Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

macOS 10.15 Catalina


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
321 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 07/11/2019 - 21:52

Kαλημέρα σε όλους,

έχω ένα Mac Mini late 2014 1.4 4GB ram, 500Gb Samsung SSD και το MacOs Mojave τρέχει τέλεια. Αξίζει να αναβαθμίσω σε Catalina? Εχει κάποιος ένα παρόμοιο σύστημα να με συμβουλέψει;

Mac mini late 2012 με 500ssd, αλλά 16 gb Ram, δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Τελευταία επεξεργασία από: kiriakosa, 07/11/2019 - 21:53


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/11/2019 - 23:18

Εδώ και 2 ημέρες δεν μπορώ να συνδεθώ στην μουσική σε  mbp με catalina 10.15.1. 

Βάζω το id, κάνει ενημέρωση της βιβλιοθήκης και μονίμως βγάζει "παρουσιάστηκε πρόβλημα" 



#288   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/11/2019 - 00:18

Υπάρχει κάποιος που εχει mbp pro 2018 216 δίσκο 16 μνήμη με καταλινα στην τελευταία έκδοση να ρωτήσω κάτι προτού το πάω στο σέρβις? Αν ναι ας μου στείλει πμ. Ευχαριστώ.



#289   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/11/2019 - 00:22

Εδώ και 2 ημέρες δεν μπορώ να συνδεθώ στην μουσική σε  mbp με catalina 10.15.1. 

Βάζω το id, κάνει ενημέρωση της βιβλιοθήκης και μονίμως βγάζει "παρουσιάστηκε πρόβλημα" 

Είχα το ίδιο πρόβλημα με απλλ τιβι και  μιουσικ. Το έλυσα με καθαρή επανεγκατάσταση. Όλα λειτούργησαν κανονικά ως δια μαγείας.



#290   papas68

papas68

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Twitter:@papas68
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:papas68

Δημοσίευση 08/11/2019 - 01:31

Είχα το ίδιο πρόβλημα με απλλ τιβι και  μιουσικ. Το έλυσα με καθαρή επανεγκατάσταση. Όλα λειτούργησαν κανονικά ως δια μαγείας.

https://discussions....hread/250813754

 

έκανα ότι λέει ο χρήστης Tom-Bola Solution #2. και μετά από τρεις επανεκκίνησης δουλέψαν ολα

1.αποσυνδεση από icloud

2.ετρεξα τις εντολές στο τερματικό 

3.τρεις επανεκκίνησης 

​4.πρωτα σύνδεση στο itunes επιτυχής 

5.συνδεση στο icloud


Τελευταία επεξεργασία από: papas68, 08/11/2019 - 01:31


#291   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/11/2019 - 09:38

Είχα το ίδιο πρόβλημα με απλλ τιβι και  μιουσικ. Το έλυσα με καθαρή επανεγκατάσταση. Όλα λειτούργησαν κανονικά ως δια μαγείας.

 

 

https://discussions....hread/250813754

 

έκανα ότι λέει ο χρήστης Tom-Bola Solution #2. και μετά από τρεις επανεκκίνησης δουλέψαν ολα

1.αποσυνδεση από icloud

2.ετρεξα τις εντολές στο τερματικό 

3.τρεις επανεκκίνησης 

​4.πρωτα σύνδεση στο itunes επιτυχής 

5.συνδεση στο icloud

Όσο πάει γίνεται και καλύτερο. Μετά από ώρα συνδέθηκα και η βιβλιοθήκη έγινε ένα μπάχαλο, πολλά τραγούδια μετατράπηκαν από "Apple Music" σε "απεσταλμένα" και "αντιστοιχισμένα" και εξαφανίστηκαν οι τίτλοι και οι πληροφορίες. Γ@#$μενη Apple

Συνημμένα αρχεία



#292   papas68

papas68

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Twitter:@papas68
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:papas68

Δημοσίευση 08/11/2019 - 10:17

Όσο πάει γίνεται και καλύτερο. Μετά από ώρα συνδέθηκα και η βιβλιοθήκη έγινε ένα μπάχαλο, πολλά τραγούδια μετατράπηκαν από "Apple Music" σε "απεσταλμένα" και "αντιστοιχισμένα" και εξαφανίστηκαν οι τίτλοι και οι πληροφορίες. Γ@#$μενη Apple

φίλε μου μάλλον είσαι άτυχος εγώ δεν είχα κάποιο πρόβλημα και για αυτό μετέφερα αυτό που διάβασα ελπίζω να βρεις την λύση να το διορθώσεις άλλα δυστυχώς η apple τα σκάτωσε για να μην πω κάτι άλλο 



#293   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/11/2019 - 10:18

Ειδικά το 10.15.1 τα έκανε ολα @@@να



#294   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/11/2019 - 10:37

φίλε μου μάλλον είσαι άτυχος εγώ δεν είχα κάποιο πρόβλημα και για αυτό μετέφερα αυτό που διάβασα ελπίζω να βρεις την λύση να το διορθώσεις άλλα δυστυχώς η apple τα σκάτωσε για να μην πω κάτι άλλο 

Δυστυχώς δεν είναι η πρώτη φορά που μου δημιουργεί πρόβλημα το Apple Music, είναι μια κακή υπηρεσία και έχω μετανοιώσει οικτρά που έφυγα από το Spotify.

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση και τους είπα ότι πληρώνω ακριβώς το ποσό που ζητάνε, γιατί αυτοί μου προσφέρουν μια υπηρεσία στο περίπου?



#295   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2019 - 10:46

Δυστυχώς δεν είναι η πρώτη φορά που μου δημιουργεί πρόβλημα το Apple Music, είναι μια κακή υπηρεσία και έχω μετανοιώσει οικτρά που έφυγα από το Spotify.

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση και τους είπα ότι πληρώνω ακριβώς το ποσό που ζητάνε, γιατί αυτοί μου προσφέρουν μια υπηρεσία στο περίπου?

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τι σου απάντησαν γιατί είμαι πάρα πολύ περίεργος;



#296   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/11/2019 - 10:50

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τι σου απάντησαν γιατί είμαι πάρα πολύ περίεργος;

Τους είπα ότι το πρόβλημα δημιουργήθηκε όταν προσπάθησα να συνδεθώ στο Mac και μου είπαν ότι πρέπει να το κοιτάξουμε από εκεί, επειδή όμως δεν το έχω μαζί μου θα τους πάρω το μεσημέρι



#297   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2019 - 10:56

Τους είπα ότι το πρόβλημα δημιουργήθηκε όταν προσπάθησα να συνδεθώ στο Mac και μου είπαν ότι πρέπει να το κοιτάξουμε από εκεί, επειδή όμως δεν το έχω μαζί μου θα τους πάρω το μεσημέρι

Στο Service δηλαδή. Κατάλαβα.

 

Συνημμένο αρχείο  eccb3dff92d235e4125fdc777d348984.jpg   35,05KB   27 λήψεις

 

:lol:



#298   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/11/2019 - 11:15

Στο Service δηλαδή. Κατάλαβα.

 

attachicon.gifeccb3dff92d235e4125fdc777d348984.jpg

 

:lol:

Όχι, Όχι. Πρέπει να κάνουμε κάποιες ενέργειες μέσα από το Mac αλλά δεν το έχω τώρα μαζί μου και θα τους πάρω το μεσημέρι που θα πάω σπίτι



#299   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1.202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2019 - 12:04

Όχι, Όχι. Πρέπει να κάνουμε κάποιες ενέργειες μέσα από το Mac αλλά δεν το έχω τώρα μαζί μου και θα τους πάρω το μεσημέρι που θα πάω σπίτι

Α! Μάλιστα. Κατάλαβα. Τηλεφωνικώς.

Για να δούμε. Γιατί απ' όσο φαίνεται στο screen shot, έχει γίνει άνω-κάτω η κατάσταση. Δηλαδή, με τις ενέργειες που θα κάνουν θα επανέλθουν όλα αυτά;

Μίλα μαζί τους και πες μας μετά τα αποτελέσματα.



#300   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/11/2019 - 12:39

Α! Μάλιστα. Κατάλαβα. Τηλεφωνικώς.

Για να δούμε. Γιατί απ' όσο φαίνεται στο screen shot, έχει γίνει άνω-κάτω η κατάσταση. Δηλαδή, με τις ενέργειες που θα κάνουν θα επανέλθουν όλα αυτά;

Μίλα μαζί τους και πες μας μετά τα αποτελέσματα.

Σου λέω από τώρα ότι δεν πρόκειται να καταφέρουν τίποτα, έτσι από περιέργεια όμως θα πάρω και θα σας ενημερώσω. Ξέρω πως ξεκίνησε το πρόβλημα αλλά τέτοιο μπάχαλο...

 

Λοιπόν, τα τραγούδια στην συγκεκριμένη λίστα ήταν AppleMusic τους αφαίρεσα το drm για να τα γράψω σε cd για έναν φίλο. Στην συνέχεια έκανα αποσύνδεση από τον λογαριασμό μου στο music (ακριβώς για να μην μπερδευτούν τα τραγούδια αυτά με τα AppleMusic) τα πέρασα στο Music και τα αντέγραψα σε cd, μετά τα έσβησα από την βιβλιοθήκη και στην συνέχεια πήγα να συνδεθώ στο λογαριασμό μου (επαναλαμβάνω σε mbp με το τελευταίο catalina). Από κει και πέρα άρχισε το μπάχαλο, μου έβγαζε σφάλμα ενημέρωσης της βιβλιοθήκης και όταν κατάφερε να συνδεθεί κάποια από τα τραγούδια στην λίστα αυτή (30 από τα 42) φαινόντουσαν ως "αντιστοιχισμένα" ή "απεσταλμένα", έκανα αποσύνδεση και το παράτησα.

Την επόμενη ημέρα συνδέθηκα από Pc και διέγραψα αυτά τα τραγούδια και τα πρόσθεσα πάλι από το AppleMusic και όλα ήταν όπως πριν.

Όταν όμως προσπάθησα να συνδεθώ στον λογαριασμό μου από το Mac προέκυψε αυτό το μπάχαλο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες