Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iPhone 11 Pro/Max: Επίσημη παρουσίαση - Τιμές στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1736 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1126   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2019 - 09:33

Δεν αμφιβάλλω για τις γρατζουνιές να πω την αλήθεια και εξηγούμαι αν παρατηρήσεις σε βίντεο που έχουν κυκλοφορήσει όπου τσεκάρουν τις αντοχές της οθόνης πράγματι φέτος η οθόνη σπάει πιο δύσκολα σαφώς. Σαν υλικό για να μπορέσεις να το κανείς να σπάει πιο δύσκολα θ το κανείς πιο μαλακό. Αντιθέτως αν θες να μην γδέρνεται θα πρέπει να γίνει πιο σκληρό. Όποτε θα πρέπει να παίζει αυτό ρόλο κατά πρώτον. Κατά δεύτερον πιστεύω ότι ίσως έχει να κάνει και με την ολεοφοβικη επίστρωση που κάποιο θέμα ίσως υπάρχει γιατί πολλές από τις γρατζουνιές πχ στο δείγμα που είδα στο Λονδίνο δεν ήταν γρατζουνιές με την κλασική έννοια που τους δίνουμε. Πιο πολύ ως άχνα σήμαδια ήταν

Α ρε γαμώτο, δε θέλω καθόλου τις προστασίες οθόνης, αλλά αν οι γρατζουνιές είναι επειδή κάνουν το υλικό όλο και πιο μαλακό για να σπάει πιο δύσκολα, τότε μάλλον μιλάμε για κάτι μόνιμο που θα πρέπει να συνηθίσουμε...

Στα ξένα forum αρκετοί λένε ότι τα έχουν χωρίς θήκη και δεν έχουν καθόλου γρατζουνιές, αλλά φοβάμαι μήπως δεν είναι αρκετά ψείρες. Ή μήπως τελικά είναι κάποια ελαττωματική παρτίδα μόνο.

Έχω δει και κάτι τραγικές φωτό, που με έχουν τρομάξει, δε μπορώ να διανοηθώ ότι εκείνες οι γρατζουνιές που δείχνουν έγιναν χωρίς προσπάθεια να γρατζουνίσουν την οθόνη...

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 17/10/2019 - 09:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1127   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/10/2019 - 09:33

Πολύ χάρηκα που λύθηκε το θέμα με τη RAM!

Μένει τώρα να δούμε feedback για τις γραντζουνιές, από κόσμο από το forum μας, που το εμπιστεύομαι πιο πολύ!

Αν και οι πιο πολλοί βλέπω, βάζουν screen protector με τη μία...

Έχω το Pro περίπου 10 ημέρες και δεν του έχω βάλει προστατευτικό οθόνης (ποτέ δεν βάζω) και δεν υπάρχει ίχνος γρατζουνιάς



#1128   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2019 - 09:35

Έχω το Pro περίπου 10 ημέρες και δεν του έχω βάλει προστατευτικό οθόνης (ποτέ δεν βάζω) και δεν υπάρχει ίχνος γρατζουνιάς

Τέτοια θέλω να ακούω

#1129   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/10/2019 - 09:39

Δυστυχώς.. Δεν υπήρχε η δυνατότητα αντικαταβολής, δεν ήταν διαθέσιμη για το προϊόν, ενώ το paypal είχε επιβάρυνση σχεδόν 50€.

Είχα διαβάσει θετικά σχόλια γενικότερα αλλά η παντελής έλλειψη για την εξέλιξη της παραγγελίας καθώς και η αντιμετώπιση από το τηλεφωνικό κέντρο (λες και 1350 φυτρώνουν σε δέντρο) με κάνουν να σκεφτώ πως δεν αξίζει η ταλαιπωρία συν αμερικάνικος φορτιστής συν 1 χρόνος εγγύησης.

Είναι αξιόπιστοι, κατά καιρούς πολλοί από το forum έχουν γράψει ότι έχουν πάρει από αυτούς όχι μόνο iPhone αλλά και Mac, απλά είναι γνωστό ότι υπάρχει καθυστέρηση στην παράδοση γιατί τα φέρνουν από Αμερική



#1130   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/10/2019 - 09:50

Πολύ χάρηκα που λύθηκε το θέμα με τη RAM!

Μένει τώρα να δούμε feedback για τις γραντζουνιές, από κόσμο από το forum μας, που το εμπιστεύομαι πιο πολύ!

Αν και οι πιο πολλοί βλέπω, βάζουν screen protector με τη μία...

Παιδιά πάντως στην ενημέρωση δεν λέει πουθενά αν είδα καλά για ram κτλ!!!


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#1131   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/10/2019 - 09:53

Πολύ χάρηκα που λύθηκε το θέμα με τη RAM!

Μένει τώρα να δούμε feedback για τις γραντζουνιές, από κόσμο από το forum μας, που το εμπιστεύομαι πιο πολύ!

Αν και οι πιο πολλοί βλέπω, βάζουν screen protector με τη μία...

Δεν σε βλέπω να βγάζεις άκρη όσο αφορά το θέμα με τις γραντζιουνιές, πρέπει να είσαι από τα λίγα άτομα που το αφήνουν γυμνό μπροστά. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#1132   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2019 - 09:55

Δεν σε βλέπω να βγάζεις άκρη όσο αφορά το θέμα με τις γραντζιουνιές, πρέπει να είσαι από τα λίγα άτομα που το αφήνουν γυμνό μπροστά.

Παίζει αυτό! Μάλλον δε θα είμαι για πολύ Αν το πάρω και δω το παραμικρό, θα βάλω τζάμι, αναγκαστικά...

#1133   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2019 - 09:55

Θελουμε να μη σπαει, θελουμε να μη γρατζουνιστεί, θελουμε να μην είναι βαρύ, θελουμε μπαταρία μιας βδομάδας...όλα...
Εγώ θέλω να μου κάνει κ ομελέτα το πρωί που βαριέμαι. Τόσα λεφτά δίνω

#1134   shodan

shodan

    iPH Enthousiast

  • 448 μηνύματα
  • Twitter:@i_nihl
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/10/2019 - 09:56

Είναι αξιόπιστοι, κατά καιρούς πολλοί από το forum έχουν γράψει ότι έχουν πάρει από αυτούς όχι μόνο iPhone αλλά και Mac, απλά είναι γνωστό ότι υπάρχει καθυστέρηση στην παράδοση γιατί τα φέρνουν από Αμερική

Με χαλάει απλά το ότι θα κλείσω μήνα+, οκ έχω ακόμη το 8 plus δεν έχω παράπονο. Είμαι και άνθρωπος που δεν παίρνω κάθε μέρα τηλέφωνο.



#1135   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/10/2019 - 10:13

Πολύ χάρηκα που λύθηκε το θέμα με τη RAM!

Μένει τώρα να δούμε feedback για τις γραντζουνιές, από κόσμο από το forum μας, που το εμπιστεύομαι πιο πολύ!

Αν και οι πιο πολλοί βλέπω, βάζουν screen protector με τη μία...

Μα ποτέ δεν ήταν θέμα της RAM.. :)

 

All hail magical iOS 13.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1136   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 17/10/2019 - 10:22

Δεν σε βλέπω να βγάζεις άκρη όσο αφορά το θέμα με τις γραντζιουνιές, πρέπει να είσαι από τα λίγα άτομα που το αφήνουν γυμνό μπροστά.


Μπα δεν είναι μόνο εκείνη Δημήτρη. Μετά τους πρώτους δυο μήνες άντε το πολύ τρεις φεύγουν τα πάντα πάνω από το κινητό. Βέβαια είναι μέχρι να την πατήσω αλλά να ναι καλά το AppleCare+

#1137   Kbls

Kbls

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/10/2019 - 10:27

Α ρε γαμώτο, δε θέλω καθόλου τις προστασίες οθόνης, αλλά αν οι γρατζουνιές είναι επειδή κάνουν το υλικό όλο και πιο μαλακό για να σπάει πιο δύσκολα, τότε μάλλον μιλάμε για κάτι μόνιμο που θα πρέπει να συνηθίσουμε...

Στα ξένα forum αρκετοί λένε ότι τα έχουν χωρίς θήκη και δεν έχουν καθόλου γρατζουνιές, αλλά φοβάμαι μήπως δεν είναι αρκετά ψείρες. Ή μήπως τελικά είναι κάποια ελαττωματική παρτίδα μόνο.

Έχω δει και κάτι τραγικές φωτό, που με έχουν τρομάξει, δε μπορώ να διανοηθώ ότι εκείνες οι γρατζουνιές που δείχνουν έγιναν χωρίς προσπάθεια να γρατζουνίσουν την οθόνη...

 

 

Συμφωνώ. Αν κατι αλλάζει τελείως την αίσθηση του τηλεφώνου ειναι τα τζαμακια. Δαχτυλιες, απαίσια αίσθηση, αλλα αναγκαίο κακό..εχω ήδη παραγγείλει Klearlook για μπροστά, Totalee για πίσω. Ελπίζω να εχω το μίνιμουμ μετάλλαξης του τηλεφώνου.



#1138   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/10/2019 - 11:54

Α ρε γαμώτο, δε θέλω καθόλου τις προστασίες οθόνης, αλλά αν οι γρατζουνιές είναι επειδή κάνουν το υλικό όλο και πιο μαλακό για να σπάει πιο δύσκολα, τότε μάλλον μιλάμε για κάτι μόνιμο που θα πρέπει να συνηθίσουμε...

Στα ξένα forum αρκετοί λένε ότι τα έχουν χωρίς θήκη και δεν έχουν καθόλου γρατζουνιές, αλλά φοβάμαι μήπως δεν είναι αρκετά ψείρες. Ή μήπως τελικά είναι κάποια ελαττωματική παρτίδα μόνο.

Έχω δει και κάτι τραγικές φωτό, που με έχουν τρομάξει, δε μπορώ να διανοηθώ ότι εκείνες οι γρατζουνιές που δείχνουν έγιναν χωρίς προσπάθεια να γρατζουνίσουν την οθόνη...

Κοιτά, στο Apple store είχαν τα pro και τα pro max από αυτά εγώ έπιασα στα χέρια μου το midnight green και το silver και στα δυο μεγέθη και το space grey σε 11 pro. Κανένα δεν είχε γρατζουνιά στην πλάτη. Στην οθόνη τώρα, είδα αχνές γρατζουνιές στα 2 από τα 5 κινητά. Για να είμαστε όμως ειλικρινείς η χρήση που του κάνουν μέσα στο κατάστημα δεν είναι και η καλύτερη. Το γυρίζουν οθόνη κάτω για να συγκρίνουν χρώματα το πετάνε από εδώ και από εκεί. Και το 8 plus είχε αντίστοιχες γρατζουνιές 



#1139   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2019 - 12:13

Κοιτά, στο Apple store είχαν τα pro και τα pro max από αυτά εγώ έπιασα στα χέρια μου το midnight green και το silver και στα δυο μεγέθη και το space grey σε 11 pro. Κανένα δεν είχε γρατζουνιά στην πλάτη. Στην οθόνη τώρα, είδα αχνές γρατζουνιές στα 2 από τα 5 κινητά. Για να είμαστε όμως ειλικρινείς η χρήση που του κάνουν μέσα στο κατάστημα δεν είναι και η καλύτερη. Το γυρίζουν οθόνη κάτω για να συγκρίνουν χρώματα το πετάνε από εδώ και από εκεί. Και το 8 plus είχε αντίστοιχες γρατζουνιές

Μόνο η οθόνη με νοιάζει, φοράω θήκη, δεν είμαι τόσο ριψοκίνδυνη
Αχνές γρατζουνιές είναι φυσιολογικές, μιλάμε για αυτές που είναι ορατές σε συγκεκριμένους φωτισμούς, δεν τις πιάνεις με την αφή... Τέτοιες είχαν πάντα όλα τα κινητά ανεξαιρέτως!

#1140   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/10/2019 - 12:54

Παιδιά τι παίζει με το AppleCare και την χώρα μας;Καλύπτεται κανονικά αν το έχεις κάνει σε ευρωπαϊκή χώρα; Πήρα τηλ istorm και μου είπαν να πάω από εκεί να κάνουν διαγνωστικό έλεγχο και θα μου πουν αν με καλύπτουν ή όχι.
Όταν είχα ρωτήσει στην Ισπανία επίσημα πριν το κάνω που είπαν οι άνθρωποι εκεί ότι και στην Ελλάδα καλύπτει κανονικά. Λες να μου κάνουν νερά εδώ αν και εφόσον το χρειαστώ;


Nikos IPhone pro max

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)