Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 2 ψήφοι

Apple Watch Series 6 - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
199 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Christos122

Christos122

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 05/10/2020 - 19:10

Καλησπέρα στην παρέα.Επιτέλους μου ήρθε mail από τον Γερμανό πως έχει αποσταλλεί το 6αρακι από την αποθήκη.Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να πάρει λουράκι του 5 ή εαν υπάρχει λουράκι σε ελληνικό κατάστημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2020 - 19:12

Αν αυτό που έγραψα θεωρείται οτι είναι καταπάτηση των κανόνων του forum τότε φυσικά συμφωνώ να αποσυρθεί, καλό όμως είναι να υπάρχει μια ενημέρωση γιατί κάποιες φορές, ναι μπορεί να γραφτεί κάτι που να μην αντιληφθεί εκείνη τη στιγμή ο χρήστης οτι καταπατά (τόσο πολύ) τους όρους χρήσης του site. 

 

Επίσης, να σου είμαι ειλικρινής, δεν είδα καθόλου τα post που αναφέρεις οτι έγραψες. Και μου κάνει και μεγάλη εντύπωση γιατί βλέπω οτι απαντάς στους χρήστες κάνοντας πάντα παράθεση. Για κάνε ένα τσεκ κι εσύ. Παρόλα αυτά, αν το είχα δει να είσαι σίγουρος οτι θα είχα ζητήσει συγνώμη και θα σου έστελνα σίγουρα και ένα inbox. Για αυτό ίσως να είναι καλύτερο να στέλνουμε ένα προσωπικό μήνυμα σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

Κάτι σημαντικό για εμένα: πίστεψέ με δεν έχω καμία ανάγκη να πουλήσω δυο ρολόγια στο iphonehellas.

Ο λόγος που το ανέφερα εδώ μέσα στο θεμα "Διαθεσιμότητες" ειναι γιατί είδα οτι κάποια παιδιά ήθελαν το μπλε και ανυπομονούν να το παραλάβουν.  

Και σίγουρα δεν θα "κάνω την τύχη μου" με το να δώσω ένα ρολόι AW6 σφραγισμένο στα 420€ (από τα 480€ που κάνει). 

 

Αν κάποιος βρει μια καλή τιμή σε κάτι φαντάζομαι δεν μπορεί να προτείνει άμεσα στο forum σε κάποιον άλλο χρήστη που μπορεί να ψάχνει το ίδιο πράγμα, αν θέλει να το αγοράσει φτηνότερα; (το ρολόι είναι σφραγισμένο και με επίσημη απόδειξη, επίσημη αγορά και φυσικά επίσημη 2ετή εγγύηση). Όλοι ξέρουμε οτι οι αγγελίες εδώ παραπαίουν. Αν ήθελα να το βάλω σε αγγελία για να το δει κόσμος ξέρω ακριβώς σε ποια site να το αναρτήσω και δε θα "ενοχλούσα" το forum. Προτίμησα να ενημερώσω, αν τυχόν το θέλει κάποια από τα παιδιά που μιλάμε εδώ -μιας και υπάρχει ένα πιο φιλικό περιβάλλον. Ας μην ακυρώνουμε αυτήν την φιλικότητα και κυρίως μην τα παίρνουμε όλα τόσο "σοβαρά". 

 

Θα ήθελα επίσης να σου επισημάνω πως σε αυτό που αναφέρεις παρακάτω, έχεις λάθος:

"Δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να σε ενημερώσει όταν παραβαίνεις τους κανόνες λειτουργίας του Forum".

Σε ΟΛΑ τα forum / sites όταν μια δημοσίευση παραβαίνει τους όρους χρήσης και απομακρύνεται, ΠΑΝΤΑ -μα πάντα, υπάρχει σχετική ειδοποίηση προς στο χρήστη που λεει οτι "το post σας διαγράφηκε γιατί παραβαίνει τους όρους χρήσης" (φαντάζομαι το γνωρίζουμε όλοι μας αυτό, πόσο μάλλον και εσύ).  Έτσι υπάρχει μια σωστή επικοινωνία, χωρίς... παρεξηγήσεις και ένταση. Ή τουλάχιστον -όπως προείπα, ακόμα και ένα προσωπικό μήνυμα τα λύνει όλα αυτά: "Φίλε σόρι αλλά θα διαγράψω το post σου". Δεν είναι τίποτα φίλε, 8 λέξεις είναι.

 

Εφόσον όμως θεωρείς "καθήκον" σου να αστυνομεύεις το forum, από εμένα δεκτό. Αν το κάνεις όμως, κάντο καλά, γιατί για παράδειγμα οι κωδικοί από τις κάρτες για τα 5ευρα / 10 ευρα bonus παίρνουν και δίνουν στα θέματα συζήτησης.

 

Προσωπικά δε με πειράζει ο καθένας να προωθεί και να πουλήσει το οτιδήποτε εδώ μέσα. Μόνο βοήθεια και εξυπηρέτηση παρέχει στους υπόλοιπους. 

Μην το παίρνουμε και τόσο βαριά, λες και είμαστε η επιτροπή από το Υπουργείο Εμπορίου. 

 

Να είσαι πάντα καλά. 

Φιλικά.

 

 

Δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να σε ενημερώσει όταν παραβαίνεις τους κανόνες λειτουργίας του Forum.

 

Υπάρχει το κομμάτι των αγγελιών να πουλήσεις και να προωθήσεις τις αγγελίες σου όπως κάνουν και οι υπόλοιποι εδώ μέσα.

 

Σου άφησα στο άλλο Topic των εντυπώσεων 2(!) Post που προωθούσες (ξανά) τη πώληση για τα ρολόγια σου.

 

Εκεί μάλλον ήμουν καλός ή στο μυαλό σου "κορόιδο".

 

Τώρα αν αυτό εσύ το αντιλαμβάνεσαι "λογοκρισία" και "εξουσία", δε φταίω εγώ.

 

Τη καλησπέρα και απο 'μενα και καλές πωλήσεις.


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 05/10/2020 - 19:21


#108   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 05/10/2020 - 19:21

Τσουρέκια...

#109   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2020 - 20:12

Τσουρέκια...

Πασχαλινά. Με αβγό !



#110   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2020 - 20:25

Θα παρακαλούσα θερμά να μείνουμε στο θέμα!

Νίκο σε παρακαλώ μετακίνησε ή διέγραψε τα post που δεν έχουν σχέση με το θέμα.

#111   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2020 - 20:34

Καλησπέρα στην παρέα.Επιτέλους μου ήρθε mail από τον Γερμανό πως έχει αποσταλλεί το 6αρακι από την αποθήκη.Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να πάρει λουράκι του 5 ή εαν υπάρχει λουράκι σε ελληνικό κατάστημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Καλορίζικο!!!!
Δεν έχει σχέση το μοντέλο, αλλά το μέγεθος!
Είναι συμβατά όλα τα band 44mm και 42mm!!!

#112   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 06/10/2020 - 08:43

Παίδες ήρθαν mail από παντού όροι πλέον είναι διαθέσιμα. Ορμήστε ελεύθερα!

#113   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 06/10/2020 - 08:55

To Νike που περιμένω για ένα φίλο άφαντο από παντού... 

Όπως και τα καινούργια λουράκια που περιμένω εγώ... 

Πφφφφ...  <_<

Με το καλό οι υπόλοιποι να αγοράσουν αυτά που περίμεναν κι έγιναν διαθέσιμα.



#114   Christos122

Christos122

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/10/2020 - 08:57

Ναι πλέον είναι διαθέσιμο σχεδόν παντού.Εγώ σήμερα παραλαμβάνω.Καλοφόρετο και καλοδούλευτο σε όλους!



#115   altrig2004

altrig2004

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/10/2020 - 13:19

Είχα κι εγώ μια πολύ ωραία εμπειρία στο Γερμανό πριν λίγο. Μου έστειλαν να πάω να παραλάβω και δε μου έκαναν δόσεις στο κατάστημα. Επειδή λέει είναι άλλο κατάστημα το eshop και άλλο το φυσικό πρέπει να το στείλουν πίσω, να παραγγείλω άλλο από το κατάστημα και να μου το φέρουν σε δυο μέρες. χαχαχα Κατάλαβα το λόγο για τον οποίο γίνεται όλο αυτό αλλά οκ είναι βλακεία.



#116   altrig2004

altrig2004

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/10/2020 - 13:19

Περιμένω Πλαίσιο πάλι χαχα


Τελευταία επεξεργασία από: altrig2004, 06/10/2020 - 13:20


#117   hobis

hobis

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 06/10/2020 - 13:52

Παραγγελία από Γερμανό την Παρασκευή το βράδυ στης 8 με παραλαβή από το κατάστημα ! Παρέλαβα μόλις το Apple Watch 6 space grey 44 mm . Είναι το πρώτο μου ρολόι apple ! Με το καλό να το χαρούν και όσοι το παρέλαβαν ή θα το παραλάβουν ! Εγώ έχω πολλά να μάθω τώρα !!!

#118   dchristis

dchristis

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα

Δημοσίευση 06/10/2020 - 17:34

Καλησπέρα σε όλους, αν κάποιος έχει κάποια παραγγελία 44 space grey και δεν το θέλει πλέον γιατί έχει ήδη πάρει να μου στείλει pm. Ευχαριστώ

#119   seatchry

seatchry

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/10/2020 - 20:45

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά έχω παραγγείλει Apple Watch 6 space grey 44 Nike edition από public και δεν το χρειάζομαι γιατί πήρα από Apple store Γερμανίας το ίδιο σε cellular εάν κάποιος ενδιαφέρεται θα μου έρθει αύριο με courier περιοχή χρυσουπολη καβαλας μπορούμε να πάμε μαζί σε courier για να το παραλάβει.

Παρακαλώ στείλτε μου pm οποίος ενδιαφέρεται 



#120   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 06/10/2020 - 20:54

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά έχω παραγγείλει Apple Watch 6 space grey 44 Nike edition από public και δεν το χρειάζομαι γιατί πήρα από Apple store Γερμανίας το ίδιο σε cellular εάν κάποιος ενδιαφέρεται θα μου έρθει αύριο με courier περιοχή χρυσουπολη καβαλας μπορούμε να πάμε μαζί σε courier για να το παραλάβει.
Παρακαλώ στείλτε μου pm οποίος ενδιαφέρεται


Cellular με την ελπίδα να δουλέψει μελλοντικά; Πόσο το πήρες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες