άποψη αισθητικής) κυκλοφορεί και όχι μόνο για iPhone...


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες