Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

[ΑΡΧΕΙΟ] - [Οδηγός] Apple Pay με Ν26


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
510 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 10/03/2019 - 11:43

Δν ξερω αν διάβασες το νήμα,ειχε κανει ακριβως το ιδιο σε εμένα κ είχα γράψει τι έκανα κ λύθηκεκε το θέμα.

Καταρχην εαν ειναι προσφατο το μηνυμα απο UPS κ δν επιστρεφει ηδη το δέμα εννοω,επικοινωνησε με την UPS γαλλίας μεσα απο email κ στείλτους όλο το κατεβατό με την διευθυνση οπως ειναι στο Shop n Ship κ πες τους να κανουν update την delivery adrress.

Είχα συμπληρωσει πιθανολογώντας κ για οποιον άλλο θα επαιρνε απο Γαλλία οτι το πρόβλημα μαλλον ειναι οτι πρεπει στη διευθυνση που καταχωρεις στη Ν26 (κ το στέλνει) να μπει μαζι με το Roissy και CDG Cedex κ ισως Zone de fret 4

Ελπιζω να ξεμπερδεψεις ,ειχα περασει κ εγω μια μικρη ταλαιπωρια αλλα ολα καλα στο τελος

Sent from my iPhone using Tapatalk

τους εστειλα σημερα email οπως ειπες στην ups γαλλιας και περιμενω απαντηση σε μια εργασιμη ημερα εαν δεν βρω ακρη ξανα παραγελια μεσω mailboxde.com και τελος 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.914 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 10/03/2019 - 22:29

Δεν εχω να κερδισω κατι με ολο αυτο, αλλα μαγκες δοκιμαστε και την Monese.

 

Δεν ξερω τι διαφορες εχει, αλλα σιγουρα εκδίδει την καρτα πολυ πιο γρηγορα κ με κοστος μονο 5 ευρω. Αν κανεις κ εγγραφη με κωδικο απο αλλον χρηστη τοτε σου βγαινει κ τσαμπα γιατι στα δινει κ πισω. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#318   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/03/2019 - 00:51

Στείλε κανένα κωδικό.


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#319   Achmetch

Achmetch

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2019 - 02:29

AMETK869

#320   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/03/2019 - 08:48

Πως στέλνεις χρήματα σε αυτή την κάρτα και τι πρόβλημα έχει και δεν τη χρησιμοποιείτε στο iphone αλλά θέλετε όλοι να βάλετε τη Ν26?


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#321   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.914 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 11/03/2019 - 08:55

Πως στέλνεις χρήματα σε αυτή την κάρτα και τι πρόβλημα έχει και δεν τη χρησιμοποιείτε στο iphone αλλά θέλετε όλοι να βάλετε τη Ν26?


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Αν είναι να πούμε για την monese να το πούμε στο άλλο θέμα που ήδη υπάρχει.

Όπως κ να έχει στέλνεις έμβασμα από την ελληνική τράπεζα στην monese. Κρατάει προμήθεια φυσικά η ελληνική τράπεζα.


Εγώ νομίζω ότι είναι η καλύτερη η monese γιατί έχει πιο εύκολη διαδικασία εγγραφής.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: sakis697, 11/03/2019 - 08:56

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#322   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 11/03/2019 - 09:26

Προσωπικά θεωρώ καλύτερη την revolut κυρίως λόγω της δυνατότητας μετατροπής συναλλαγματος αλλά υστερεί στο ότι δεν υποστηρίζει ακόμα το Apple Pay.

Στην Ν26 δεν μπορείς να κάνεις top up από κάρτα και είναι λίγο πιο απαιτητική στην διαδικασία εγγραφής επίσης αν δεν κάνω λάθος ζητάει ΑΦΜ ειδικά αν διακινεις μεγάλα πόσα με ότι αυτό συνεπάγεται.

Η Monese έχει σχετικά απλή διαδικασία εγγραφής υποστηρίζει Apple pay απευθείας και χωρίς κόλπα με διευθύνσεις άλλων χωρών αλλά έχει παραπάνω προμήθεια σε ορισμένες συναλλαγές.

#323   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/03/2019 - 09:35

H N26 ζητάει ΑΦΜ αλλά δεν σε υποχρεώνει να το δώσεις.


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#324   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/03/2019 - 11:28

Καλημέρα, και χρόνια πολλά να πω επίσης ότι με τον ίδιο τρόπο δουλεύει και στο Google Pay με μια μικρή διαφορά στο Android δεν έχει στις ρυθμίσεις χώρα εγώ για να είμαι σίγουρος απλά κατέβασα ένα vpn app και ένα fake gps tracker και πρίν την βάλω στο Google Pay άνοιξα τα δύο προγράμματα στην Γερμανία γιατί αυτή την χώρα έβαλα στην Aramex. Και δουλεύει άψογα τέλειως οδηγός...


Knowledge Is Power


#325   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 12/03/2019 - 17:41

Δν ξερω αν διάβασες το νήμα,ειχε κανει ακριβως το ιδιο σε εμένα κ είχα γράψει τι έκανα κ λύθηκεκε το θέμα.
Καταρχην εαν ειναι προσφατο το μηνυμα απο UPS κ δν επιστρεφει ηδη το δέμα εννοω,επικοινωνησε με την UPS γαλλίας μεσα απο email κ στείλτους όλο το κατεβατό με την διευθυνση οπως ειναι στο Shop n Ship κ πες τους να κανουν update την delivery adrress.
Είχα συμπληρωσει πιθανολογώντας κ για οποιον άλλο θα επαιρνε απο Γαλλία οτι το πρόβλημα μαλλον ειναι οτι πρεπει στη διευθυνση που καταχωρεις στη Ν26 (κ το στέλνει) να μπει μαζι με το Roissy και CDG Cedex κ ισως Zone de fret 4
Ελπιζω να ξεμπερδεψεις ,ειχα περασει κ εγω μια μικρη ταλαιπωρια αλλα ολα καλα στο τελος
Sent from my iPhone using Tapatalk


Όλα ΟΚ με το Email είδη σήμερα η αποστολή παραδόθηκε από UPS στην Aramex και η ίδια η Aramex μου έστειλε μέσω εφαρμογής notification και η κάρτα οδεύει προς Ελλάδα

#326   xkoctakizgr21

xkoctakizgr21

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/03/2019 - 23:40

καλησπερα. Δεν εχω κανει την εν λογω διαδικασια αλλα θα ηθελα να ρωτησω οποιον την εχει κανει και ξερει. Μπορεις μονο με το apple watch να πληρωσεις με apple pay; Εννοω να εχεις βγει καπου μονο με το ρολοι χωρις το κινητο. Μιλω για την εκδοση του apple watch μονο με gps



#327   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/03/2019 - 23:56

καλησπερα. Δεν εχω κανει την εν λογω διαδικασια αλλα θα ηθελα να ρωτησω οποιον την εχει κανει και ξερει. Μπορεις μονο με το apple watch να πληρωσεις με apple pay; Εννοω να εχεις βγει καπου μονο με το ρολοι χωρις το κινητο. Μιλω για την εκδοση του apple watch μονο με gps

Μπορεί κανονικά να πληρωνει κ το no cellular χωρίς το τηλέφωνο.Για να είμαι ειλικρινής δν το ηξερα.Νόμιζα οτι μονο το cellular το έκανε.Θα το δοκιμασω κ μια μερα σαν τεστ απλά για την επαλήθευση.
0148acf0914e93160cfacbfc226797cf.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#328   st3ve

st3ve

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 13/03/2019 - 02:16

Tip:
Οποιος θέλει να αποφύγει την χρέωση εμβάσματος (1€) μπορεί να στείλει τα λεφτά σε κάποιο φίλο μέσω PayPal (η αν έχετε δεύτερο λογαριασμό PayPal μπορείτε να το κάνετε μόνοι σας) και αφού τα στείλει ο φίλος πίσω τα κάνετε withdraw στην N26.

P.s. οποιος θέλει κωδικό για Ν26 να στείλει DM

#329   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 13/03/2019 - 05:58

καλησπερα. Δεν εχω κανει την εν λογω διαδικασια αλλα θα ηθελα να ρωτησω οποιον την εχει κανει και ξερει. Μπορεις μονο με το apple watch να πληρωσεις με apple pay; Εννοω να εχεις βγει καπου μονο με το ρολοι χωρις το κινητο. Μιλω για την εκδοση του apple watch μονο με gps


Γίνεται κανονικά η πληρωμή, δεν χρειάζεται τίποτα. Εγώ το χρησιμοποιώ καθημερινά το Apple Pay και χωρίς να έχω το κινητό πάνω μου.

#330   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 13/03/2019 - 14:29

Την διεύθυνση στην N26, την αφήνουμε με την διεύθυνση της χώρας που δηλώσαμε ώστε να μας έρθει η δεύτερη κάρτα ή βάζουμε ξανά την πραγματική μας διεύθυνση μετά την παραλαβή της δεύτερης κάρτας και ενεργοποίησης του Apple Pay?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες