Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Apple TV+: Αυτή είναι η συνδρομητική πλατφόρμα streaming, αλλά...από φθινόπωρο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   paraskdi

paraskdi

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/11/2019 - 09:50

Δεν μπορεί να ανταγωνιστεί κανένα Netflix.
Δεν έχει καθόλου υλικό.
Για αυτό το δίνει δωρεάν για όσους πάρουν Apple προϊόντα.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2019 - 09:52

Ακριβώς έτσι θα άξιζε.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#48   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/11/2019 - 09:59

Πάντως με τον καταιγισμό streaming υπηρεσιών που υπάρχουν και αυτών που έρχονται (Netflix, Amazon, Disney+, Apple tv+, HBO MAX κ.λπ) είτε θα έχουμε σούπερ περιεχόμενο είτε θα γεμίσουμε με σκουπίδια, ήδη το Netflix έχει αρχίσει να κουράζει με την εμμονή στις Ισπανόφωνες και Τούρκικες σειρές.



#49   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2019 - 10:14

Για πάμε !!!

 

Όπα.....πως στο έβγαλε αυτό; Εγώ έχω αγορασμένο Mac τέλος Σεπτεμβρίου και δεν μου το βγάζει.....βάζεις κάπου το AppleID εκτός από την συσκευή την ίδια για να το αναγνωρίσει;



#50   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/11/2019 - 10:17

Όπα.....πως στο έβγαλε αυτό; Εγώ έχω αγορασμένο Mac τέλος Σεπτεμβρίου και δεν μου το βγάζει.....βάζεις κάπου το AppleID εκτός από την συσκευή την ίδια για να το αναγνωρίσει;

Μπορείς να συνδεθείς και σε browser με το Apple ID σου και θα ενεργοποιηθεί



#51   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/11/2019 - 10:17

Όπα.....πως στο έβγαλε αυτό; Εγώ έχω αγορασμένο Mac τέλος Σεπτεμβρίου και δεν μου το βγάζει.....βάζεις κάπου το AppleID εκτός από την συσκευή την ίδια για να το αναγνωρίσει;

Άνοιξα την εφαρμογή και μου το έβγαλε! Η αγορά του Mac έγινε 12/9 !!! Για ψάξε λίγο θα σου το βγάλει!



#52   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 311 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/11/2019 - 10:25

καλημέρα!! οι ταινίες δεν περιλαμβάνονται τελικά;; μονο αυτές οι σειρες;; όντως τώρα;;



#53   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2019 - 10:41

Ναι και εμενα το εβγαλε για τον δωρεαν χρονο. Παντως, αν δεν ηταν δωρεαν ουτε για .99 δεν αξιζει η υπηρεσια. Ειναι σαν να εβγαζαν το apple music + και να ειχε μονο τραγουδια παραγωγης apple και τα υπολοιπα να τα πληρωνες κανονικα.

 

Και στην περιπτωση που βγαλουν καποτε μια τοσο κορυφαια σειρα, κανεις ενα μηνα συνδρομη σε καποια στιγμη και τα βλεπεις ολα (ισως προλαβαινεις και 2 φορες) και μετα περιμενεις κανα 2 χρονια να μαζεψουν παλι content. Πραγματικα δεν καταλαβαινω την λογικη υπαρξης της υπηρεσιας (εκτος του δωρεαν που εβαλαν)



#54   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2019 - 10:43

Όπα.....πως στο έβγαλε αυτό; Εγώ έχω αγορασμένο Mac τέλος Σεπτεμβρίου και δεν μου το βγάζει.....βάζεις κάπου το AppleID εκτός από την συσκευή την ίδια για να το αναγνωρίσει;

Θα πρεπει να εχεις το id σου στο store φανταζομαι. Εγω εχω το x apple id για το icloud και ενα κοινο apple id για το store που το χρησιμοποιω με την γυναικα μου και το εχω και στο apple tv. Ανοιξα το apple tv και μου ειπε οτι με την αγορα iphone εχω και ενα χρονο apple tv + δωρεαν.



#55   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2019 - 11:49

Λοιπόν το προϊόν είναι περασμένο κανονικά στο Device List που υπάρχει με το Apple ID μου παρ' όλα αυτά, δεν μου το βγάζει....μου γράφει Start your free trial 7 days free....η αγορά έγινε 23/9/2019.

Τι κουφό είναι αυτό;;;  Το δοκίμασα και από το Apple TV app και μέσω browser....



#56   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 01/11/2019 - 12:10

Για όποιον δεν έχει ενεργοποιηθεί  η δοκιμαστική 1 έτους χρήση απλά ανοίξτε από το tv+ μια σειρά πχ “SEE” και θα σας βγάλει το μήνυμα για να ενεργοποιήσετε τον δωρεάν 1 χρόνο που δίνει ..

 

ΥΓ: Καμία Apple δεν είχε πει ότι στην συνδρομητική υπηρεσία TV+  θα περιλαμβάνονται δωρεάν οι ξένες ταινίες άλλων στούντιο , παρά μόνο η ταινίες δίκης της παραγωγής..


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 01/11/2019 - 12:13


#57   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/11/2019 - 12:17

Για όποιον δεν έχει ενεργοποιηθεί  η δοκιμαστική 1 έτους χρήση απλά ανοίξτε από το tv+ μια σειρά πχ “SEE” και θα σας βγάλει το μήνυμα για να ενεργοποιήσετε τον δωρεάν 1 χρόνο που δίνει ..

 

ΥΓ: Καμία Apple δεν είχε πει ότι στην συνδρομητική υπηρεσία TV+  θα περιλαμβάνονται δωρεάν οι ξένες ταινίες άλλων στούντιο , παρά μόνο η ταινίες δίκης της παραγωγής..

Μια υπηρεσία απλά για να υπάρχει, ουσιαστικά εκτός ανταγωνισμού αυτή την στιγμή. Είναι σίγουρο ότι όταν αποκτήσει περιεχόμενο θα πάει η συνδρομή στα 20 ευρώ, η γνωστή Apple που όλοι αγαπήσαμε...



#58   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 01/11/2019 - 12:26

Μια υπηρεσία απλά για να υπάρχει, ουσιαστικά εκτός ανταγωνισμού αυτή την στιγμή. Είναι σίγουρο ότι όταν αποκτήσει περιεχόμενο θα πάει η συνδρομή στα 20 ευρώ, η γνωστή Apple που όλοι αγαπήσαμε...

Μα και φυσικά είναι εκτός συναγωνισμού και θα παραμείνει εκτός συναγωνισμού για πολύ καιρό , εκτός και εάν προσθέτουν 10-20 σειρές το μήνα ώστε να πούμε σε 1 χρόνο κάτι γίνεται.. Εάν κάποιοι εδώ μέσα η στο πανελλήνιο  υπολόγιζαν ότι το tv+ Θα είναι η ταφόπλακα του Netflix μάλλον ζουν εκτός τόπου και χρόνου...



#59   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/11/2019 - 12:30

Συγγνώμη αλλά βρίσκετε σειρές ή ταινίες που έχουν καμία κινηματογραφική αξία στο Netflix?

Indie cheap productions με δυο τρία ψαγμένα και τα υπόλοιπα trash tv. Αν δεν ήταν οι you tubers και μερικοί comedians τι θα βλέπατε;

Η καλύτερη υπηρεσία είναι το mubi για αληθινό σινεμά. Μετά προσπαθεί το Amazon αλλά όσο ανταγωνίζεται Netflix θα γίνει και αυτό cheap entertainment.

Αν η Apple έχει 6 σειρές μόνο αλλά αξίζουν σε παραγωγή χαλάλι. Όλα τα αλλά είναι quantity over quality και επανάληψη της ίδιας συνταγής. Αυτά μόνο το hbo τα έχει καταφέρει αλλά δεν είναι παγκόσμιο

Τελευταία επεξεργασία από: conili, 01/11/2019 - 12:31


#60   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 01/11/2019 - 12:38

Ταινίες το Netflix δεν έχει και γενικά δεν είχε ποτέ δική της παραγωγή που να αξίζουν και οποίος πει ότι η παραγωγές ταινιών  της Netflix γαμάνε είναι για δέσιμο, όμως σε σειρές μπορει να έχει καποιες Σαβούρες σκουπίδια μέσα αλλά έχει και μεγάλα Διαμάντια να λέμε την αλήθεια...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες