Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone Xs και iPhone Xs Max: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
999 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2018 - 13:36

Καταλαβαινεις οτι παρχει μονο ενας τροπος να 'μιλησεις' σε μια εταιρεια για την τιμολογιακη της πολιτικη :huh: Και δεν ειναι γραφοντας αριστερα-δεξια στο internet... 

Χρησιμοποιησε το πορτοφολι σου για της πεις αυτο που θελεις ... Αλλιως δεν ιδρωνει το αυτι της ...

 

Ναι σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο... Ήδη πήρα τις αποφάσεις μου για τα επόμενα δύο χρόνια...

 

Βέβαια με iPhone 8+, iPad mini 4, Apple TV 4K, Watch SS και μερικές ακόμα Apple συσκευές στην οικογένεια, μάλλον αντίσταση του καναπέ(ος) θα κάνω...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 13/09/2018 - 13:37

Ρε παιδια το χιλιαρικο που κανει το νεο μηλο σε δολλαρια για τους αμερικανους ειναι 15 μερες δουλεια κ εκει στοχευει η εταιρεια..

Και επισης στους κινεζους που πουλανε νεφρα κ αγοραζουν , οποτε το να κραζετε που θα κανει εδω 1.200ε δεν φταiει η apple και δεν νομιζω κ να την νοιαζει κ ολας

 

Και μην συγκρινετε τα μηλα με τα κινεζικα σαμσουνγκοξιαομι γιατι δεν εχουν κανενα μετρο συγκρισης παρα μονο στα χαρτια .

Στην πραξη ειναι αλλη κατηγορια


iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#93   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/09/2018 - 13:43

Εμπρός Πίσω!!!!καμια καινοτομία ή εξέλιξη.....κριμα.
 

Πραγματικα, απολυτως τιποτα δεν εχει αλλαξει απο την εποχη που παρουσιαστηκε το κινητο της υπογραφης σου...

 

Απλά τα νέα κινητά της Apple δεν αξίζουν τα λεφτά τους.  Υπάρχουν ήδη δεκάδες μοντέλα android με ίδια και πολλές φορές καλύτερα χαρακτηριστικά.

...

Ποια είναι η αξία που παρέχει στον καταναλωτή; Καμία. Είναι σκέτη ληστεία.

Πραγματικα καμια διαφορα με τα δεκαδες Xiaomi-Doogee κλπ, τι να μας πει το iMessage/FaceTime/iCloud/DFU...ας μαθουμε τωρα πως κανει αυτοματο full backup/restore το τηλεφωνο σου αν δεν τρεχει iOS η πως το επαναφερεις αν πεσει το ρευμα ενω αναβαθμιζεις το λειτουργικο ενος Android smartphone...

 

 

Μην το βλέπεις απλά σαν κινητό... Δες το σαν οικοσύστημα/πλατφόρμα.

Και καλώς ή κακώς η πλατφόρμα αυτή είναι μέρος της ζωής μας (homekit - family sharing) και δεν μπορούμε συνέχεια να αλλάζουμε όλο το οικοσύστημα που έχουμε χτίσει χρόνια τώρα!

Αλλά όταν κάθε χρόνο ανεβάζεις τις τιμές πρέπει να το δικαιολογείς στους πελάτες σου...

Φυσικα και δεν μπορουμε συνεχεια να αλλαζουμε ολο το οικοσυστημα που εχουμε χτισει, γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει τιποτα αντιστοιχο εκει εξω με την ολικη ποιοτητα, το βαθμο ενοποιησης και την ομαλοτητα στη μεταβαση εργασιων μεταξυ συσκευων οπως αυτο που προσφερει η Apple. Και καθε χρονο γινεται καλυτερο.



#94   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2018 - 13:45

Έδωσαν στον κόσμο αυτό που ήθελε. Μεγαλύτερες διαστάσεις οθόνης. Τα αλλά περνάνε στο μπλα μπλα καθώς είναι τα δια με τα προηγούμενα μοντέλα πιστεύω.
Εμένα πάντως μου άρεσε αυτό που είδα χτες κ δεν θα με χάλαγε καθόλου ένα iPhone Xs max. Έβλεπα το plus τόσα χρόνια κ έλεγα κρίμα τόσο μεγάλο τηλέφωνο να περιορίζεται έτσι στην οθόνη. Τώρα για την τιμη...δεν χρειάζεται να το πάρουμε κ αμέσως. Κ το Πάσχα μια χαρά περίοδος είναι.

#95   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/09/2018 - 13:50

εχω 7 plus 256.. την περασμενη χρονια δε με ενθουσιασε τιποτα απ οσα ειδα σα features..ποσο μαλλον φετος που ειναι μια απο τα ιδια απλα πιο ακριβα.. το 7αρι μου δουλευει αερα οποτε δεν βλεπω να το αλλαζω.. μου τη σπαει και το notch απιστευτα..κοροιδευουν και τον κοσμο με τις ιντσες γιατι δεν ειναι πραγματικες..και με ενοχλει η ελλειψη touch ID επισης.. οποτε αν κανω αναβαθμιση θα ειναι κανενα σφραγισμενο 8αρι plus να με βγαλει 2-3 χρονια.. αθλια η apple φετος περα απο καθε αλλη φορα.. τα παντα πανακριβα χωρις καμμια νεα προσθηκη



#96   Vascr

Vascr

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/09/2018 - 14:01

Κανείς δεν λέει ότι δεν αξίζει η συγκεκριμένη πλατφόρμα να είναι ακριβή.

Αλλά όταν κάθε χρόνο ανεβάζεις τις τιμές πρέπει να το δικαιολογείς στους πελάτες σου...

 

Μην το βλέπεις απλά σαν κινητό... Δες το σαν οικοσύστημα/πλατφόρμα.

Και καλώς ή κακώς η πλατφόρμα αυτή είναι μέρος της ζωής μας (homekit - family sharing) και δεν μπορούμε συνέχεια να αλλάζουμε όλο το οικοσύστημα που έχουμε χτίσει χρόνια τώρα!

Αλλά όταν κάθε χρόνο ανεβάζεις τις τιμές πρέπει να το δικαιολογείς στους πελάτες σου...

Συμφωνώ απόλυτα. Ήμουν μέρος του οικοσυστήματος (iPhone, iPad, iMac, MacBook Pro) και βγήκα.. Δεν το μετάνιωσα, χωρίς να σημαίνει ότι δεν μου λείπουν και κάποια πράγματα. Απλά είχα υποψιαστεί που το πήγαινε η Apple και δεν ήμουν πρόθυμος να σκάω λεφτά.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως κάποιοι εδώ προσπαθούν να υπερασπιστούν την τιμολογιακή πολιτική της Αpple. Λες και η τιμή αλλάζει την ποιότητα του προϊόντος και όχι το ίδιο το προϊόν.

Το μοναδικό value for money προϊόν της Apple είναι το iPado φτηνό).



#97   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/09/2018 - 14:08

...

Το μοναδικό value for money προϊόν της Apple είναι το iPado φτηνό).

To λαθος με αυτου του ειδους τα κατηγορηματα ειναι οτι ενω ολοι συμφωνουμε στο τι ειναι 'money' το 'value' ειναι εντελως υποκειμενικο και αποτιμαται διαφορετικα απο τον καθενα.   Για μενα για παραδειγμα τα προιοντα της apple εχουν ακριβως αυτο που αναζητω και αρα μεγαλο value ...



#98   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 13/09/2018 - 14:17

Καλημερα συνονοματε,

Δεν εχω παρα να συμφωνησω με τα λεγομενα σου!
Ενω εντυπωσιαστηκα οταν πρωτοηρθα στα iPhone με την αγορα του 6S και εκει ειπα "παει εκλεισε απο εδω και περα iPhone", πλεον δεν βρισκω λογο να παρω iPhone αυτη τη στιγμη που θελω να αλλαξω κινητο. Ειμαι με το 6S (789 ευρω) τωρα 3 χρονια και θεωρω οτι εχει βγαλει τα λεφτα του με το παραπανω και ευχαριστημενος φουλ... Τωρα να παω να δωσω 1000-1100 ευρω για να παρω καποιο οταν μπορω οπως ειπες να παρω ενα Android (P20 Pro ή Mate 20 που σκεφτομαι) με τα μισα λεφτα που και 1,5 χρονο να κρατησει το κινητο παλι κερδισμενος θα εισαι....

Δεν ξερω ρε παιδες ειμαι σε πραγματικο διλημμα... δεν ξερω τι να κανω... ενω δεν θελω σιγουρα να φυγω απο τα iPhone νιωθω την Apple να με διωχνει μονη της....

Αυτο που θα αξιζε θα ηταν να επεφτε η τιμη του Χ στα 800 περιπου ευρω αλλα δεν το βλεπω να γινεται...

και γιατί δεν παίρνεις το 8 που αυτή τη στιγμή στο Σκρουτζ έχει 620€;;;Και θα βγάλεις αλλά 3 χρόνια άνετα με αυτό...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#99   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 13/09/2018 - 14:27

Σε συνδυασμό με της καινουργιες τιμές :P :P

 

 

Συνημμένα αρχεία



#100   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2018 - 14:29

Εντάξει αυτοί που λένε πόσο δέσμιοι είναι των οικοσυστημάτων με ξεπερνάει.

Ο άνθρωπος μάγκες είναι πολύ πιο δυνατότερο ον, μην τον περιορίζουμε λοιπόν σε σαχλαμάρες.


Τελευταία επεξεργασία από: MethAvrio, 13/09/2018 - 14:29


#101   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2018 - 14:33

Εντάξει αυτοί που λένε πόσο δέσμιοι είναι των οικοσυστημάτων με ξεπερνάει.

Ο άνθρωπος μάγκες είναι πολύ πιο δυνατότερο ον, μην τον περιορίζουμε λοιπόν σε σαχλαμάρες.

 

Δεν λέμε ότι είμαστε δέσμιοι... Όποτε θέλουμε φεύγουμε!

 

Αλλά όταν έχεις αφιερώσει χρόνο και χρήμα για να στήσεις κάτι καλό και όμορφο (κι όχι πάντα απροβλημάτιστο και bug-free) δεν σου κάνει καρδιά να το αλλάξεις...

:)



#102   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2018 - 14:34

 δεν σου κάνει καρδιά να το αλλάξεις...

:)

Άρα γίνεσαι δέσμιος σκεπτόμενος τα χρήματα που δαπάνησες και όχι τόσο την ευκολία που σου παρέχει το ios.



#103   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/09/2018 - 14:35

Παίδες πάρτε το χαμπάρι.
Όπως είπανε και αλλά παιδιά είναι πια πολυτέλεια να μπορούν όλοι να ακολουθούν κάθε χρόνο ότι βγάζει η εταιρεία που τόσα χρόνια μας στηρίζει στο λειτουργικό αλλά και την στηρίζουμε.
Εγώ προσωπικά χαίρομαι για ένα πράγμα - ότι ακόμη και συσκευές παλαιοτερων χρόνων μια χαρά τα πάνε με το λειτουργικο και μια χαρά αντέχουν σε αντίθεση με αντίπαλες εταιρείες.

Τώρα αν θα πρέπει κάθε χρόνο να αλλάζουμε είναι θέμα της τσέπης του καθένα μας. Μακάρι να έχουμε όλοι την δυνατότητα...
Αλλά οι προτεραιότητες είναι προσωπικές και πχ ο άλλος γουστάρει να Έχει το τίμιο 5 ή 5s για να κάνει την δουλειά του και να τα σκάει στο να γυρνάω τον κόσμο ταξιδεύοντας.

Το ίδιο δεν συμβαίνει πχ και με τα αυτοκίνητα?
Πχ κάποιος παίρνει το τάδε αυτοκίνητο και βγάζει από τότε 3-4 καινούργια face lift
Μπορεί να αλλάζεις λοιπόν συνεχώς ειδικά σε μια χώρα που δυστυχώς πια το xsmax αξίζει για κάποιους 2 μήνες δουλειάς...

Ας με υποστηρίζει στο iOS και στα π@π@ρια μου εάν εχω το τελευταίο μοντέλο.
Οποίος το πάρει βέβαια καλορίζικο.

#104   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/09/2018 - 14:48

Το όλο θέμα είναι καθαρά ψυχολογικό.

 

Π.χ. πως αισθάνονται ορισμένοι (λανθασμένα προφανώς) απο χθες, πως είναι πλέον η παλιότερη συσκευή τους (λέγε με 7, 7S 8, X)

 

iU1SwYe.gif


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 13/09/2018 - 14:55

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#105   kouroupelos

kouroupelos

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 13/09/2018 - 14:56

Χρόνια τώρα κάτοχος iPhone. Από το 4 μέχρι το 8 plus τα έχω όλα. Αλλά νομίζω φτάνει τέλος εποχής. Ότι και να λέμε η χθεσινή παρουσίαση ήταν για γέλια. Εν έτη 2018 και μας διαφήμιζει την μερικώς dual sim λες και ειναι πρωτότυπο; Πάλι χωρίς ένα fast charge; Τιμες πάλι ανεβασμένες; Νομίζω πλέον μόνο το IOS είναι το μόνο που κάνει διαφορά. Αν βελτιωθεί το Android, δύσκολα τα πράγματα για την μαμα Apple

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)