Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2056   stakar

stakar

    iPH Member

  • 213 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 25/01/2019 - 00:16

Ναι, ισχύει ο δεύτερος χρόνος εγγύησης. Αρκεί να έχει αγοραστεί με απόδειξη και όχι με τιμολόγιο.


Αν εχει αγοραστει με τιμολογιο και πληρωσει η phonegallery τον φπα γιατι να μην ισχυει ο 2ος χρονος? Δεν το καταλαβα αυτο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2057   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2019 - 00:31

Όχι είναι απόδειξη λιανικής στην δικιά μου περίπτωση!



#2058   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 25/01/2019 - 07:53

Αφού θα κάνεις τέτοιο άλμα, πήγαινε στο φετινό XS, που έχουν διορθωθεί και οι περσινές "παιδικές ασθένειες" όπως το Burn-In των Χ.

 

* "Συλλεκτικό" ❤️

Έκλεισα σχεδόν 5ετία με το 6 Plus με ένα μικρό διάλυμά με S7 1 χρόνο αλλά μέσα σε αυτόν τον χρόνο υπήρχε και το 6 Plus στην καθημερινή χρήση. Πλέων η μπαταρία του 6 Plus με 2 ώρες on-screen gaming με 45% φωτεινότητά από 100% πάει στο 56% Wifi και σε airplane mode. Και κλασικά iOS 8.4.1 - Αλλά επειδή το Συλλεκτικό με 6.1.2 πάει καλύτερα από όλα και είναι και βολικό ιδικά στο περπάτημα κτλπ χωράει άνετα σε κάθε τσέπη, έχω αρχίσει να θέλω ποιο "κόμπακτ" τηλέφωνο.

 

Οπότε σκέφτομαι να πάω σε κάτι καινούργιο, στην αρχή έβλεπα το XR μετά σκέφτηκα το X παίζει καινούριο στο σκρούτζ από 820 - 870 κάπου έχει το 64GB. Τώρα εάν πέσει κοντά στο 900άρι το Xs 64GB τότε ναι θα το πάρω με κλειστά μάτια. 

 

Απλά φοβάμαι το Space Gray που είναι επεξεργασμένο / coating με αυτό το χρώμα μήπως έχω θέμα με γρατζουνίζεις στο σασί είναι το μόνο που δεν θα ήθελα να βλέπω σε τέτοιο ακριβό τηλέφωνο.

Το XR δεν έχει τόσο φόβο λόγο αλουμινίου και είναι ματ σαν τα προηγούμενα iPhone και ξέρω σε αυτό τον τομέα γρατζουνίας στο σασί είναι ποιο ανθεκτικό σε σχέση με το X - Xs - Xs Max.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2059   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 25/01/2019 - 11:04

Έκλεισα σχεδόν 5ετία με το 6 Plus με ένα μικρό διάλυμά με S7 1 χρόνο αλλά μέσα σε αυτόν τον χρόνο υπήρχε και το 6 Plus στην καθημερινή χρήση. Πλέων η μπαταρία του 6 Plus με 2 ώρες on-screen gaming με 45% φωτεινότητά από 100% πάει στο 56% Wifi και σε airplane mode. Και κλασικά iOS 8.4.1 - Αλλά επειδή το Συλλεκτικό με 6.1.2 πάει καλύτερα από όλα και είναι και βολικό ιδικά στο περπάτημα κτλπ χωράει άνετα σε κάθε τσέπη, έχω αρχίσει να θέλω ποιο "κόμπακτ" τηλέφωνο.

 

Οπότε σκέφτομαι να πάω σε κάτι καινούργιο, στην αρχή έβλεπα το XR μετά σκέφτηκα το X παίζει καινούριο στο σκρούτζ από 820 - 870 κάπου έχει το 64GB. Τώρα εάν πέσει κοντά στο 900άρι το Xs 64GB τότε ναι θα το πάρω με κλειστά μάτια. 

 

Απλά φοβάμαι το Space Gray που είναι επεξεργασμένο / coating με αυτό το χρώμα μήπως έχω θέμα με γρατζουνίζεις στο σασί είναι το μόνο που δεν θα ήθελα να βλέπω σε τέτοιο ακριβό τηλέφωνο.

Το XR δεν έχει τόσο φόβο λόγο αλουμινίου και είναι ματ σαν τα προηγούμενα iPhone και ξέρω σε αυτό τον τομέα γρατζουνίας στο σασί είναι ποιο ανθεκτικό σε σχέση με το X - Xs - Xs Max.

Mην το σκέφτεσαι καθόλου, Xs κ θα καταλάβεις τι πληρώνεις κ μόνο που θα το πιάσεις στα χεριά σου, όσο για το τεχνικό κομμάτι τα ξέρεις. Space Gray τα πήραμε κ εμείς κ για την ώρα δεν βλέπουμε κάτι. Με μια θήκη κ τζαμακι είσαι καλυμμένος, κινητό είναι κ θέλουν προσοχή, εξάλλου δεν είναι Cat. Όσο για το Xr καλό μεν αλλά μου φάνηκε σαν ένα 7αρι με μεγάλη οθόνη.



#2060   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2019 - 12:00

Έκλεισα σχεδόν 5ετία με το 6 Plus με ένα μικρό διάλυμά με S7 1 χρόνο αλλά μέσα σε αυτόν τον χρόνο υπήρχε και το 6 Plus στην καθημερινή χρήση. Πλέων η μπαταρία του 6 Plus με 2 ώρες on-screen gaming με 45% φωτεινότητά από 100% πάει στο 56% Wifi και σε airplane mode. Και κλασικά iOS 8.4.1 - Αλλά επειδή το Συλλεκτικό με 6.1.2 πάει καλύτερα από όλα και είναι και βολικό ιδικά στο περπάτημα κτλπ χωράει άνετα σε κάθε τσέπη, έχω αρχίσει να θέλω ποιο "κόμπακτ" τηλέφωνο.

 

Οπότε σκέφτομαι να πάω σε κάτι καινούργιο, στην αρχή έβλεπα το XR μετά σκέφτηκα το X παίζει καινούριο στο σκρούτζ από 820 - 870 κάπου έχει το 64GB. Τώρα εάν πέσει κοντά στο 900άρι το Xs 64GB τότε ναι θα το πάρω με κλειστά μάτια. 

 

Απλά φοβάμαι το Space Gray που είναι επεξεργασμένο / coating με αυτό το χρώμα μήπως έχω θέμα με γρατζουνίζεις στο σασί είναι το μόνο που δεν θα ήθελα να βλέπω σε τέτοιο ακριβό τηλέφωνο.

Το XR δεν έχει τόσο φόβο λόγο αλουμινίου και είναι ματ σαν τα προηγούμενα iPhone και ξέρω σε αυτό τον τομέα γρατζουνίας στο σασί είναι ποιο ανθεκτικό σε σχέση με το X - Xs - Xs Max.

Αν είναι να τη κάνεις την αλλαγή, θα τη κάνεις σωστά με το XS.

 

Για να αποφύσγεις την LCD και τα μεγαλύτερα Bezels του XR.

 

Για το χρώμα, RED is the new black. Υπομονη κανά 2-3 μήνες για τα XS..

 

Διαφορετικά, μόνο λευκό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2061   dimprio

dimprio

    iPH User

  • 178 μηνύματα

Δημοσίευση 25/01/2019 - 12:08

Εγώ πάντως που άλλαξα από μικρό μαύρο σε Max λευκό το μετάνιωσα σαν χρωμα . Εύκολα το έκανα ανταλλαγή πάλι με μαύρο . Το μαύρο είναι έρωτας


Sent from my iPhone XS max

#2062   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 25/01/2019 - 12:30

Εγώ πάντως που άλλαξα από μικρό μαύρο σε Max λευκό το μετάνιωσα σαν χρωμα . Εύκολα το έκανα ανταλλαγή πάλι με μαύρο . Το μαύρο είναι έρωτας


Sent from my iPhone XS max

Μεγάλος έρωτας κ απίθανη απόχρωση!!



#2063   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 25/01/2019 - 12:40

Αν είναι να τη κάνεις την αλλαγή, θα τη κάνεις σωστά με το XS.

 

Για να αποφύσγεις την LCD και τα μεγαλύτερα Bezels του XR.

 

Για το χρώμα, RED is the new black. Υπομονη κανά 2-3 μήνες για τα XS..

 

Διαφορετικά, μόνο λευκό.

Κόκκινο Xs, υπάρχει κάπου να το δούμε?



#2064   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2019 - 12:48

Ο Απρίλης είναι κοντά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2065   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 25/01/2019 - 12:56

Ε πάρε μια θήκη κόκκινη lol


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2066   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/01/2019 - 13:35

Έκλεισα σχεδόν 5ετία με το 6 Plus με ένα μικρό διάλυμά με S7 1 χρόνο αλλά μέσα σε αυτόν τον χρόνο υπήρχε και το 6 Plus στην καθημερινή χρήση. Πλέων η μπαταρία του 6 Plus με 2 ώρες on-screen gaming με 45% φωτεινότητά από 100% πάει στο 56% Wifi και σε airplane mode. Και κλασικά iOS 8.4.1 - Αλλά επειδή το Συλλεκτικό με 6.1.2 πάει καλύτερα από όλα και είναι και βολικό ιδικά στο περπάτημα κτλπ χωράει άνετα σε κάθε τσέπη, έχω αρχίσει να θέλω ποιο "κόμπακτ" τηλέφωνο.

Οπότε σκέφτομαι να πάω σε κάτι καινούργιο, στην αρχή έβλεπα το XR μετά σκέφτηκα το X παίζει καινούριο στο σκρούτζ από 820 - 870 κάπου έχει το 64GB. Τώρα εάν πέσει κοντά στο 900άρι το Xs 64GB τότε ναι θα το πάρω με κλειστά μάτια.

Απλά φοβάμαι το Space Gray που είναι επεξεργασμένο / coating με αυτό το χρώμα μήπως έχω θέμα με γρατζουνίζεις στο σασί είναι το μόνο που δεν θα ήθελα να βλέπω σε τέτοιο ακριβό τηλέφωνο.
Το XR δεν έχει τόσο φόβο λόγο αλουμινίου και είναι ματ σαν τα προηγούμενα iPhone και ξέρω σε αυτό τον τομέα γρατζουνίας στο σασί είναι ποιο ανθεκτικό σε σχέση με το X - Xs - Xs Max.

Στη θέση όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι xs max space grey αφού είσαι από 6+. Δε θα το μετανιώσεις. Χτυπά το τώρα που η τιμή έχει ξεφτιλιστεί στο Σκρουτζ να το χαρείς. Αν το πάρεις και με τιμολογιο δεν το συζητώ καν.


On iPad Air 2

#2067   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/01/2019 - 13:39

Αν είναι να τη κάνεις την αλλαγή, θα τη κάνεις σωστά με το XS.

Για να αποφύσγεις την LCD και τα μεγαλύτερα Bezels του XR.

Για το χρώμα, RED is the new black. Υπομονη κανά 2-3 μήνες για τα XS..

Διαφορετικά, μόνο λευκό.

Τη λέξη «λευκό» από σενα δεν περίμενα να την ακούσω.


On iPad Air 2

#2068   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2019 - 13:52

Τη λέξη «λευκό» από σενα δεν περίμενα να την ακούσω.

Απο πέρυσι που ήρθε ξανά με το Χ, μόνο σε αυτό θα πήγαινα.

 

Ο συνδυασμός με το Stainless είναι έρωτας.

 

Όλα αυτά μέχρι να έρθει και στο XS η κοκκινίλα φυσικά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2069   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 25/01/2019 - 14:30

Στη θέση όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι xs max space grey αφού είσαι από 6+. Δε θα το μετανιώσεις. Χτυπά το τώρα που η τιμή έχει ξεφτιλιστεί στο Σκρουτζ να το χαρείς. Αν το πάρεις και με τιμολογιο δεν το συζητώ καν.


On iPad Air 2

Xs Max θέλει νεφρό και δυστυχώς το χρειάζομαι! οπότε κλείνω προς το Xs. Πόσο μεγάλη διαφορά σαν οθόνη σε μέγεθος και όχι σαν συνολική συσκευή σαν μέγεθος; Δηλαδή 5,8" σε σχέση με την 5,5" των Plus;

 

 

Αν είναι να τη κάνεις την αλλαγή, θα τη κάνεις σωστά με το XS.

 

Για να αποφύσγεις την LCD και τα μεγαλύτερα Bezels του XR.

 

Για το χρώμα, RED is the new black. Υπομονη κανά 2-3 μήνες για τα XS..

 

Διαφορετικά, μόνο λευκό.

Νίκο, δεν μπορώ αρχηγέ έρωτας το μαύρο. Το άσπρο Χ & Χs μου θυμίζει το 3G / 3GS Μαύρη οθόνη, ασημένιο bezel άσπρο καπάκι... 

 

Τώρα εάν βγάλει Product Red Xs / Xs Max τότε το συζητάμε!


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2070   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 25/01/2019 - 14:41

Κοιτά δεν μπορείς να λες ότι για το Max θέλεις νεφρό και για το xs ολα καλά σχετικά. Δεν έχουν και την τόση μεγάλη διαφορά στην τιμή. Ξαναδές το. Και εγώ από 6s+ πήγα στο Max με κλειστά μάτια δεν θα μπορούσα να πάω σε κάτι μικρότερο με την καμία.. Ειδικά τώρα που και οι τιμές έχουν πέσει αισθητά..
space gray έχω καταπληκτικό χρώμα, αφήνει δακτυλιες αλλά οκ σκουπίζεται εύκολα. Το κακό με τις θήκες ότι δεν το ευχαριστιέσαι τόσο μου φαίνεται θα αρχίσω το γυμνό σε λίγο καιρό


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες