Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα Πρωτα iPhone XR / Εντυπωσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   tzo1

tzo1

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/11/2018 - 21:09

Μετα απο 1 βδομαδα με τη συσκευη παρατηρησα το εξης προβλημα.2 φορες ενω ηταν ενεργοποιημενη η συσκευη(μαλιστα την μια μιλαγα στο τηλ)φαινοταν οτι ηταν κλειστο(απενεργοποιημενο) κ οι κλησεις μου ηρθαν μετα σε μηνυμα.Επισης ενα μηνυμα δεν μου ηρθε ποτε.Τι φαση??Το θεωρω πολυ σοβαρο γιατι στη δουλεια μου δεν πρεπει το τηλ μου να φαινεται κλειστο σε καμια περιπτωση(οταν εφημερευω.Σε αλλα iphones δεν μου χε συμβει ποτε.Εχει κανας αλλος παρομοιο προβλημα?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 463 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 03/11/2018 - 00:30

Μετα απο 1 βδομαδα με τη συσκευη παρατηρησα το εξης προβλημα.2 φορες ενω ηταν ενεργοποιημενη η συσκευη(μαλιστα την μια μιλαγα στο τηλ)φαινοταν οτι ηταν κλειστο(απενεργοποιημενο) κ οι κλησεις μου ηρθαν μετα σε μηνυμα.Επισης ενα μηνυμα δεν μου ηρθε ποτε.Τι φαση??Το θεωρω πολυ σοβαρο γιατι στη δουλεια μου δεν πρεπει το τηλ μου να φαινεται κλειστο σε καμια περιπτωση(οταν εφημερευω.Σε αλλα iphones δεν μου χε συμβει ποτε.Εχει κανας αλλος παρομοιο προβλημα?


Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα οι κλήσεις και τα μηνύματα δουλεύουν άψογα.

#48   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/11/2018 - 08:42

Μετα απο 1 βδομαδα με τη συσκευη παρατηρησα το εξης προβλημα.2 φορες ενω ηταν ενεργοποιημενη η συσκευη(μαλιστα την μια μιλαγα στο τηλ)φαινοταν οτι ηταν κλειστο(απενεργοποιημενο) κ οι κλησεις μου ηρθαν μετα σε μηνυμα.Επισης ενα μηνυμα δεν μου ηρθε ποτε.Τι φαση??Το θεωρω πολυ σοβαρο γιατι στη δουλεια μου δεν πρεπει το τηλ μου να φαινεται κλειστο σε καμια περιπτωση(οταν εφημερευω.Σε αλλα iphones δεν μου χε συμβει ποτε.Εχει κανας αλλος παρομοιο προβλημα?


Και εμένα μια χαρά είναι.
Όσο για το τηλέφωνο είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι το ιδανικό μέγεθος για εμένα. Πάντα με το Χ η οθόνη μου φαινόταν λίγο μικρή Τώρα αυτό το λίγο παραπάνω του XR είναι στα μάτια μου ιδανικό. Τα μεγαλύτερα μπέζελ μετά την πρώτη μέρα δεν με ενοχλούν πια. Δεν ξέρω αν βοηθάει και το μαύρο χρωμα που είναι η σύσκευη. Το μονο αρνητικό είναι το βάρος του. Είναι βαρύ. Υπάρχει και ένα OnePlus 5t στο σπίτι και η διαφορά είναι τεράστια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#49   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/11/2018 - 11:55

Εγω ακομα το περιμενω απο κωτσο (κοκκινο/128)
Οσο για την caudabe κριμα γιατι την εχω παραγγειλει κ εγω, και απο οτι λετε μαλλον βλακεια εκανα...

legit


#50   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/11/2018 - 16:34

Η Lucid είναι η χειρότερη θήκη της Caudabe.

Πολύ σφιχτή και με δυσκολία στο βγάλε.

Εκ θαύματος δεν μου έκανε σημάδια πέρυσι στο 7..

Όπως βγήκε στο συρτάρι και γειά σας. Δεν είναι για πολλά.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#51   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/11/2018 - 18:24

😟
Καταλαβα μ@λακια εκανα....
Σε αλλα νεα ο κωτσοβολος που εδωσε μια ενδεικτικη ημερομηνια 28/12 σημερα για το κοκκινο 128, οποτε εφαγε πιστολι και πηγα σε ασπρο που ειναι ετοιμοπαραδωτο. Δεν ειχα και καμια καουρα για το χρωμα μεταξυ μας, οποτε no worries.
Σε οτι αφορα τΗν οθονη που το επεξεργαστηκα παραπανω σημερα, δεν μπορω να πως πως καταλαβα κατι σε σχεση με το 8+ που εχω (δεν ειδα video).
Οποιος καταλαβαινει δοαφορα σε μενου, σελιδες κλπ respect για την οραση σου. Η δοαφορα με το xs που τα χε διπλα διπλα ητα περισσοτερο εμφανης στα χρωματα και λιγοτερο στην αναλυση (βεβαια ειχε δοαφορα).
Σε οτι αφορα τα πλαινα bezzels δεν μπορω να πω πως ειναι κατι που παρατηρει καποιος προερχομενος απο αλλο iphkne πλην των x/xs. Βεβαια δεν βρισκω και λογο να παει καποιος. Μεταξυ μας και εγω που παω απο 8+ σε 10r παλι δεν υπαρχει λογος μεταβασης, απλα μου εκατσε μια καλη ανταλλαγη.

legit


#52   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/11/2018 - 21:24

Σε οτι αφορα τΗν οθονη που το επεξεργαστηκα παραπανω σημερα, δεν μπορω να πως πως καταλαβα κατι σε σχεση με το 8+ που εχω (δεν ειδα video).
Οποιος καταλαβαινει δοαφορα σε μενου, σελιδες κλπ respect για την οραση σου. Η δοαφορα με το xs που τα χε διπλα διπλα ητα περισσοτερο εμφανης στα χρωματα και λιγοτερο στην αναλυση (βεβαια ειχε δοαφορα).
Σε οτι αφορα τα πλαινα bezzels δεν μπορω να πω πως ειναι κατι που παρατηρει καποιος προερχομενος απο αλλο iphkne πλην των x/xs. Βεβαια δεν βρισκω και λογο να παει καποιος. Μεταξυ μας και εγω που παω απο 8+ σε 10r παλι δεν υπαρχει λογος μεταβασης, απλα μου εκατσε μια καλη ανταλλαγη.

 

 

Η μεγαλυτερη διαφορα κατα τη γνωμη μου στη μεταβαση απο "παλιοτερο" iPhone σε Χ/s/r ειναι η καταργηση του home button. Ουτε η CPU, ουτε η καμερα, ουτε τα bezels. Το πληρως χειριζομενο απο gestures λειτουργικο (και οχι τα specs) παει την εμπειρια χρησης σε αλλο επιπεδο.



#53   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/11/2018 - 22:31

Δεν εχω λογια για το τηλεφωνο, οποιος εχει ενδιασμους να το ξανασκεφτει, αριστο.
Καμια φορα μου λειπει το 3d touch στις ειδοποιησεις, αλλα τπτ αξεπεραστο.

legit


#54   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/11/2018 - 22:40

Δεν εχω λογια για το τηλεφωνο, οποιος εχει ενδιασμους να το ξανασκεφτει, αριστο.
Καμια φορα μου λειπει το 3d touch στις ειδοποιησεις, αλλα τπτ αξεπεραστο.

Ερχεται haptic touch για τις ειδοποιησεις στην 12.1.1 και δεν θα σου λειπει ουτε αυτη η ευκολια.



#55   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2018 - 08:51

Δεν εχω λογια για το τηλεφωνο, οποιος εχει ενδιασμους να το ξανασκεφτει, αριστο.
Καμια φορα μου λειπει το 3d touch στις ειδοποιησεις, αλλα τπτ αξεπεραστο.

εγω το λεω μερες τωρα ειναι οτι καλυτερο σε κατασκευη κ ταχυτητα.



#56   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2018 - 08:52

Ερχεται haptic touch για τις ειδοποιησεις στην 12.1.1 και δεν θα σου λειπει ουτε αυτη η ευκολια.

και απο οτι ακουγεται θα επεκταθει και στο μενου και του χρονου δεν θα εχει κανενα iphone 3D Touch



#57   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 09/11/2018 - 13:59

Το μόνο που με χάλασε...είναι ότι επειδή χρησιμοποιώ πολύ το κινητό ειδικά για προβολή...κ ερχόμενος από κινητό plus...
Κατά την προβολή βίντεο είναι μικρότερος ο χώρος που καταλαμβάνει η προβολή, από εκείνο του plus, κατά ένα 1cm(σε portrait mode,στη δεξιά πλευρά)...ενώ του Xs max,μεγαλύτερη κατά 3-4mm...σε σχέση παντα με το plus!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: liodim, 09/11/2018 - 14:00


#58   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 11/11/2018 - 04:21

Το μόνο που με χάλασε...είναι ότι επειδή χρησιμοποιώ πολύ το κινητό ειδικά για προβολή...κ ερχόμενος από κινητό plus...
Κατά την προβολή βίντεο είναι μικρότερος ο χώρος που καταλαμβάνει η προβολή, από εκείνο του plus, κατά ένα 1cm(σε portrait mode,στη δεξιά πλευρά)...ενώ του Xs max,μεγαλύτερη κατά 3-4mm...σε σχέση παντα με το plus!

Sent from my iPhone using Tapatalk


Σε landscape mode, ηθελα να γράψω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: liodim, 11/11/2018 - 04:22


#59   dkotanid

dkotanid

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2018 - 12:56

Το πήρα και εγώ και απλά έμεινα άφονος. Το κινητό τα σπάει. Τέλειο μέγεθος τέλεια ταχύτητα απόκρισης. Δε βρίσκω κάπου κάτι κακό να πω. Βέβαια ήρθα απο 6σ. Τα gestures είναι φοβερά και η όλη διαφορά είναι που δεν υπάρχει υο home button και το face id απλά φοβερό. Σε γλιτώνει απο πολυ κόπο και το φεις αιντ και το χομ μπατον. Θα επανελθω για μπαταρια. Προς το παρον 10/10 απο μενα.

#60   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/11/2018 - 14:25

Εγω προσωπικα δεν εχω καταφερει ακομα να συνηθισω το control centre... που πηγαν και το εβαλαν οι θεοι...

legit


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες