Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Apple Pay & monese


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1156 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#901   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/06/2019 - 15:49

άκου αυτό https://t.co/3ebEyg0bqO?amp=1 (mini εκπομπή για το Insomnia) μιλάνε για Apple Pay Ιούνιο αλλά και για ελληνικές τράπεζες μέσα στο 2019.

πάντως μη νομίζεις και αυτοί στις τράπεζες μπορεί να μην γνωρίζουν - να είναι άσχετοι - ή να έχουν εντολή να μην λένε τίποτα.

Τι να πω, μακάρι!!


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 11/06/2019 - 15:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#902   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/06/2019 - 19:48

Πάντως ξαναλέω ότι το νήμα χρειάζεται συμμάζεμα.
Ένας προσφατος οδηγός με οδηγίες θα βοηθούσε αλλιώς ποιος ο λόγος ύπαρξης του;


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#903   nigal9981

nigal9981

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2019 - 09:30

Ας βάλω κι εγώ την προσωπική μου (πρόσφατη εμπειρία).

- Άνοιξα λογαριασμό στην monese με τα στοιχεία μου κανονικά από Ελλάδα όπου και η μόνιμη κατοικία μου. έκανα τα βήματα όπως με καθοδηγούσε η ίδια η monese για το άνοιγμα λογαριασμού.

- Με το άνοιγμα του λογαριασμού παρήγγειλα την κάρτα να μου σταλεί στην πραγματική διεύθυνση την οποία είχα περάσει κατά την διάρκεια της εγγραφής μου στην υπηρεσία.

- Περίμενα (όχι πολλές μέρες) να έρθει η κάρτα. Αυτό έγινε εχθές (12/6/19) όπου και πριν την ενεργοποιήσω όπως έλεγε η monese έκανα 3 βήματα μπας και περάσει και στο wallet (όπου ήταν και ο λόγος που άνοιξα τον λογαριασμό)

ΠΡΙΝ την ενεργοποίηση γύρισα την περιοχή μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού σε Αγγλία, στην συνέχεια άλλαξα την διεύθυνση μέσα στην εφαρμογή της monese σε μια αγγλική (έβαλα αυτή που είχε πάνω στον φάκελο σαν διεύθυνση επιστροφής της κάρτας), προχώρησα στην αλλαγή της περιοχής και στο ρολόι ΠΡΙΝ ξαναλέω, κάνω ενεργοποίηση της κάρτας.

Αφού λοιπόν έκανα αυτά τα τρία βήματα μπήκα και έβαλα τον κωδικό να ενεργοποιήσω την κάρτα και ακολούθησα τα βήματα όπως έλεγε η monese.

Τελειώνοντας με την ενεργοποίηση της κάρτας μέσα στην εφαρμογή, μπήκα στην εφαρμογή wallet και επέλεξα το + για να προσθέσω την κάρτα μου στο wallet.

ακολούθησα ξανά τα βήματα όπως ήθελε η εφαρμογή wallet (έκανα verification με sms, μην απελπιστείτε..... αργεί λίγο να έρθει) και μπήκε κανονικά η κάρτα στο wallet.

Την πρόσθεσα και στο ρολόι και όλα δείχνουν μια χαρά.

Αφού τελείωσα ξαναγύρισα την περιοχή στην Ελλάδα, την περιοχή από το ρολόι στην Ελλάδα και τέλος ξανά άλλαξα την διεύθυνση μέσα στην εφαρμογή της monese στην πραγματική μου στην Ελλάδα.

 

Έστειλα λοιπόν λεφτά από eurobank και περιμένω να πιστωθούν στην monese ώστε να την δοκιμάσω και από το wallet. (προσοχή κάπου μέσα στο νήμα διάβασα ότι πρέπει πρώτα να κάνεις μια πληρωμή με την φυσική κάρτα και μετά ενεργοποιείτε η πληρωμή από το wallet)

 

H Eurobank με χρέωσε 1,20 για την μεταφορά των χρημάτων. Είχε και επιλογή για επείγουσα μεταφορά αλλά εκεί χρέωνε 11,20.

 

Ελπίζω να βοήθησα κι εγώ λίγο!

 

Αν τυχόν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τον κωδικό μου για το δωράκι (10 εύρω) της monese, ο κωδικός είναι NIKOL204


Τελευταία επεξεργασία από: nigal9981, 13/06/2019 - 09:32


#904   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/06/2019 - 09:57

 

Έστειλα λοιπόν λεφτά από eurobank και περιμένω να πιστωθούν στην monese ώστε να την δοκιμάσω και από το wallet. (προσοχή κάπου μέσα στο νήμα διάβασα ότι πρέπει πρώτα να κάνεις μια πληρωμή με την φυσική κάρτα και μετά ενεργοποιείτε η πληρωμή από το wallet)

 

Η πληρωμή μέσω κινητού είναι ακριβώς το ίδιο με την πληρωμή μέσω κάρτας ανέπαφα. Η ανέπαφες στη Monese σε αντίθεση με άλλες (revo, n26 κτλ) λειτουργούν χωρίς να απαιτείται η πρώτη συναλλαγή με εισαγωγή στο POS και PIN (chip & pin). Μάλλον εννούσαν αυτό αλλά στη Monese δεν ισχύει.

 

Επίσης τσέκαρε ποια χώρα σου βγάζουν τα 6 πρώτα ψηφία του αριθμού της κάρτας στο https://binlist.net/ αποκλείεται να έχει περάσει κάρτα με ελληνικό αριθμό, στο apple pay δεν περνάνε ακόμη ελληνικές κάρτες, δηλαδή η Monese πχ δεν έχει δώσει το ok για να περάσουν κάρτες με BIN GR. Κάποια άλλης χώρας θα ναι, Γαλλίας, Μ. Βρετανίας..

 

Η διεύθυνση στη Monese βοηθά στο shipping της κάρτας. Η διέυθυνση στο wallet ενεργοποιεί τη προσθήκη καρτών, αλλά μόνο αυτών που υποστηρίζονται. 

 

Τσέκαρε τον αριθμό και πες μας τι έβγαλε



#905   nigal9981

nigal9981

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2019 - 10:17

Η πληρωμή μέσω κινητού είναι ακριβώς το ίδιο με την πληρωμή μέσω κάρτας ανέπαφα. Η ανέπαφες στη Monese σε αντίθεση με άλλες (revo, n26 κτλ) λειτουργούν χωρίς να απαιτείται η πρώτη συναλλαγή με εισαγωγή στο POS και PIN (chip & pin). Μάλλον εννούσαν αυτό αλλά στη Monese δεν ισχύει.

 

Επίσης τσέκαρε ποια χώρα σου βγάζουν τα 6 πρώτα ψηφία του αριθμού της κάρτας στο https://binlist.net/ αποκλείεται να έχει περάσει κάρτα με ελληνικό αριθμό, στο apple pay δεν περνάνε ακόμη ελληνικές κάρτες, δηλαδή η Monese πχ δεν έχει δώσει το ok για να περάσουν κάρτες με BIN GR. Κάποια άλλης χώρας θα ναι, Γαλλίας, Μ. Βρετανίας..

 

Η διεύθυνση στη Monese βοηθά στο shipping της κάρτας. Η διέυθυνση στο wallet ενεργοποιεί τη προσθήκη καρτών, αλλά μόνο αυτών που υποστηρίζονται. 

 

Τσέκαρε τον αριθμό και πες μας τι έβγαλε

Αυτό που λες για την πρώτη πληρωμή πολύ πιθανό να έχεις δίκιος δεν το ξέρω σίγουρα. 

όσον αφορά την "Ελληνική κάρτα" που λες εγώ δεν αναφέρω σε κανένα σημείο ότι είναι Ελληνική. Είπα ότι έβγαλα κάρτα από την monese με την διαδικασία που αυτή προτείνει και απλά άλλαξα την περιοχή στο κινητό για να ενεργοποιηθεί η προσθήκη της κάρτας στο wallet! όπου και την πρόσθεσα με τον τρόπο που ανέφερα

 

Η Κάρτα που μου έστειλε είναι από Γαλλία!

 

όπως και να έχει εγώ αυτό που έγραψα πιο πάνω είναι ο τρόπος που χρησιμοποίησα και μπόρεσα και έβαλα την κάρτα στο wallet!



#906   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/06/2019 - 10:58

Αυτό που λες για την πρώτη πληρωμή πολύ πιθανό να έχεις δίκιος δεν το ξέρω σίγουρα. 

όσον αφορά την "Ελληνική κάρτα" που λες εγώ δεν αναφέρω σε κανένα σημείο ότι είναι Ελληνική. Είπα ότι έβγαλα κάρτα από την monese με την διαδικασία που αυτή προτείνει και απλά άλλαξα την περιοχή στο κινητό για να ενεργοποιηθεί η προσθήκη της κάρτας στο wallet! όπου και την πρόσθεσα με τον τρόπο που ανέφερα

 

Η Κάρτα που μου έστειλε είναι από Γαλλία!

 

όπως και να έχει εγώ αυτό που έγραψα πιο πάνω είναι ο τρόπος που χρησιμοποίησα και μπόρεσα και έβαλα την κάρτα στο wallet!

ναι όντως δεν το αναφέρεις. το υπέθεσα από το ότι έβαλες ελληνική διεύθυνση κατά την εγγραφή, άρα απ ότι φαίνεται συνεχίζουν και στέλνουν ξένες κάρτες στην Ελλάδα..

 

εννοείται πως περνάει μια κάρτα χώρας που το υποστηρίζει. οκ



#907   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 13/06/2019 - 11:06

Δεν έχει να κάνει με τον κωδικό της μόνο, έχει να κάνει καθαρά με την διεύθυνση που δηλώνεις. Εγώ το χρησιμοποιώ κανονικά τις τελευταίες μέρες με αγγλική διεύθυνση και είναι κομπλέ πάντως. Ακόμα και μετά την ενεργοποίηση με τα αληθινά στοιχεία σου μπορείς να την αλλάξεις και να την προσθέσεις κανονικά στο Apple Pay, εννοείται με αλλαγή στο region.

#908   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/06/2019 - 11:21

Δεν έχει να κάνει με τον κωδικό της μόνο, έχει να κάνει καθαρά με την διεύθυνση που δηλώνεις.

ο έλεγχος κατά την εισαγωγή της κάρτας σε οποιοδήποτε wallet, apple pay, google pay, samsung pay κτλ γίνεται με την τράπεζα και τον αριθμό της κάρτας. η διεύθυνση δεν αποτελεί κριτήριο για το αν θα περάσει μία κάρτα.

 

η αλλαγή διεύθυνσης είναι είναι ένα παραθυράκι για να ενεργοποιήσεις την εισαγωγή κάρτας στο iphone. άρα έχεις και συ κάρτα αλλοδαπής


Τελευταία επεξεργασία από: vagstef, 13/06/2019 - 11:21


#909   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 13/06/2019 - 11:33

ο έλεγχος κατά την εισαγωγή της κάρτας σε οποιοδήποτε wallet, apple pay, google pay, samsung pay κτλ γίνεται με την τράπεζα και τον αριθμό της κάρτας. η διεύθυνση δεν αποτελεί κριτήριο για το αν θα περάσει μία κάρτα.
 
η αλλαγή διεύθυνσης είναι είναι ένα παραθυράκι για να ενεργοποιήσεις την εισαγωγή κάρτας στο iphone. άρα έχεις και συ κάρτα αλλοδαπής

Αν είχε να κάνει μόνο (!!) με τον κωδικό τότε θα έπρεπε με μια απλή αλλαγή στο region να σου βγάλει απευθείας το Apple Pay σαν επιλογή όμως ο συνδυασμός και τον δυο σου ενεργοποιεί την καρτα. Αυτό είναι το θέμα ότι κάνει ταυτοποίηση τα στοιχεία της κάρτας όλα και όχι μόνο τον κωδικό της. Γι αυτό και σε κάποιον πιο πισω του πέταξε την καρτα, γιατί γύρισε την διεύθυνση σε ελληνική

#910   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 13/06/2019 - 12:11

Γι αυτό και σε κάποιον πιο πισω του πέταξε την καρτα, γιατί γύρισε την διεύθυνση σε ελληνική

πριν 5-6 μερες προσθεσα μια 2η καρτα monese σε apple pay με αλλαγή σε αγγλική διευθυνση, μόλις περασε στο apple pay την ξαναγύρισα στην κανονική μου κι ενω ημουν προετοιμασμενος να φαω πορτα μετα απο 2-3 μερες (οπως συνέβη με την revolut) τελικά, μην το ματιάσω, λειτουργεί ακόμη.



#911   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/06/2019 - 12:57

Αν είχε να κάνει μόνο (!!) με τον κωδικό τότε θα έπρεπε με μια απλή αλλαγή στο region να σου βγάλει απευθείας το Apple Pay σαν επιλογή όμως ο συνδυασμός και τον δυο σου ενεργοποιεί την καρτα. Αυτό είναι το θέμα ότι κάνει ταυτοποίηση τα στοιχεία της κάρτας όλα και όχι μόνο τον κωδικό της. Γι αυτό και σε κάποιον πιο πισω του πέταξε την καρτα, γιατί γύρισε την διεύθυνση σε ελληνική

Έχει να κάνει καθαρά με το BIN της κάρτας. Ότι διεύθυνση και να βάλεις μεταγενέστερα στο app της Monese ή στο apple pay η κάρτα έχει ήδη εκδοθεί και κουβαλάει ένα region πάνω της. το περίεργο είναι πως για Έλληνες χρήστες εκδίδει γαλλικές κάρτες και γι αυτό πολλοί την περνάνε στο apple pay κανονικά, στη Γαλλία το υποστηρίζει το Apple Pay η Monese! Η revolut πάλι εκδίδει μόνο ελληνικές με GR ΒΙΝ.

 

Παράδειγμα, μ το μεγάλο μπαμ της ενεργοποίησης του Apple Pay από τη Revoplut πολλοί σε χώρες που δεν υποστηρίζεται άλλαξαν τη διεύθυνση για να φτιάξουν virtual κάρτα (που εκδίδεται εκείνη τη στιγμή με αριθμό χώρας της διεύθυνσης).

 

Γενικότερα όταν μία τράπεζα ξεκινά το apple pay σε μία χώρα αυτό σημαίνει πως όλες οι κάρτες που έχουν εκδοθεί γι αυτή την χώρα περνάνε στο wallet.


Τελευταία επεξεργασία από: vagstef, 13/06/2019 - 12:58


#912   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2019 - 13:29

Παίδες ακούστε και τη δική μου ιστορία. Παραγγέλνω κανονικά μια δεύτερη κάρτα monese για την γυναίκα μου και φθάνει Ελλάδα σχετικά σύντομα. 

Την ενεργοποιώ κανονικά μέσω της εφαρμογής monese. 

 

Το επόμενο μου βήμα είναι να ανοίξω το wallet app και να δοκιμάσω να κάνω προσθήκη κάρτας. Κάπου εκεί η διαδικασία αποτυγχάνει με μήνυμα επικοινωνήστε με τον εκδότη της κάρτας. 

Διαβάζω σε αυτό το thread, μερικές σελίδες πιο πριν,  ότι για να περαστεί η κάρτα πρέπει να αλλάξεις διεύθυνση στην εφαρμογη της Monese. Πράγματι, άλλαξα διεύθυνση και έβαλα μια Αγγλική ενός φίλου και αμέσως μετά η διαδικασία προσθήκης στο Wallet πέτυχε. 



#913   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/06/2019 - 16:20

Ας βάλω κι εγώ την προσωπική μου (πρόσφατη εμπειρία).
- Άνοιξα λογαριασμό στην monese με τα στοιχεία μου κανονικά από Ελλάδα όπου και η μόνιμη κατοικία μου. έκανα τα βήματα όπως με καθοδηγούσε η ίδια η monese για το άνοιγμα λογαριασμού.
- Με το άνοιγμα του λογαριασμού παρήγγειλα την κάρτα να μου σταλεί στην πραγματική διεύθυνση την οποία είχα περάσει κατά την διάρκεια της εγγραφής μου στην υπηρεσία.
- Περίμενα (όχι πολλές μέρες) να έρθει η κάρτα. Αυτό έγινε εχθές (12/6/19) όπου και πριν την ενεργοποιήσω όπως έλεγε η monese έκανα 3 βήματα μπας και περάσει και στο wallet (όπου ήταν και ο λόγος που άνοιξα τον λογαριασμό)
ΠΡΙΝ την ενεργοποίηση γύρισα την περιοχή μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού σε Αγγλία, στην συνέχεια άλλαξα την διεύθυνση μέσα στην εφαρμογή της monese σε μια αγγλική (έβαλα αυτή που είχε πάνω στον φάκελο σαν διεύθυνση επιστροφής της κάρτας), προχώρησα στην αλλαγή της περιοχής και στο ρολόι ΠΡΙΝ ξαναλέω, κάνω ενεργοποίηση της κάρτας.
Αφού λοιπόν έκανα αυτά τα τρία βήματα μπήκα και έβαλα τον κωδικό να ενεργοποιήσω την κάρτα και ακολούθησα τα βήματα όπως έλεγε η monese.
Τελειώνοντας με την ενεργοποίηση της κάρτας μέσα στην εφαρμογή, μπήκα στην εφαρμογή wallet και επέλεξα το + για να προσθέσω την κάρτα μου στο wallet.
ακολούθησα ξανά τα βήματα όπως ήθελε η εφαρμογή wallet (έκανα verification με sms, μην απελπιστείτε..... αργεί λίγο να έρθει) και μπήκε κανονικά η κάρτα στο wallet.
Την πρόσθεσα και στο ρολόι και όλα δείχνουν μια χαρά.
Αφού τελείωσα ξαναγύρισα την περιοχή στην Ελλάδα, την περιοχή από το ρολόι στην Ελλάδα και τέλος ξανά άλλαξα την διεύθυνση μέσα στην εφαρμογή της monese στην πραγματική μου στην Ελλάδα.

Έστειλα λοιπόν λεφτά από eurobank και περιμένω να πιστωθούν στην monese ώστε να την δοκιμάσω και από το wallet. (προσοχή κάπου μέσα στο νήμα διάβασα ότι πρέπει πρώτα να κάνεις μια πληρωμή με την φυσική κάρτα και μετά ενεργοποιείτε η πληρωμή από το wallet)

H Eurobank με χρέωσε 1,20 για την μεταφορά των χρημάτων. Είχε και επιλογή για επείγουσα μεταφορά αλλά εκεί χρέωνε 11,20.

Ελπίζω να βοήθησα κι εγώ λίγο!

Αν τυχόν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τον κωδικό μου για το δωράκι (10 εύρω) της monese, ο κωδικός είναι NIKOL204

Ευχαριστω.
Έτσι βοηθάμε!


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#914   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 14/06/2019 - 12:40

Παίδες ακούστε και τη δική μου ιστορία. Παραγγέλνω κανονικά μια δεύτερη κάρτα monese για την γυναίκα μου και φθάνει Ελλάδα σχετικά σύντομα.
Την ενεργοποιώ κανονικά μέσω της εφαρμογής monese.

Το επόμενο μου βήμα είναι να ανοίξω το wallet app και να δοκιμάσω να κάνω προσθήκη κάρτας. Κάπου εκεί η διαδικασία αποτυγχάνει με μήνυμα επικοινωνήστε με τον εκδότη της κάρτας.
Διαβάζω σε αυτό το thread, μερικές σελίδες πιο πριν, ότι για να περαστεί η κάρτα πρέπει να αλλάξεις διεύθυνση στην εφαρμογη της Monese. Πράγματι, άλλαξα διεύθυνση και έβαλα μια Αγγλική ενός φίλου και αμέσως μετά η διαδικασία προσθήκης στο Wallet πέτυχε.


Ακριβώς το ίδιο έκανα κι εγώ πριν 3 μέρες που την πέρασα. Να επισημάνω όμως πως παλιότερα πριν την τελευταία αναβάθμιση του iPhone την είχα περάσει από τους πρώτους που παραγγείλαμε τις κάρτες κ δούλευε τότε κανονικά. Τώρα επειδή είχα αλλάξει συσκευή εκτός Iphone πήγα να την περάσω κ μ έλεγε επικοινωνήστε με τον εκδότη της κάρτας. Μόλις άλλαξα τη διεύθυνση στη εφαρμογή της Monese με αγγλική πέρασε κανονικά!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#915   vagstef

vagstef

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/06/2019 - 16:50

Ακριβώς το ίδιο έκανα κι εγώ πριν 3 μέρες που την πέρασα. Να επισημάνω όμως πως παλιότερα πριν την τελευταία αναβάθμιση του iPhone την είχα περάσει από τους πρώτους που παραγγείλαμε τις κάρτες κ δούλευε τότε κανονικά. Τώρα επειδή είχα αλλάξει συσκευή εκτός Iphone πήγα να την περάσω κ μ έλεγε επικοινωνήστε με τον εκδότη της κάρτας. Μόλις άλλαξα τη διεύθυνση στη εφαρμογή της Monese με αγγλική πέρασε κανονικά!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν οι κάρτες σας δεν είναι ελληνικές δεν είναι μεγάλο ζήτημα. Λογικό να περνάνε. Δηλαδή αν δεν είναι ελληνικές δεν έχει σημασία το ότι αλλάξατε διεύθυνση στο app. 

 

https://binlist.net/



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)