Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Apple TV+: Αυτή είναι η συνδρομητική πλατφόρμα streaming, αλλά...από φθινόπωρο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 11/09/2019 - 11:01

Xτες ανακοινώθηκε και η νέα πλατφόρμα apple tv+ με 4,99$ τον μήνα. Η τιμή του μου προκάλεσε θετική εντύπωση όταν το netflix στο πλήρες πακέτο το έχει με 13.99 ευρω τον μήνα. Από εκεί και πέρα γνωρίζουμε εάν η apple θα έχει το δικό της αποκλειστικό περιεχόμενο ή θα αγοράζει και ταινίες για μερικούς μήνες όπως κάνει η netflix;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2019 - 11:17

Ανοίξτε λογαριασμό σε Αμερική μετά βάλτε διεύθυνση πολιτείας με tax free και θα πληρώνετε $4.99, δηλαδή 4.5€ τον μήνα. Το ίδιο και για το arcade.

#18   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/09/2019 - 11:26

Ανοίξτε λογαριασμό σε Αμερική μετά βάλτε διεύθυνση πολιτείας με tax free και θα πληρώνετε $4.99, δηλαδή 4.5€ τον μήνα. Το ίδιο και για το arcade.

Με αυτό τον τρόπο όμως δεν θα έχεις Ελληνικούς υπότιτλους, αν και όποτε υπάρξει περιεχόμενο με ελληνικούς υπότιτλους



#19   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2019 - 11:31

Για Γερμανία πάντως οι τιμές για arcade και tv είναι στα 4.99€, οπότε φαντάζομαι και στην Ελλάδα κάπου τόσο θα είναι.
Αλλά κλασικά η περίοδος δωρεάν δοκιμής είναι στις 7 μέρες και όχι ένα μήνα.
Ισχύει φυσικά ο δωρεάν ένας χρόνος με αγορά apple συσκευής.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

#20   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2019 - 11:43

Με αυτό τον τρόπο όμως δεν θα έχεις Ελληνικούς υπότιτλους, αν και όποτε υπάρξει περιεχόμενο με ελληνικούς υπότιτλους


Νομίζω δεν έχει σχέση. Παλαιότερα θυμάμαι από το iTunes έβλεπες όλους τους διαθέσιμους υπότιτλους και διάλεγες όποιον ήθελες για προβολή.

#21   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 11/09/2019 - 16:22

Με αυτό τον τρόπο όμως δεν θα έχεις Ελληνικούς υπότιτλους, αν και όποτε υπάρξει περιεχόμενο με ελληνικούς υπότιτλους

Δηλαδή αν κάποιος όντως μένει Αμερική και είναι από Ελλάδα και θέλει ελληνικούς υπότιτλους δε θα μπορεί να δει;;

Δεν έχει βάση αυτό το σκεπτικό... :/



#22   kostls

kostls

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 11/09/2019 - 20:17

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα , μπορεί κάποιος ( Αν έχει όρεξη ) να μου εξηγήσει τι ακριβώς είναι το Apple TV ? Πως το χρησιμοποιώ. Έχω μπερδευτεί λίγο , γιατί βλέπω στο κινητό μου την εφαρμογή Apple TV + αλλά ταυτόχρονα βλέπω και την συσκευή Apple TV.. ποια είναι η διαφορά αυτών των δυο ; Δηλαδή αν έχω συνδρομή στην εφαρμογή απλά θα μπορώ να παρακολουθήσω όλες τις σειρές και τις ταινίες μόνο από κινητό και iPad και όχι από τηλεόραση ; Ουσιαστικά αυτή η συσκευουλα των 250€ σου δίνει την δυνατότητα να παρακολουθείς όλο το προγραμμα της Apple TV ΚΑΙ στην τηλεόραση σου ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

#23   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2019 - 20:40

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα , μπορεί κάποιος ( Αν έχει όρεξη ) να μου εξηγήσει τι ακριβώς είναι το Apple TV ? Πως το χρησιμοποιώ. Έχω μπερδευτεί λίγο , γιατί βλέπω στο κινητό μου την εφαρμογή Apple TV + αλλά ταυτόχρονα βλέπω και την συσκευή Apple TV.. ποια είναι η διαφορά αυτών των δυο ; Δηλαδή αν έχω συνδρομή στην εφαρμογή απλά θα μπορώ να παρακολουθήσω όλες τις σειρές και τις ταινίες μόνο από κινητό και iPad και όχι από τηλεόραση ; Ουσιαστικά αυτή η συσκευουλα των 250€ σου δίνει την δυνατότητα να παρακολουθείς όλο το προγραμμα της Apple TV ΚΑΙ στην τηλεόραση σου ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εμένα η Samsung TV μου έχει την εφαρμογή Apple TV εγκατεστημένη, οπότε σε κάποιες τηλεοράσεις μπορείς να το δεις, χωρίς να έχεις τη συσκευή Apple TV.

Εικάζω στα πιο πολλά από τα τελευταία μοντέλα τηλεοράσεων, θα είναι διαθέσιμη η εφαρμογή, όπως το Netflix....

Αν έχεις πιο παλιά tv θα χρειαστεί να αγοράσεις τη συσκευή Apple TV για να τα βλέπεις εκεί.

Εκτός αν παίζει καλά και με mirroring, αλλά δε το έχω δοκιμάσει ποτέ για video streaming...

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 11/09/2019 - 20:41


#24   kostls

kostls

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 11/09/2019 - 20:56

Εμένα η Samsung TV μου έχει την εφαρμογή Apple TV εγκατεστημένη, οπότε σε κάποιες τηλεοράσεις μπορείς να το δεις, χωρίς να έχεις τη συσκευή Apple TV.

Εικάζω στα πιο πολλά από τα τελευταία μοντέλα τηλεοράσεων, θα είναι διαθέσιμη η εφαρμογή, όπως το Netflix....

Αν έχεις πιο παλιά tv θα χρειαστεί να αγοράσεις τη συσκευή Apple TV για να τα βλέπεις εκεί.

Εκτός αν παίζει καλά και με mirroring, αλλά δε το έχω δοκιμάσει ποτέ για video streaming...



#25   kostls

kostls

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 11/09/2019 - 21:00

Ωραία σ ευχαριστώ παρά πολύ , άρα πρέπει πρώτα να ψάξω αν το webOs υποστηρίζει την εφαρμογή. Έχω μια lg 60’’ μοντέλο 2018 4κ. Ελπίζω να υποστηρίζει την εφαρμογή χωρίς να χρειαστεί να αγοράσω την συσκευή. Και μια τελευταία ερώτηση , ξέρεις μήπως αν θα διαφέρει η εικόνα αν έχω ή δεν εχω την συσκευή; (Δυστυχώς θα επιστρέψω στο σπίτι μου Νοέμβριο και γι αυτό δεν μπορώ να το τσεκάρω )

#26   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2019 - 21:16

καινουργιο apple tv δεν ανακοινώθηκε;

υπάρχει περίπτωση να ανακοινωθεί τον Οκτώβριο ή να αγοράσω αυτό που κυκλοφορεί τώρα;



#27   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/09/2019 - 14:49

καινουργιο apple tv δεν ανακοινώθηκε;
υπάρχει περίπτωση να ανακοινωθεί τον Οκτώβριο ή να αγοράσω αυτό που κυκλοφορεί τώρα;


εγω θα περιμενα κανα μηνα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#28   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 13/09/2019 - 15:31

συγνωμη εαν εχει απαντηθει απλα δεν βρηκα κατι, θα ειναι διαθεσιμο για download σε ps4 ?



#29   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/09/2019 - 06:49

συγνωμη εαν εχει απαντηθει απλα δεν βρηκα κατι, θα ειναι διαθεσιμο για download σε ps4 ?


Για αρχή όχι αλλά είπανε ότι θα έρθει και σε άλλες συσκευές με το χρόνο χαρακτηριστικά
«..
Watch Apple TV+ on the Apple TV app.

If you have an iPhone, iPad, Mac, or Apple TV, you already have the Apple TV app — the ultimate way to watch Apple TV+. You’ll also find the Apple TV app on select Samsung smart TVs. And in the future, we’ll be bringing the Apple TV experience to even more smart TVs, streaming boxes, and streaming sticks....»

#30   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2019 - 09:31

Πλησιάζει η 1/11 αντε να δούμε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες