Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iStorm


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 03/02/2019 - 10:13

Καλημέρα!

Ξέρει κανείς το e-mail για παράπονα της iStorm?

Θέλω να στείλω για να τους πω για την εμπειρία μου με έναν "πωλητη" από την Apple Premium Reseller τρομάρα τους...

>:(  >:(


Τελευταία επεξεργασία από: Lefty79, 03/02/2019 - 10:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 311 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/02/2019 - 10:19

ωχ τι συνέβη?



#3   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 03/02/2019 - 10:24

Δώσε λεπτομέρειες στο λαό!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

#4   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 03/02/2019 - 10:25

Είναι πραγματικά κρίμα να υπάρχουν παιδιά με όρεξη άνεργα γιατί οι θέσεις είναι κατειλημμένες από "ρεμάλια".

Πήγα εχθές με μια φίλη να ψωνίσει iPhone,Airpods και Apple Watch από το εν λόγω κατάστημα.Το ρολόι ήμουν έτοιμος να το πάρω κι εγώ.

Ο πωλητής αδιάφορος με τα χέρια στην τσέπη και χωρίς να ξέρει να απαντήσεις σε απλές ερωτήσεις των πελατών.Του είπαμε ότι είμαστε έτοιμοι να ψωνίσουμε και απλά θέλαμε κάποιες μικρές διευκρίνισεις για τα προιοντα που πουλάει που δεν ήξερε καν.Αποτέλεσμα?Φύγαμε και η φίλη μου ψώνισε όλο το πακέτο από τον Κωτσόβολο λίγο πιο κάτω.

Εγώ δεν πήρα ποτέ το ρολόι γιατί με ξενέρωσε.Ήταν σαν να μου ελεγε "καλά μην τρελαίνεσαι ένα ρολόι που λέει την ώρα ειναι".



#5   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 03/02/2019 - 10:29

Πραγματικά οποιος ξέρει ένα έγκυρο email παραπόνων πραγματικά θα το ήθελα να μου το στείλει.



#6   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 03/02/2019 - 10:33

Έχω την αίσθηση ότι κάποιο συγκεκριμένο mail για αυτό το σκοπό δεν έχουν (και υπάρχει μάλλον λόγος που δεν έχουν, γιατί είναι σχετικά μπουρδε@@ο στην εξυπηρέτηση τους), δεν ξέρω αν πάρεις ένα τηλέφωνο στα κεντρικά και ζητήσεις κάποιον υπεύθυνο αν θα είχε κάποιο αποτέλεσμα (πούμε νομίζω).


Sent from my iPad using Tapatalk

#7   panos21

panos21

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2019 - 11:59

Ναι πραγματικά είναι σε τι άτομο θα πέσεις κιόλας. Μπορεί να είναι τόσο καλός στην δουλειά του κ να πάρεις πράγματα χωρίς να το ήθελες κι άλλοι που πας με σκοπό να αγοράσεις κάτι που θέλεις κ το μετανιώνεις μόλις πέσεις σε κάποιον βαριεστημένο ή άσχετο καλή ώρα!!

Τραγικό όντως..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 06/02/2019 - 09:30

Kαι για να σας κάνω το update μου...

Το email στάλθηκε.. Μέσα σε μισή ώρα είχα απάντηση από τον υπεύθυνο υποθέτω της iStorm του Κολωνακίου.

Αμέσως μετά τηλεφωνική επικοινωνία για περισσότερες διευκρινίσεις.Ο κύριος που με κάλεσε (δεν χρειάζεται να αναφέρω εδώ το όνομά του) ευγενέστατος, ζητώντας μου χίλια συγνώμη.

Είμαι σίγουρος ότι ο "υπαλληλάκος" της δεκάρας θα ταρακουνήθηκε αρκετά..

Αλλά ό,τι και να λέμε Apple Store και πάλι Apple Store στην Ελλάδα και σύντομα παρακαλώ...!!!

Ποιος θα ξεκινήσει κάνα petition να στείλουμε στο Cupertino?  ^_^



#9   CX73

CX73

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 06/02/2019 - 09:58

Kαι για να σας κάνω το update μου...

Το email στάλθηκε.. Μέσα σε μισή ώρα είχα απάντηση από τον υπεύθυνο υποθέτω της iStorm του Κολωνακίου.

Αμέσως μετά τηλεφωνική επικοινωνία για περισσότερες διευκρινίσεις.Ο κύριος που με κάλεσε (δεν χρειάζεται να αναφέρω εδώ το όνομά του) ευγενέστατος, ζητώντας μου χίλια συγνώμη.

Είμαι σίγουρος ότι ο "υπαλληλάκος" της δεκάρας θα ταρακουνήθηκε αρκετά..

Αλλά ό,τι και να λέμε Apple Store και πάλι Apple Store στην Ελλάδα και σύντομα παρακαλώ...!!!

Ποιος θα ξεκινήσει κάνα petition να στείλουμε στο Cupertino?  ^_^

Η Ελλάδα είναι μια μικρη αγορά για την Apple, apple store στην Ελλάδα δεν θα τραβούσε ποτέ, γιατί η λογική του Ελληναρα θα ήταν να αγοράσει φθηνά από το Scroutz και να το παει στο apple store για αλλαγή όταν παρουσιαστεί πρόβλημα!!!!



#10   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 06/02/2019 - 10:16

Γενικά να ξέρετε αυτούς τους υπαλληλους με τα χερια στην τσέπη τους βλέπεις σε πολλά μαγαζια όχι μονο εκεί 

Ότι πληρώσεις περνεις 

Έχω μπει σε μαγαζί μεγάλο , και περιμένω να ρωτήσω κάποιον για ένα bluetooth ηχείο και είναι σαν να μη υπάρχω να μη φαίνομαι 

Και είναι σε πολλά 

Πρόσφατα είχα πάει Πολωνια , που σε μαγαζια δεν ξέρουν πολλοί αγγλικά , και μονο καφέ δεν με κερασαν να με εξηπηρετησουν 

 

Αυτά 



#11   jimdem

jimdem

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/02/2019 - 10:43

Kαι για να σας κάνω το update μου...

Το email στάλθηκε.. Μέσα σε μισή ώρα είχα απάντηση από τον υπεύθυνο υποθέτω της iStorm του Κολωνακίου.

Αμέσως μετά τηλεφωνική επικοινωνία για περισσότερες διευκρινίσεις.Ο κύριος που με κάλεσε (δεν χρειάζεται να αναφέρω εδώ το όνομά του) ευγενέστατος, ζητώντας μου χίλια συγνώμη.

Είμαι σίγουρος ότι ο "υπαλληλάκος" της δεκάρας θα ταρακουνήθηκε αρκετά..

Αλλά ό,τι και να λέμε Apple Store και πάλι Apple Store στην Ελλάδα και σύντομα παρακαλώ...!!!

Ποιος θα ξεκινήσει κάνα petition να στείλουμε στο Cupertino?  ^_^

Έχω μιλήσει με Apple USA για παράπονα σχετικά με isystem. Πρώτον τους έκανε εντύπωση πως το κατάστημα (tokinito) δε δέχθηκε να μου αντικαταστήσει τον imac καθώς ήρθε ελαττωματικός και δεύτερον πως γίνεται να έβγαλαν τέτοιο πόρισμα στο σερβις αφού υπάρχει ορατό θέμα. Αλλά περιορίστηκαν στα λόγια λέγοντας οτι δεν μπορούν να κάνουν κάτι και να μιλήσω με Apple Hellas. Ακριβό μάθημα που πήρα: Αγοράζεις από σοβαρά μαγαζιά.



#12   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 06/02/2019 - 18:30

εγω εχω στειλει 2 φορες ακουστικα airpods istorm με εμφανες προβλημα στην ομιλια,τελικα τα εστειλα isystem και μου τα αντικατεστησαν με τη μια.

φυσικα και το ανεφερα στο istorm και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει καποιο μεσο που τα ελεγχουν παρα μονο με τη χρηση.

για να διορθωθει η κατασταση ,αφου μου εστειλε η απλ μειλ για feedback του service ,φυσικα στη τελευταια σελιδα εγραψα αναλυτικα τι συνεβει.

 

ελπιζω ο καθε επομενος πελατης στο μελλον να μην εχει θεμα με istorm.

 

με εκτιμηση



#13   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/02/2019 - 18:49

Είναι πραγματικά κρίμα να υπάρχουν παιδιά με όρεξη άνεργα γιατί οι θέσεις είναι κατειλημμένες από "ρεμάλια".

Πήγα εχθές με μια φίλη να ψωνίσει iPhone,Airpods και Apple Watch από το εν λόγω κατάστημα.Το ρολόι ήμουν έτοιμος να το πάρω κι εγώ.

Ο πωλητής αδιάφορος με τα χέρια στην τσέπη και χωρίς να ξέρει να απαντήσεις σε απλές ερωτήσεις των πελατών.Του είπαμε ότι είμαστε έτοιμοι να ψωνίσουμε και απλά θέλαμε κάποιες μικρές διευκρίνισεις για τα προιοντα που πουλάει που δεν ήξερε καν.Αποτέλεσμα?Φύγαμε και η φίλη μου ψώνισε όλο το πακέτο από τον Κωτσόβολο λίγο πιο κάτω.

Εγώ δεν πήρα ποτέ το ρολόι γιατί με ξενέρωσε.Ήταν σαν να μου ελεγε "καλά μην τρελαίνεσαι ένα ρολόι που λέει την ώρα ειναι".

μα οντως ενα ρολοι που λεει την ωρα ειναι..... δεν ειναι κατι το WOW...!!!!!!  

 

τωρα για τα ανεργα παιδια που λες εχεις δικαιο..  

 

απο την αλλη ο υπαλληλος πρεπει αμεσα να φυγει απο αυτο το καταστημα......! 



#14   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/02/2019 - 00:26

Και αντε, οσοι ειστε στην Αθηνα εχετε επιλογες. Τι να πουμε και εμεις στη Θεσσαλονικη που τους τρωμε στη μαπα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 07/02/2019 - 00:43

Και αντε, οσοι ειστε στην Αθηνα εχετε επιλογες. Τι να πουμε και εμεις στη Θεσσαλονικη που τους τρωμε στη μαπα


Sent from my iPhone using Tapatalk

στέλνεις I square με κούριερ , από το πάνε έλα κέντρο +ParkPal βγαίνει η μια η άλλη , ασε που isquare γίνεται και πιο άμεσα
*σε συσκευή Iphone είναι δωρεάν η αποστολή
*στα AirPods που χρειάστηκα αν και δεν ήταν δωρεάν , δε μου τα χρέωσαν


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: kostakiss, 07/02/2019 - 00:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες