Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 2 ψήφοι

Apple Watch Series 6 - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
199 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/10/2020 - 12:08

Είμαι σίγουρος πως καταλαβαίνεις ακριβώς τι θέλω να πω και για ποιο πράγμα μιλάω γιατί είσαι και εσύ πολύ έξυπνο μυαλό. 

Να μιλάμε όμως ευθέως και χωρίς να ψάχνουμε τρόπους να "ξεγλιστράμε". 

 

Είπες οτι μου έκανες παρατηρήσεις που λες οτι δε σεβάστηκα και για αυτό στη συνέχεια κατέβασες το ποστ.

Στην ουσία όμως αυτές οι (2 κιόλας) παρατηρήσεις δεν έγιναν ποτέ. Δεν έγραψες ποτέ τίποτα. 

Το πρόβλημα όλο ξεκινάει από εκεί. Γιατί αν όντως είχες κάνει παρατήρηση, θα είχα απαντήσει sorry από την πρώτη στιγμή -όπως έκανα και στη συνέχεια. 

 

Για τα προσβλητικά post: εδώ είσαι μεγάλο φαουλ για το οτι δεν τα βρίσκεις μεμπτά (οποιοδήποτε προσβλητικό ποστ που θίγει ανθρώπους δεν έχει θέση σε κανένα forum).

Εννοείται πως το έχεις δει και διαβάσει. Ξέρουμε όλοι διαβάζεις τα πάντα και απαντάς μέχρι και για τα κόμματα και τις τελείες. 

 

Φιλικά.

 

Καλημέρα GeorgiosL,

 

Συνεχίζεις -δυστυχώς- την ίδια καραμέλα περί κατεβάσματος Post "χωρίς αιτιολογία".

 

Θεωρώ πως είσαι νοήμον άτομο, συνεπώς όταν σου έχω εξηγήσει σε προηγούμενο Post το οποίο και κάνεις Quote πιο πάνω, οτι έχεις παραβεί τους κανόνες ποστάροντας και προώθώντας έμμεσα τις αγγελίες σου (2 φορές) ενώ υπάρχει το κομμάτι των ΑΓΓΕΛΙΩΝ, εσύ εξακολουθείς απλά να αναρωτιέσαι γιατί αφαιρέθηκε η 3η(!) προώθηση αγγελίας σου μέσα απο αυτό το Topic.

 

Που ξαναγράφω, οι 2 πρώτες "αγγελίες" σου (1 - 2) εδώ στα Topic του Forum, δεν έχουν πειραχτεί καθόλου και συνεχίζουν να υπάρχουν.

 

Ζητάω λοιπόν συγγνώμη απο όλα τα υπόλοιπα μέλη εδώ μέσα, που δεν αφαίρεσα εξαρχής και τις 2 πρώτες "αγγελίες" σου όπως θα όφειλα.

 

Οι παρατηρήσεις που δεν είδες πουθενά, θα έπρεπε λοιπόν να ήταν κάποια Warning Points, αφού "αστυνομεύω" δραστικά κιόλας (LEL), αλλά βλέπεις απλά σου αφαίρεσα μια πρώθηση αγγελίας σου χωρίς να το συνεχίζω. Την επόμενη φορά θα επανορθώσω.

 

Όσον για τα άλλα 2 Quotes που αναφέρεις, δε βλέπω κάτι το μεμπτό. Έτσι και αλλιώς λύσσα το κάναμε. Αν θεωρείς πως για κάποιο λόγο σε προσβάλλουν, υπάρχει το κουμπάκι της αναφοράς.

 

Δε μπορώ να μυρίσω τα νύχια μου για Post -που δε σε έχουν κάνει Quote κιόλας- για να καταλάβω πως θίγεσαι.

 

Δεν είχα σκοπό να απαντήσω, αλλά για άλλη μια φορά έπρεπε να σου ξεκαθαρίσω (πάλι) πράγματα αυτόνοητα.

 

Απλά σε ενημερώνω πως αυτή τη κουβέντα δεν υπάρχει λόγος να τη συνεχίσω. Βγήκαμε Off πολύ ξανά.

 

Καλή Κυριακή και να είσαι καλά. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   Psychosocial

Psychosocial

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2020 - 12:09

Καλημέρα GeorgiosL,
 
Συνεχίζεις -δυστυχώς- την ίδια καραμέλα περί κατεβάσματος Post "χωρίς αιτιολογία".
 
Θεωρώ πως είσαι νοήμον άτομο, συνεπώς όταν σου έχω εξηγήσει σε προηγούμενο Post το οποίο και κάνεις Quote πιο πάνω, οτι έχεις παραβεί τους κανόνες ποστάροντας και προώθώντας έμμεσα τις αγγελίες σου (2 φορές) ενώ υπάρχει το κομμάτι των ΑΓΓΕΛΙΩΝ, εσύ εξακολουθείς απλά να αναρωτιέσαι γιατί αφαιρέθηκε η 3η(!) προώθηση αγγελίας σου μέσα απο αυτό το Topic.
 
Που ξαναγράφω, οι 2 πρώτες "αγγελίες" σου (1 - 2) εδώ στα Topic του Forum, δεν έχουν πειραχτεί καθόλου και συνεχίζουν να υπάρχουν.
 
Ζητάω λοιπόν συγγνώμη απο όλα τα υπόλοιπα μέλη εδώ μέσα, που δεν αφαίρεσα εξαρχής και τις 2 πρώτες "αγγελίες" σου όπως θα όφειλα.
 
Οι παρατηρήσεις που δεν είδες πουθενά, θα έπρεπε λοιπόν να ήταν κάποια Warning Points, αφού "αστυνομεύω" δραστικά κιόλας (LEL), αλλά βλέπεις απλά σου αφαίρεσα μια πρώθηση αγγελίας σου χωρίς να το συνεχίζω. Την επόμενη φορά θα επανορθώσω.
 
Όσον για τα άλλα 2 Quotes που αναφέρεις, δε βλέπω κάτι το μεμπτό. Έτσι και αλλιώς λύσσα το κάναμε. Αν θεωρείς πως για κάποιο λόγο σε προσβάλλουν, υπάρχει το κουμπάκι της αναφοράς.
 
Δε μπορώ να μυρίσω τα νύχια μου για Post -που δε σε έχουν κάνει Quote κιόλας- για να καταλάβω πως θίγεσαι.
 
Δεν είχα σκοπό να απαντήσω, αλλά για άλλη μια φορά έπρεπε να σου ξεκαθαρίσω (πάλι) πράγματα αυτόνοητα.
 
Απλά σε ενημερώνω πως αυτή τη κουβέντα δεν υπάρχει λόγος να τη συνεχίσω. Βγήκαμε Off πολύ ξανά.
 
Καλή Κυριακή και να είσαι καλά.

Χαρα στο κουραγιο σου Νικολα.

#138   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/10/2020 - 14:12

Μυρίζομαι κυριακάτικο μπανάκι...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#139   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 21/10/2020 - 13:46

 Θεσσαλονίκη ξέρετε αν υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα 44mm?



#140   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2020 - 23:40

Θεσσαλονίκη ξέρετε αν υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα 44mm?

Διαθέσιμο S6 44mm σε gold! (online)
https://www.germanos...?fname=&fvalue=
https://www.kotsovol...-pink-sportband

(Πυλαία)
https://www.mediamar...rt-band/1557366

(Θεσσαλονίκη, Βενιζέλου, Ευκαρπία, Καλαμαριά)
https://www.plaisio....rt-band_3555453

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 26/10/2020 - 23:47


#141   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/10/2020 - 01:25

Ευχαριστώ πολύ αλλά ήδη έφυγε παραγγελία στο Amazon.de λόγω cellular.
Να σας πω και το τραγελαφικό: Δίνω παραγγελία και σε 4-5 ώρες πάει η Amazon να πάρει λεφτά από τη visa και συναντά το ελληνικό επιχειρείν! Τράπεζα Αττικής! Είχα περάσει το όριο και με έψαξαν για έγκριση συναλλαγής. Μια και μόνο φορά με πήραν, δεν το άκουσα και ακύρωσαν τη συναλλαγή.
Πήρα 1/2 ώρα ίσως και λίγο αργότερα και που να βγάλω άκρη... πείτε μου έλεγαν στην Amazon να ξαναπροσπαθήσει μέχρι τις 21:00 (γιατί μετά έκλεινε το τμήμα!!!).
Ούτε που ξέρω τι έγινε, έκανα ξανά στο Amazon ενημέρωση κάρτας και περιμένω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#142   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/10/2020 - 06:27

Ευχαριστώ πολύ αλλά ήδη έφυγε παραγγελία στο Amazon.de λόγω cellular.
Να σας πω και το τραγελαφικό: Δίνω παραγγελία και σε 4-5 ώρες πάει η Amazon να πάρει λεφτά από τη visa και συναντά το ελληνικό επιχειρείν! Τράπεζα Αττικής! Είχα περάσει το όριο και με έψαξαν για έγκριση συναλλαγής. Μια και μόνο φορά με πήραν, δεν το άκουσα και ακύρωσαν τη συναλλαγή.
Πήρα 1/2 ώρα ίσως και λίγο αργότερα και που να βγάλω άκρη... πείτε μου έλεγαν στην Amazon να ξαναπροσπαθήσει μέχρι τις 21:00 (γιατί μετά έκλεινε το τμήμα!!!).
Ούτε που ξέρω τι έγινε, έκανα ξανά στο Amazon ενημέρωση κάρτας και περιμένω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν νομιζω οτι φταίει το ελληνικό επιχειρείν.
Και σε μενα εγινε το ιδιο λογω του οτι δεν ημουν τακτικός πελατης του αμαζον και ηταν μεγαλο το ποσο της συναλλαγής.
Ακυρώθηκε τελικα η συναλλαγη και εκανα ξανα παραγγελια αφου ειχα επικοινωνήσει πια μαζι τους.
Έχασα ομως χρονο αφου δεν ήξερα τι ακριβως συμβαινει και περίμενα να εκτελεστεί η αρχική παραγγελια.


Sent from my iPad using Tapatalk

#143   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/10/2020 - 07:37

Δεν νομιζω οτι φταίει το ελληνικό επιχειρείν.
Και σε μενα εγινε το ιδιο λογω του οτι δεν ημουν τακτικός πελατης του αμαζον και ηταν μεγαλο το ποσο της συναλλαγής.
Ακυρώθηκε τελικα η συναλλαγη και εκανα ξανα παραγγελια αφου ειχα επικοινωνήσει πια μαζι τους.
Έχασα ομως χρονο αφου δεν ήξερα τι ακριβως συμβαινει και περίμενα να εκτελεστεί η αρχική παραγγελια.


Sent from my iPad using Tapatalk


Στη δίκη μου περίπτωση φταίει η τράπεζα. Ενώ τους δίνω εντολή να «περάσουν» την παραγγελία αυτοί απαντούν «πείτε στην Amazon να πάρει τα λεφτά μέχρι τις 21:00» λες και είμαι ο Τζεφ ο Μπέζος και η Amazon είναι το μαγαζάκι μου. Το τραγικό; Έως τις 21:00 γιατί μετά δεν υπάρχει προσωπικό στην τράπεζα στο αρμόδιο τμήμα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#144   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2020 - 09:45

Με μια κάρτα τύπου revolut κτλ, ξεμπερδεύεις.

Ποτέ κάρτες από  ελλ. τραπεζες επάνω στο Amazon. 

Ακόμα και τα refund έρχονται πολύ πιο γρήγορα.

Δεν περνάνε από χρονοβόρες τραπεζικές διαδικασίες.

 

Στη δίκη μου περίπτωση φταίει η τράπεζα. Ενώ τους δίνω εντολή να «περάσουν» την παραγγελία αυτοί απαντούν «πείτε στην Amazon να πάρει τα λεφτά μέχρι τις 21:00» λες και είμαι ο Τζεφ ο Μπέζος και η Amazon είναι το μαγαζάκι μου. Το τραγικό; Έως τις 21:00 γιατί μετά δεν υπάρχει προσωπικό στην τράπεζα στο αρμόδιο τμήμα!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 27/10/2020 - 09:45


#145   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/10/2020 - 10:10

Την πιστωτική την έχω καιρό, έχει το πιο χαμηλό επιτόκιο στην αγορά όποτε κάνω και λίγο τον κλπ γιατί αν δεν μπορέσω να τα βάλω τον ίδιο μήνα τα λεφτά θα έχω πολύ μικρό τόκο μέχρι τον επόμενο.
Η συναλλαγή έγινε τελικά, το επιβεβαίωσε κι η τράπεζα.
Με τις αλλαγές στον τρόπο παράδοσης και την τράπεζα η παράδοση από 06/11 πήγε 10/11. Με 19,01€ μεταφορικά να δω πότε θα τα στείλει η Amazon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#146   gidi

gidi

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/10/2020 - 15:03

Ευχαριστώ πολύ αλλά ήδη έφυγε παραγγελία στο Amazon.de λόγω cellular.
Να σας πω και το τραγελαφικό: Δίνω παραγγελία και σε 4-5 ώρες πάει η Amazon να πάρει λεφτά από τη visa και συναντά το ελληνικό επιχειρείν! Τράπεζα Αττικής! Είχα περάσει το όριο και με έψαξαν για έγκριση συναλλαγής. Μια και μόνο φορά με πήραν, δεν το άκουσα και ακύρωσαν τη συναλλαγή.
Πήρα 1/2 ώρα ίσως και λίγο αργότερα και που να βγάλω άκρη... πείτε μου έλεγαν στην Amazon να ξαναπροσπαθήσει μέχρι τις 21:00 (γιατί μετά έκλεινε το τμήμα!!!).
Ούτε που ξέρω τι έγινε, έκανα ξανά στο Amazon ενημέρωση κάρτας και περιμένω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλησπέρα,

 

Έχεις καμία πληροφορία για υποστήριξη Apple Watch cellular από Cosmote;

 

Ευχαριστώ



#147   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 27/10/2020 - 15:06

Ένας φίλος πιο πάνω ανέφερε ότι μέχρι Μάρτιο θα το δούμε και Ελλάδα.
Ρίσκα είναι αυτά. Εδώ είδαμε Apple Pay και θα δούμε και Siri στα ελληνικά, γιατί να μην ελπίζω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#148   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2020 - 15:25

Μου φαίνεται περίεργο που πέρασε τόσος καιρός για το ρολόι και ακόμα δεν έχει ομαλοποιηθεί η διαθεσιμότητα του .ακόμα και με COVID ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#149   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2020 - 17:13

Που να δεις με τα pro max τι θα γίνει φέτος. 

Πολλοί θα πουν στην κυριολεξία Καλά Χριστούγεννα. 

 

 

Μου φαίνεται περίεργο που πέρασε τόσος καιρός για το ρολόι και ακόμα δεν έχει ομαλοποιηθεί η διαθεσιμότητα του .ακόμα και με COVID ....


Sent from my iPhone using Tapatalk



#150   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2020 - 21:47

Να έχουμε τα λεφτά ζεστά για ξόδεμα και να μη μας αφήνουν. ...θα σκάσω δηλαδή .
Η document μου είπε σήμερα στο τηλέφωνο πως περιμένουν ομαλοποίηση της κατάστασης από τα μέσα της επόμενης βδομάδας .άντε να δούμε ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες