Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Apple Pay & monese


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1156 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#886   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 06/06/2019 - 21:14

στο wallet οταν την έβαλες σου ζητάει verify με κλήση μήνυμα η mail.μηπως εκεί δεν εχεις κάνει verify.οχι στην εφαρμογή της Monese.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Εμένα δεν μου ζήτησε κάποιο verify πάντως.. έγινε αυτόματα ενεργοποίηση λογικά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#887   lagoudos13

lagoudos13

    iPH Member

  • 231 μηνύματα

Δημοσίευση 06/06/2019 - 21:29

Εμένα δεν μου ζήτησε κάποιο verify πάντως.. έγινε αυτόματα ενεργοποίηση λογικά

δεν νομίζω ότι γίνεται αυτόματα στο wallet.τσεκαρετω δεν ειμαι σίγουρος.εμενα μου ζήτησε παντως και στο Apple watch


Sent from my iPhone using Tapatalk

#888   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/06/2019 - 21:33

Μετα την εισαγωγη καρτας στο Apple Pay χρειαζεται σιγουρα verify για την καρτα.

Add a card on your iPhone for Apple Pay:
Go to Wallet and tap “+”
Add your card details.
Tap Next. Your bank or card issuer will verify your information and decide if you can use your card with Apple Pay.
After your bank or issuer verifies your card, tap Next. Then start using Apple Pay.


Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

#889   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 06/06/2019 - 21:33

δεν νομίζω ότι γίνεται αυτόματα στο wallet.τσεκαρετω δεν ειμαι σίγουρος.εμενα μου ζήτησε παντως και στο Apple watch
Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν την πέρασες χειροκίνητα σου ζητάει γιατί την πέρασα τώρα στο iPad, αλλά αν την περάσεις μέσα από την εφαρμογή, είτε στο iPhone είτε στο watch γίνεται αυτόματα. Στο λέω γιατί το τεσταρα σε test js function της Apple γι αυτό τον λόγο και δέχεται κανονικά την πληρωμή

#890   lagoudos13

lagoudos13

    iPH Member

  • 231 μηνύματα

Δημοσίευση 07/06/2019 - 02:04

Εμενα ξαφνικά μου έβγαλε άκυρη την κάρτα στ wallet του κινητου!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#891   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 07/06/2019 - 07:24

Πω πω αν είναι αυτό θα ξενερώσω πολύ τώρα. Έχει πόση ώρα ανοιξα το iphone αποσύνδεσα μπαταρία και οθόνη, έβγαλα την nfc antenna μήπως δεν έκανε καλά επαφή, ξανατοποθέτησα καινούργιο αυτοκόλλητο αδιαβροχοποίησης... Και τώρα διαβάζω το σχόλιο σου :ppppp


Θέλω να πιστεύω πως κάνεις πλάκα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#892   pantelispsychologist

pantelispsychologist

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 07/06/2019 - 14:38

Θέλω να πιστεύω πως κάνεις πλάκα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δεν κάνω πλάκα, αλλά έφτιαξε, το διαβάσα ότι έχει τύχει και σε άλλους η κεραία να θέλει σφίξιμο.  Πριν από λίγο πήρα ένα milkshake cheesecake με Apple Pay, ήταν παρα πολύ γρήγορο.



#893   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/06/2019 - 14:43

Το θέμα έχει περάσει από 40 κύματα.
Μπορεί κάποιος να γράψει τα βήματα για έκδοση κάρτας και πέρασμα της στο iphone ώστε να λειτουργεί το Apple Pay?


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#894   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2019 - 14:49

Καλύτερα περιμένετε γιατί μέσα στον Ιούνιο θα έχουμε εξελίξεις... N26? Monese? Revolut?

 

Θα δείξει



#895   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/06/2019 - 15:08

Όνειρα!!!


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

#896   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/06/2019 - 15:08

Καλύτερα περιμένετε γιατί μέσα στον Ιούνιο θα έχουμε εξελίξεις... N26? Monese? Revolut?

Θα δείξει


Γνωρίζεις οτι θα έχουμε τον ιούνιο ή είναι ερώτηση?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#897   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2019 - 15:24

Γνωρίζεις οτι θα έχουμε τον ιούνιο ή είναι ερώτηση?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

όχι κανείς δεν γνωρίζει, μόνο η Apple. Αλλά υπάρχει κινητικότητα και έντονη συζήτηση. Ιούνιο, θα δέιτε.



#898   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/06/2019 - 15:30

όχι κανείς δεν γνωρίζει, μόνο η Apple. Αλλά υπάρχει κινητικότητα και έντονη συζήτηση. Ιούνιο, θα δέιτε.


Μακάρι


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

#899   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/06/2019 - 15:38

όχι κανείς δεν γνωρίζει, μόνο η Apple. Αλλά υπάρχει κινητικότητα και έντονη συζήτηση. Ιούνιο, θα δέιτε.

Οκ οντως θα δουμε. Απλά επειδή όντως το θέμα έχει τραβήξει πολύ κ σε άλλα παρερμηνευθεί ανάλογα με τις ανάγκες,σε άλλα ξεχειλωσει εγω να πω που έχω κ Monese κ Ν26 κ λειτουργουν κ οι δύο πως με τις δικες μου ανάγκες,ναι ειναι θετικο,ναι δεν θα χρειαζεται καποιος να κανει τις διαδικασιες που καναμε ή να έχει θέμα με στοιχεία κ κλειδώματα καρτων κτλ αλλά εαν δεν γινουν ειτε αρση Capital Controls οσον αφορα το top-up απο Ελληνικες κάρτες ή εισοδος των ελληνικων καρτων στο Apple Pay κατα τεραστιο ποσοστο ειναι για εμενα επαναλαμβανω με τις αναγκες μου πλεονασμος.
Δλδ με αλφα μπανκ εγώ δεν μπορω να περιμενω 3 εργασιμες για να παει το εμβασμα (δν εχει επιλογη για πιο γρηγορα με μεγαλυτερη προμηθεια οπως πχ πειραιως ) κ μετα να παω να χρησιμοποιω το Apple Pay κ μετα ξανα τα ιδια κτλ.
Ούτε να πληρωνω 2.5€ που διαβαζω σε αλλες τραπεζες για να παει αυθημερον κ μετα τι? Να πληρωνω δινοντας συνέχεια 2.5ευρα για να πληρώνω απο το ρολοι? Οκ δινω κ την καρτουλα μου κ τελειωνει η υποθεση.
Ωραιο ειναι αλλα με τις αναγκες των περισσοτερων οπου οκ δεν μεταφερουν μεγαλα savings ή δεν πηγαινουν εκει χρηματα ή ποσά απο κεφάλαια ή μισθοδοσιες δεν εχει κ τοση ευκολία.
Αν μπορουσα στο δευτερόλεπτο να στειλω εκει λεφτα οκ ή αν το καλυτερο εβαζα την καρτα μου την κανονικη.Τωρα,ειναι πιο πολυ ναχαμε να λεγαμε.
Καθαρα προσωπικες αποψεις.
Εστειλα 2-3 μηνυματα στην αλφα μπανκ κ στο support κτλ αλλά ολοι μου απαντησαν με την κασέτα πως υπαρχουν τα προιοντα ταδε της εταιρειας κ πως κανει το καλυτερο δυνατον για τους πελατες της πραγμα που μας οδηγει μαλλον σε αυτο που ειπε ο Γιώργος σε καποιο ποστ οτι το Apple Pay θα ερθει αλλα μαλλον οχι για τις Ελληνικες καρτες γιατί θα το διαφημιζανε ή θα το διαρρέανε.Τι να πω,μακάρι να διαψευστούμε.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 11/06/2019 - 15:42


#900   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2019 - 15:47

Εστειλα 2-3 μηνυματα στην αλφα μπανκ κ στο support κτλ αλλά ολοι μου απαντησαν με την κασέτα πως υπαρχουν τα προιοντα ταδε της εταιρειας κ πως κανει το καλυτερο δυνατον για τους πελατες της πραγμα που μας οδηγει μαλλον σε αυτο που ειπε ο Γιώργος σε καποιο ποστ οτι το Apple Pay θα ερθει αλλα μαλλον οχι για τις Ελληνικες καρτες γιατί θα το διαφημιζανε ή θα το διαρρέανε.Τι να πω,μακάρι να διαψευστούμε.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

άκου αυτό https://t.co/3ebEyg0bqO?amp=1 (mini εκπομπή για το Insomnia) μιλάνε για Apple Pay Ιούνιο αλλά και για ελληνικές τράπεζες μέσα στο 2019.

 

πάντως μη νομίζεις και αυτοί στις τράπεζες μπορεί να μην γνωρίζουν - να είναι άσχετοι - ή να έχουν εντολή να μην λένε τίποτα. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)