Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2296   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/03/2019 - 12:37

μη δινεις σημασια, κι εμενα σχεδον στο μηνα επεσε 99% και περασαν αλλοι δυο που το λιωνω με φορτισεις οποτε να 'ναι,και δε κουνηθηκε..πιστευω ειναι τυχαιο.
και αυτο που ανεφερα προχθες οτι επεφτε το βραδυ γυρω στο 30% με ενα hard reset λυθηκε.
λιωστε τα, χαρειτε τα, ολες οι μπαταριες εχουν ημερομηνια ληξης..

Το ότι έπεσε σαν ποσοστό άντε και το καταπίνω. Αυτό που αναρωτιέμαι είναι αν όντως προκλήθηκε από την ασύρματη που τη χρησιμοποιώ στις 9/10 φορτίσεις μου. Φιλος με max που το έχει 2 μήνες είναι ακόμη σε 100%.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 06/03/2019 - 12:38


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2297   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 06/03/2019 - 12:39

Σε xs έχει παρατηρηθεί και από άλλους η πτώση του ποσοστού σε σχέση με το Max. Μπορεί και να είναι εντελώς τυχαίο το γεγονός


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2298   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/03/2019 - 13:03

Εγώ 4,5 μήνες που έχω το max η υγεία της μπαταρίας παραμένει ακόμη στο 100%.
Μόνο ενσύρματη φόρτιση και μόνο με τον δικό του φορτιστή.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2299   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/03/2019 - 13:08

Το αξιοσημείωτο πλέον είναι, πως υπάρχει ακόμα κόσμος που ασχολείται σοβαρά με το Health..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2300   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/03/2019 - 13:27

Το αξιοσημείωτο πλέον είναι, πως υπάρχει ακόμα κόσμος που ασχολείται σοβαρά με το Health..

Μια χαρά ήμασταν όταν δεν το είχε βάλει καν στο μενού. Αν έβλεπες περίεργες μεταπτώσεις μόνο ανησυχουσες.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2301   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/03/2019 - 13:31

Το αξιοσημείωτο πλέον είναι, πως υπάρχει ακόμα κόσμος που ασχολείται σοβαρά με το Health..

Νομίζω πως πρέπει να ασχολείται κάποιος μιας και παίζει ρόλο στην μεταπώληση. Πλέον όλοι ρωτάνε πόση υγεία έχει η μπαταρία.



#2302   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/03/2019 - 14:02

Μια χαρά ήμασταν όταν δεν το είχε βάλει καν στο μενού. Αν έβλεπες περίεργες μεταπτώσεις μόνο ανησυχουσες.

Και τώρα μια χαρά είσαι.

 

Επιλογή σου είναι να μπείς, να δείς και να OCDιάσεις δίχως λόγο.

 

Νομίζω πως πρέπει να ασχολείται κάποιος μιας και παίζει ρόλο στην μεταπώληση. Πλέον όλοι ρωτάνε πόση υγεία έχει η μπαταρία.

Δε θα πρέπει να παίζει ρόλο όταν δε προσφέρει κάτι ουσιαστικό πλέον.

 

Την έκανε τη δουλειά του πρίν κανά χρόνο που πούλησε μπαταρίες με το κιλό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2303   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 06/03/2019 - 14:42

Καλά λέει ο φίλος και στη μεταπώληση θα παίζει ρόλο. Σιγά μην τα σκάσει ο άλλος να πάρει κινητό με 80% μπαταρία σου λέει.. Καλύτερα καινούργιο όποτε πάλι κερδισμένη θα βγει η apple


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2304   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/03/2019 - 14:48

2 μηνών κ τα 2 xs κ διαφορά 2 ήμερων με του αδελφού μου, το δικό μου στο 99% στο δικό του 100% Δεν με απασχολεί αυτό μιας κ είναι αναλώσιμες οι μπαταρίες. Εκτός αν παρουσιάσει κάποιο ανορθόδοξο θέμα. Τώρα να σας πω το σκάλωμα που έχω εδώ κ μια βδομάδα. Αν σας πω ότι μου φαίνεται λίγη η οθόνη του xs σε σχέση με το plus θα μου πείτε καλά δεν το είδες πριν? ;) . Το είδα αλλά κόλλησα λίγο στο μέγεθος του μιας κ ήθελα κινητό να το δουλεύω της περισσότερες φορές με το ένα χέρι αλλά έχω κολλήσει με την οθοναρα του κ πραγματικά δεν ξέρω παίζει κ να φύγει κ να πάρω το plus η να το κρατήσω κ να φύγει του χρόνου για το νέο s σε plus κ σε κόκκινο!!  :lol:  Κ στην περίπτωση που πωληθεί, σε καταστήματα λέτε η σε ιδιώτη καλύτερα? Κουβέντα να γίνεται κ απλά σας ανέφερα την σκέψη μου. :lol:  :lol:


Τελευταία επεξεργασία από: teogn7, 06/03/2019 - 14:50


#2305   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/03/2019 - 16:02

93% είναι η υγεία της μπαταρίας μου και δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Το πολύ πολύ αν τα παίξει τελείως να του βάλω μια καινούργια.

#2306   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 06/03/2019 - 20:21

2 μηνών κ τα 2 xs κ διαφορά 2 ήμερων με του αδελφού μου, το δικό μου στο 99% στο δικό του 100% Δεν με απασχολεί αυτό μιας κ είναι αναλώσιμες οι μπαταρίες. Εκτός αν παρουσιάσει κάποιο ανορθόδοξο θέμα. Τώρα να σας πω το σκάλωμα που έχω εδώ κ μια βδομάδα. Αν σας πω ότι μου φαίνεται λίγη η οθόνη του xs σε σχέση με το plus θα μου πείτε καλά δεν το είδες πριν? ;) . Το είδα αλλά κόλλησα λίγο στο μέγεθος του μιας κ ήθελα κινητό να το δουλεύω της περισσότερες φορές με το ένα χέρι αλλά έχω κολλήσει με την οθοναρα του κ πραγματικά δεν ξέρω παίζει κ να φύγει κ να πάρω το plus η να το κρατήσω κ να φύγει του χρόνου για το νέο s σε plus κ σε κόκκινο!! Κ στην περίπτωση που πωληθεί, σε καταστήματα λέτε η σε ιδιώτη καλύτερα? Κουβέντα να γίνεται κ απλά σας ανέφερα την σκέψη μου.

Στην ίδια φάση είμαι κι εγώ. Είχα xs και δεν είχα πάρει ποτέ στα χέρια μου το Max μέχρι προχθές, από πρώτη στιγμή που το έπιασα έπαθα πλάκα με την οθόνη. Πριν λίγο πούλησα το xs μου και μέχρι την Παρασκευή θα έχω πάρει το Max

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#2307   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/03/2019 - 20:30

Στην ίδια φάση είμαι κι εγώ. Είχα xs και δεν είχα πάρει ποτέ στα χέρια μου το Max μέχρι προχθές, από πρώτη στιγμή που το έπιασα έπαθα πλάκα με την οθόνη. Πριν λίγο πούλησα το xs μου και μέχρι την Παρασκευή θα έχω πάρει το Max

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο σε ιδιώτη το έδωσες? Γρήγορη απόφαση μπαμ μπαμ εσύ :lol:  


Τελευταία επεξεργασία από: teogn7, 06/03/2019 - 20:35


#2308   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 06/03/2019 - 21:14

Καλορίζικο σε ιδιώτη το έδωσες? Γρήγορη απόφαση μπαμ μπαμ εσύ :lol:  

Ευχαριστώ! Διαπίστωσα ότι η μεγαλύτερη οθόνη βολεύει καλύτερα και αφού είχα την δυνατότητα λέω ας μην χάσω χρόνο. Σε ιδιώτη το έδωσα.



#2309   vagelisvl

vagelisvl

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/03/2019 - 21:50

Εγώ πάλι ακολούθησα την ανάποδη οδό,απο X σε Xs Max και επιστροφή σε Xs που θεωρώ για τα δικά μου δεδομένα ιδανικό μέγεθος. Οθονάρα το max αλλά τι να το κάνεις αν πρέπει αναγκαστικά να χρησιμοποιέις δύο χέρια? Και αυτό εμένα με χάλασε πολύ στην καθημερινότητα μου, ηταν πολύ άβολο! Και επειδή μεταξύ Χ και Xs max πέρασε ένα note 9 απο τα χέρια μου θεωρώ οτι ηταν πιο βολικό απο το xs max... αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς η smooth λειτουργία του ios με έκανε να επιστρέψω. Όπως προείπα και πάλι ιδανικό για τα γούστα μου ειναι το xs εν τέλει, φοβερό grip και λειτουργικότητα!


Τελευταία επεξεργασία από: vagelisvl, 06/03/2019 - 21:55


#2310   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/03/2019 - 23:44

Εγώ πάλι ακολούθησα την ανάποδη οδό,απο X σε Xs Max και επιστροφή σε Xs που θεωρώ για τα δικά μου δεδομένα ιδανικό μέγεθος. Οθονάρα το max αλλά τι να το κάνεις αν πρέπει αναγκαστικά να χρησιμοποιέις δύο χέρια? Και αυτό εμένα με χάλασε πολύ στην καθημερινότητα μου, ηταν πολύ άβολο! Και επειδή μεταξύ Χ και Xs max πέρασε ένα note 9 απο τα χέρια μου θεωρώ οτι ηταν πιο βολικό απο το xs max... αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς η smooth λειτουργία του ios με έκανε να επιστρέψω. Όπως προείπα και πάλι ιδανικό για τα γούστα μου ειναι το xs εν τέλει, φοβερό grip και λειτουργικότητα!

Και εγώ από Χ σε xs max και μετά από δυο μέρες σε xs. Πολύ πιο ωραίο το μαξ αλλά τελείως άβολο σε χρηστικότητα.
Για το note δεν θα συμφωνήσω διότι το μαξ κατεβάζοντας την οθόνη είναι πιο χρηστικό με το ένα χέρι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)