Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 13


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4868 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4621   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 01/08/2020 - 08:46

Εγώ με router της ΟΤΕ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν συνδέονται πολλά κινητά είτε είναι iPhone είτε Android τότε έχω αργές ταχύτητες στο router της ΟΤΕ. Μόλις κάνω Ρίσετ στο router της ΟΤΕ και συνέχεια συνδέω μόνο το δικό μου κινητό και τίποτε άλλο οι ταχύτητες επανέρχονται. Δοκίμασε κάτι τέτοιο και πες μας

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4622   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/08/2020 - 10:40

Εγώ με router της ΟΤΕ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν συνδέονται πολλά κινητά είτε είναι iPhone είτε Android τότε έχω αργές ταχύτητες στο router της ΟΤΕ. Μόλις κάνω Ρίσετ στο router της ΟΤΕ και συνέχεια συνδέω μόνο το δικό μου κινητό και τίποτε άλλο οι ταχύτητες επανέρχονται. Δοκίμασε κάτι τέτοιο και πες μας


Λογικό , μιας και δεν είναι Mimo .και 100 ταχύτητα να έχεις αν έχει πολλά αιτήματα δεν θα μπορεί να το διαχειριστεί , για Adsl δεν το συζητάμε δεν φτανει απλά η γραμμή . Στην πρώτη περίπτωση αν έχει πολλές συσκευές που πρέπει να συνδέονται οπωσδήποτε τότε βαλε ένα 2ο μόντεμ της αγοράς με Mimo , θα κοστίσει κάτι παραπάνω αλλά θα δεις διαφορά.

#4623   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/08/2020 - 10:44

Δεν νομίζω οτι τιθεται θεμα παρεμβολής σε 25m2 δωμάτιο.Κατι αλλο παιζει γιατι τα android λειτουργουν κανονικότατα αρα ουτε παρεμβολές φταίνε ουτε αλλοι παραγοντες.


Δεν έχει σχέση τα τετραγωνικά μέτρα αλλά ποσά δίκτυα υπάρχουν στην γειτονιά σου , κάνε ένα WiFi analyzer και δες πόσα δίκτυα εκπέμπουν με το δικό σου μαζί στο ίδιο κανάλι.αλλαξε το και παρακολούθησε το , αν έχει και επιλογή 5G το router για τα 25m2 παίξε με αυτό τις συχνότητες .

#4624   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 01/08/2020 - 10:58

Δεν έχει σχέση τα τετραγωνικά μέτρα αλλά ποσά δίκτυα υπάρχουν στην γειτονιά σου , κάνε ένα WiFi analyzer και δες πόσα δίκτυα εκπέμπουν με το δικό σου μαζί στο ίδιο κανάλι.αλλαξε το και παρακολούθησε το , αν έχει και επιλογή 5G το router για τα 25m2 παίξε με αυτό τις συχνότητες .

κανένα δεν υπάρχει γιατι είναι εξοχικό και το επομενο σπιτι ειναι στα 100 μετρα...
Αλλα και ΠΑΛΙ αναφερω οτι ΜΟΝΟ τα iphone εχουν θέμα,τα android λειτουργουν κανονικά.
Αν υπηρχε ΘΕΜΑ παρεμβολών θα ειχαν όλα θέμα.

#4625   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 01/08/2020 - 12:10

Μόλις μιλησα με cosmote,εχει θέμα το modem εχει αναφερθεί δυσλειτουργία με καποιες συσκεύες και απο Δευτέρα θα λάβω καινούριο.

Και ημουν στο τσακ να κανω restore και στα 3 iphone αλλα λέω πάρε τηλ καλύτερα...

#4626   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/08/2020 - 13:10

Μόλις μιλησα με cosmote,εχει θέμα το modem εχει αναφερθεί δυσλειτουργία με καποιες συσκεύες και απο Δευτέρα θα λάβω καινούριο.

Και ημουν στο τσακ να κανω restore και στα 3 iphone αλλα λέω πάρε τηλ καλύτερα...


Οκ , καλό αυτο για σένα αλλά έχουν πρόβλημα μόνο τα iphone ? Μπορείς αν θες να μοιραστείς μαζί μας πιο cpe έχεις και με τι FW ? Ετσι ώστε αν τυχει σε κανένα άλλο να γνωρίζει ;;και αν επιτρέπετε πιο modem θα σου στείλουν ;

#4627   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/08/2020 - 13:15

Αγόρασε αν μπορείς ένα του εμπορίου να ξεμπλέξεις φίλε ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4628   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 01/08/2020 - 13:55

Λογικό , μιας και δεν είναι Mimo .και 100 ταχύτητα να έχεις αν έχει πολλά αιτήματα δεν θα μπορεί να το διαχειριστεί , για Adsl δεν το συζητάμε δεν φτανει απλά η γραμμή . Στην πρώτη περίπτωση αν έχει πολλές συσκευές που πρέπει να συνδέονται οπωσδήποτε τότε βαλε ένα 2ο μόντεμ της αγοράς με Mimo , θα κοστίσει κάτι παραπάνω αλλά θα δεις διαφορά.

Ίσως δεν το περιέγραψα σωστά. Η ταχύτητα παραμένει αργη ακόμα και όταν αποσυνδεθούν όλες οι συσκευές και μείνει μόνο η δικιά μου. Για να επανέλθει ταχύτητα θα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση του router

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 01/08/2020 - 13:56


#4629   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 01/08/2020 - 15:15

Αγόρασε αν μπορείς ένα του εμπορίου να ξεμπλέξεις φίλε ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ας δούμε αυτό που θα στείλουν, αν δουλεύει σωστά και βλέπουμε.
Είναι η πρώτη φορά που έχω τέτοιο πρόβλημα στο εξοχικό.

#4630   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 01/08/2020 - 15:17

Οκ , καλό αυτο για σένα αλλά έχουν πρόβλημα μόνο τα iphone ? Μπορείς αν θες να μοιραστείς μαζί μας πιο cpe έχεις και με τι FW ? Ετσι ώστε αν τυχει σε κανένα άλλο να γνωρίζει ;;και αν επιτρέπετε πιο modem θα σου στείλουν ;

Αν τύχει σε κάποιον άλλο, παίρνει τηλ και το δηλώνει.
Προφανώς γνωρίζουν το θέμα, μόλις ανέφερα δυσλειτουργια σύνδεσης, τράβηξαν διαγνωστικά και με ενημερωσαν
Μην κολλάς με μάρκες και λογισμικά...

#4631   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2020 - 17:24

Ίσως έχει απαντηθεί αλλά δεν το βρίσκω.
Δίνω την διεύθυνση του router http://192.168.1.1 και δεν μου εμφανίζει την κεντρική σελίδα του speedport plus της cosmote με κανέναν browser στο iPhone μου.
Με Android όλα καλά.
Τι πρέπει να κάνω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4632   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 01/08/2020 - 17:49

Ίσως έχει απαντηθεί αλλά δεν το βρίσκω.
Δίνω την διεύθυνση του router http://192.168.1.1 και δεν μου εμφανίζει την κεντρική σελίδα του speedport plus της cosmote με κανέναν browser στο iPhone μου.
Με Android όλα καλά.
Τι πρέπει να κάνω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Βάλε το παρακάτω

http://192.168.1.1/h...ogin/index.html

#4633   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/08/2020 - 18:01

Αν τύχει σε κάποιον άλλο, παίρνει τηλ και το δηλώνει.
Προφανώς γνωρίζουν το θέμα, μόλις ανέφερα δυσλειτουργια σύνδεσης, τράβηξαν διαγνωστικά και με ενημερωσαν
Μην κολλάς με μάρκες και λογισμικά...

Άρα ανεξάρτητου μόντεμ της Cosmote ;
Σίγουρα να το δηλώσει αλλά αν ξέρει και το μόντεμ να πάει υποψιασμένος ο επόμενος ...εαν θες απαντάς πάντα

Τελευταία επεξεργασία από: Giorgio2112, 01/08/2020 - 18:03


#4634   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/08/2020 - 18:07

Αν γνωρίζουν ότι είναι θέμα ασυμβατότητας , θα είναι με έναν εξοπλισμό που το γνωρίζουν , αλλιώς δεν θα πρότειναν κατευθείαν να σου αλλάξουν εξοπλισμό.για αυτό στο λέω.

#4635   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2020 - 18:11

Βάλε το παρακάτω

http://192.168.1.1/h...ogin/index.html


Ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες