Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2018 - 16:22

Τα iPhone έχουν τους καλύτερους δείκτες ικανοποίησης πελατων

Στα εκατομμύρια iPhone κάποια αντιμετωπίζουν πρόβλημα και 90% των περιπτώσεων software
Οπότε μην πτοεισαι :)

Οταν είχα πάρει το iPhone 6 λίγο πριν έρθει επίσημα Ελλάδα και μου ειχε στραβωσει - είχα ανοίξει και θέμα εδω και είχε γίνει της μουρλης μεχρι που το κλειδωσαν οι adm - ήμουν κατευχαριστημενος με το τηλέφωνο :)

Υπάρχει μια τρελα και μια μεγαλοποιηση των θεμάτων των iPhone γενικά

Τελευταία επεξεργασία από: dimitrisnt, 29/09/2018 - 16:27

IPhone 14 pro - Macbook air m2


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 29/09/2018 - 16:28

Εγώ βλέπω διαγράφονται κάποια ποστ που αναφέρουν προβλήματα γιατί;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#123   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2018 - 16:39

στο τιμολόγιο το γράφει ως iPhone Xs Max InvisiGlass Ultra Flat, τιμή 24,90 με φπα , το περνάνε με μηχάνημα όπως είπα και χωρίς μαυρα πλαίσια. Η υφή όπως λέει και ο φίλος billytilaver είναι τρομερή!!

 Αρα δηδ ειναι edge to edge?κ σε πιο ι στορμ εχει μηχανημα?Ευχαριστω



#124   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:20

Οι εντυπώσεις θετικές για το iPhone XS Max!!!!
Μεγάλη οθόνη, γρήγορη ανταπόκριση, χρώματα οθόνης όπως το X, μέγεθος όπως το Plus και κανένα πρόβλημα με WiFi, LTE!!!!

Καλορίζικο σε όλους!!!!

#125   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:20

Αρκετά προβλήματα βλέπω στα νέα iPhone, έχω αρχίζει και απογοητεύομαι.. Αν είναι δυνατόν να σκας μια περιουσία και μια το σήμα μια η φόρτιση, μια τα χρώματα που λένε κάποιοι..έχω βάλει όριο τα Χριστούγεννα πλέον να δω πως θα κυλήσει το θέμα

Προβλήματα πάντα υπήρχαν και θα συνεχίσουν να υπάρχουν.

 

Και το Χ πέρυσι είχε προβλήματα με το Face iD και τις οθόνες. Το 7 είχε Hissing.

 

Και σκέψου πως μιλάμε για HW που έκαναν αντ/σταση συσκευών.

 

Στα φετινά φαίνεται πως θα διορθωθεί με Fix, αυτό κυρίως με τη φόρτιση.

 

"Τέλειες" συσκευές πάλι δεν υπάρχουν πουθενά και απο κανέναν.

 

Απο την άλλη αυτά είναι τα κουσούρια των Day 1 συσκευών. Κατά το Δεκέμβρη είναι η καλύτερη περίοδος για αγορά.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 29/09/2018 - 17:21

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#126   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:29


 

Απο την άλλη αυτά είναι τα κουσούρια των Day 1 συσκευών. Κατά το Δεκέμβρη είναι η καλύτερη περίοδος για αγορά.

 

Νίκο, είμαστε στο δεύτερο πακέτο χωρών που διατέθηκε το τηλέφωνο με διαφορά 8 ημερών, οπότε μάλλον το έχουμε γλυτώσει το Day 1, ειδικά αν σκεφτείς σε ποιες χώρες πρωτοπαρουσιάστηκε, οπότε και εκεί θα έφυγε τεράστιος αριθμός των "πρώτων" συσκευών.



#127   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:36

Το day1 φαντάζομαι έχει να κάνει και με την αναλογη διαθεσιμότητα σωστά; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να περάσουν 1-2 μήνες και ακόμη να υπάρχουν στην Ελλάδα η αλλου συσκευές day1 η λέω βλακεία;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#128   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:38

Εγω πήρα προχθές τηλέφωνο στην istorm στην μεσογειων για το belkin για Χ και μου είπαν πως τα απεσυραν γιατί ήταν προβληματικα

Επισης οσοι είστε με Xs Max έχετε παρατηρησει να μην ξεκινάει να φορτίζει οταν είναι κλειδωμένο?

https://youtu.be/J_lRJuQtBmc

Μόλις μπήκα για να ανεβάσω αυτό το βίντεο και να γράψω ότι έχω αυτό το πρόβλημα. Το παρατήρησα χθες βράδυ, όταν αφού γύρισα σπίτι, ήθελα να το βάλω για φόρτιση. 
Το σύνδεσα και δεν άναψε η οθόνη. Παρέμεινε σβηστή. Πατάω το power on button και τότε πήρε ρεύμα. Μόνο που δεν έδωσα σημασία. 
 
Πριν λίγο βλέπω αυτό το βίντεο, δοκιμάζω και βλέπω τα ίδια. Όμως δεν το κάνει πάντα αλλά όταν έχει περάσει κάποια ώρα(;) για να πέσει σε "αδράνεια" η συσκευή.

Τελευταία επεξεργασία από: GiannisSot, 29/09/2018 - 17:39


#129   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:42

Νίκο, είμαστε στο δεύτερο πακέτο χωρών που διατέθηκε το τηλέφωνο με διαφορά 8 ημερών, οπότε μάλλον το έχουμε γλυτώσει το Day 1, ειδικά αν σκεφτείς σε ποιες χώρες πρωτοπαρουσιάστηκε, οπότε και εκεί θα έφυγε τεράστιος αριθμός των "πρώτων" συσκευών.

Μα Day 1 δε το πήρες απο εδώ?

 

Πιο πολύ βέβαια αναφέρομαι στις παρτίδες.

 

Και όλα αυτά που ήρθαν και θα έρθουν ξανά, είναι στις πρώτες.

 

Οι πρώτες συσκευές βέβαια όπως λες δε φεύγουν τόσο γρήγορα.. :)

 

Το day1 φαντάζομαι έχει να κάνει και με την αναλογη διαθεσιμότητα σωστά; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να περάσουν 1-2 μήνες και ακόμη να υπάρχουν στην Ελλάδα η αλλου συσκευές day1 η λέω βλακεία;

Καθόλου βλακεία.

 

Οι συσκευές που έρχονται και θα έρχονται για κανα μήνα, Day 1 είναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#130   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:43

Το έφτιαξαν το πρόβλημα στο Tapatalk .

Θα βγει στην επόμενη έκδοση 8.

Η φωτό είναι από beta έκδοση της 8.


c0ee654c39737ab878e0fa4d9f04e483.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk


Πάλι καλά γιατί είχα αρχίσει να νευριάζω :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#131   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:43

 

Μόλις μπήκα για να ανεβάσω αυτό το βίντεο και να γράψω ότι έχω αυτό το πρόβλημα. Το παρατήρησα χθες βράδυ, όταν αφού γύρισα σπίτι, ήθελα να το βάλω για φόρτιση. 
Το σύνδεσα και δεν άναψε η οθόνη. Παρέμεινε σβηστή. Πατάω το power on button και τότε πήρε ρεύμα. Μόνο που δεν έδωσα σημασία. 
 
Πριν λίγο βλέπω αυτό το βίντεο, δοκιμάζω και βλέπω τα ίδια. Όμως δεν το κάνει πάντα αλλά όταν έχει περάσει κάποια ώρα( ;) για να πέσει σε "αδράνεια" η συσκευή.

 

Ρυθμίσεις > Face ID > και δες αν ο διακόπτης που λέει για USB Accessories είναι ανοιχτός ή όχι.

 

Αν είναι ανοιχτός, κλείσε και δες πάλι αν στο κάνει.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#132   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:44

Οκ άρα λογικά τέλη Δεκέμβρη-Ιανουάριο που θα ψωνίσω φαντάζομαι να έχει περάσει η πρώτη παρτίδα, αλλα ποτέ δεν ξέρεις ;)


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#133   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:49

Ρυθμίσεις > Face ID > και δες αν ο διακόπτης που λέει για USB Accessories είναι ανοιχτός ή όχι.

 

Αν είναι ανοιχτός, κλείσε και δες πάλι αν στο κάνει.

Είναι κλειστός φίλε. Πριν λίγο μίλησα και με τον αδερφό μου, στην αρχή είπε ότι δεν του κάνει, αλλά την ψιλιάστηκε και το γύρισε σε airplane mode γιατί του έρχονταν ειδοποιήσεις, το άφησε κάνα 5 λεπτο και του το κάνει και εκείνου. 

Χθες πήρα εγώ XS Max 64GB Silver από Media Markt και εκείνος από iStorm πήρε το XS Max 64GB Space Grey. 



#134   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:50

Καλά και φέτος έχουμε το "beauty" gate !! χαχαχαχαχα το είπε ο Unbox Therapy στο youtube γιατί στο πορτραίτο με selfie το λειτουργικό παρεμβαίνει και τον κάνει πιο "ομορφο" και θα ήθελε να εχει τη δυνατότητα να το αλλάζει αυτό !!! Συμφωνώ απόλυτα πως τέλειες συσκευές δεν υπάρχουν. Εγώ θα ήθελα μόνο καλύτερο service και 

δυνατότητα αντικατάστασης συσκευής με νέα σφραγισμενη πιο "ευκολα" όπως έχουν άλλες εταιρείες όχι μόνο σε τηλέφωνα αλλά και σε άλλα είδη.

 

Από εντυπώσεις, επειδή έχω και το Χ , βλέπω διαφορά στην κάμερα και σίγουρα το smax στην μπαταρία. Το λειτουργικό είναι εξίσου smooth με το ios12  και στο Χ και στο smax. To ηχείο λίγο πιο δυνατό.Η οθόνη τεράστια αλλά δυστυχώς δεν απέκτησε χώρο για περισσότερα εικονίδια ή σειρές. Απλά τα εικονίδια είναι μεγαλύτερα.Προσωπικά πληκτρολογώ καλύτερα στο smax αλλά αυτό είναι υποκειμενικό και ανατομικό θέμα,χαχα. 



#135   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 29/09/2018 - 17:58

Καλά και φέτος έχουμε το "beauty" gate !! χαχαχαχαχα το είπε ο Unbox Therapy στο youtube γιατί στο πορτραίτο με selfie το λειτουργικό παρεμβαίνει και τον κάνει πιο "ομορφο" και θα ήθελε να εχει τη δυνατότητα να το αλλάζει αυτό !!! Συμφωνώ απόλυτα πως τέλειες συσκευές δεν υπάρχουν. Εγώ θα ήθελα μόνο καλύτερο service και 

δυνατότητα αντικατάστασης συσκευής με νέα σφραγισμενη πιο "ευκολα" όπως έχουν άλλες εταιρείες όχι μόνο σε τηλέφωνα αλλά και σε άλλα είδη.

 

Από εντυπώσεις, επειδή έχω και το Χ , βλέπω διαφορά στην κάμερα και σίγουρα το smax στην μπαταρία. Το λειτουργικό είναι εξίσου smooth με το ios12  και στο Χ και στο smax. To ηχείο λίγο πιο δυνατό.Η οθόνη τεράστια αλλά δυστυχώς δεν απέκτησε χώρο για περισσότερα εικονίδια ή σειρές. Απλά τα εικονίδια είναι μεγαλύτερα.Προσωπικά πληκτρολογώ καλύτερα στο smax αλλά αυτό είναι υποκειμενικό και ανατομικό θέμα,χαχα. 

Αφού έχουμε πάρει του αδερφού μου από iStorm, τα στήνουμε παράλληλα και μου σφυράει ότι έχει θέμα. 

Στην κάμερα η οθόνη έδειχνε τα πάντα με μπλε φίλτρο. Ξενέρα. 

Αμέσως έφυγε στο River West στο iStorm, μου είπε ότι μιλούσαν κάνα 20λεπτο με iSquare, αναγνώρισαν το πρόβλημα το οποίο δεν ήταν το μοναδικό αλλά είχε άλλα δύο σημαντικά θέματα. Το ένα ήταν η απόχρωση της οθόνης, το οποίο ναι μεν το παραδέχτηκαν και αυτό αλλά του είπαν ότι αν ερχόταν για αντικατάσταση για αυτό, θα τον έδιωχναν. Το άλλο ήταν ότι η συσκευή έκαιγε. Κυριολεκτικά κάναμε τα κατεβάσματα των εφαρμογών παράλληλα και η συσκευή του ήταν πολύ ζεστή. Το παρατήρησαν και αυτό. Αλλά το σημαντικότερο ήταν το θέμα με την κάμερα. 

 

Του είπαν ότι κανονικά η διαδικασία που ακολουθούν, είναι να πάει στο service και από εκεί να βγει πόρισμα. Αλλά επειδή την είχε πάρει πριν από 3 ώρες και ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ υπήρχε μια ίδια από ακύρωση προπαραγγελίας, του έκαναν αντικατάσταση με ζελατινάτη. Αλλά αν είναι δυνατόν.... Τότε τι DOA υπάρχει ρε παιδιά; 

 

Τέλος πάντων, επεισοδιακή η μέρα χθες (να ήταν αυτά τα προβλήματά μας...). 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες