Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iPhone 11 Pro/Max: Επίσημη παρουσίαση - Τιμές στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1736 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1141   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/10/2019 - 13:17

Παιδιά τι παίζει με το AppleCare και την χώρα μας;Καλύπτεται κανονικά αν το έχεις κάνει σε ευρωπαϊκή χώρα; Πήρα τηλ istorm και μου είπαν να πάω από εκεί να κάνουν διαγνωστικό έλεγχο και θα μου πουν αν με καλύπτουν ή όχι.
Όταν είχα ρωτήσει στην Ισπανία επίσημα πριν το κάνω που είπαν οι άνθρωποι εκεί ότι και στην Ελλάδα καλύπτει κανονικά. Λες να μου κάνουν νερά εδώ αν και εφόσον το χρειαστώ;


Nikos IPhone pro max

 

Από όσο ξέρω καλύπτεται κανονικά αν το έχεις κάνει από Ευρωπαϊκή χώρα. Το pro max το πήρα στις 27/9 και το applecare+ το έκανα 28/9 με κάρτα Ιταλίας και Ιταλική διεύθυνση. Δεν περνούσε με τίποτα με ελληνική κάρτα. Πρέπει να είναι ίδια με τη χώρα από την οποία αγοράζεις το πακέτο applecare+.  Ο έλεγχος για το αν δικαιούσαι γίνεται και απευθείας από την Apple (σου στέλνουν mail με ενα λινκ και ακολουθείς τις οδηγίες). Τώρα αν στο istorm κάνουν τον έλεγχο για σενα κτλ οκ. Από όσο ξέρω όμως αυτοί δεν πουλάνε applecare + για iphone μόνο για mac και η ασφάλεια που δίνουν γίνεται μόνο ταυτόχρονα με την αγορά νέου τηλεφώνου. Αν πας ενημέρωσε μας. Επίσης σε λιγότερο από 48 ώρες μου ήρθε μήνυμα από την Apple ότι όλα οκ με το applecare+ και στις πληροφορίες του τηλεφώνου είναι πλέον περασμένο με το ότι λήγει στις 27/9/2021.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1142   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/10/2019 - 13:27

Παιδιά τι παίζει με το AppleCare και την χώρα μας;Καλύπτεται κανονικά αν το έχεις κάνει σε ευρωπαϊκή χώρα; Πήρα τηλ istorm και μου είπαν να πάω από εκεί να κάνουν διαγνωστικό έλεγχο και θα μου πουν αν με καλύπτουν ή όχι.
Όταν είχα ρωτήσει στην Ισπανία επίσημα πριν το κάνω που είπαν οι άνθρωποι εκεί ότι και στην Ελλάδα καλύπτει κανονικά. Λες να μου κάνουν νερά εδώ αν και εφόσον το χρειαστώ

Να τους πείς να διαβάσουν τους όρους.

 

Καλύπτεται κανονικά εδώ, δε παίζει ρόλο που έγινε η αγορά του AppleCare.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1143   mauvepap

mauvepap

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2019 - 13:30

Να τους πείς να διαβάσουν τους όρους.

Καλύπτεται κανονικά εδώ, δε παίζει ρόλο που έγινε η αγορά του AppleCare.


Ακόμα και αν το τηλέφωνο έχει αγοραστεί εκτός ΕΕ;

#1144   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/10/2019 - 13:31

Να τους πείς να διαβάσουν τους όρους.

 

Καλύπτεται κανονικά εδώ, δε παίζει ρόλο που έγινε η αγορά του AppleCare.

Νομίζω πως το ξέρουν.. Στο istorm Θεσσαλονίκη Τσιμισκή μου είπε η κοπέλα οτι η δική τους εγγύηση είναι μόνο για Ελλάδα και όταν της είπα για applecare+ από Ιταλία μου λέει "ισχύει πανευρωπαϊκά".. Προφανώς δεν το διαφημίζουν όμως για να πουλάνε καμιά ασφάλεια και αυτοί.



#1145   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/10/2019 - 13:37

Ακόμα και αν το τηλέφωνο έχει αγοραστεί εκτός ΕΕ;

Δε παίζει κανένα ρόλο αυτό με το AppleCare.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1146   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/10/2019 - 13:41

Πριν λίγο παρέλαβα την spigen liquid air και την οποία περίμενα από την πρώτη ημέρα που πήρα το pro max αλλά δεν υπήρχε τότε διαθέσιμη κι έτσι ήμουν μέχρι σήμερα με την core armor.

Πραγματικά είναι η αγαπημένη μου θήκη την οποία βελτίωσε κι άλλο η εταιρία προσθέτοντας στα αριστερά-δεξιά πλαϊνά έξτρα grip.

Απίστευτη αίσθηση, προσθέτει πολύ λίγο όγκο και πολύ καλή προστασία! Την είχα και στο iphone x, xs max και note 8. Σας την συνιστώ ανεπιφύλακτα!



#1147   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/10/2019 - 13:41

Νομίζω πως το ξέρουν.. Στο istorm Θεσσαλονίκη Τσιμισκή μου είπε η κοπέλα οτι η δική τους εγγύηση είναι μόνο για Ελλάδα και όταν της είπα για applecare+ από Ιταλία μου λέει "ισχύει πανευρωπαϊκά".. Προφανώς δεν το διαφημίζουν όμως για να πουλάνε καμιά ασφάλεια και αυτοί.

Πως το αγόρασες; μπήκα στο Apple.it αλλά πέρα απο τισ πληροφορίες δεν υπάρχει η επιλογή για να το αγοράσω



#1148   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2019 - 13:45

Άντε ετοιμάζομαι κι εγώ να μπω στην παρέα, μετά το θετικό feedback ( δεν ήθελα και πολύ )

Έκανα παραγγελία στο Πλαίσιο και άλλαξε από "Σε Επεξεργασία" σε "Αναμονή για παραλαβή προϊόντος".

Υπάρχει κάποιος που πήρε από Πλαίσιο να μου πει αυτό το status αν συνεπάγεται ότι σύντομα θα με ειδοποιήσουν; Ή να μη χαρώ άδικα;

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 17/10/2019 - 13:46


#1149   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/10/2019 - 13:48

Άντε ετοιμάζομαι κι εγώ να μπω στην παρέα, μετά το θετικό feedback ( δεν ήθελα και πολύ )

Έκανα παραγγελία στο Πλαίσιο και άλλαξε από "Σε Επεξεργασία" σε "Αναμονή για παραλαβή προϊόντος".

Υπάρχει κάποιος που πήρε από Πλαίσιο να μου πει αυτό το status αν συνεπάγεται ότι σύντομα θα με ειδοποιήσουν; Ή να μη χαρώ άδικα;

Δε θα περιμένεις πολύ.

 

Απο Πλαίσιο με πήραν 5 μέρες μετά για παραλαβή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1150   Kbls

Kbls

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/10/2019 - 14:02

Άντε ετοιμάζομαι κι εγώ να μπω στην παρέα, μετά το θετικό feedback ( δεν ήθελα και πολύ )

Έκανα παραγγελία στο Πλαίσιο και άλλαξε από "Σε Επεξεργασία" σε "Αναμονή για παραλαβή προϊόντος".

Υπάρχει κάποιος που πήρε από Πλαίσιο να μου πει αυτό το status αν συνεπάγεται ότι σύντομα θα με ειδοποιήσουν; Ή να μη χαρώ άδικα;

 

Εγώ έχω κάνει παραγγελία από 24/09 στο Πλαίσιο κι ακόμη δε με έχουν ειδοποιήσει πάντως. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι είμαι Θεσσαλονίκη. Σχετικά με τη διαθεσιμότητα, με πήραν από Document απ' όπου επίσης έχω προπαραγγείλει για να με ενημερώσουν ότι αύριο παραλαμβάνουν αρκετά Pro Max σε midnight green. Όπως μου είπε ο άνθρωπος είναι "η πρώτη ευπρεπής παραλαβή" περίπου 40 κομμάτια και όχι 3-4 όπως τους έστελναν μέχρι τώρα. Οπότε λογικά την άλλη εβδομάδα θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση με την προσφορά και τη ζήτηση. Εγώ ακόμη βέβαια με το σαπάκι το droid των 60 ευρώ ξεροσταλιάζω. 


Τελευταία επεξεργασία από: Kbls, 17/10/2019 - 14:03


#1151   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/10/2019 - 14:40

Παιδιά τι παίζει με το AppleCare και την χώρα μας;Καλύπτεται κανονικά αν το έχεις κάνει σε ευρωπαϊκή χώρα; Πήρα τηλ istorm και μου είπαν να πάω από εκεί να κάνουν διαγνωστικό έλεγχο και θα μου πουν αν με καλύπτουν ή όχι.
Όταν είχα ρωτήσει στην Ισπανία επίσημα πριν το κάνω που είπαν οι άνθρωποι εκεί ότι και στην Ελλάδα καλύπτει κανονικά. Λες να μου κάνουν νερά εδώ αν και εφόσον το χρειαστώ;


Nikos IPhone pro max

μπορώ να μιλήσω για ipad και apple watch. στο macbook pro που έχω το πουλάνε και επίσημα στην Ελλάδα.

όσο ζούσα Αγγλία είχα applecare στο ipad. επαθε ζημια οταν ειχα ερθει για διακοπές και μου το αντικατέστησαν κανονικα.

τωρα αναφορικά με το ρολοι, πριν το αγοράσω πήρα τηλ την isystem. τους λεω μια φίλη που μενει αγγλια ειναι εδω για διακοπες και εσπασε το apple watch.  εχει applecare+ ισχύει στην ελλάδα; μου απαντάει ναι κανονικότατα. 



#1152   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2019 - 15:02

Εκτοσ τοπικ αλλα μπορει καποιοσ να με ενημερωσει για την applecare + αν αξιζει  κ τι ακριβωσ καλυπτει ?κ αν μπορουμε να την παρουμε εκτοσ apple κ αν αξιζει τον κοπο η ειναι καλυτερα να παρει κανεισ καποια ασφαλεια απο δω?



#1153   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/10/2019 - 15:43

Εκτοσ τοπικ αλλα μπορει καποιοσ να με ενημερωσει για την applecare + αν αξιζει  κ τι ακριβωσ καλυπτει ?κ αν μπορουμε να την παρουμε εκτοσ apple κ αν αξιζει τον κοπο η ειναι καλυτερα να παρει κανεισ καποια ασφαλεια απο δω?

Αναφέρονται όλα εδώ. Έχεις περιθώριο 60 μέρες απο την αγορά της συσκευής.

 

Όπως έχουμε ξαναπεί μιας και εδώ φυσική παρουσία απο την Apple δεν υπάρχει, θα χρειαστεί να κάνεις την αγορά Online απο κάποιο Apple Store.

 

Τους τελευταίους μήνες βέβαια έχουν κάνει αλλαγές και για τη πληρωμή, όπου και θα χρειαστείς πιστωτική κάρτα απο τη χώρα που κάνεις την αγορά.

 

Αυτό μέχρι και πρίν λίγο καιρό δε χρειαζόταν και πλέον το περιόρισαν.

 

Γενικότερα απο 'κει και πέρα πρέπει να αναλογιστείς αν πραγματικά το χρειάζεσαι, αν είσαι επιρρεπής σε πτώσεις των συσκευών.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1154   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/10/2019 - 15:52

Αν πας εξωτερικό πχ Ιταλία μπορείς σε Apple store να κανείς Apple care ;

#1155   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/10/2019 - 16:26

Πως το αγόρασες; μπήκα στο Apple.it αλλά πέρα απο τισ πληροφορίες δεν υπάρχει η επιλογή για να το αγοράσω

Πας

apple.it

supporto

iphone

scorpi di piu su Applecare+

μετά επάνω στο acquista ora

και σε βγάζει σε μία σελίδα που σου ζητάει το serial. Το βάζεις και προχωράς. Αν στο μεταξύ σε γυρίσει στα ελληνικά τότε στη σελίδα του serial κάτω έχει επιλογή χώρας. Αλλάζεις την Ελλάδα σε Ιταλία και συνεχίζεις από εκείνο το σημείο. Θα κάνεις login με το apple id σου και θα πρεπει να πληρώσεις με Ιταλική κάρτα που να έχει Ιταλική διεύθυνση χρέωσης !! Το mail σου κτλ κανονικά και θα περάσει..Διεύθυνση κατοικίας επίσης Ιταλική.

Για να μην είμαστε εκτός ότι θες με pm αν βρεις δυσκολία..

 

το λινκ που έχει παραθέσει ο Νίκος πιο πάνω σε πάει κατευθείαν στο σημείο για το serial. Δοκίμασε το έτσι. Θα είναι πιο ευκολο. Αν εκεί σου αλλάξει χώρα και γλώσσα την αλλάζεις ξανα εσύ από κάτω.


Τελευταία επεξεργασία από: xsiv74, 17/10/2019 - 16:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες