Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/09/2018 - 09:28

μετα απο σχεδον μια μερα και ενα reset network settings νομιζω οτι εστρωσε το 4G. Γενικα το σημα μου ειναι οπως ηταν και με το 8+.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 29/09/2018 - 09:58

σίγουρος θα είσαι αν κάνεις σύγκριση με το προηγούμενο που είχες στον ίδιο χώρο. Ή αν θυμάσαι γενικά πόσο μπορούσες να πιάσεις. Σε μένα πχ πιάνω 2 γραμμές 4G με το Χ οπότε θα ξέρω όταν πάρω το καινούργιο τι γίνεται. Μη ξεχνάτε, "υποτίθεται" ότι το νέο iphone έχει καλύτερες ταχύτητες LTE από οποιοδήποτε iphone έχουν βγάλει. Άρα θεωρητικά το "ισάξιο" με το προηγούμενο κινητό μου δεν "αρκεί"... Μαλακία να σκάμε τόσα λεφτά σε S και να έχουμε περισσότερα προβλήματα από το αρχικό μοντέλο! 



#93   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/09/2018 - 10:07

Περιεργο μου φαινεται με μια επιπλεον κεραια που διαθετει το καινουργιο να παρουσιαζει προβλημα στη ληψη. Ακομα και κατωτερα να ειναι τα modem της Intel (ποσο πια; ) το Xs/Max εχει 20% περισσοτερο μηκος κεραιας απο το Χ. Το design εσωτερικα-εξωτερικα ειναι 95%+ ιδιο σε σχεση με περυσι, δεν μπορει να ευθυνεται αυτο.

@fdlap οι ταχυτητες 4G ειναι σημαντικα υψηλοτερες στα καινουργια, εγω απ'οτι βλεπω μιλανε για χαμηλοτερη ενδειξη σηματος σε περιοχες με μετρια καλυψη και αποσυνδεσεις οταν το σημα ειναι οριακο εκει που πριν δεν υπηρχαν. Ας περιμενουμε να δουμε τι θα παρατηρησουν και οι συμφορουμιτες. 


Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 29/09/2018 - 10:10


#94   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 10:16

Το δικό μου XS Max 256 , πάντως λειτουργεί μια χαρά και το 4G όπως και το WiFi. Πιστεύω είναι θέμα λογισμικού, απλώς δεν επηρεάζει όλους..

#95   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/09/2018 - 10:43

Κάτοχος από χθες και εγώ ενός smax 256gb silver αλλά ευτυχής κάτοχος από σήμερα γιατί είχα περιπέτεια!! Χθες με την αγορά του , το ανοίξαμε στο istorm και βάλαμε κατευθείαν το τζάμι της belkin. Όταν το βράδυ το ενεργοποίησα και το έστησα είδα κάθετες γραμμές στην οθόνη, αχνές σαν ουράνιο τόξο.. Αφού το έκλεισα , το άνοιξα , του έκανα reset η οθόνη τα ίδια. Παρατήρησα όμως ότι και εντελώς κλειστό η μια γραμμή αχνοφαίνονταν!!! Εκεί είπα μπορεί να είναι το τζάμι!! Και τελικά σήμερα πρωί , πρωί πήγα στο istorm το είδαμε και αφού αφαίρεσαν τα παιδιά το τζάμι, είδαμε ότι η οθόνη είναι μια χαρά και ότι το τζάμι είχε τις γραμμές. Μου το άλλαξαν και όλα καλά. Η κοπελιά στο ταμείο τσακαλάκι, το τέσταρε το τζάμι και αλλού σκέτο..Οπότε με γειά μας και καλές χρήσεις!!!



#96   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 29/09/2018 - 10:55

Το τζαμί της belkin που σου έβαλε είναι αυτό που βάζει με το μηχάνημα;
Σε ρωτάω γιατί θέλω να πάνω να βάλω και εγώ εκεί.
Η τιμή του; και έχει μαύρο πλαίσιο γύρο γύρο ;

#97   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2018 - 10:55

Κάτοχος από χθες και εγώ ενός smax 256gb silver αλλά ευτυχής κάτοχος από σήμερα γιατί είχα περιπέτεια!! Χθες με την αγορά του , το ανοίξαμε στο istorm και βάλαμε κατευθείαν το τζάμι της belkin. Όταν το βράδυ το ενεργοποίησα και το έστησα είδα κάθετες γραμμές στην οθόνη, αχνές σαν ουράνιο τόξο.. Αφού το έκλεισα , το άνοιξα , του έκανα reset η οθόνη τα ίδια. Παρατήρησα όμως ότι και εντελώς κλειστό η μια γραμμή αχνοφαίνονταν!!! Εκεί είπα μπορεί να είναι το τζάμι!! Και τελικά σήμερα πρωί , πρωί πήγα στο istorm το είδαμε και αφού αφαίρεσαν τα παιδιά το τζάμι, είδαμε ότι η οθόνη είναι μια χαρά και ότι το τζάμι είχε τις γραμμές. Μου το άλλαξαν και όλα καλά. Η κοπελιά στο ταμείο τσακαλάκι, το τέσταρε το τζάμι και αλλού σκέτο..Οπότε με γειά μας και καλές χρήσεις!!!

Ήρθε το γνωστό tempered glass της Βelkin ? Πολύ καλο, το είχα στο 6S, στο Χ, θα το βάλω και στο XS Max. Είναι σαν να μην υπάρχει πάνω στη συσκευή......



#98   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/09/2018 - 11:00

Το τζαμί της belkin που σου έβαλε είναι αυτό που βάζει με το μηχάνημα;
Σε ρωτάω γιατί θέλω να πάνω να βάλω και εγώ εκεί.
Η τιμή του; και έχει μαύρο πλαίσιο γύρο γύρο ;

 

 

Ήρθε το γνωστό tempered glass της Βelkin ? Πολύ καλο, το είχα στο 6S, στο Χ, θα το βάλω και στο XS Max. Είναι σαν να μην υπάρχει πάνω στη συσκευή......

Ναι παιδιά ήρθε..αυτό κόντεψε να με πεθάνει..χαχαχα τιμή 24,90 ευρώ με φπα και μπαίνει με μηχάνημα. Σε όλα αυτό έχω. Και στο Χ που έλεγαν ότι δεν κάθεται καλά δεν είχα θέμα. Δεν έχει μαυρο πλαίσιο..


Τελευταία επεξεργασία από: xsiv74, 29/09/2018 - 11:01


#99   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2018 - 11:02

Ναι παιδιά ήρθε..αυτό κόντεψε να με πεθάνει..χαχαχα τιμή 24,90 ευρώ με φπα και μπαίνει με μηχάνημα. Σε όλα αυτό έχω. Και στο Χ που έλεγαν ότι δεν κάθεται καλά δεν είχα θέμα. Δεν έχει μαυρο πλαίσιο..

Έτσι ακριβώς. Τελεια λοιπόν. Είμαστε σχεδόν έτοιμοι. Σε αναμονή του τέρατος λοιπόν .....



#100   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 29/09/2018 - 11:04

Ποιος το βαζει ? μηχανημα ? σε ποιο καταστημα ? 



#101   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 11:09

Istorm Γλυφάδα εγώ.belkin τζαμι 24,90 μπαίνει με μηχάνημα.αγορα χθες,του είπα του παιδιού βάλτο καλά γιατί έχω θέμα.ειμαι ψειρας με αυτά.μου λέει έχω βάλει 50 μόνο σήμερα.οκ λέω.ζοριστηκε λίγο.σημερα το πρωί έχει ξεκολησει από την κάτω μεριά.δευτερα θα είμαι πάλι εκεί για αλλαγή.
Βέβαια 2 φορές που μου είχε βάλει στο χ δεν είχα κανένα πρόβλημα.απλα έτυχε χθες μάλλον.

Τελευταία επεξεργασία από: hlias77, 29/09/2018 - 11:09


#102   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 11:14

Ποιος το βαζει ? μηχανημα ? σε ποιο καταστημα ?



Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#103   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 11:23

https://www.belkin.com/us/p/P-F8W867/


Έχω την εντύπωση πως πλέον η istorm φέρνει και αυτά που είναι πολλά σκαλοπάτια παραπάνω από τα belkin πρώτης γενιάς και αυτά με το μηχάνημα τα περνάνε. TemperedCurve λέγονται και είναι της Belkin. Έχουν τρομερή υφη

#104   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/09/2018 - 11:48

στο τιμολόγιο το γράφει ως iPhone Xs Max InvisiGlass Ultra Flat, τιμή 24,90 με φπα , το περνάνε με μηχάνημα όπως είπα και χωρίς μαυρα πλαίσια. Η υφή όπως λέει και ο φίλος billytilaver είναι τρομερή!!



#105   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 11:55

στο τιμολόγιο το γράφει ως iPhone Xs Max InvisiGlass Ultra Flat, τιμή 24,90 με φπα , το περνάνε με μηχάνημα όπως είπα και χωρίς μαυρα πλαίσια. Η υφή όπως λέει και ο φίλος billytilaver είναι τρομερή!!



Εμένα μου άρεσε γιατί με το πέρασμα του χρόνου δεν χάνεται η υφή όπως τα κινέζικα τζαμάκια, που σε δυο ώρες χρήσης έχει φύγει όλη η επιφάνεια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες