Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

xs,xsmax,xr ΥΓΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΑΠΟΡΙΑ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2019 - 08:48

Δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει αυτή η ένδειξη. Από τη στιγμή που δεν έχει ακρίβεια είναι λάθος να υπάρχει.. Αν έβλεπε ο κάθε χρήστης τη φυσιολογική φθορά ανάλογα τη χρήση. Τώρα τι νόημα έχει να βλέπει κανείς 98, 92, 80 κτλ από τη στιγμή που δεν είναι ακριβής μόνο η apple ξέρει... Δηλαδή πριν χρόνια ήμασταν στα τυφλά και τώρα ησυχάσαμε;


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Ρε φιλε!! Ετσι ακριβως. Τα ιδια λεω και εγω. Το λαθος ειναι της apple που πηγε και μας το φορεσε και εχουμε μπλεχτει για το τι φταει κτλ κτλ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/08/2019 - 09:01

Αδελφε δεν ξερω ποσο καιρο εισαι εδω στο φορουμ. Το να μην συμφωνουμε και να εχω τις οποιες αποριες τις οποιες δεν μπορεις και να μου τις λυσεις (και εννοειτε καλοπροαιρετα σου απανταω) δεν σε δικαιολογει να αναφερεσαι με εκφρασεις τυπου ¨end of story, δεν υπαρχει σωτηρια κτλ κτλ
Ουτε ο γκουρου της apple εισαι ουτε στην τελικη εισαι ο αποκλειστικος εκπροσωπος του iphonehellas για να δινεις τετοιου ειδους απαντησεις.

Και γω τα χρονακια μου τα εχω εδω στο φορουμ και πιστεψε με ατομα οπως ο νικος, ο μανος, o vrachamis κτλ που τοχουνε φαει με το κουταλι το φορουμ δεν απαντανε ετσι..
Στην τελικη το να πεισεις τον αλλο που εχει διαφωνια με σενα, δεν σημαινει οτι μπορεις και να γραφεις κατα τα αυτο τον τροπο και ουτε αναφερθηκα προσωπικα σε σενα λεγωντας οτι εχει χασει το νοημα της. Προφανως ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΘΕΙΣ

end of our communication

Ποια ακριβώς σχέση έχει το χρονικό διάστημα το οποίο κάποιος είναι μέλος δεν καταλαβαίνω. Είμαι εδώ από το 2008. Τι κερδίζω; Προφανώς δεν είμαι κανενός εκπρόσωπος πάρα του εαυτού μου ο οποίος παρόλα αυτά τυχαίνει να ασχολείται καθημερινά με hardware προβλήματα στις συγκεκριμένες συσκευές. Για άλλη μια φορά σου εξήγησα ακριβώς τι συμβαίνει με το συγκεκριμένο ποσοστό και ποια η σχέση του με την πραγματική υγεία μπαταρίας. Μετά από τόσα Posts συνεχίζεις να επαναλαμβανεσαι και να ρωτάς το ίδιο πράγμα. Αυτό από μόνο του δείχνει ότι αδυνατείς πλήρως να καταλάβεις τα όσα διαβάζεις. Εάν θέλεις να μάθεις περισσότερα για το πως δουλεύουν οι μπαταρίες ιόντων Λιθίου, τι προκαλεί τη φθορά τους και πλτι μπορείς να κάνεις για να επεκταθεί η διάρκεια ζωής της μπαταρίας υπάρχουν άπειρες πηγές στο ίντερνετ. Όχι όμως δεν σε ενδιαφέρει τίποτα από αυτά εσένα το μόνο που σε καίει είναι που πήγε 2% σε ένα νούμερο το οποίο όπως εξήγησα είναι ανακριβές.

Τελευταία επεξεργασία από: Slacker, 26/08/2019 - 09:02


#33   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/08/2019 - 09:24

https://www.youtube....h?v=6IEJPmMbHA4



#34   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2019 - 09:26

Ποια ακριβώς σχέση έχει το χρονικό διάστημα το οποίο κάποιος είναι μέλος δεν καταλαβαίνω. Είμαι εδώ από το 2008. Τι κερδίζω; Προφανώς δεν είμαι κανενός εκπρόσωπος πάρα του εαυτού μου ο οποίος παρόλα αυτά τυχαίνει να ασχολείται καθημερινά με hardware προβλήματα στις συγκεκριμένες συσκευές. Για άλλη μια φορά σου εξήγησα ακριβώς τι συμβαίνει με το συγκεκριμένο ποσοστό και ποια η σχέση του με την πραγματική υγεία μπαταρίας. Μετά από τόσα Posts συνεχίζεις να επαναλαμβανεσαι και να ρωτάς το ίδιο πράγμα. Αυτό από μόνο του δείχνει ότι αδυνατείς πλήρως να καταλάβεις τα όσα διαβάζεις. Εάν θέλεις να μάθεις περισσότερα για το πως δουλεύουν οι μπαταρίες ιόντων Λιθίου, τι προκαλεί τη φθορά τους και πλτι μπορείς να κάνεις για να επεκταθεί η διάρκεια ζωής της μπαταρίας υπάρχουν άπειρες πηγές στο ίντερνετ. Όχι όμως δεν σε ενδιαφέρει τίποτα από αυτά εσένα το μόνο που σε καίει είναι που πήγε 2% σε ένα νούμερο το οποίο όπως εξήγησα είναι ανακριβές.

καταρχην συνεχιζεις το ιδιο ειρωνικο τροπαρι.

Εχεις ενα πληκτρολογιο και μιλας λες και εισαι ο γκουρου.

 

Λοιπον,πρωτον: το ποσο ακριβως ειναι καποιος εδω μεσα, απλα τον κανει καταρχην ευγενικο και οχι ειρωνικο στο τροπο γραφης. Και αυτο που κερδιζει ετσι ειναι ο σεβασμος και των υπολοιπων εδω μεσα.

 

Δευτερον, εδω μεσα φιλε δεν μπορουμε να συμφωνουμε ολοι μεταξυ μας και οταν λες τα επιχειρημματα σου καλοπιστα μπορει και να πεισεις, οταν ομως ειρωνευεσαι δεν πειθεις ουτε τον εαυτο σου. Μετά από τόσα Posts συνεχίζεις να επαναλαμβανεσαι και να ρωτάς το ίδιο πράγμα  (προφανως και δεν με πειθεις για αυτο και ξαναρωταω)

 

Λες επισης: τι προκαλεί τη φθορά τους και πλτι μπορείς να κάνεις για να επεκταθεί η διάρκεια ζωής της μπαταρίας υπάρχουν άπειρες πηγές στο ίντερνετ. (ολοι εδω ρωταμε φιλε γιατι βρισκουμε πιο αμεσες λυσεις)

 

Τελος παντων και πολυ το πηγαμε σε προσωπικο επιπεδο και δεν το θελω



#35   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/08/2019 - 09:37

καταρχην συνεχιζεις το ιδιο ειρωνικο τροπαρι.
Εχεις ενα πληκτρολογιο και μιλας λες και εισαι ο γκουρου.
 
Λοιπον,πρωτον: το ποσο ακριβως ειναι καποιος εδω μεσα, απλα τον κανει καταρχην ευγενικο και οχι ειρωνικο στο τροπο γραφης. Και αυτο που κερδιζει ετσι ειναι ο σεβασμος και των υπολοιπων εδω μεσα.
 
Δευτερον, εδω μεσα φιλε δεν μπορουμε να συμφωνουμε ολοι μεταξυ μας και οταν λες τα επιχειρημματα σου καλοπιστα μπορει και να πεισεις, οταν ομως ειρωνευεσαι δεν πειθεις ουτε τον εαυτο σου. Μετά από τόσα Posts συνεχίζεις να επαναλαμβανεσαι και να ρωτάς το ίδιο πράγμα  (προφανως και δεν με πειθεις για αυτο και ξαναρωταω)[/size]


Ειλικρινά δεν βγάζουν νόημα τα όσα γράφεις.. Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

#36   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2019 - 09:39

Ειλικρινά δεν βγάζουν νόημα τα όσα γράφεις.. Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Δεν πειραζει. Υπαρχουν και αλλοι που μπορουν καλοπιστα να απαντησουν

 

καλη βδομαδα



#37   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/08/2019 - 10:35

Φίλε vagfilippo έχεις πρόβλημα με την apple και είμαι σίγουρος πως δε θες πραγματικά να μάθεις για το θέμα της μπαταρίας. Η προσωπική μου άποψη είναι πως η apple έχανε πολλά κέρδη από τα repair shops. Είτε λόγω του ίδιου του κόστους επισκευής είτε λόγω δυσφήμισης με προϊόντα τρίτων. Μια εταιρία που δείχνει να αναγνωρίζει κατασκευαστικές ατέλειες χρόνια μετά από την κυκλοφορία και να αντικαθιστά συσκευές νομίζω πως την αδικείς.

 

Η μπαταρία όντως είναι κάτι που με απασχολούσε από android. Σε ios είδα πως λείπει το ποσοστό μπαταρίας εκτός αν μπεις στο menu και πως όσοι ποτέ μου έχουν ζητήσει φορτιστή στο δρόμο είναι χρήστες iphone (δεν κατάλαβαν πότε τους άδειασε). Όσο και αν με ξενίζει το iphone έχει software τεχνολογία αιχμής που δε χρειάζεται (face id) με μιλιούνια r&d και ένα notch για να κάνουν ότι έκανε διακριτικά ένα δαχτυλικό αποτύπωμα (φιλοσοφία εταιρίας).

 

Το κάθε τελευταίο iphone είναι μια συσκευή 300 ευρώ + IOS + tweaks να δουλεύει όπως προορίζεται (αυτή η τιμή με βάση τα φθηνότερα υλικά που κάνουν την ίδια δουλειά και όχι τα premium). Αν ποτέ φτάσεις την μπαταρία στα 1% θα δεις πως η συσκευή πνέει τα λοίσθια. Επίσης παρατήρησα πως το iphone συμπεριφέρεται σε πολλά όπως ένα computer από θέμα κατανάλωσης (bluetooth, cellular κλπ δεν επηρεάζουν τόσο είτε είναι ανοικτά είτε όχι). Το battery health είμαι σίγουρος πως είναι εκεί για να σου δείχνει κατά προσέγγιση μεγάλες αποκλίσεις (ο υπολογισμός άλλωστε γίνεται περιοδικά και όχι συνεχώς γιαυτό δεν έχει και νόημα να το παρακολουθείς ούτε καν μέρα σε μέρα) και θα έπρεπε να το δεις ως ένα extra feature που θα σε βοηθήσει να δεις αν η συσκευή που κρατάς χρόνια (και πέραν των 500 κύκλων φόρτισης θέλει αλλαγή μπαταρίας). Όσο για την ειδοποίηση, θεωρώ πως το κάνει η apple για να είναι καλυμμένη αν η εμπειρία χρήσης είναι διαφορετική από αυτή που υπόσχεται και να το αποδώσει εκεί αν έχεις οποιοδήποτε παράπονο για τη λειτουργία της.


Τελευταία επεξεργασία από: conili, 26/08/2019 - 10:38


#38   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/08/2019 - 10:41

Βαγγέλη έλα κάτω να ποιούμε δυο ρακές από τις καλές και θα δεις τα πράγματα τελείως διαφορετικά :D    



#39   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2019 - 10:51

Φίλε vagfilippo έχεις πρόβλημα με την apple και είμαι σίγουρος πως δε θες πραγματικά να μάθεις για το θέμα της μπαταρίας. Η προσωπική μου άποψη είναι πως η apple έχανε πολλά κέρδη από τα repair shops. Είτε λόγω του ίδιου του κόστους επισκευής είτε λόγω δυσφήμισης με προϊόντα τρίτων. Μια εταιρία που δείχνει να αναγνωρίζει κατασκευαστικές ατέλειες χρόνια μετά από την κυκλοφορία και να αντικαθιστά συσκευές νομίζω πως την αδικείς.

 

Η μπαταρία όντως είναι κάτι που με απασχολούσε από android. Σε ios είδα πως λείπει το ποσοστό μπαταρίας εκτός αν μπεις στο menu και πως όσοι ποτέ μου έχουν ζητήσει φορτιστή στο δρόμο είναι χρήστες iphone (δεν κατάλαβαν πότε τους άδειασε). Όσο και αν με ξενίζει το iphone έχει software τεχνολογία αιχμής που δε χρειάζεται (face id) με μιλιούνια r&d και ένα notch για να κάνουν ότι έκανε διακριτικά ένα δαχτυλικό αποτύπωμα (φιλοσοφία εταιρίας).

 

Το κάθε τελευταίο iphone είναι μια συσκευή 300 ευρώ + IOS + tweaks να δουλεύει όπως προορίζεται (αυτή η τιμή με βάση τα φθηνότερα υλικά που κάνουν την ίδια δουλειά και όχι τα premium). Αν ποτέ φτάσεις την μπαταρία στα 1% θα δεις πως η συσκευή πνέει τα λοίσθια. Επίσης παρατήρησα πως το iphone συμπεριφέρεται σε πολλά όπως ένα computer από θέμα κατανάλωσης (bluetooth, cellular κλπ δεν επηρεάζουν τόσο είτε είναι ανοικτά είτε όχι). Το battery health είμαι σίγουρος πως είναι εκεί για να σου δείχνει κατά προσέγγιση μεγάλες αποκλίσεις (ο υπολογισμός άλλωστε γίνεται περιοδικά και όχι συνεχώς γιαυτό δεν έχει και νόημα να το παρακολουθείς ούτε καν μέρα σε μέρα) και θα έπρεπε να το δεις ως ένα extra feature που θα σε βοηθήσει να δεις αν η συσκευή που κρατάς χρόνια (και πέραν των 500 κύκλων φόρτισης θέλει αλλαγή μπαταρίας). Όσο για την ειδοποίηση, θεωρώ πως το κάνει η apple για να είναι καλυμμένη αν η εμπειρία χρήσης είναι διαφορετική από αυτή που υπόσχεται και να το αποδώσει εκεί αν έχεις οποιοδήποτε παράπονο για τη λειτουργία της.

Καλημερα φιλε μου 

Εχω πιστεψε μου apple απο το 2g και μετα (ειμαι 46 οποτε καταλαβαινεις ποσες συσκευες εχω αλλαξει και ποσο κολλημενος ειμαι)

Εγω αν διαβασεις πως ξεκιναω το θεμα, γραφω οτι εχει ξαναειπωθει εδω και δεν πολυασχολουμαι αφου ακομη και το ποσοστο διπλα στην μπαταρια δεν το ειχα ποτε ενεργοποιημενο γιατι δεν με ενοιαζε.

Ενας φιλος απλα με εβαλε στην πριζα για να μπω στη διαδικασια να ρωτησω αν υπαρχει τελικα εξηγηση ή απλα ειναι οτι κατσει σε καθε συσκευη το αν θα λεει 100 ή 99 ή 98 κτλ

Δεν σημαινει οτι αντιπαθω την apple αφου ειλικρινα σε android δεν ειχα ποτε την καψα να παω

Μια απορια ειχα απλα για τον λογο, αλλα ειλικρινα απο που καταλαβαινεις οτι ειμαι hater??



#40   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2019 - 10:51

Βαγγέλη έλα κάτω να ποιούμε δυο ρακές από τις καλές και θα δεις τα πράγματα τελείως διαφορετικά :D    

xaxaxaxa εσυ βαζεις τις ρακιες εγω τους μεζεδες! Μακαρι να μπορουσα αδελφε!



#41   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/08/2019 - 10:52

Απλα θαπρεπε τουλαχιστον να ηταν πιο ξεκαθαρο τι προκαλει αυτες τις πτωσεις, ή ακομη και να μην το εβαζαν καθολου

Ό,τι ακριβώς προκαλούσε τόσα χρόνια.

 

Συνθήκες φόρτισης, εξωτερικοι παράγοντες, χρήση, πως φορτίζεις.

 

Που στο τέλος μιλάμε για φυσιολογική και αναμενόμενη φθορά.

 

Οι τιμές στις μπαταρίες (Capacity) πάντα μεταβαλλόμενες ήταν και δεν έμεναν σταθέρες.

 

Το Health τώρα σε όλο αυτό δεν έφερε κάτι νέο. Δεν είναι κάτι διαφορετικό.

 

Απλά έκανε όλο αυτό πιο "επίσημο" κάτω απο το όνομα της Apple.

 

Προτείνω να ψάχνεις συσκευές με 80-90% και να τους ζητάς να σου κόψουν κανά 100άρικο.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 26/08/2019 - 10:52

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#42   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2019 - 11:12

Ό,τι ακριβώς προκαλούσε τόσα χρόνια.

 

Συνθήκες φόρτισης, εξωτερικοι παράγοντες, χρήση, πως φορτίζεις.

 

Που στο τέλος μιλάμε για φυσιολογική και αναμενόμενη φθορά.

 

Οι τιμές στις μπαταρίες (Capacity) πάντα μεταβαλλόμενες ήταν και δεν έμεναν σταθέρες.

 

Το Health τώρα σε όλο αυτό δεν έφερε κάτι νέο. Δεν είναι κάτι διαφορετικό.

 

Απλά έκανε όλο αυτό πιο "επίσημο" κάτω απο το όνομα της Apple.

 

Προτείνω να ψάχνεις συσκευές με 80-90% και να τους ζητάς να σου κόψουν κανά 100άρικο.

χαχαχαχα δεν εχω θεμα εγω νικ,,

Μια χαρα ειναι το δικο μου.

Τουλαχιστον διαβαζω μια τεκμηριωμενη αποψη και κυριως χωρις καμμια δοση ειρωνιας, και ας χτενιζεις ακομη μια φορα την γλωσσα σου  απο τις τοσες φορες.

Η αληθεια ειναι οτι μιλαμε για συσκευες, υλικα αναλωσιμα.

Απλα ηθελα μια απαντηση γιατι και ας μην το θελω προσωπικα, ειναι πολλοι που ασχολουνται και πουλανε συσκευες με βασικο προτερημα το 100% λογω οπως λενε καλης χρησης



#43   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 26/08/2019 - 11:48

Η χωρητικότητα κάθε μπαταρίας ειναι διαφορετική σε κάθε συσκευή καθως πρόκειται για χημική διεργασία.
Προφανώς αν μετρήσεις καινούρια μπαταρία σε ειδικό μηχάνημα με φορτίσεις-εκφορτίσεις θα δεις οτι δεν εχουν την ονομαστική χωρητικότητα.Αλλα εχουν παρόμοια ,άλλα εχουν πιο κάτω και αλλα πιο πάνω.
Όπως καταλαβαινουμε λοιπόν δεν παίζει ρόλο η χρήση του καθενός μας ,ούτε ο αριθμός των φορτίσεων.
Ετσι οταν η χωρητικότητα της μπαταρίας στο δικο μας iphone ειναι χαμηλοτερη απο την ονομαστική(υπάρχει ενα ποσοστο που ειναι στις ανοχές του κατασκευαστή για την τοποθέτηση της μπαταρίας),εχει ως αποτέλεσμα κατα την χρήση να πέσει πιο γρήγορα το ποσοστό το οποίο όπως προαναφέρθηκε δεν ειναι 100% αξιόπιστο καθως η μετρηση γίνεται με αλγόριθμο.

#44   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/08/2019 - 11:59

Nik:

 

Συνθήκες φόρτισης, εξωτερικοι παράγοντες, χρήση, πως φορτίζεις.

 

Που στο τέλος μιλάμε για φυσιολογική και αναμενόμενη φθορά.

 

Pats:

 

Προφανώς αν μετρήσεις καινούρια μπαταρία σε ειδικό μηχάνημα με φορτίσεις-εκφορτίσεις θα δεις οτι δεν εχουν την ονομαστική χωρητικότητα.Αλλα εχουν παρόμοια ,άλλα εχουν πιο κάτω και αλλα πιο πάνω.
Όπως καταλαβαινουμε λοιπόν δεν παίζει ρόλο η χρήση του καθενός μας ,ούτε ο αριθμός των φορτίσεων.

 

 

 

----------Βλεπουμε λοιπον αυτο που μου επισημανε ο κολλητος - 2 διαφορετικες αποψεις και τελικα μακαρι να μην υπηρχε αυτο το ποσοστο ή να το παραμελουμε



#45   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2019 - 13:42

Nik:
 
Συνθήκες φόρτισης, εξωτερικοι παράγοντες, χρήση, πως φορτίζεις.
 
Που στο τέλος μιλάμε για φυσιολογική και αναμενόμενη φθορά.
 
Pats:
 
Προφανώς αν μετρήσεις καινούρια μπαταρία σε ειδικό μηχάνημα με φορτίσεις-εκφορτίσεις θα δεις οτι δεν εχουν την ονομαστική χωρητικότητα.Αλλα εχουν παρόμοια ,άλλα εχουν πιο κάτω και αλλα πιο πάνω.Όπως καταλαβαινουμε λοιπόν δεν παίζει ρόλο η χρήση του καθενός μας ,ούτε ο αριθμός των φορτίσεων.
 
 
 
----------Βλεπουμε λοιπον αυτο που μου επισημανε ο κολλητος - 2 διαφορετικες αποψεις και τελικα μακαρι να μην υπηρχε αυτο το ποσοστο ή να το παραμελουμε

Φόρτισε το στον ήλιο καλοκαίρι καμία 10αρια φορές και θα δούμε αν παίζει ρόλο ο αριθμός φορτισεων και η χρήση του καθενός. lol
Πολύ ψύχωση με το νουμερο ρε παιδιά. Enjoy life!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες