Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2041   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 24/01/2019 - 18:17

Λοιπόν, θέλω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις περί το Space Gray Χ, Χs η βαφή/coating τι ανθεκτικότητα έχει στις γρατζουνίες; Επίσης αξίζει η αγορά το XR από το Χ η πάμε κατευθείαν στο Xs; Κάτι ακόμα σε σχέση οθόνης μέγεθος / βάρος από το 6 Plus που έχω ποιο είναι ποιο κοντά; Η δερμάτινη η ακόμα και η σιλικόνης original θήκη για το X & Xs του κάνει γρατζουνίες στο σασί; 

 

Από θέματα Burn-in της οθόνης στα X και το Xs πρέπει να με ανησυχεί; Η μπαταριά του X σε σχέση με το Xs; Καλά δεν λέω για το XR γιατί εκεί λόγο λιγότερων πίξελ και κάπου στα 2960 μπαταρία που έχει σίγουρα θα κρατάει αρκετά περισσότερο σε σχέση με το X και Xs.

 

Δεν πάω σε Xs Max γιατί δυστυχώς το χρειάζομαι το νεφρό...

η οθονη θελει σιγουρα tempered glass να ξερεις.... και εκτος αυτο κανει πολλες δαχτυλιες... 

 

απο μπαταρια 5 ωρες χρησης βγαζεις με το xs... 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2042   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/01/2019 - 18:27

η οθονη θελει σιγουρα tempered glass να ξερεις.... και εκτος αυτο κανει πολλες δαχτυλιες... 

 

απο μπαταρια 5 ωρες χρησης βγαζεις με το xs... 

 

Έχω το xs max space grey. Αναφορικά με τα ερωτήματα σου θεωρώ ότι λόγω γυαλιού δεν έχει θέμα για γρατζουνιές αλλά μόνο οι δακτυλιες που φαίνονται.
Τώρα για τη μετάβαση από Χ σε Χr ή Χs εγώ προσωπικά δεν θα την έκανα καθόλου, θα περίμενα το επόμενο φέτος το Σεπτέμβρη. Αν ντε και καλά θέλεις να αλλάξεις το Χ προσωπικά θα πήγαινα στο Xr παρά την lcd οθόνη γιατί είναι πιο κοντά στο μέγεθος του max χωρίς να υστερεί σε χαρακτηριστικά και με καλύτερη μπαταρία. Και βέβαια πιο φθηνό.
Το top και πιο κοντά σε μέγεθος με το 6plus είναι πάντως το max και η πραγματική αναβάθμιση
Τέλος για τις θήκες δεν πιστεύω ότι υπάρχει θέμα. Έχω βάλει σιλικόνης της apple στο max μου και ολα καλά.


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

 

Από θέματα Burn-in και γρατζουνιές στο σασί; Ιδικά στο κάτω μέρος που είναι γυμνά.

 

Επίσης να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω κανένα από τα προ αναφερθέντα τηλέφωνα X, XR, Xs.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2043   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/01/2019 - 18:54

Από θέματα Burn-in και γρατζουνιές στο σασί; Ιδικά στο κάτω μέρος που είναι γυμνά.

Επίσης να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω κανένα από τα προ αναφερθέντα τηλέφωνα X, XR, Xs.

Κάνει γενικά εαν είναι εκτεθειμένο σε επιφάνειες πλην θήκης σιλικόνης με συχνό καθάρισμα. Θήκες τύπου veil xt κλπ ή ανοιχτές από κάτω σαν αυτές τις apple τις ξεχνάς. Φίλος πήρε το max space grey πριν 10 μέρες με θήκη silicone της apple και το ανοιχτό μέρος έχει κάνει σημάδια. Γενικώς θα ακούσεις ότι δεν κάνει. Αν το χτυπήσεις με φλας άλλου κινητού όμως, σε βάθος χρόνου κάνει, βέβαια όχι κάτι τραγικό σε σημείο αποχρωματισμου. Burn in εγώ ένα χρόνο που είχα το Χ δεν είχα δει τιποτα. Για μένα αν το θες το παίρνεις τώρα να το χαρείς. Μέχρι το σεπτεμβριο/Οκτώβριο, έχει ο θεός....


On iPad Air 2

#2044   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/01/2019 - 19:10

Κάνει γενικά εαν είναι εκτεθειμένο σε επιφάνειες πλην θήκης σιλικόνης με συχνό καθάρισμα. Θήκες τύπου veil xt κλπ ή ανοιχτές από κάτω σαν αυτές τις apple τις ξεχνάς. Φίλος πήρε το max space grey πριν 10 μέρες με θήκη silicone της apple και το ανοιχτό μέρος έχει κάνει σημάδια. Γενικώς θα ακούσεις ότι δεν κάνει. Αν το χτυπήσεις με φλας άλλου κινητού όμως, σε βάθος χρόνου κάνει, βέβαια όχι κάτι τραγικό σε σημείο αποχρωματισμου. Burn in εγώ ένα χρόνο που είχα το Χ δεν είχα δει τιποτα. Για μένα αν το θες το παίρνεις τώρα να το χαρείς. Μέχρι το σεπτεμβριο/Οκτώβριο, έχει ο θεός....


On iPad Air 2

Σεπτέμβριο τότε καλά κρασιά θα πάω για το επόμενο iPhone. Εγώ σκέφτομαι μέσα σε 2-3 μήνες το πολύ να κάνω κίνηση για αγορά τηλεφώνου. Και γι' αυτό έχω βάλει και στο ραντάρ και το Χ ας είναι περσινό μοντέλο δεν με επηρεάζει. βεβαία εάν πέσει λίγο ακόμα η τιμή του Xs 64GB το αγοράζω με κλειστά μάτια αλλά για την ώρα κοιτάω να πάρω το X 64GB που είναι ποιο κοντά στο Badget μου όπως επίσης και το XR.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2045   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 24/01/2019 - 20:07

Σεπτέμβριο τότε καλά κρασιά θα πάω για το επόμενο iPhone. Εγώ σκέφτομαι μέσα σε 2-3 μήνες το πολύ να κάνω κίνηση για αγορά τηλεφώνου. Και γι' αυτό έχω βάλει και στο ραντάρ και το Χ ας είναι περσινό μοντέλο δεν με επηρεάζει. βεβαία εάν πέσει λίγο ακόμα η τιμή του Xs 64GB το αγοράζω με κλειστά μάτια αλλά για την ώρα κοιτάω να πάρω το X 64GB που είναι ποιο κοντά στο Badget μου όπως επίσης και το XR.

Απο τα γραφόμενα σου δεν κατάλαβα ποιο κινητό έχεις τώρα.Αλλα αν έχεις το Χ μόνο σε Χs Max πηγαίνεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2046   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/01/2019 - 20:16

Απο τα γραφόμενα σου δεν κατάλαβα ποιο κινητό έχεις τώρα.Αλλα αν έχεις το Χ μόνο σε Χs Max πηγαίνεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ξανά λέω ΔΕΝ έχω X η ΧR η Χs! Είμαι με το 6 Plus και  με το "συλλεκτικό" iP5.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2047   spyros6spl

spyros6spl

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα

Δημοσίευση 24/01/2019 - 20:22

Άρα από το 6 plus σε όποιο από τα φετινά και να πας είτε στο Χ θα δεις μεγάλη διαφορά. ΕΣΥ επιλέγεις ανάλογα το budget και το ποιο σου αρέσει


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2048   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 24/01/2019 - 20:26

Ξανά λέω ΔΕΝ έχω X η ΧR η Χs! Είμαι με το 6 Plus και με το "συλλεκτικό" iP5.

Αν σε βόλεψε το μέγεθος του plus τότε πας σε Χr αν θες κάτι μικρότερο σε Χ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2049   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/01/2019 - 20:47

To 6 Plus με βόλεψε αρκετά, απλά το Χ η Xs είναι λίγο ποιο κόμπακτ σε σχέση με το 6 Plus. Πρέπει κάποια στιγμή να πάω να τα δω από κοντά!


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2050   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/01/2019 - 20:53

Καλησπέρα παιδιά,

για να μην ανοίγω νέο θέμα μια ερωτησούλα σχετικά με εγγύηση.

Συσκευή αγορασμένη απο Ελλάδα Ευρωπαϊκή,με έγκυρο ΙΜΕΙ εννοείται τσεκαρισμένο στο site της Apple αγορασμένη Νοέμβρη.

Λέει τηλεφωνική υποστήριξη μέχρι 25/2 και εγγύηση-σέρβις μέχρι 27/11/2019. 

 

Εν ολίγης,ισχύει 2ος Χρόνος εγγύηση όπως τα ελληνικά (cosmote,vodafone κλπ)? Είνα αγορασμένο απο phonegallery πειραιά


Τελευταία επεξεργασία από: GiannisMaurokouk, 24/01/2019 - 20:54


#2051   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 24/01/2019 - 21:31

Καλησπέρα παιδιά,

για να μην ανοίγω νέο θέμα μια ερωτησούλα σχετικά με εγγύηση.

Συσκευή αγορασμένη απο Ελλάδα Ευρωπαϊκή,με έγκυρο ΙΜΕΙ εννοείται τσεκαρισμένο στο site της Apple αγορασμένη Νοέμβρη.

Λέει τηλεφωνική υποστήριξη μέχρι 25/2 και εγγύηση-σέρβις μέχρι 27/11/2019. 

 

Εν ολίγης,ισχύει 2ος Χρόνος εγγύηση όπως τα ελληνικά (cosmote,vodafone κλπ)? Είνα αγορασμένο απο phonegallery πειραιά

Ναι, ισχύει ο δεύτερος χρόνος εγγύησης. Αρκεί να έχει αγοραστεί με απόδειξη και όχι με τιμολόγιο.

Επίσης αν έχει αγοραστεί τέλος Νοεμβρίου ίσως να προλαβαίνεις οριακά να ενεργοποιήσεις και Applecare+.



#2052   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/01/2019 - 21:58

Ναι, ισχύει ο δεύτερος χρόνος εγγύησης. Αρκεί να έχει αγοραστεί με απόδειξη και όχι με τιμολόγιο.

Επίσης αν έχει αγοραστεί τέλος Νοεμβρίου ίσως να προλαβαίνεις οριακά να ενεργοποιήσεις και Applecare+.

Τι είναι το applecare+? κάτι άλλο αν ξέρεις,μπορώ να το ασφαλίσω μετά την αγορά;



#2053   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 24/01/2019 - 22:05

Τι είναι το applecare+? κάτι άλλο αν ξέρεις,μπορώ να το ασφαλίσω μετά την αγορά;

Ουσιαστικά είναι κάτι σαν ασφάλεια. Όσον αφορά κανονική ασφάλεια στην ελλάδα δυστυχώς δεν γνωρίζω.



#2054   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/01/2019 - 22:07

Που μπορώ να απευθυνθώ;

Ουσιαστικά είναι κάτι σαν ασφάλεια. Όσον αφορά κανονική ασφάλεια στην ελλάδα δυστυχώς δεν γνωρίζω.



#2055   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/01/2019 - 22:14

Σεπτέμβριο τότε καλά κρασιά θα πάω για το επόμενο iPhone. Εγώ σκέφτομαι μέσα σε 2-3 μήνες το πολύ να κάνω κίνηση για αγορά τηλεφώνου. Και γι' αυτό έχω βάλει και στο ραντάρ και το Χ ας είναι περσινό μοντέλο δεν με επηρεάζει. βεβαία εάν πέσει λίγο ακόμα η τιμή του Xs 64GB το αγοράζω με κλειστά μάτια αλλά για την ώρα κοιτάω να πάρω το X 64GB που είναι ποιο κοντά στο Badget μου όπως επίσης και το XR.

Ξανά λέω ΔΕΝ έχω X η ΧR η Χs! Είμαι με το 6 Plus και  με το "συλλεκτικό" iP5.

Αφού θα κάνεις τέτοιο άλμα, πήγαινε στο φετινό XS, που έχουν διορθωθεί και οι περσινές "παιδικές ασθένειες" όπως το Burn-In των Χ.

 

* "Συλλεκτικό" ❤️

 

Καλησπέρα παιδιά,

για να μην ανοίγω νέο θέμα μια ερωτησούλα σχετικά με εγγύηση.

Συσκευή αγορασμένη απο Ελλάδα Ευρωπαϊκή,με έγκυρο ΙΜΕΙ εννοείται τσεκαρισμένο στο site της Apple αγορασμένη Νοέμβρη.

Λέει τηλεφωνική υποστήριξη μέχρι 25/2 και εγγύηση-σέρβις μέχρι 27/11/2019. 

 

Εν ολίγης,ισχύει 2ος Χρόνος εγγύηση όπως τα ελληνικά (cosmote,vodafone κλπ)? Είνα αγορασμένο απο phonegallery πειραιά

Ο 2ος χρόνος της εγγύησης, είναι υποχρέωση του πωλητή.

 

Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να υπάρχει απόδειξη αγοράς εντός Ε.Ε.

 

Δε σε απασχολεί απο που είναι μετά το τηλ. Ας είναι και απο το Μέχικο.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 24/01/2019 - 22:18

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες