Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

Apple Pay για ελληνικές κάρτες μέσα στο 2019


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3178 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2461   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/09/2020 - 20:10

A Π I Σ T E Y T O
Αυτή η απάντηση μου θυμίζει τον κυρ. Μήτσο που έχει eshop
Παίζει ακόμα το bug στ OS6?
Aν ναι, στείλε ξανά email και πες τους οτι αν δεν σου απαντήσουν ''σωστά'' θα ανεβάσεις το βίντεο για να ενημερωθούν οι χρήστες και θα το στείλεις παντού.

Τους το έχω γράψει αλλά επειδή δεν καταλαβαίνουν το πρόβλημα δεν βλέπω να έχουν και ιδιαίτερο πρόβλημα. Στο μεταξύ έχω προσπαθήσει άπειρες φορές να το καταφέρω με το watch os 7 και δεν μπορώ να το καταφέρω με τίποτα, σαν να το ασφαλίσανε πολύ περισσότερο και από πριν. Στο μεταξύ το ρολόι μου έκανε μόνο του ενημέρωση στην 7 χωρίς να του έχω την αυτόματη ενημέρωση. Ευτυχώς βέβαια που έχω κρατήσει το περσινό ρολόι το οποίο το έχω στην τελευταία ενημέρωση του 6 και το bug σε αυτό δουλεύει κανονικά.
Δεν ξέρω κανέναν δικηγόρο ο οποίος μπορεί να ασχοληθεί με τέτοιου είδους θέματα εδώ στην Ελλάδα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2462   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2020 - 20:20

Από την Ελλαδα δε θα βγαλεις ακρη με δικηγορο / δικηγορικο γραφειο. 

Αν σου ειχε συμβει περιστατικο να σου κλεψουν χρηματα με αυτον τον τροπο (να σου παρουν λεφτα με το ρολοι χωρις κωδικο) τα πραγματα θα ηταν τελειως διαφορετικα και τωρα θα τους εκανες μια αγωγη μαμουθ (παντα με αμερικανικο δικηγορικο γραφειο) και ενδεχομενως θα γινοσουν εσυ πλουσιοτερος κατα κατι εκατομμυρια και το δικηγορικο γραφειο πασιγνωστο και περιζητητο για δουλειες. Ετσι δουλευει το Αμερικα. 

 

Τους το έχω γράψει αλλά επειδή δεν καταλαβαίνουν το πρόβλημα δεν βλέπω να έχουν και ιδιαίτερο πρόβλημα. Στο μεταξύ έχω προσπαθήσει άπειρες φορές να το καταφέρω με το watch os 7 και δεν μπορώ να το καταφέρω με τίποτα, σαν να το ασφαλίσανε πολύ περισσότερο και από πριν. Στο μεταξύ το ρολόι μου έκανε μόνο του ενημέρωση στην 7 χωρίς να του έχω την αυτόματη ενημέρωση. Ευτυχώς βέβαια που έχω κρατήσει το περσινό ρολόι το οποίο το έχω στην τελευταία ενημέρωση του 6 και το bug σε αυτό δουλεύει κανονικά.
Δεν ξέρω κανέναν δικηγόρο ο οποίος μπορεί να ασχοληθεί με τέτοιου είδους θέματα εδώ στην Ελλάδα



#2463   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/09/2020 - 20:38

Από την Ελλαδα δε θα βγαλεις ακρη με δικηγορο / δικηγορικο γραφειο.
Αν σου ειχε συμβει περιστατικο να σου κλεψουν χρηματα με αυτον τον τροπο (να σου παρουν λεφτα με το ρολοι χωρις κωδικο) τα πραγματα θα ηταν τελειως διαφορετικα και τωρα θα τους εκανες μια αγωγη μαμουθ (παντα με αμερικανικο δικηγορικο γραφειο) και ενδεχομενως θα γινοσουν εσυ πλουσιοτερος κατα κατι εκατομμυρια και το δικηγορικο γραφειο πασιγνωστο και περιζητητο για δουλειες. Ετσι δουλευει το Αμερικα.

Μάλλον αυτό γνωρίζουν και το παίζουν τρέλα. Θα κάνω ακόμα δυο τρεις προσπάθειες και αν δεν καταφέρω τίποτα θα τα ανεβάσω όλα στο YouTube.
Βέβαια σκέφτομαι να μιλήσω με ένα γνωστό μου μεγαλοδικηγόρο ώστε να το προωθήσουμε στην Ευρώπη μιας και η apple δεν αφήνει άλλες εταιρίες να χρησιμοποιούν το nfc το οποίο ρίχνει στο θέμα ασφαλείας. Το οποίο δεν αφήνει μια τράπεζα να το βάλει σε δικό της app για να προστατέψει και καλά τους πελάτες. Στο μεταξύ αν εμένα πχ την Viva wallet την χρησιμοποίουσα με δικό της πορτοφόλι αν είχε τρύπα θα μου έκλεβαν μόνο από αυτή την κάρτα. Ενώ με το bug του Apple Pay έχει πρόσβαση σε όλες τις κάρτες που έχεις μέσα.

Τελευταία επεξεργασία από: morganito, 28/09/2020 - 20:40


#2464   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/09/2020 - 21:19

Εσείς βλέπετε να χρειάζεται να αλλάξω κάποιο κωδικό για να κάνω συναλλαγή;

Χωρίς να δείχνω πως γίνετε το bug

Τελευταία επεξεργασία από: morganito, 28/09/2020 - 21:19


#2465   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/09/2020 - 21:36

Έχω ακούσει κατά καιρούς νομίζω πως υπάρχει κάπου μια πλατφόρμα που τους παρουσιάζεις το πρόβλημα, για να έχουν περιθώριο ένα χρονικό διάστημα να αντιδράσουν, και νομίζω πως είναι και από πληρωμή. Γιατί δεν ανοίγεις ένα θέμα στο macrumors που είναι παγκόσμιο μήπως ξέρουν να σου απαντήσουν; Σε ξένα site ψάχτηκες καθόλου;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2466   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/09/2020 - 21:43

https://developer.ap...ecurity-bounty/

Για του λόγου το αληθές το βρήκα αυτό που έλεγα.. δεν ξέρω αν είχες επικοινωνήσει εδώ ή όχι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2467   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/09/2020 - 21:48

https://developer.ap...ecurity-bounty/
Για του λόγου το αληθές το βρήκα αυτό που έλεγα.. δεν ξέρω αν είχες επικοινωνήσει εδώ ή όχι.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Εκεί έστειλα και το παίζουν στην παλαβή

#2468   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/09/2020 - 22:03

Εκεί έστειλα και το παίζουν στην παλαβή


Τώρα διαβάζω κάποια άρθρα όπως αυτό

https://www.zdnet.co...e-delays-patch/

όπου πολλοί παραπονιούνται για καθυστερήσεις από πλευρά της.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2469   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/09/2020 - 22:06

Τώρα διαβάζω κάποια άρθρα όπως αυτό https://www.zdnet.co...e-delays-patch/
όπου πολλοί παραπονιούνται για καθυστερήσεις από πλευρά της.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Το θέμα είναι ότι εμένα μου απαντάνε αλλά δεν καταλαβαίνουν το πρόβλημα

#2470   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/09/2020 - 08:44

Δωστο σε 2-3 τουιτεραδες απο αυτους τους γνωστούς με τα accounts χιλιαδων ακόλουθων(κοψε μονο τον τρόπο που γίνεται) να παρει φωτια το ιντερνετ κ μολις το γράψουν κ 2-3 σαιτ μεγαλα κ ξευτυλιστουν θα ερθουν τρεχοντας... Θα δουν μετα αν απαγορεύεται η αναδημοσιευση του βιντεο.

Ε μα τι να πω,το ξέρω δν ειναι λύση αυτη που λέω αλλα με εκνεύρισαν, πραγματικα απαραδεκτοι για κατι τοσο σοβαρό.


Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 29/09/2020 - 08:46


#2471   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/09/2020 - 11:18

Δωστο σε 2-3 τουιτεραδες απο αυτους τους γνωστούς με τα accounts χιλιαδων ακόλουθων(κοψε μονο τον τρόπο που γίνεται) να παρει φωτια το ιντερνετ κ μολις το γράψουν κ 2-3 σαιτ μεγαλα κ ξευτυλιστουν θα ερθουν τρεχοντας... Θα δουν μετα αν απαγορεύεται η αναδημοσιευση του βιντεο.

Ε μα τι να πω,το ξέρω δν ειναι λύση αυτη που λέω αλλα με εκνεύρισαν, πραγματικα απαραδεκτοι για κατι τοσο σοβαρό.


Sent from my iPhoneXS using Tapatalk Pro

Κάτι τέτοιο θα γίνει στο τέλος. Έχω κουραστεί δυο μήνες να στέλνω και να μην καταλαβαίνουν



#2472   cretan

cretan

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2020 - 19:29

Να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω την Πειραιώς στο Apple Pay; Έστω και πλαγίως όπως με curve.

#2473   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/09/2020 - 19:32

Να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω την Πειραιώς στο Apple Pay; Έστω και πλαγίως όπως με curve.

Μα αυτός είναι ο τρόπος πλαγίως μιας και η Πειραιως δεν μπαίνει άμεσα στο Apple Pay,με Curve . Δεν ξέρω εαν εννοεις κατι αλλο.


Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 30/09/2020 - 19:32


#2474   cretan

cretan

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2020 - 19:34

Μα αυτός είναι ο τρόπος πλαγίως μιας και η Πειραιως δεν μπαίνει άμεσα στο Apple Pay,με Curve . Δεν ξέρω εαν εννοεις κατι αλλο.

Έλεγα μήπως υπάρχει καμία άλλη εναλλακτική εκτός curve γιατί με μπλόκαρε τους ζητάω το λόγο και δεν απαντάνε

#2475   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.668 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 30/09/2020 - 19:35

Ακυρο

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: christos1414, 30/09/2020 - 19:36


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

1 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    iceman78