Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

[ΑΡΧΕΙΟ] - [Οδηγός] Apple Pay με Ν26


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
510 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/02/2019 - 16:45

Καλησπέρα παιδιά

Ενεργοποίησα και εγώ με το τρόπο που γράφετε την κάρτα και την πρόσθεσα στο wallet και όλα καλά. Θα ήθελα να ρωτήσω οποίος ξέρει η κάρτα N26 είναι από επανέκδοση. Θα πρέπει πάλι να κάνω ανάληψη για να λειτουργήσει ή όπως και να έχει είμαι εντάξει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ δεν έκανα ποτέ ανάληψη (μία κάρτα έχω βγάλει, δεν είναι επανέκδοση) και λειτούργησε μια χαρά. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/02/2019 - 16:46

Παιδια καλησπέρα,

 

πεστε μου πως βαζω λεφτα στην Ν26 γιατι εχω μειον 6 ευρω κ μου στελνει συνεχεια μηνυματα

 

Μεταφέρεις από τράπεζα στον ΙΒΑΝ του λογαριασμού σου



#288   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/02/2019 - 16:47

Πρόσθεσα κα εγώ την Ν26 με Apple pay χρησιμοποιώντας φυσική διεύθυνση Ιρλανδίας. Μετά την επιτυχή πρόσθεση της κάρτας άλλξα το region από Ιρλανδία σε Ελλάδα. Στο iphone συνέχισαν να εμφανίζονατι κανονικά οι κάρτες αλλά στο Apple Watch εξαφανίστηκαν (εμφανίζονταν ξανά αν άλλαζα πάλι το region στο watch).

 

Υπάρχει κάποιος που να άλλαξε την διευθυνση στη νΝ26 μετά την επιρυχή προσθήκη της κάρτας? Θα συνεχίσει να δουλεύει ή η διεύθυνση θα πρέπει να είναι πάντα σε Apple Pay supported χώρα?

 

Ποιος ο λόγος να αλλάξεις region? Εγώ ίσα-ίσα το έχω επίτηδες αλλού για να έχω και την Apple News εφαρμογή



#289   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/02/2019 - 18:33

Υπάρχει κάποιος που να άλλαξε την διευθυνση στη νΝ26 μετά την επιρυχή προσθήκη της κάρτας? Θα συνεχίσει να δουλεύει ή η διεύθυνση θα πρέπει να είναι πάντα σε Apple Pay supported χώρα?

Εχω αλλάξει κανονικα κ στο κινητο κ στο ρολόι απο Γαλλία που ειχα για να προσθέσω την Ν26 σε Ελλάδα μόλις υο έκανα κ οι καρτες ειναι εκει κ δουλευουν κανονικα.
Στο ρολόι εχεις κωδικό ετσι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 27/02/2019 - 18:34


#290   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/02/2019 - 20:38

Εχω αλλάξει κανονικα κ στο κινητο κ στο ρολόι απο Γαλλία που ειχα για να προσθέσω την Ν26 σε Ελλάδα μόλις υο έκανα κ οι καρτες ειναι εκει κ δουλευουν κανονικα.
Στο ρολόι εχεις κωδικό ετσι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχω καταχωρήσει κανονικά την κάρτα N26 στο Apple wallet, δηλώνοντας γερμανική διεύθυνση, έχω επαναφέρει το region του τηλεφώνου σε "Ελλάδα"  και δουλεύει κανονικά,.

Αν αλλάξω και την διεύθυνση βάζοντας ελληνική, θα συνεχίσει να δουλεύει η κάρτα στο apple wallet?



#291   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/02/2019 - 20:42

Έχω καταχωρήσει κανονικά την κάρτα N26 στο Apple wallet, δηλώνοντας γερμανική διεύθυνση, έχω επαναφέρει το region του τηλεφώνου σε "Ελλάδα" και δουλεύει κανονικά,.
Αν αλλάξω και την διεύθυνση βάζοντας ελληνική, θα συνεχίσει να δουλεύει η κάρτα στο apple wallet?

Θα δουλευει.Κ το Boon που ηταν καταχωρημένο με τον ιδιο τρόπο ιρλανδια κ ηταν γυρισμενο μετα Ελλαδα πάλι μου δουλευε


Sent from my iPhone using Tapatalk

#292   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/02/2019 - 20:47

Θα δουλευει.Κ το Boon που ηταν καταχωρημένο με τον ιδιο τρόπο ιρλανδια κ ηταν γυρισμενο μετα Ελλαδα πάλι μου δουλευε


Sent from my iPhone using Tapatalk

οπότε αλλάζω κανονικά την διεύθυνση βάζοντας την ελληνική μου και πλέον η επόμενη κάρτα μου θα μου έρθει κανονικά στο σπιτι στην Αθηνα  και οχι μεσω Γερμανιας και θα δουλευει κανονικά μεσω apple wallet



#293   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/02/2019 - 20:50

οπότε αλλάζω κανονικά την διεύθυνση βάζοντας την ελληνική μου και πλέον η επόμενη κάρτα μου θα μου έρθει κανονικά στο σπιτι στην Αθηνα και οχι μεσω Γερμανιας και θα δουλευει κανονικά μεσω apple wallet

Ωπ μισό φίλε μου γιατί σε έχασα ,νομιζω σε μπερδεψα με το φιλο που απάντησα πιο πριν για τον κωδικο.
Η καρτα που καταχώρησες είναι με γερμανική διεύθυνση, την πέρασες και δουλεύει οπως ηταν φυσικο το Apple wallet -Apple Pay και έχεις παραγγείλει δεύτερη με διεύθυνση Ελλάδος με Reorder;Δηλαδή το ανάποδο από αυτό που κάναμε οι περισσότεροι; Παραγγείλαμε την πρώτη κάρτα στην Ελλάδα και μετά παραγγείλαμε την δεύτερη στο εξωτερικό;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 27/02/2019 - 20:51


#294   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/02/2019 - 20:58

Ωπ μισό φίλε μου γιατί σε έχασα ,νομιζω σε μπερδεψα με το φιλο που απάντησα πιο πριν για τον κωδικο.
Η καρτα που καταχώρησες είναι με γερμανική διεύθυνση, την πέρασες και δουλεύει οπως ηταν φυσικο το Apple wallet -Apple Pay και έχεις παραγγείλει δεύτερη με διεύθυνση Ελλάδος με Reorder;Δηλαδή το ανάποδο από αυτό που κάναμε οι περισσότεροι; Παραγγείλαμε την πρώτη κάρτα στην Ελλάδα και μετά παραγγείλαμε την δεύτερη στο εξωτερικό;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μισό...δεν είπα αυτό. :rolleyes:

Μία κάρτα έχω με διεύθυνση Γερμανίας και μου την έστειλε γνωστή μου στην Ελλάδα. Την έχω βάλει στο apple wallet και δουλευει κανονικά. Την περιοχή στο κινητό μετά την διαδικασίας της καταχώρησης της κάρτας στο apple wallet, την έχω επαναφέρει σε "Ελλάδα".

 

Το ερώτημά μου είναι αν μπορώ να αλλάξω επίσης και την Γερμανική διεύθυνση που έχω καταχωρήσει (που δεν είναι δική μου αλλά της φίλης μου) με την ελληνική δική μου διεύθυνση.

Θα συνεχίσει να δουλεύει η κάρτα ή όχι?



#295   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/02/2019 - 21:03

Μισό...δεν είπα αυτό. :rolleyes:
Μία κάρτα έχω με διεύθυνση Γερμανίας και μου την έστειλε γνωστή μου στην Ελλάδα. Την έχω βάλει στο apple wallet και δουλευει κανονικά. Την περιοχή στο κινητό μετά την διαδικασίας της καταχώρησης της κάρτας στο apple wallet, την έχω επαναφέρει σε "Ελλάδα".

Το ερώτημά μου είναι αν μπορώ να αλλάξω επίσης και την Γερμανική διεύθυνση που έχω καταχωρήσει (που δεν είναι δική μου αλλά της φίλης μου) με την ελληνική δική μου διεύθυνση.
Θα συνεχίσει να δουλεύει η κάρτα ή όχι?

Οκ σορρυ έγινε μπερδεμα,λοιπον εχεις δικη σου καρτα με διευθυνση Γερμανίας που δηλωσες φίλης σου κ σου την εστειλε εδω,την πέρασες κ δουλευει.Σωστα ως εδώ;
Οκ αφου την πέρασες άλλαξες το Region κ συνεχιζει να λειτουργει.
Εσυ λες να μπεις στην εφαρμογη τώρα κ να αλλαξεις και την διευθυνση σε ελληνικη χωρις να κανεις Reorder νεα καρτα (ελπιζω να καταλαβαινω σωστα)
Κοίτα αν δεν γίνει reorder η κάρτα κ το σύστημα σε αφήνει η καρτα δν έχει λογο να μν δουλεύει,εκτος κ αν αυτοι εχουν τακτικη να κανουν κάκοιο τσεκ των στοιχειων ή τπτ τετοιο κ μπλοκαρουν αν κ απο οτι θυμαμαι στον οδηγο έλεγε σαν billing Adrress να βαζουμε την ξένη.
Γιατι να την αλλάξεις;
Ελπιζω να καταλαβα σωστα αυτη την φορά σορρυ φιλε μου αν οχι δν ηθελα να σε παραπληροφορησω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 27/02/2019 - 21:06


#296   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/02/2019 - 21:09

Οκ σορρυ έγινε μπερδεμα,λοιπον εχεις δικη σου καρτα με διευθυνση Γερμανίας που δηλωσες φίλης σου κ σου την εστειλε εδω,την πέρασες κ δουλευει.Σωστα ως εδώ;
Οκ αφου την πέρασες άλλαξες το Region κ συνεχιζει να λειτουργει.
Εσυ λες να μπεις στην εφαρμογη τώρα κ να αλλαξεις και την διευθυνση σε ελληνικη χωρις να κανεις Reorder νεα καρτα (ελπιζω να καταλαβαινω σωστα)
Κοίτα αν δεν γίνει reorder η κάρτα κ το σύστημα σε αφήνει η καρτα δν έχει λογο να μν δουλεύει,εκτος κ αν αυτοι εχουν τακτικη να κανουν κάκοιο τσεκ των στοιχειων ή τπτ τετοιο κ μπλοκαρουν αν κ απο οτι θυμαμαι στον οδηγο έλεγε σαν billing Adrress να βαζουμε την ξένη.
Γιατι να την αλλάξεις;
Ελπιζω να καταλαβα σωστα αυτη την φορά σορρυ φιλε μου αν οχι δν ηθελα να σε παραπληροφορησω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα λες πάρα πολύ σωστά.

Ο λόγος που το σκέφτομαι είναι ότι η φίλη μου σε λίγους μήνες θα φύγει για Αμερική, οπότε σε επόμενη ανανέωση ή αν προκύψει κάποια ανάγκη για reorder της κάρτας δεν θα έχω valid διεύθυνση στη Γερμανία.



#297   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/02/2019 - 21:16

Τα λες πάρα πολύ σωστά.
Ο λόγος που το σκέφτομαι είναι ότι η φίλη μου σε λίγους μήνες θα φύγει για Αμερική, οπότε σε επόμενη ανανέωση ή αν προκύψει κάποια ανάγκη για reorder της κάρτας δεν θα έχω valid διεύθυνση στη Γερμανία.

Σε 3-4 χρόνια που λήγει θα κάνεις μια αλλαγή διεύθυνσης με reorder γαλλία/ιταλία/ισπανία κ με Shop and ship θα σου ερθει στο σπιτι με ενα 20ευρω συνολικο καπέλο.
Βασικά έχω την εντύπωση ότι και να το κάνεις αυτό που θέλεις δεν θα έχει κανένα νόημα και σου εξηγώ γιατί το πιστεύω χωρίς να το έχω κάνει :
Οκ αλλάζεις την διεύθυνση σε Ελληνικη ,γιατι κ εγω εκει έκανα 3-4 φορες διορθώσεις στη Γαλλική διεύθυνση που ηθελα συμπλήρωμα κ ούτε μνμ λάθους έβγαζε ούτε κανένα μνμ μπλοκαρισματος έβγαλε κ αμφιβάλλω αν θα το τσέκαρε ή στν περίπτωσή σου τσεκάρει κ κανένας.
Όμως εάν αποφύγεις με το ρίσκο που παίρνεις και δεν κάνουν περιοδικό έλεγχο των στοιχείων για κάποιο λόγο ή σε μπλοκάρουν κτλ μόλις τελειώσει η διάρκεια της κάρτας και θα πρέπει να σου την ξανάστείλουν είτε θα σου πουν οτι άλλαξες διευθυνση πάτα reorder οποτε ελλαδα δν δουλευει η καρτα με Apple Pay ή το πιθανότερο θα σου στείλουν κατευθείαν καρτα στη νεα σου διευθυνση που θαναι Ελληνικη και δεν θα εχει πάλι Apple Pay...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 27/02/2019 - 21:18


#298   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/02/2019 - 21:38

Σε 3-4 χρόνια που λήγει θα κάνεις μια αλλαγή διεύθυνσης με reorder γαλλία/ιταλία/ισπανία κ με Shop and ship θα σου ερθει στο σπιτι με ενα 20ευρω συνολικο καπέλο.
Βασικά έχω την εντύπωση ότι και να το κάνεις αυτό που θέλεις δεν θα έχει κανένα νόημα και σου εξηγώ γιατί το πιστεύω χωρίς να το έχω κάνει :
Οκ αλλάζεις την διεύθυνση σε Ελληνικη ,γιατι κ εγω εκει έκανα 3-4 φορες διορθώσεις στη Γαλλική διεύθυνση που ηθελα συμπλήρωμα κ ούτε μνμ λάθους έβγαζε ούτε κανένα μνμ μπλοκαρισματος έβγαλε κ αμφιβάλλω αν θα το τσέκαρε ή στν περίπτωσή σου τσεκάρει κ κανένας.
Όμως εάν αποφύγεις με το ρίσκο που παίρνεις και δεν κάνουν περιοδικό έλεγχο των στοιχείων για κάποιο λόγο ή σε μπλοκάρουν κτλ μόλις τελειώσει η διάρκεια της κάρτας και θα πρέπει να σου την ξανάστείλουν είτε θα σου πουν οτι άλλαξες διευθυνση πάτα reorder οποτε ελλαδα δν δουλευει η καρτα με Apple Pay ή το πιθανότερο θα σου στείλουν κατευθείαν καρτα στη νεα σου διευθυνση που θαναι Ελληνικη και δεν θα εχει πάλι Apple Pay...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κατανοητό, οπότε μέχρι να λήξει η κάρτα κάποιον άλλο τρόπο θα βρω. 

 

Σε ευχαριστώ για τις κατατοπιστικές και άμεσες απαντήσεις σου



#299   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 04/03/2019 - 16:13

44ae0e4d2ea41af30a6bba24b0da8067.jpg

Μόλις παρέλαβα κι εγώ την κάρτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#300   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 05/03/2019 - 15:39

Ναι, η εγγραφή είχε γίνει το 2016 τότε που ξεκινούσε η εταιρία, από τότε μου έχουν στείλει 2-3 κάρτες μιας και άλλαζαν/ αναβαθμίζονταν ως εταιρία. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αλλά η κάρτα που έχω τώρα και λήγει στα μέσα το 20 έχει εκδοθεί τουλάχιστον 2 με 3 χρόνια πριν. Δηλαδή εάν κάποιος εκδώσει τώρα κάρτα μπορεί να μην περνάει. Ας το δοκιμάσει κάποιος να μας πει. 

Επιβεβαιωνω και εγω οτι μετα το ποστ σου εκανα εγγραφη στην monese και σημερα που παρελαβα την περασα κανονικα στο Apple Pay, αφου ομως γυρισα σε Αγγλια την γλωσσα και το Region. Μολις την περασα το ξανα πηγα σε Ελλαδα. 

 

Sorry για το Offtopic.


Τελευταία επεξεργασία από: sakis697, 05/03/2019 - 15:40

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες