Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1411   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 21/11/2018 - 07:45

Μπορείς να το φέρεις από ebay περίπου στα 1300 ε , αλλα με κίνδυνο τελεωνειου στην Ελλάδα 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1412   kouroupelos

kouroupelos

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 21/11/2018 - 12:28

Έχω θήκη silicon apple για Xs Max.
Καλό τζαμάκι ποιο είναι και που; Αυτό από την istorm αξίζει;

Ξερω ότι έχει συζητηθεί αλλά λόγω χρόνου δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα προηγούμενες σελίδες, είναι παρά πολλές.
Ευχαριστώ

#1413   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/11/2018 - 12:31

Έχω θήκη silicon apple για Xs Max.
Καλό τζαμάκι ποιο είναι και που; Αυτό από την istorm αξίζει;

Ξερω ότι έχει συζητηθεί αλλά λόγω χρόνου δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα προηγούμενες σελίδες, είναι παρά πολλές.
Ευχαριστώ


Εγώ που το έβαλα μια χαρά έκατσε..Τέλεια εφαρμογη(στο περνάνε με μηχάνημα) και καμία αλλοίωση σε χρώματα..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1414   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 21/11/2018 - 15:32

Ακριβό μου φαίνεται... Αν το παραγγείλεις η κάτι παρεμφερές σου βγαίνει πολύ φθηνότερα. Προσωπικά δεν έχω βάλει το σκέφτομαι γενικά... Αν πχ θέλεις να το βγάλεις γιατί βαρέθηκες η οτιδήποτε άλλο βγαίνει εύκολα και πως μην κάνουμε καμία ζημιά από το ξύσιμο


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ikaros13, 21/11/2018 - 15:33


#1415   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2018 - 15:53

Έχω θήκη silicon apple για Xs Max.
Καλό τζαμάκι ποιο είναι και που; Αυτό από την istorm αξίζει;

Ξερω ότι έχει συζητηθεί αλλά λόγω χρόνου δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα προηγούμενες σελίδες, είναι παρά πολλές.
Ευχαριστώ

Με την θηκη που εχεις οτι και να βαλεις απο γυαλι (3D, 2.5D, απλο) δεν εχεις απολυτως κανενα προβλημα. Αν βιαζεσαι και δεν εχεις εμπειρια απο τοποθετησεις η τελοσπαντων τη φοβασαι τοτε βαλε αυτο που τοποθετουν με το μηχανημα (Belkin). Aν παλι βιαζεσαι αλλα μπορεις και μονος σου να βαλεις το γυαλι τοτε και συμφωνα με τα reviews καποιων παιδιων εδω, παρε το διπλο πακετο της spigen που καλυπτει ολη την επιφανεια (skroutz it). Τελος, αν δεν βιαζεσαι παρηγγειλε απο αμαζον μια απο τις 3-4 καλες επιλογες που υπαρχουν (δες ποστ πιο πισω για λινκ)

 

Ακριβό μου φαίνεται... Αν το παραγγείλεις η κάτι παρεμφερές σου βγαίνει πολύ φθηνότερα. Προσωπικά δεν έχω βάλει το σκέφτομαι γενικά... Αν πχ θέλεις να το βγάλεις γιατί βαρέθηκες η οτιδήποτε άλλο βγαίνει εύκολα και πως μην κάνουμε καμία ζημιά από το ξύσιμο


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

οι προστασιες βγαινουν πανευκολα αφου τις ανασηκωσεις λιγακι σε καποια απο τις γωνιες, δεν υπαρχει παραμικρος κινδυνος ζημιας στην οθονη.



#1416   kouroupelos

kouroupelos

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 21/11/2018 - 16:21

Το ποστ πιο πανω με τα λινκ απο το amazon το ψαχνω και δεν το βρισκω ρε αδερφε, θυμασαι σε ποια σελιδα ειναι; 
Ευχαριστω



#1417   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2018 - 16:47

Το ποστ πιο πανω με τα λινκ απο το amazon το ψαχνω και δεν το βρισκω ρε αδερφε, θυμασαι σε ποια σελιδα ειναι; 
Ευχαριστω

βασικα η κουβεντα για αυτα γινεται σε λαθος τοπικ

ενδεικτικα λινκ|:

1

2

3

 

επισης διαβασε εδω και εδω



#1418   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2018 - 21:07

Επι της ουσιας δεν υπαρχει θεμα. Επι του πρακτεου ομως, 9/10 σκρουτζομαγαζα βρισκονται στην Αθηνα.
Σε περιπτωση προβληματος, καποιος που βρισκεται εκτος και σε επαρχια χρειαζεται να δουλεψει με κουριερ. Επισης πρεπει αρχικα να εχει βρει το δικιο του τηλεφωνικα με το οποιο καταστημα ουτως ωστε να στειλει τη συσκευη για να την περασουν στον δευτερο χρονο της εγγυησεως.

Προσωπικα μιλωντας καθως δε ξερω που βρισκεται το παλικαρι, απεναντι απ το σπιτι μου εχω Γερμανο, οποτε στη δικη μου περιπτωση αντικαταστασης ενος iPhone 7, χρειαστηκαν περιπου 48-50 ωρες για να το δωσω και να παραλαβω τη νεα συσκευη στα χερια μου. Καλως ή κακώς, η συγκεκριμενη αλυσιδα εχει καταστηματα σε πολλα σημεια της χωρας.

Κοινως προσωπικα καταλαβαινω για πιο λογο να επιλεξει καποιος να το αγορασει απο εκει, κυριως οπως ειπα επειδη μπορει να μη βρισκεται Αθηνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kι εγώ που είμαι από Αθήνα και για 1η φορά προτίμησα να αγοράσω από σκρουτζομάγαζο, τραβάω τα μαλλιά μου τώρα. Έκανα ολόκληρη ιστορία για να κάτσουν να ασχοληθούν με το ζήτημα μου, έχω μείνει χωρίς συσκευή και δεν ξέρω πότε και αν θα παραλάβω καινούρια συσκευή τελικά. Τουλάχιστον έμαθα το μάθημα μου κι άλλη φορά αν πρόκειται για κάτι τόσο ακριβό θα προτιμώ γνωστές αλυσίδες που μπορείς πιο εύκολο να βρεις το δίκιο σου.



#1419   ntalikas4

ntalikas4

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 21/11/2018 - 21:41

Καλησπέρα παίδες... έβαλα προστατευτικό τζαμί από istorm πριν από 15 μέρες και μου έκανε φυσαλίδα επάνω αριστερά.. θα το αντικαταστήσουν η μπα..;;;

#1420   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2018 - 22:02

Εμενα μου το άλλαξαν.πηγαινε από το κατάστημα με την απόδειξη και δεν βλέπω τον λόγω να μην στο αλλάξουν και εσένα.

#1421   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/11/2018 - 22:34

Kι εγώ που είμαι από Αθήνα και για 1η φορά προτίμησα να αγοράσω από σκρουτζομάγαζο, τραβάω τα μαλλιά μου τώρα. Έκανα ολόκληρη ιστορία για να κάτσουν να ασχοληθούν με το ζήτημα μου, έχω μείνει χωρίς συσκευή και δεν ξέρω πότε και αν θα παραλάβω καινούρια συσκευή τελικά. Τουλάχιστον έμαθα το μάθημα μου κι άλλη φορά αν πρόκειται για κάτι τόσο ακριβό θα προτιμώ γνωστές αλυσίδες που μπορείς πιο εύκολο να βρεις το δίκιο σου.


Δε θυμαμαι το νομο επακριβως, αλλα πανω απο εναν συγκεκριμενο αριθμο ημερων θα επρεπε να σου δωσουν συσκευη αντικαταστασης.

Επισης για να λεμε και του στραβου το δικαιο.. τον Μαιο που εδωσα εγω το τηλεφωνο του πατερα μου στον Γερμανο για αντικατασταση και το πηρα οπως ειπα σε 2 μερες, ειχε ηδη δωσει δικο μου προσωπο στον Κωτσοβολο και παλι το iPhone 7 για προβλημα ακουστικου. Δεν ειχε απαντηση για πανω απο 3 βδομαδες οποτε πηγε για φασαρια και τελικα της δωσανε iphone 8.
Ουτε στις μεγαλες αλυσιδες ειναι ροδινα τα πραγματα. Παντα ειναι στην περιπτωση που θα πεσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1422   Phaethon77

Phaethon77

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2018 - 00:41

Για catalyst waterproof τι λέτε?

#1423   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2018 - 14:53

Παιδιά καλησπέρα,

 

Θέλω να ρωτήσω αν τα iphone XR και XS υποστηρίζουν dual sim.

Ουσιαστικά θέλω να έχω ένα κινητό με 2 κάρτες μέσα με δύο αριθμούς, το προσωπικό μου και το επαγγελματικό μου.

Μπορεί  να γίνει αυτό?

 

Ευχαριστώ

 

Να πας μια βολτα απο τι Κινα!



#1424   tasosbin

tasosbin

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@tasosbin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 22/11/2018 - 18:33

πήρα σήμερα το xs max. Έβαλα ένα τζαμάκι που βρήκα στο Πλαίσιο απλα για να μην το αφήσω απροστάτευτο μέχρι να βάλω κάτι καλύτερο. 
με το τζαμάκι που λέτε στην istorm, είστε ικανοποιημένοι; Τι κόστος έχει ;



#1425   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 22/11/2018 - 18:42

πήρα σήμερα το xs max. Έβαλα ένα τζαμάκι που βρήκα στο Πλαίσιο απλα για να μην το αφήσω απροστάτευτο μέχρι να βάλω κάτι καλύτερο.
με το τζαμάκι που λέτε στην istorm, είστε ικανοποιημένοι; Τι κόστος έχει ;


Εγώ που ήθελα κάτι άμεσα κι έβαλα από istorm είμαι πολύ ευχαριστημένος..25€ είναι και στο βάζουν με μηχάνημα όποτε η εφαρμογή είναι τέλεια χωρίς φουσκάλες..τώρα εφόσον έχεις ήδη τζαμάκι δεν ξέρω αν έχουν να προτείνουν κάτι καλύτερο τα παιδιά ..ίσως της spigen που με τα ίδια λεφτά παίρνεις 2 full cover και μηχάνημα για τοποθέτηση ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες