Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Θήκες iPhone 13 Pro/Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
753 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/11/2021 - 23:00

Τελικά δεν άντεξα να κρατήσω τη θήκη της SwitchEasy για πολύ, όσο και να μου αρέσει εμφανισιακά, το grip είναι πραγματικά ανύπαρκτο, παρ´όλο που είναι αρκετά ευλύγιστη, δεν είναι τόσο μαλακή ώστε να προσφέρει έστω και ελάχιστο grip.
Νιώθω τη συσκευή να γλιστράει κυριολεκτικά από τα χέρια μου κάθε λεπτό που την κρατάω και δε μπορώ να χαλαρώσω ποτέ. Βασανιστήριο
Ρε παιδιά, δεν υπάρχει καμία soft/rubbery TPU matte ημιδιαφανής;
Αλλά να είναι ολόκληρη matte, όχι μόνο η πλάτη και τα πλαϊνά γυαλιστερά, όπως είναι όλες οι soft που έχω βρει. Πραγματικά έχω φάει τον κόσμο και δεν έχω βρει ούτε μία.
Υπάρχει κάποιος κατασκευαστικός περιορισμός άραγε; Όλες οι εταιρείες έχουν αυτό το στυλ που δε μου αρέσει καθόλου, πέραν της γυαλάδας στο πλάι και για το λόγο που έχω μαρκάρει στη φωτό:

09c2e4d92dd595cf713523c23e5535ab.png

Οπότε για άλλη μια φορά, επέστρεψα στη λατρεμένη silicone της Apple που αν και τα φετινά χρώματα της δε με τρελαίνουν, η υφή της είναι αξεπέραστη.

2bdd462f06c477c8727859f6a4ffdb68.jpg

Της Torras η διαφανή δεν σου αρέσει;

Τελευταία επεξεργασία από: sakissalonika, 14/11/2021 - 23:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/11/2021 - 23:31

Να γράψω και εγώ την άποψή μου για την CASETiFY μετά από μια βδομάδα. Θα ξεκινήσω από τα αρνητικά:
1. Η θήκη είναι βαριά. Έχει βάρος 50 γραμμάρια, την ώρα που η δερμάτινη της Apple έχει βάρος 30 γραμμάρια και τη Spigen Β διαφανή με τους μαγνήτες ζυγίζει 40 γραμμάρια.
2. Η πίσω επιφάνεια χαράσσεται για πλάκα! Ευτυχώς το είχα διαβάσει και δεν πήρα την διαφανή για να φαίνονται οι μικρογρατζουνιές με το παραμικρό.
Να πάμε τώρα στα θετικά:
1. Από άποψη προστασίας και ντιζάιν, η θήκη δεν έχει αντίπαλο. Ειδικά το χρώμα που την πήρα, το sierra blue, δένει πανέμορφα με το τηλέφωνο. Πάνω από 10 άτομα με ρώτησαν από που πήρα τη θήκη.
2. Η όλη κατασκευή είναι σε άλλο επίπεδο. Πραγματικά, έχουν περάσει τόσες και τόσες θήκες από τα χέρια μου, αλλά τέτοια ποιότητα υλικών και τέτοια κατασκευή δεν έχω ξανά δει. Η θήκη λες και είναι ένα ενιαίο σκαμπό κομμάτι!
3. Η όλη κατασκευή της θήκης είναι τέτοια που κρύβει καλά τον όγκο και το βάρος της. Πραγματικά, από όλες τις γωνιές θέασης είναι πολύ όμορφη και ανάλογα το μέρος που παρατήσεις βλέπεις άλλο χρώμα, γιατί σε ορισμένα σημεία είναι τελείως διαφανή, σε αλλά υπάρχει εσωτερικά μια λευκή λωρίδα του λαϊκού που απορροφά τους κραδασμούς και στην πλάτη είναι ημιδιαφανής.
Σαν επίλογος, είναι μια θήκη που ήρθε για να μείνει για αρκετό διάστημα ως η κυρία θήκη του κινητού!

#303   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2021 - 00:51

Δεν ξερω κατα ποσο θα βρεις ακριβως αυτο που ψαχνεις αν και δεν ειναι απιθανο αλλα δεν ριχνεις μια ματια και στην Ringke Fusion η την Spigen uiltra hybrid matte? Αυτες μου ερχονται στο μυαλο γρηγορα γρηγορα αν και δεν ειναι αυτο που θες 100%

Δυστυχώς τις έχω δει και τις δύο, αλλά όντως δεν είναι αυτό που ψάχνω...
Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!
Είναι λες και για κάποιο λόγο έχουν καταργήσει τελείως αυτό το υλικό.
Ίσως επειδή είναι υπερβολικά sticky και σκαλώνει σε τσέπες κλπ και ο πολύς κόσμος προτιμάει το ακριβώς αντίθετο.
Πάντως είχα κάποτε ένα iPod Touch από τα πρώτης γενιάς με τέτοιου τύπου θήκη και ένιωθα τρομερή ασφάλεια στο χέρι, αντίστοιχα με τις silicone της Apple.

Της Torras η διαφανή δεν σου αρέσει;

Από Torras έχω δει μια πολύ λεπτή σκληρή και μία ακόμα που έχει άλλο υλικό στην πλάτη και άλλο υλικό στο SS, κάτι που δε μου αρέσει...
Οι μόνες που έχω δει να έχουν ένα ενιαίο υλικό περιμετρικά, είναι οι super λεπτές τύπου 0.30mm, αλλά είναι σχετικά σκληρές και γλιστράνε απίστευτα...

#304   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2021 - 01:20

Δυστυχώς τις έχω δει και τις δύο, αλλά όντως δεν είναι αυτό που ψάχνω...
Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!
Είναι λες και για κάποιο λόγο έχουν καταργήσει τελείως αυτό το υλικό.
Ίσως επειδή είναι υπερβολικά sticky και σκαλώνει σε τσέπες κλπ και ο πολύς κόσμος προτιμάει το ακριβώς αντίθετο.
Πάντως είχα κάποτε ένα iPod Touch από τα πρώτης γενιάς με τέτοιου τύπου θήκη και ένιωθα τρομερή ασφάλεια στο χέρι, αντίστοιχα με τις silicone της Apple.

Από Torras έχω δει μια πολύ λεπτή σκληρή και μία ακόμα που έχει άλλο υλικό στην πλάτη και άλλο υλικό στο SS, κάτι που δε μου αρέσει...
Οι μόνες που έχω δει να έχουν ένα ενιαίο υλικό περιμετρικά, είναι οι super λεπτές τύπου 0.30mm, αλλά είναι σχετικά σκληρές και γλιστράνε απίστευτα...

Ειχα πολυ παλια και εγω μια Belkin αλλα ποτε ξανα δεν βρηκα παρομοια, ισως ειναι αυτο που λες οτι δηλ δυσκολα μπαινοβγαινουν σε τζιν η αλλιως για καποιο λογο παρουσιαζουν γρηγορα προβληματα γιατι μην ξεχνας οτι οι συσκευες εχουν γιγαντωθει και αλλαξαν τα δεδομενα με τα υλικα.Τελοσπαντων μπορει να μην ειναι τιποτα απ ολα αυτα. Κανε ενα κοπο και δες και την Peel η οποια εκτος απο πανακριβη και πολυ λεπτη και διαφανης :o  βγαινει σε 2 versions εκ των οποιων η μια ειναι η Clear Soft. Δες και reviews στο youtube.Προσωπικα δεν ξερω αν θα τα εδινα τοσα για μια τετοια θηκη αν και λενε καλα λογια



#305   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2021 - 07:51

Ειχα πολυ παλια και εγω μια Belkin αλλα ποτε ξανα δεν βρηκα παρομοια, ισως ειναι αυτο που λες οτι δηλ δυσκολα μπαινοβγαινουν σε τζιν η αλλιως για καποιο λογο παρουσιαζουν γρηγορα προβληματα γιατι μην ξεχνας οτι οι συσκευες εχουν γιγαντωθει και αλλαξαν τα δεδομενα με τα υλικα.Τελοσπαντων μπορει να μην ειναι τιποτα απ ολα αυτα. Κανε ενα κοπο και δες και την Peel η οποια εκτος απο πανακριβη και πολυ λεπτη και διαφανης :o βγαινει σε 2 versions εκ των οποιων η μια ειναι η Clear Soft. Δες και reviews στο youtube.Προσωπικα δεν ξερω αν θα τα εδινα τοσα για μια τετοια θηκη αν και λενε καλα λογια

Αυτό που λες ότι έχουν αλλάξει τα δεδομένα με τα μεγέθη των συσκευών ισχύει, κάποιος λόγος θα υπάρχει που δεν κατασκευάζουν πια τέτοιες θήκες.
Κρίμα, γιατί πραγματικά ήταν super από θέμα grip.
Νομίζω πως και στην περίπτωση της Peel, η matte που με ενδιαφέρει είναι σκληρή και η soft γυαλιστερή, είχα μπει τις προάλλες και το έψαχνα και εκεί, αλλά είδα τις τιμές και εγκατέλειψα την ιδέα, αν υπολογίσεις και το τελωνείο, δεν αξίζει... δεδομένου ότι δεν κρατάνε μέχρι το τέλος της θητείας της συσκευής, αλλά χρειάζονται αλλαγή περίπου στο 6μηνο...
Με βλέπω να παραμένω στην Apple silicone και να περιμένω τα ανοιξιάτικα χρώματα, μήπως βγει κάτι πιο ενδιαφέρον τότε.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 15/11/2021 - 07:59


#306   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2021 - 17:43

Αυτό που λες ότι έχουν αλλάξει τα δεδομένα με τα μεγέθη των συσκευών ισχύει, κάποιος λόγος θα υπάρχει που δεν κατασκευάζουν πια τέτοιες θήκες.
Κρίμα, γιατί πραγματικά ήταν super από θέμα grip.
Νομίζω πως και στην περίπτωση της Peel, η matte που με ενδιαφέρει είναι σκληρή και η soft γυαλιστερή, είχα μπει τις προάλλες και το έψαχνα και εκεί, αλλά είδα τις τιμές και εγκατέλειψα την ιδέα, αν υπολογίσεις και το τελωνείο, δεν αξίζει... δεδομένου ότι δεν κρατάνε μέχρι το τέλος της θητείας της συσκευής, αλλά χρειάζονται αλλαγή περίπου στο 6μηνο...
Με βλέπω να παραμένω στην Apple silicone και να περιμένω τα ανοιξιάτικα χρώματα, μήπως βγει κάτι πιο ενδιαφέρον τότε.

Αν δεν ηταν το παχος,αφου θες λεπτη, θα σου ελεγα να δεις και την  UAG Civilian Case in Frosted Ice

Τωρα κατι Totallee, Elago Glide, Casetify κλπ θα τις ξερεις φανταζομαι με την τελευταια να ειναι η πιο ποιοτικη αλλα οχι λεπτη.

Εν τελει απολαυσε τη σιλικονη σου και κατι μπορει να βγει που να σου κανει κλικ.



#307   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2021 - 19:14

Αν δεν ηταν το παχος,αφου θες λεπτη, θα σου ελεγα να δεις και την UAG Civilian Case in Frosted Ice
Τωρα κατι Totallee, Elago Glide, Casetify κλπ θα τις ξερεις φανταζομαι με την τελευταια να ειναι η πιο ποιοτικη αλλα οχι λεπτη.
Εν τελει απολαυσε τη σιλικονη σου και κατι μπορει να βγει που να σου κανει κλικ.

Κατ´αρχήν σε ευχαριστώ που μάζεψες όλα τα links!
Να σου πω την αλήθεια, άρχισα να σκέφτομαι κάτι πιο thick γιατί με τις πολύ λεπτές κατάλαβα πως grip δε θα παίξει. Και για μένα, το grip στο χέρι είναι πολύ πιο σημαντικό από την εμφάνιση, μακράν!
Έχω αρχίσει να διερευνώ προς Casetify μεριά γιατί φαίνονται πολύ ποιοτικές overall!

#308   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/11/2021 - 19:17

Εγώ σκέφτομαι και την Dbrand Grip. Το μοναδικό αρνητικό είναι το τελωνείο και η μεγάλη αναμονή.



#309   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2021 - 19:46

Εγώ σκέφτομαι και την Dbrand Grip. Το μοναδικό αρνητικό είναι το τελωνείο και η μεγάλη αναμονή.

Πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση και αυτή! Το υλικό στο πλάι δείχνει top!

#310   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/11/2021 - 19:56

Δες και εδώ https://the-istore.g...-magsafe-clear/  https://the-istore.g...ero-clear-case/ 

 

Την πρώτη την έχω τώρα στο προ Μαξ και δεν γλυστραει καθόλου. Την δεύτερη την έχω πάρει για παλιότερα μοντέλα η οποία είναι εξίσου πολύ καλή.


Τελευταία επεξεργασία από: vaggelis83, 15/11/2021 - 20:01


#311   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2021 - 07:11

Δες και εδώ https://the-istore.g...-magsafe-clear/ https://the-istore.g...ero-clear-case/

Την πρώτη την έχω τώρα στο προ Μαξ και δεν γλυστραει καθόλου. Την δεύτερη την έχω πάρει για παλιότερα μοντέλα η οποία είναι εξίσου πολύ καλή.

Η δεύτερη μου κάνει πιο πολύ κλικ γιατί το δαχτυλίδι του Magsafe δε με τρελαίνει, άλλωστε ακόμα δε χρησιμοποιώ τέτοιου είδους φόρτιση, την αποφεύγω....

Σε ευχαριστώ πολύ!

#312   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/11/2021 - 10:12

https://flolab.io/co...creen-protector

 

https://flolab.io/co...creen-protector

 

Θα ηθελα την γνωμη σας.

Να αφανταστω οτι και τα δυο ειναι τα εντελως διαφανα που δεν αλλαζουν τα χρωματα τις οθονης, και η μονη αλλαγη ειναι στην περιμετρο???

Το πρωτο ειναι με μαυρη περιμετρο και το αλλο διαφανο τελειως στην περιμετρο.

Πιο απο τα δυο θα πηγαινει καλυετρα στο γκρι μου 13 pro max πιστευτε παιδια???

Ευχαριστω



#313   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/11/2021 - 11:19

Αυτό με τη μαύρη περίμετρο το έχω εγώ. Απίστευτο! Πρόσεχε όμως γιατί ειναι edge to edge και πιάνει όλη την οθόνη. Για σφιχτές θήκες θα έχεις πρόβλημα. Για Apple δερμάτινη και σιλικόνης δε θα έχεις πρόβλημα. Περίμενε όμως Black Friday, γιατί πέρυσι που το είχα πάρει για 12 pro max είχε 30% έκπτωση. Μαγεία.

#314   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/11/2021 - 11:29

Αυτό με τη μαύρη περίμετρο το έχω εγώ. Απίστευτο! Πρόσεχε όμως γιατί ειναι edge to edge και πιάνει όλη την οθόνη. Για σφιχτές θήκες θα έχεις πρόβλημα. Για Apple δερμάτινη και σιλικόνης δε θα έχεις πρόβλημα. Περίμενε όμως Black Friday, γιατί πέρυσι που το είχα πάρει για 12 pro max είχε 30% έκπτωση. Μαγεία.

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.

εκτοσ απο τις μαμα Apple για την casetify θα ειναι οκ η edge to edge???

Σκεφτομαι αυτη την clear για βασικη θηκη

https://www.casetify...-ring#/16003281



#315   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/11/2021 - 11:36

Εντάξει μετά από 2 μήνες παραλαμβάνω επιτέλους τη sheath απο Caudabe. Θυμίζω είχα κανει προπαραγγελία και το δέμα ήταν τελωνείο από 5/10. Και το πιο ωραίο 2 θήκες με αξία 56.4, πέρασαν ως τελωνειακός ελεύθερο το δεμα  :D . Φωτό μόλις παραλάβω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (5)