Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1441   Phaethon77

Phaethon77

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2018 - 19:30

Με θήκες waterproof έχουμε θέματα στην αφή ,κύλιση?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1442   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2018 - 22:20

Ρε παιδιά καλησπέρα έχω το Xs max Και παρατήρησα κάτι όταν το κρατάω ανάποδα με την οθόνη προς τα κάτω στο χέρι μου και πιέζω πίσω στην περιοχή που είναι το μήλο κάνει ένα τσακ τσακ ανεπαίσθητο αλλά ακούγεται σαν σπρώχνετε προς τα μέσα σαν να έχει κάποιο κενό ενώ στο κάτω μέρος εκεί που γράφει iPhone δεν το κάνει. Παρατήρησατε αν το κάνει και σε εσάς σε κανέναν σε κανέναν άλλον.

Τελευταία επεξεργασία από: spetreli64, 23/11/2018 - 22:25


#1443   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2018 - 23:03

Ρε παιδιά καλησπέρα έχω το Xs max Και παρατήρησα κάτι όταν το κρατάω ανάποδα με την οθόνη προς τα κάτω στο χέρι μου και πιέζω πίσω στην περιοχή που είναι το μήλο κάνει ένα τσακ τσακ ανεπαίσθητο αλλά ακούγεται σαν σπρώχνετε προς τα μέσα σαν να έχει κάποιο κενό ενώ στο κάτω μέρος εκεί που γράφει iPhone δεν το κάνει. Παρατήρησατε αν το κάνει και σε εσάς σε κανέναν σε κανέναν άλλον.


Μόνο τα max όλα σχεδόν το κάνουν τα έλεγα κ με κορόιδευαν

#1444   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 23/11/2018 - 23:13

Εμένα δεν κάνει τίποτα αν και ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να ζουλαει κανείς το κινητό... Κι γιατί να το κάνει ανάποδα;


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#1445   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2018 - 23:14

Εμένα δεν κάνει τίποτα αν και ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να ζουλαει κανείς το κινητό... Κι γιατί να το κάνει ανάποδα;


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Και γιατί να είναι πρόβλημα αν ακούγεται να υπάρχει κενό....

#1446   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2018 - 23:26

Και γιατί να είναι πρόβλημα αν ακούγεται να υπάρχει κενό....


Δεν έψαχνα να βρω βλάβη με το ζόρι απλώς το έβγαλα από την θήκη και το γύρισα ανάποδα για να του καθαρίσω με το πανάκι την πλάτη και όπως το καθάρισα άκουσα αυτό το Τσικ Τσικ Τσικ καθώς το πίεζα για να το καθαρίσω ελαφρά και παρατήρησα ότι μου το κάνει στην περιοχή που είναι το μήλο. Σε όλα τα plus που είχα μέχρι τώρα σε κανένα δε μου έκανε στην πλάτη έτσι καθώς τα καθάριζα. Σημειωτέον ότι είχα και το 8 plus τελευταία. Δλδ Στο δικό σου αν στο έκανε δεν θα σε ενοχλούσε;

Τελευταία επεξεργασία από: spetreli64, 23/11/2018 - 23:29


#1447   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 23/11/2018 - 23:51

Έχω ένα συγκεκριμένο πρόβλημα με την φωνητική κλήση, συγκεκριμένα έχω επιλέξει γλώσσα «Ελληνικά» στην επιλογή φωνητικής κλήσης που έχει στις Ρυθμίσεις - Γενικά - Προσβασιμότητα - Πλευρικό κουμπί (η συγκεκριμένη επιλογή στην δική μου περίπτωση πρέπει να το κανείς δυο φορές την αλλαγή γλώσσας για να το γυρίσει στα Ελληνικά).
Μετά από μία μέρα χρήση της φωνητικής κλήσης (με χρήση Bluetooth AirPod) γυρίζει από μόνο του την γλώσσα της φωνητικής κλήσης στα Αγγλικά.
Πάω πάλι κάνω ακριβώς την ίδια διαδικασία για την αλλαγή γλώσσας σε Ελληνικά και μετά από κάποιες ώρες ξαναγυρνάει στα Αγγλικά μόνο του.

Τελευταία επεξεργασία από: sotzyg, 23/11/2018 - 23:52


#1448   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2018 - 00:32

Από Phonegallery έχεις αγοράσει ποτέ κανείς παιδιά;

Βλέπω αναφέρουν DOA στο site αλλά θέλω να μάθω αν ισχύει στην πράξη.

#1449   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/11/2018 - 00:52

Δε θα έχεις κανένα θέμα. Τυπικοί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1450   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2018 - 00:58

Για οποιοδήποτε ελάττωμα δλδ που μπορεί να βρω στην συσκευή θα μου το αλλάξουν;

#1451   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/11/2018 - 02:01

Γι' αυτό το λόγο είναι το DOA..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1452   Dimoskok

Dimoskok

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/11/2018 - 02:22

Ρε παιδιά έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι σαν τρίξιμο (βουισμα) στο ακουστικό κατά τη διαρκεία κλήσεων;

#1453   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2018 - 08:38

Δεν έψαχνα να βρω βλάβη με το ζόρι απλώς το έβγαλα από την θήκη και το γύρισα ανάποδα για να του καθαρίσω με το πανάκι την πλάτη και όπως το καθάρισα άκουσα αυτό το Τσικ Τσικ Τσικ καθώς το πίεζα για να το καθαρίσω ελαφρά και παρατήρησα ότι μου το κάνει στην περιοχή που είναι το μήλο. Σε όλα τα plus που είχα μέχρι τώρα σε κανένα δε μου έκανε στην πλάτη έτσι καθώς τα καθάριζα. Σημειωτέον ότι είχα και το 8 plus τελευταία. Δλδ Στο δικό σου αν στο έκανε δεν θα σε ενοχλούσε;


Καλημέρα σε όλους. Θέλω να απευθυνθώ σε ορισμένους που κάνουν τους έξυπνους και λένε γιατί να το ζουλάς το κινητό και γιατί να το κάνει ανάποδα και γιατί έτσι και γιατί γιουβέτσι,,,,,,θέλω να μου απαντήσουν αυτοί οι κύριοι που έδωσαν 1500 + € και παρατηρούσαν κάτι παρόμοιο στο κινητό τους δεν θα τους ανησυχούσε; Ευχαριστώ !

Τελευταία επεξεργασία από: spetreli64, 24/11/2018 - 08:42


#1454   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/11/2018 - 09:44

Έχω ένα συγκεκριμένο πρόβλημα με την φωνητική κλήση, συγκεκριμένα έχω επιλέξει γλώσσα «Ελληνικά» στην επιλογή φωνητικής κλήσης που έχει στις Ρυθμίσεις - Γενικά - Προσβασιμότητα - Πλευρικό κουμπί (η συγκεκριμένη επιλογή στην δική μου περίπτωση πρέπει να το κανείς δυο φορές την αλλαγή γλώσσας για να το γυρίσει στα Ελληνικά).
Μετά από μία μέρα χρήση της φωνητικής κλήσης (με χρήση Bluetooth AirPod) γυρίζει από μόνο του την γλώσσα της φωνητικής κλήσης στα Αγγλικά.
Πάω πάλι κάνω ακριβώς την ίδια διαδικασία για την αλλαγή γλώσσας σε Ελληνικά και μετά από κάποιες ώρες ξαναγυρνάει στα Αγγλικά μόνο του.


Και σε μένα το παρουσιάζει αυτό.
Θεωρώ ότι δεν είναι λάθος του λειτουργικού , αλλά κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιούμε στη καθημερινότητα , απλώς γυρνάει την γλώσσα στα αγγλικά.

Δεν έχω ανακαλύψει ποια εφαρμογή είναι αυτή. Το παρατηρώ όμως.

Έχω μια υποψία ότι κάτι κάνει το  watch.
Έχεις συνδεδεμενο ρολόι και εσυ ;




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1455   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2018 - 09:56

Γι' αυτό το λόγο είναι το DOA..

Απλά έτσι όπως το γράφουν:

DOA (Dead On Arrival)/DAP (Dead After Purchase)
Το phonegallery Store προστατεύει τις αγορές σας: Αγοράζοντας από το phonegallery Store οποιοδήποτε προϊόν, πέρα από την επίσημη εγγύηση του κατασκευαστή, σας παρέχουμε επιπρόσθετα εγγύηση αντικατάστασης του σε περίπτωση DOA (εξαρχής ελαττωματικό προϊόν). Η εγγύηση DOA παρέχεται για έως 7 ημέρες από την ημερομηνία αγοράς του προϊόντος, υπό τις παρακάτω προϋποθέσεις:
1. Σε περίπτωση που κάποια συσκευή που αποκτήσατε από το κατάστημά μας είναι ελαττωματική εξ'αρχής, ισχύει η διαδικασία DOA / DAP.
- Η περίπτωση DOA (Dead on Arrival) αναφέρεται στην περίπτωση που η συσκευή ποτέ δεν τέθηκε σε λειτουργία λόγω εργοστασιακού ελαττώματος.
- Η περίπτωση DAP (Dead After Purchase) αναφέρεται στην περίπτωση που η συσκευή σταμάτησε να λειτουργεί λόγω κάποιου προβλήματος που παρουσίασε μόνη της, εντός των 7 ημερών.
2. Τις αποφάσεις σχετικά με το εάν κάποια συσκευή καλύπτεται ή όχι από την εγγύηση DOA / DAP, λαμβάνονται από το επίσημο τεχνικό τμήμα του εκάστοτε κατασκευαστή στην Ελλάδα. Σε καμία περίπτωση η διαδικασία DOA / DAP δεν αναγνωρίζεται, εάν δεν υπάρξει αντίστοιχη επίσημη έγγραφη επιβεβαίωση από το τεχνικό τμήμα του επίσημου κατασκευαστή. Το χρονικό διάστημα που απαιτείται για τον έλεγχο της εκάστοτε συσκευής, εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από το τεχνικό τμήμα. Η εταιρεία μας Phonegallery Store , δε φέρει καμία ευθύνη για οποιαδήποτε καθυστέρηση υπάρξει στην διαδικασία ελέγχου.
3. Η εταιρεία μας Phonegallery Store , σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά κάποιο ελαττωματικό προϊόν ή επιστρέφει χρήματα, εάν δεν έχει προηγηθεί έλεγχος και αντίστοιχη έγγραφη επίσημη επιβεβαίωση του επίσημου κατασκευαστή, ότι βρίσκεται σε ισχύ το DOA / DAP.

Εγώ καταλαβαίνω ότι θα πρέπει να το στείλουν infoquest να ελεγθεί όποτε στο ενδιάμεσο θα έχεις μείνει χωρίς κινητό κτλ κτλ.

Τελευταία επεξεργασία από: applyr, 24/11/2018 - 09:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες