Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Θήκες iPhone 13 Pro/Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
753 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 17/11/2021 - 13:29

Η Mujjo είναι εγγύηση.

Οπως ανεφερε και ο φιλος BIOXALK δν ειναι magsafe ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2021 - 13:41

Η Mujjo είναι εγγύηση.

Μου τα πηρε τα 50€ η Monaco Blue. Monaco Blue iPhone 13 Pro Max Case | Full Leather | Mujjo



#333   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/11/2021 - 13:49

Οπως ανεφερε και ο φιλος BIOXALK δν ειναι magsafe ?

Nαι δυστυχώς είναι το μόνο μείον. Δεν έχουν MagSafe.

 

Επιπλέον καλές εναλλακτικές:

 

- Nodus

- Andar

- Bullstrap

- Nomad (που δε στέλνει Ελλάδα απ' όσο ξέρω)

 

Και η Decoded που έβαλε και ο rromeo πιο πίσω.

 

Την Andar την ήθελα, είναι δυστυχώς στο Camel Tan όμως Sold Out.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#334   mic6

mic6

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2021 - 15:03

Παίδες μόλις έφτασε η peel η διαφανη
Είναι ο,τι καλύτερο έχω δει σε θηκη, κυριολεκτικά σα να μη φοράει τίποτα. Όμως το grip είναι σούπερ και ταυτόχρονα νιώθω πως αν πέσει κάτω το κινητό δεν θα πάθει τίποτα.

Γλυτωσα το τελωνείο αυτή τη φορά δεν έχω ιδέα πως και γιατί.

Μου περισσεύει μια διαφανη peel για το 13 pro αν κάποιος ενδιαφέρεται να στείλει μήνυμα. Είχα πάρει δύο (pro k pro max) αλλά τελικά αγόρασα το pro max οπότε η άλλη είναι σφραγισμένη στο κουτί της και μου είναι άχρηστη.

Τελευταία επεξεργασία από: mic6, 17/11/2021 - 15:08


#335   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 17/11/2021 - 15:12

Παίδες μόλις έφτασε η peel η διαφανη
Είναι ο,τι καλύτερο έχω δει σε θηκη, κυριολεκτικά σα να μη φοράει τίποτα. Όμως το grip είναι σούπερ και ταυτόχρονα νιώθω πως αν πέσει κάτω το κινητό δεν θα πάθει τίποτα.

Γλυτωσα το τελωνείο αυτή τη φορά δεν έχω ιδέα πως και γιατί.

Μου περισσεύει μια διαφανη peel για το 13 pro αν κάποιος ενδιαφέρεται να στείλει μήνυμα. Είχα πάρει δύο (pro k pro max) αλλά τελικά αγόρασα το pro max οπότε η άλλη είναι σφραγισμένη στο κουτί της και μου είναι άχρηστη.

Καλά για το αν πάθει κάτι αν πέσει, μην παίρνεις όρκο! Εννοείται πως θα κάνει τουλάχιστον σημαδάκια σε καμία γωνία. Εγώ που είχα αντίστοιχη της Bare έκανε σημάδι στη γωνία από πτώση μισού μέτρου. Να τη χαρείς και να είσαι προσεκτικός, δεν είναι θήκη για πολλά πολλά όσον αφορά το θέμα προστασίας. 



#336   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2021 - 15:21

Κι επειδή τελικά είμαι μεγάλη μαζόχα ξαναγύρισα στην 0,35mm matte θήκη τύπου Peel, Caudabe Veil κλπ που βρήκα Ελλάδα και προσπαθώ να τη συνηθίσω, γιατί φέτος κάτι γίνεται με την Apple Silicone και δε με τραβάει το υλικό όσο όλες τις άλλες χρονιές.
Εκτός του χρώματος που δεν είναι total black και μου τη σπάει (αλλά θα μπορούσα να το προσπεράσω στην ανάγκη), γεμίζει στάμπες από τα δάχτυλα μου και σκόνες σε χρόνο 0 και μου σπάει τα νεύρα!
Αυτό δυστυχώς δεν το αντέχω, γεμίζει πολύ περισσότερο απ´όσο γέμιζαν οι φρεσκοαγορασμένες Apple silicone που αγόραζα όλες τις προηγούμενες χρονιές.
Δεν ξέρω αν κάτι έχει αλλάξει στο υλικό ή αν έχω πέσει σε ελαττωματική.
Οπότε επιστροφή στην πολύ λεπτή που ήταν η αρχική μου επιλογή για φέτος, μέχρι νεοτέρας.
Από όλες τις δημοφιλείς και επώνυμες πολύ λεπτές matte, υπάρχει κάποια που υπερέχει μακράν των άλλων;
Σκέφτομαι να αγοράσω μία άλλη για σύγκριση, γιατί δεν έχω εμπειρία από τέτοιες θήκες καθόλου και μπορεί αυτή που πήρα να μην είναι η καλύτερη εκδοχή αυτών των θηκών από θέμα ποιότητας, grip κλπ.
Επίσης πόσο καιρό παίρνει περίπου για να δείξουν κιτρινίλα; Αντέχουν έστω 6 μήνες ή μπα;
Γιατί αν δεν αντέχουν, δε νομίζω ότι αξίζει το κόστος με τα μεταφορικά και τα τελωνεία, θα κάτσω στα αυγά μου και θα δω τις αντίστοιχες no name που υπάρχουν Ελλάδα.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 17/11/2021 - 15:27


#337   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2021 - 17:48

Οποια διαφανης πλατη ειναι TPU θα κιτρινισει γυρω στο εξαμηνο χοντρικα με καποια μετρια χρηση και σε ενα συνηθισμενο περιβαλλον.Αυτο που αργει πολυ να κιτρινισει ειναι η πλατη απο polycarbonate πχ αυτη εδω η  Mous

η οποια ομως εχει μαυρο πλαινο επιτηδες γιατι επειδη εκει ειναι TPU δεν θα φαινεται η οποια κιτρινιλα.Τελος δεν ειναι οσο λεπτη τη θες.Εσυ ομως ζητας εκτος απο λεπτη πολυ, matte ει δυνατον και με grip και να μην κιτρινιζει.Ισως να υπαρχει αλλα προσωπικα δεν την γνωριζω η δεν θυμαμαι κατι B)Δες και αυτη τη Spigen μηπως και σου κανει κλικ αν και δεν νομιζω

Αν ξεκολλησεις απο τις διαφανεις δες λεπτες πολυ αξιολογες θηκες οπως Spigen Thin Fit, Caudabe Seath (αν και ενα τι παχυνε φετος), Smartish, Nudient thin case



#338   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2021 - 17:55

Οποια διαφανης πλατη ειναι TPU θα κιτρινισει γυρω στο εξαμηνο χοντρικα με καποια μετρια χρηση και σε ενα συνηθισμενο περιβαλλον.Αυτο που αργει πολυ να κιτρινισει ειναι η πλατη απο polycarbonate πχ αυτη εδω η Mous
η οποια ομως εχει μαυρο πλαινο επιτηδες γιατι επειδη εκει ειναι TPU δεν θα φαινεται η οποια κιτρινιλα.Τελος δεν ειναι οσο λεπτη τη θες.Εσυ ομως ζητας εκτος απο λεπτη πολυ, matte ει δυνατον και με grip και να μην κιτρινιζει.Ισως να υπαρχει αλλα προσωπικα δεν την γνωριζω η δεν θυμαμαι κατι B)Δες και αυτη τη Spigen μηπως και σου κανει κλικ αν και δεν νομιζω
Αν ξεκολλησεις απο τις διαφανεις δες λεπτες πολυ αξιολογες θηκες οπως Spigen Thin Fit, Caudabe Seath (αν και ενα τι παχυνε φετος), Smartish, Nudient thin case

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι, ξεκινάω μελέτη!
Βασικά αυτή που έχω τώρα λέει ότι είναι polypropylene, δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στο θέμα κιτρινίσματος, σε σχέση με TPU...

#339   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2021 - 18:08

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι, ξεκινάω μελέτη!
Βασικά αυτή που έχω τώρα λέει ότι είναι polypropylene, δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στο θέμα κιτρινίσματος, σε σχέση με TPU...

Με μια μικρη αναζητηση θα δεις οτι το polypropylene ειναι και αυτο ενα ειδος πλαστικου,οπως και το polycarbonate, απλα πιο φτηνο και λιγοτερο ανθεκτικο. Tωρα αν αυτο συνεπαγεται και πιο ευκολο κιτρινισμα δεν το ξερω.



#340   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2021 - 18:47

Με μια μικρη αναζητηση θα δεις οτι το polypropylene ειναι και αυτο ενα ειδος πλαστικου,οπως και το polycarbonate, απλα πιο φτηνο και λιγοτερο ανθεκτικο. Tωρα αν αυτο συνεπαγεται και πιο ευκολο κιτρινισμα δεν το ξερω.

Κατάλαβα, μάλλον polycarbonate ήταν η διάφανη θήκη της Apple που είχα πέρσι, που ήταν αρκετά πιο σκληρή και φαινόταν πιο ανθεκτική συγκριτικά με τη λεπτή που έχω τώρα.
Σε ευχαριστώ και πάλι!

#341   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2021 - 20:09

Υπάρχει κάποια διαφανή θήκη που να φέρνει σε υφή την δερμάτινη της apple ;
Ωραία η εικόνα του χρώματος που έχεις επιλέξει αλλά η αίσθηση της πλαστικουρας της spigen που πήρα δεν μου αρέσει.
Σίγουρα η torras ήταν καλύτερη αλλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάποια πιο καλή σε υφή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#342   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2021 - 20:26

Υπάρχει κάποια διαφανή θήκη που να φέρνει σε υφή την δερμάτινη της apple ;
Ωραία η εικόνα του χρώματος που έχεις επιλέξει αλλά η αίσθηση της πλαστικουρας της spigen που πήρα δεν μου αρέσει.
Σίγουρα η torras ήταν καλύτερη αλλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάποια πιο καλή σε υφή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δυστυχώς ο μόνιμος βραχνάς με τις θήκες είναι αυτός, θυσιάζεις υφή ή εμφάνιση...
Μακάρι κάποτε να βγει πιο ευχάριστο σε αφή διάφανο υλικό.
Για την ώρα, αν θες οπωσδήποτε διάφανη, νομίζω πως πρέπει να δεις κάποια με matte υφή στην πλάτη και όχι γυαλιστερή, που κάνει τελείως πλαστικούρα.
Δερμάτινη προφανώς δε θυμίζει, αλλά η σαγρέ υφή είναι πολύ πιο ευχάριστη από τη λεία και γυαλιστερή, άσε που δε γεμίζει δαχτυλιές.
Κι εγώ από πέρσι ξεκίνησα να το παιδεύω με τις διάφανες γιατί θέλω να βλέπω το χρώμα, αλλά τελικά καταλήγω στις θήκες της Apple μετά από λίγο καιρό...

#343   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2021 - 21:04

Ενώ στο xs max μου συνήθιζα με το που έμπαινα σπίτι να βγάζω θήκη και να το δουλεύω γυμνό αυτό το 13 μου κάνει σημάδι στο μικρό δάκτυλο που κάθεται στο κατω μέρος της συσκευής για στήριξη όποτε η θήκη χρησιμοποιείται περισσότερες ώρες την μέρα στην περίπτωση μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#344   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/11/2021 - 22:12

Της TORRAS 2 χρονιές σε 11 PM & 12 PM πέρυσι, κιτρίνισμα στη πλάτη δεν είχαν.

 

Ίσως ελάχιστα στο χείλος που πιάνει την οθόνη.

 

Και αυτό φαινόταν μόνο με την αντανάκλαση στο φως.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#345   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2021 - 22:27

Ενώ στο xs max μου συνήθιζα με το που έμπαινα σπίτι να βγάζω θήκη και να το δουλεύω γυμνό αυτό το 13 μου κάνει σημάδι στο μικρό δάκτυλο που κάθεται στο κατω μέρος της συσκευής για στήριξη όποτε η θήκη χρησιμοποιείται περισσότερες ώρες την μέρα στην περίπτωση μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Να πω την αλήθεια εγώ έχω πάθει το ακριβώς αντίθετο, με τη θήκη της Apple το φετινό τηλέφωνο πέφτει πολύ βαρύ στο μικρό μου δάχτυλο, αλλά με τη λεπτή διάφανη που είναι σχεδόν σα γυμνό, λύνεται το πρόβλημα.
Μετά όμως έχω το πρόβλημα της υφής με τη διάφανη, οπότε φέξε μου και γλίστρυσα

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 17/11/2021 - 22:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες