Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

Shortcuts App


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
817 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2019 - 18:40

Αγαπητέ καλησπέρα.
Τα Shortcuts που θα τρέξουν για πρώτη φορά στο iOS 13, αυτόματα αναβαθμίζονται για να λειτουργούν μόνο σε αυτό.
Γι’ αυτό πλέον δεν σου τρέχει στο τηλέφωνο. Η συντόμευση συγχρονίστηκε αυτόματα μέσω iCloud και το iPhone σου έχει iOS 12.
Να ξέρεις και για το μέλλον ότι πριν τρέξεις για πρώτη φορά μία συντόμευση στο iOS 13 να την έχεις κάνει αντίγραφο.
Δοκίμασε να ξανα κατεβάσεις το money από την συσκευή σου που έχει iOS 12.
Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 08/06/2019 - 18:48

Αγαπητέ καλησπέρα.
Τα Shortcuts που θα τρέξουν για πρώτη φορά στο iOS 13, αυτόματα αναβαθμίζονται για να λειτουργούν μόνο σε αυτό.
Γι’ αυτό πλέον δεν σου τρέχει στο τηλέφωνο. Η συντόμευση συγχρονίστηκε αυτόματα μέσω iCloud και το iPhone σου έχει iOS 12.
Να ξέρεις και για το μέλλον ότι πριν τρέξεις για πρώτη φορά μία συντόμευση στο iOS 13 να την έχεις κάνει αντίγραφο.
Δοκίμασε να ξανα κατεβάσεις το money από την συσκευή σου που έχει iOS 12.

Θύμισε μου λίγο δεν θα κάνει conflict με το ίδιο όνομα ή το όνομα έχει να κάνει μόνο με το ημερολόγιο επίσης μήπως έχεις πρόχειρο το link.



#498   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2019 - 18:53

Άλλαξε το όνομα της συντόμευσης Money καθώς και των συντομεύσεων που την συνοδεύουν και που έτρεξαν σε iOS 13.
Μπορείς αν θέλεις και να τις διαγράψεις όλες. Τα δεδομένα σου δεν χάνονται.
Οι σύνδεσμοι για τις τελευταίες εκδόσεις του money βρίσκονται στο τόπικ του στις τελευταίες δημοσιεύσεις.
Big things have small beginnings

#499   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 08/06/2019 - 19:05

Άλλαξε το όνομα της συντόμευσης Money καθώς και των συντομεύσεων που την συνοδεύουν και που έτρεξαν σε iOS 13.
Μπορείς αν θέλεις και να τις διαγράψεις όλες. Τα δεδομένα σου δεν χάνονται.
Οι σύνδεσμοι για τις τελευταίες εκδόσεις του money βρίσκονται στο τόπικ του στις τελευταίες δημοσιεύσεις.

Όλα καλά σε ευχαριστώ για την βοήθεια.



#500   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 08/06/2019 - 20:02

Σε εμένα σε iOS 13 δουλεύει το money κανονικά, απλά αργεί να το φορτώσει, δεν δουλεύει αυτή που παρακολουθείς τις κάρτες, μου βγάζει μήνυμα μη έγκυρη ημερομηνία. Εισάγεται μια έγκυρη ημερομηνία στην ενέργεια ημερομηνία.¨

#501   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2019 - 20:03

Να ´σαι καλά!

Πάντως με μια πρόχειρη μελέτη γύρω από τους αυτοματισμούς του iOS 13, ένα έχω να πω:
Από Σεπτέμβρη θα γίνει χαμός. Ανοίγονται πρωτοφανείς & απίστευτες δυνατότητες σε Stock iOS. Χρυσές εποχές βγαλμένες από Jb.

Θα φτιάξουμε ωραία πράγματα.
Επειδή είμαι σίγουρος πως από το Φθινόπωρο θα «βρωμίσει» το διαδίκτυο από custom συντομεύσεις, να σας θυμίσω πως μια συντόμευση μπορεί εύκολα να περιέχει κακόβουλες ενέργειες. Οι αυτοματισμοί θα τις κάνουν ακόμα πιο επικίνδυνες. Η Apple το έχει προβλέψει και έχει δυσκολέψει την διαδικασία εγκατάστασης και το τρέξιμο μιας custom συντόμευσης. Αλλά την στιγμή που θα δώσετε την συγκατάθεση σας το κακό δεν αργεί να γίνει. Προσοχή λοιπόν τι κατεβάζετε και από που.

Ίσως φτιάξουμε και ένα τόπικ για βασική εκμάθηση δημιουργίας συντομεύσεων για αρχάριους. Την είχα ψιλιαστεί από πέρυσι...
Το Shortcuts θα είναι στο μέλλον ο λόγος για να πουλάει το iOS.
Big things have small beginnings

#502   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2019 - 20:05

Σε εμένα σε iOS 13 δουλεύει το money κανονικά, απλά αργεί να το φορτώσει, δεν δουλεύει αυτή που παρακολουθείς τις κάρτες, μου βγάζει μήνυμα μη έγκυρη ημερομηνία. Εισάγεται μια έγκυρη ημερομηνία στην ενέργεια ημερομηνία.¨


Προφανώς θα είναι κάποιο από τα δεκάδες bug που εικάζω πως θα υπάρχουν.
Big things have small beginnings

#503   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/06/2019 - 20:43

Άσχετο :

Ποια εφαρμογή money έχετε ;


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

#504   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2019 - 21:36

Άσχετο :

Ποια εφαρμογή money έχετε ;


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro


Βασικά δεν είναι εφαρμογή, είναι η παρακάτω συντόμευση

http://www.iphonehel...-εσόδων-εξόδων/
Big things have small beginnings

#505   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 08/06/2019 - 21:47

Να ´σαι καλά!

Πάντως με μια πρόχειρη μελέτη γύρω από τους αυτοματισμούς του iOS 13, ένα έχω να πω:
Από Σεπτέμβρη θα γίνει χαμός. Ανοίγονται πρωτοφανείς & απίστευτες δυνατότητες σε Stock iOS. Χρυσές εποχές βγαλμένες από Jb.

Θα φτιάξουμε ωραία πράγματα.
Επειδή είμαι σίγουρος πως από το Φθινόπωρο θα «βρωμίσει» το διαδίκτυο από custom συντομεύσεις, να σας θυμίσω πως μια συντόμευση μπορεί εύκολα να περιέχει κακόβουλες ενέργειες. Οι αυτοματισμοί θα τις κάνουν ακόμα πιο επικίνδυνες. Η Apple το έχει προβλέψει και έχει δυσκολέψει την διαδικασία εγκατάστασης και το τρέξιμο μιας custom συντόμευσης. Αλλά την στιγμή που θα δώσετε την συγκατάθεση σας το κακό δεν αργεί να γίνει. Προσοχή λοιπόν τι κατεβάζετε και από που.

Ίσως φτιάξουμε και ένα τόπικ για βασική εκμάθηση δημιουργίας συντομεύσεων για αρχάριους. Την είχα ψιλιαστεί από πέρυσι...
Το Shortcuts θα είναι στο μέλλον ο λόγος για να πουλάει το iOS.

 

 

Όπως τα λες ακριβώς είναι, προσωπικά από πέρυσι που ξεκίνησε όλο αυτό με τις συντομεύσεις ότι και να κατεβάσω το ψάχνω λεπτομερώς, γνωρίζω από κώδικα κλπ λόγω δουλειάς. 



#506   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2019 - 23:13

Να ´σαι καλά!

Πάντως με μια πρόχειρη μελέτη γύρω από τους αυτοματισμούς του iOS 13, ένα έχω να πω:
Από Σεπτέμβρη θα γίνει χαμός. Ανοίγονται πρωτοφανείς & απίστευτες δυνατότητες σε Stock iOS. Χρυσές εποχές βγαλμένες από Jb.

Θα φτιάξουμε ωραία πράγματα.
Επειδή είμαι σίγουρος πως από το Φθινόπωρο θα «βρωμίσει» το διαδίκτυο από custom συντομεύσεις, να σας θυμίσω πως μια συντόμευση μπορεί εύκολα να περιέχει κακόβουλες ενέργειες. Οι αυτοματισμοί θα τις κάνουν ακόμα πιο επικίνδυνες. Η Apple το έχει προβλέψει και έχει δυσκολέψει την διαδικασία εγκατάστασης και το τρέξιμο μιας custom συντόμευσης. Αλλά την στιγμή που θα δώσετε την συγκατάθεση σας το κακό δεν αργεί να γίνει. Προσοχή λοιπόν τι κατεβάζετε και από που.

Ίσως φτιάξουμε και ένα τόπικ για βασική εκμάθηση δημιουργίας συντομεύσεων για αρχάριους. Την είχα ψιλιαστεί από πέρυσι...
Το Shortcuts θα είναι στο μέλλον ο λόγος για να πουλάει το iOS.

Ναι πραγματικά, είναι το μέλλον αλλά και το άνοιγμα ''τρύπας'' αν δεν το προσέξουν εκεί στο Cupertino, αν και είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν.

 

 

ps

Όταν φτιάξεις το topic stick it για την επικινδυνότητα με τα custom shotcuts από άγνωστες πηγές [ η και γνωστές ;) ]


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#507   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/06/2019 - 12:36

Να ´σαι καλά!

Πάντως με μια πρόχειρη μελέτη γύρω από τους αυτοματισμούς του iOS 13, ένα έχω να πω:
Από Σεπτέμβρη θα γίνει χαμός. Ανοίγονται πρωτοφανείς & απίστευτες δυνατότητες σε Stock iOS. Χρυσές εποχές βγαλμένες από Jb.

Θα φτιάξουμε ωραία πράγματα.
Επειδή είμαι σίγουρος πως από το Φθινόπωρο θα «βρωμίσει» το διαδίκτυο από custom συντομεύσεις, να σας θυμίσω πως μια συντόμευση μπορεί εύκολα να περιέχει κακόβουλες ενέργειες. Οι αυτοματισμοί θα τις κάνουν ακόμα πιο επικίνδυνες. Η Apple το έχει προβλέψει και έχει δυσκολέψει την διαδικασία εγκατάστασης και το τρέξιμο μιας custom συντόμευσης. Αλλά την στιγμή που θα δώσετε την συγκατάθεση σας το κακό δεν αργεί να γίνει. Προσοχή λοιπόν τι κατεβάζετε και από που.

Ίσως φτιάξουμε και ένα τόπικ για βασική εκμάθηση δημιουργίας συντομεύσεων για αρχάριους. Την είχα ψιλιαστεί από πέρυσι...
Το Shortcuts θα είναι στο μέλλον ο λόγος για να πουλάει το iOS.

φιλε vrachami προτεινω να κανεις course στο udemy αν εχεις χρονο-διαθεση. Εισαι πολυ καλος, θα εχεις την ευκαιρια να μεταλαμπαδευσεις γνωση και να κερδισεις. Εγω θα το αγοραζα το course ειλικρινα!


legit


#508   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2019 - 20:15

φιλε vrachami προτεινω να κανεις course στο udemy αν εχεις χρονο-διαθεση. Εισαι πολυ καλος, θα εχεις την ευκαιρια να μεταλαμπαδευσεις γνωση και να κερδισεις. Εγω θα το αγοραζα το course ειλικρινα!


Σ´ευχαριστώ!
Οφείλω να ομολογήσω πως δεν γνωρίζω το project που αναφέρεις.
Θα το έκανα με όλη μου την ευχαρίστηση και αβίαστα, αλλά δυστυχώς οι ρυθμοί της ζωής δεν μου το επιτρέπουν. Μακάρι να ήμουν 25 χρόνια νεότερος.
Ότι μπορέσω να προσφέρω ευκαιριακά μέσα από το forum, υπόσχομαι να το κάνω!
Άλλωστε, το να βοηθάω και να με βοηθούν ήταν ανέκαθεν το κίνητρο της παρουσίας μου στο iPhonehellas. :)
Big things have small beginnings

#509   kamounias

kamounias

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/06/2019 - 00:20

Παιδιά γεια σας...ψάχνω μια εφαρμογή η οποία να μπορώ να υπολογιζω πχ από Αθήνα- Πάτρα ποσα διοδια(σημεία) είναι! Για παράδειγμα εγώ έχω φορτηγό...κ θέλω να πάω στο Δήλεσι, ποσα διόδια είναι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#510   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.037 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/06/2019 - 08:35

Καλημέρα υπάρχει συντόμευση για extend translate στον safari?ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες