Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 13


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4868 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4591   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/07/2020 - 11:15

θα δοκιμάσω ενα reset settings για αρχη και θα δείξει πως θα πάει η κατάσταση...

ειχα 25% μπαταρία και παω να δω κατι στης ρύθμισης και ξαφνικά επεσε στο 15% μεσα σε 5 λεπτά... αυτό πρώτη φορά το βλέπω...!! ίσως να παίζει και ρόλο οτι είχα 1 γραμμή σήμα μόνο? 4G εκει θα μπορούσε να ειναι λογικό απο την μια..

γενικά δεν τρέχει τπτ στο παρασκήνιο ουτε με την 13.5.1 ειχα αυτο το θέμα απλα μετα το update στην 13.6 η συσκευή έγινε 10 φορές χειρότερη σε αυτονομία... το πιο λογικό ειναι να μην έκατσε καλα το update... γενικά πριν κανω full restore θα δοκιμάσω και να βάλω ios 14 beta μερικά ατομα λένε οτι έχουν καλύτερη μπαταρία και άλλη το αντίθετο..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4592   kostasxan

kostasxan

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2020 - 10:55

θα δοκιμάσω ενα reset settings για αρχη και θα δείξει πως θα πάει η κατάσταση...

ειχα 25% μπαταρία και παω να δω κατι στης ρύθμισης και ξαφνικά επεσε στο 15% μεσα σε 5 λεπτά... αυτό πρώτη φορά το βλέπω...!! ίσως να παίζει και ρόλο οτι είχα 1 γραμμή σήμα μόνο? 4G εκει θα μπορούσε να ειναι λογικό απο την μια..

γενικά δεν τρέχει τπτ στο παρασκήνιο ουτε με την 13.5.1 ειχα αυτο το θέμα απλα μετα το update στην 13.6 η συσκευή έγινε 10 φορές χειρότερη σε αυτονομία... το πιο λογικό ειναι να μην έκατσε καλα το update... γενικά πριν κανω full restore θα δοκιμάσω και να βάλω ios 14 beta μερικά ατομα λένε οτι έχουν καλύτερη μπαταρία και άλλη το αντίθετο..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εγώ και στις δύο έχω πρόβλημα σε xs . Έκανα restore σε 13.6 διαμόρφωση ως νέο , κατέβασα ξανά τις εφαρμογές που ήθελα αλλά την μπαταρία την πίνει σαν νερό . Έκανα αναβάθμιση σε 14 beta για τον ίδιο λόγο που το κες και εσυ αλλά τα ίδια .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4593   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 28/07/2020 - 11:04

Πάντως σε XR εγώ δεν είχα θέμα ούτε στη 13.5.1 ούτε στη 13.6 παρόλο που είχα το πρόβλημα με τις εφαρμογές στο παρασκήνιο στη 13.5.1


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4594   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 28/07/2020 - 22:36

Εγώ και στις δύο έχω πρόβλημα σε xs . Έκανα restore σε 13.6 διαμόρφωση ως νέο , κατέβασα ξανά τις εφαρμογές που ήθελα αλλά την μπαταρία την πίνει σαν νερό . Έκανα αναβάθμιση σε 14 beta για τον ίδιο λόγο που το κες και εσυ αλλά τα ίδια .


Sent from my iPhone using Tapatalk

είναι αρκετά περίεργο... με την 13.5.1 δεν ειχα αυτο το θέμα πάντως... πλέον η μπαταρία με ελάχιστη χρήση φεύγει νερό όπως λες και εσυ.. η υγεία της μπαταρίας πάντως ειναι 92% σκέφτομαι να την αλλάξω ξανα μήπως και ειναι λίγο καλύτερη η κατάσταση αλλα νομίζω πως δεν θα αλλάξει κάτι... έχει πραγματικά τρελη κατανάλωση .. απο το 87% βρέθηκα στο 75% χωρις καν να αγγίξω την συσκευή... απλα μονο που το εβγαλα απο την θήκη και το καθάρισα και γενικά οπως το κράταγα άνοιγε η οθόνη για το face ID αυτο έφτανε για να φαει τοση μπαταρία...


είναι απίστευτο που στους περισσότερους η 13.5.1 ηταν η χειρότερη και τώρα συμβαίνει αυτο με την 13.6 σε μερικούς στο forum της apple πάντως που έριξα μια ματιά γράφουν για το iphone se 2020 οτι μετα την αναβάθμιση σε 13.6 χάνει παρα πολύ μπαταρία... για το xs δεν ειδα κατι μέχρι στιγμής...

Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 28/07/2020 - 22:44


#4595   kostasxan

kostasxan

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/07/2020 - 20:56

είναι αρκετά περίεργο... με την 13.5.1 δεν ειχα αυτο το θέμα πάντως... πλέον η μπαταρία με ελάχιστη χρήση φεύγει νερό όπως λες και εσυ.. η υγεία της μπαταρίας πάντως ειναι 92% σκέφτομαι να την αλλάξω ξανα μήπως και ειναι λίγο καλύτερη η κατάσταση αλλα νομίζω πως δεν θα αλλάξει κάτι... έχει πραγματικά τρελη κατανάλωση .. απο το 87% βρέθηκα στο 75% χωρις καν να αγγίξω την συσκευή... απλα μονο που το εβγαλα απο την θήκη και το καθάρισα και γενικά οπως το κράταγα άνοιγε η οθόνη για το face ID αυτο έφτανε για να φαει τοση μπαταρία...


είναι απίστευτο που στους περισσότερους η 13.5.1 ηταν η χειρότερη και τώρα συμβαίνει αυτο με την 13.6 σε μερικούς στο forum της apple πάντως που έριξα μια ματιά γράφουν για το iphone se 2020 οτι μετα την αναβάθμιση σε 13.6 χάνει παρα πολύ μπαταρία... για το xs δεν ειδα κατι μέχρι στιγμής...


Δυο φορές έκανα restore , στην μια επανέφερα backup ενώ στην άλλη όχι . Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο . Υγεία στο 88% . Μέχρι παντός στη 13.5.1 τόσο έντονο πρόβλημα δεν είχα ποτέ .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4596   harinio1971

harinio1971

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/07/2020 - 12:36

καλησπερα παιδια !! κατοχος χρονια με συσκευες iphone , τωρα εχω το pro max με δικτυο wind !! γενικα αλλαζω συχνα συσκευες, το ξαναειχα περσι που πρωτοβγηκε μετα πηρα το 11 κ τωρα ξανα το pro max ! ασχοληθηκα λιγο με το θεμα κεραια κ ληψη κλησεων !! διαβασα πολλα αρθρα ,εκανα καποιες μετρησεις ! τελκα δυναται ν εχει τοσο χαλια σημα ? στις μετρησεις μεσα απο συσκευη εχει γυρω στο -103 db οταν στο ιδιο σημειο με huawey y5 εχει -50 που ειναι το αριστο !! εχω twin sim ! αυτο το ξεκινησα οταν καποιες φορες που ημουνα εξω μου ερχοταν μηνημα οτι ειχα κληση ! κ γενικα το νιωθω κ στις κλησεις οτι ζοριζεται γενικα ,χανεις για λιγο το συνομιλητη κτλ. με το 11 ηταν λιγο καλυτερα τα πραγματα ! εντωμεταξυ αν ειχα cosmote θ ηταν λιγο καλυτερα με το wi fi calling. θ θελα την αποψη σας πανω στο θεμα


Τελευταία επεξεργασία από: harinio1971, 30/07/2020 - 12:40


#4597   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 30/07/2020 - 13:45

Δυο φορές έκανα restore , στην μια επανέφερα backup ενώ στην άλλη όχι . Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο . Υγεία στο 88% . Μέχρι παντός στη 13.5.1 τόσο έντονο πρόβλημα δεν είχα ποτέ .
Sent from my iPhone using Tapatalk


Δοκίμασες και restore σε dfu mode με iTunes;

Γενικά το έψαξα λιγο το θέμα αυτές της ημέρες με αυτη την περίεργη καταλανωση που εχει η συσκευή εκτος απο την μπαταρία πλεον ζεστενεται και πιο γρήγορα η συσκευή θα μου πεις καλοκαίρι έχουμε λογικό αλλα περα απο την ζεστη αυτό συμβαίνει ακομα και σε χώρο με κλιματισμό κατι που πριν με την 13.5.1 δεν ειχα ουτε θεμα υπερθέρμανσης ουτε προβλήματα με την αυτονομία..

Για την ωρα το αφησα στην άκρη και είμαι με το 8 plus

Θα παω να αλλάξω μια μπαταρία καπια στιγμή στο xS αλλα θα περιμένω το iOS 14 να βγεί μια σταθερή εκδοση γιατί για την ώρα τα έχει κανει λιγο μπαχαλο η apple..

#4598   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 30/07/2020 - 13:48

καλησπερα παιδια !! κατοχος χρονια με συσκευες iphone , τωρα εχω το pro max με δικτυο wind !! γενικα αλλαζω συχνα συσκευες, το ξαναειχα περσι που πρωτοβγηκε μετα πηρα το 11 κ τωρα ξανα το pro max ! ασχοληθηκα λιγο με το θεμα κεραια κ ληψη κλησεων !! διαβασα πολλα αρθρα ,εκανα καποιες μετρησεις ! τελκα δυναται ν εχει τοσο χαλια σημα ? στις μετρησεις μεσα απο συσκευη εχει γυρω στο -103 db οταν στο ιδιο σημειο με huawey y5 εχει -50 που ειναι το αριστο !! εχω twin sim ! αυτο το ξεκινησα οταν καποιες φορες που ημουνα εξω μου ερχοταν μηνημα οτι ειχα κληση ! κ γενικα το νιωθω κ στις κλησεις οτι ζοριζεται γενικα ,χανεις για λιγο το συνομιλητη κτλ. με το 11 ηταν λιγο καλυτερα τα πραγματα ! εντωμεταξυ αν ειχα cosmote θ ηταν λιγο καλυτερα με το wi fi calling. θ θελα την αποψη σας πανω στο θεμα


Και με cosmote τα ίδια ειναι... Και εγω στην αρχή πίστευα οτι ειχε να κάνει με τον πάροχο αλλα τελικά εχει πολύ χάλια σημα με αλλες συσκευές εχω πολυ καλύτερα αποτελέσματα...

Επίσης εχω την εντύπωση οτι με την 13.6 το σήμα είναι χειρότερο απο πριν... Αυτό ειχε συμβεί και πάλι με το iOS 12...

#4599   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/07/2020 - 13:51

καλησπερα παιδια !! κατοχος χρονια με συσκευες iphone , τωρα εχω το pro max με δικτυο wind !! γενικα αλλαζω συχνα συσκευες, το ξαναειχα περσι που πρωτοβγηκε μετα πηρα το 11 κ τωρα ξανα το pro max ! ασχοληθηκα λιγο με το θεμα κεραια κ ληψη κλησεων !! διαβασα πολλα αρθρα ,εκανα καποιες μετρησεις ! τελκα δυναται ν εχει τοσο χαλια σημα ? στις μετρησεις μεσα απο συσκευη εχει γυρω στο -103 db οταν στο ιδιο σημειο με huawey y5 εχει -50 που ειναι το αριστο !! εχω twin sim ! αυτο το ξεκινησα οταν καποιες φορες που ημουνα εξω μου ερχοταν μηνημα οτι ειχα κληση ! κ γενικα το νιωθω κ στις κλησεις οτι ζοριζεται γενικα ,χανεις για λιγο το συνομιλητη κτλ. με το 11 ηταν λιγο καλυτερα τα πραγματα ! εντωμεταξυ αν ειχα cosmote θ ηταν λιγο καλυτερα με το wi fi calling. θ θελα την αποψη σας πανω στο θεμα

Να πεις ένα ευχαριστώ στη τρομερή και "αγαπημένη" Wind.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4600   harinio1971

harinio1971

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/07/2020 - 14:32

Να πεις ένα ευχαριστώ στη τρομερή και "αγαπημένη" Wind.

εντάξει χάλια η wind αλλά όχι κ να μας τη βγαίνει το huawei y5 με 100 ευρώ στο σήμα μέσα στο σπίτι μου σε σχέση με το pro max ! Έλεος

#4601   harinio1971

harinio1971

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/07/2020 - 14:34

Και με cosmote τα ίδια ειναι... Και εγω στην αρχή πίστευα οτι ειχε να κάνει με τον πάροχο αλλα τελικά εχει πολύ χάλια σημα με αλλες συσκευές εχω πολυ καλύτερα αποτελέσματα...
Επίσης εχω την εντύπωση οτι με την 13.6 το σήμα είναι χειρότερο απο πριν... Αυτό ειχε συμβεί και πάλι με το iOS 12...

έχεις ενεργοποιήσει το wi fi calling κ αν ναι είδες καλυτέρευση ;

#4602   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/07/2020 - 14:37

Αν είναι πολύ έντονο το πρόβλημα, πας σε κάποιο εξουσιοδοτημένο, τρέχουν διαγνωστικά και παίρνεις άλλη συσκευή.

 

Κάποια Pro Max είχαν σοβαρό θέμα με αυτό.

 

Εναλλακτικά δοκιμάζεις πρώτα να αλλάξεις απο 4G, ή επ. ρυθμ. δικτύου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4603   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 30/07/2020 - 14:51

εντάξει χάλια η wind αλλά όχι κ να μας τη βγαίνει το huawei y5 με 100 ευρώ στο σήμα μέσα στο σπίτι μου σε σχέση με το pro max ! Έλεος

Δεν έχει να κάνει με την wind αλλα με της κεραίες που εχει το pro max... Ειναι ξεκάθαρα χαζομάρα της apple και εγώ τα ίδια θέματα εχω και με wind αλλα και cosmote και με ενα κινητό τον 100 ευρώ έχω καλύτερο σήμα... Αλλα περα απο την χαζομάρα της apple η 13.6 σε κάποιους χρήστες εχει προκαλέσει το θέμα με το αδύναμο σήμα... Και απο οτι διάβασα περιμένουμε την 13.6.1 μεσα στην εβδομάδα η απο επόμενη με αρκετά fixes... Ας ελπίσουμε πως θα φτιάξει η κατάσταση γιατί ειναι ενα χάλι για την ώρα... Πολλά παράπονα ακούω για θέματα μπαταρίας και σήμα τα ιδια που αντιμετωπίζω και εγώ στο xs.. χάνει μπαταρία ακόμα και σε idle χωρίς καν να ακουμπάω την συσκευή... Μπορεί απο 100% να παει 90 σε ενα 4ωρο και χωρίς να τρέχει καμία εφαρμογή στο παρασκήνιο... Γενικά ειναι ζήτημα αν θα βγάλει ενα 4ωρο οθονη πλέον... εγω το άφησα στην άκρη για την ωρα και χρησιμοποιώ το 8 plus που ακομα και σήμερα τα πάει πολυ καλύτερα σε αυτονομία..

 

έχεις ενεργοποιήσει το wi fi calling κ αν ναι είδες καλυτέρευση ;

Ναι εχει μια βελτίωση με το wifi calling

 

Αν είναι πολύ έντονο το πρόβλημα, πας σε κάποιο εξουσιοδοτημένο, τρέχουν διαγνωστικά και παίρνεις άλλη συσκευή.

Κάποια Pro Max είχαν σοβαρό θέμα με αυτό.

Εναλλακτικά δοκιμάζεις πρώτα να αλλάξεις απο 4G, ή επ. ρυθμ. δικτύου.

Και τα xs είχαν θέμα... Εμένα η συσκευή μου πλεον ειναι εκτός εγγύησης σε αυτή την περίπτωση προφανώς και δεν υπάρχει καπια λύση έτσι; :/


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 30/07/2020 - 15:02
MERGE


#4604   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/07/2020 - 15:03

1. Υπάρχει η πολ. παράθεση. Δε χρειάζεται να σκας απανωτά Posts.

 

2. Για 'σενα όλες οι συσκευές και όλες οι εκδόσεις του iOS είχαν πάντα πρόβλημα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4605   harinio1971

harinio1971

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/07/2020 - 15:12

Ναι οκ κατάλαβα
Στο παρελθόν με 6s plus , 8 plus , xr δεν είχα θέμα ! Με το 11 κ αυτό ήταν οκ ! Με το pro max έχω το θέμα !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 29

0 μέλη, 29 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες