Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 13 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
808 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 18/10/2021 - 17:59

Έχει ψάξει κανεις για καμία παγκόσμια ασφάλεια ;
Μέσω ρεβολουτ κ ν26 βρήκα ότι συνεργάζονται με αυτήν εδώ με περίπου 130€/ έτος με κλοπή μέσα και μια μικρή απαλλαγή περίπου 150€

https://www.simplesu...hone 13 Pro Max


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/10/2021 - 19:12

Κλείνοντας 2 εβδομάδες χρήσης έχω να πω ότι η μπαταρία στο 13 pro max , δεν παίζεται...Μου θύμισε παλιότερα iPhone που με πήγαιναν 2 μέρες. Με το 12 προ μαξ δεν το είχα ούτε την 1η μέρα αυτό !! Επίσης δοκίμασα το night mode και επιτέλους χωρίς να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις έβγαλα αξιοπρεπέστατες βραδινές φωτογραφίες με καθόλου και ελάχιστο φως. Τέλος για τον φίλο που ρωτάει για ασφάλεια εγώ έκανα AppleCare + αλλά με μεγάλη ταλαιπωρία φέτος και χωρίς κλοπή.



#243   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2021 - 19:16

Τέλος για τον φίλο που ρωτάει για ασφάλεια εγώ έκανα AppleCare + αλλά με μεγάλη ταλαιπωρία φέτος και χωρίς κλοπή.


Και ότι ήθελα να ρωτήσω περί AppleCare+
Ταλαιπωρία γιατί ;
57ecfe0253f83f484583bbc1979b28bc.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#244   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2021 - 21:34

120hz είναι μόνο το pro max?

#245   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 18/10/2021 - 21:37

Όχι, και το pro επίσης.

#246   RIOTSHIELD

RIOTSHIELD

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/10/2021 - 22:50

Εγω παντως που ειδα σημερα απο κοντα τα 13 pro στο Public, ανεξαρτητα απο την τιμη (προσωπικα εχω επιδοτηση) δεν βρισκω λογο να αναβαθμισω απο 12 pro.
Μονο ουσιαστικη προσθηκη τα 120hz που οκ ωραια ειναι αλλα οχι αρκετα σημαντικο feature για να χασω το jailbreak. Οταν βγει του χρονου προς Φλεβαρη το jb, το συζηταμε...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#247   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/10/2021 - 23:17

Και ότι ήθελα να ρωτήσω περί AppleCare+
Ταλαιπωρία γιατί ;
57ecfe0253f83f484583bbc1979b28bc.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιατί ενώ τα προηγούμενα χρόνια αρκούσε κάρτα εξωτερικού και διεύθυνση χρέωσης ίδια με την κάρτα , φέτος δεν το δέχονταν με τίποτα και τελικά έκανα ολλανδικό Apple ID με στοιχεία ίδια με της καρτας και της διευθυνσης. Βλέπεις η κάρτα δεν ήταν δική μου γιατί δεν είχα ξένη. Αν έχεις δική σου ξένη κάρτα και διευθυνση και αντίστοιχο Apple ID  τότε δεν έχεις θέμα. Αν χρειαστείς κάτι pm me ..



#248   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 19/10/2021 - 18:05

Είχα ρωτήσει 300 φορές βρήκα μόνος μου τι είναι τελικά αν έχεις widget καιρού στην σελίδα που είσαι το δείχνει έστω και κενό. Πήγαινε σε μια άλλη σελίδα των εφαρμογών σου που δεν έχει widget καιρού και έχεις μόνο apps θα δεις μετά από λίγο εξαφανίζεται.

απο το Σάββατο που το έχω δεν έχει εξαφανιστεί το βελάκι δίπλα από την ώρα , είτε θα είναι το περίγραμμα είτε θα είναι «γεμάτο» , δεν έχω βάλει Widget του καιρού στο κινητό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#249   Chrisgti

Chrisgti

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2021 - 18:55

απο το Σάββατο που το έχω δεν έχει εξαφανιστεί το βελάκι δίπλα από την ώρα , είτε θα είναι το περίγραμμα είτε θα είναι «γεμάτο» , δεν έχω βάλει Widget του καιρού στο κινητό.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Κάνε reset location privacy settings. Εγώ επειδή έκανα επαναφορά backup από 12 pro max δεν έφευγε με τπτ έκανα reset location and privacy και πλέον εμφανίζεται μόνο στις σελίδες που έχω widgetακι καιρού ή κάποιο που τραβάει τοποθεσία.

Τελευταία επεξεργασία από: Chrisgti, 19/10/2021 - 18:56


#250   PANOS32

PANOS32

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2021 - 20:14

Παίδες καλοριζικο σε όσους έχουν πάρει το εργαλείο,ήθελα να ρωτήσω ακούγεται για τις πρώτες παρτίδες χαμηλές ταχύτητες σε 4g,αν μπορείτε να κάνετε κανένα speedtest να δούμε


Sent from my iPhone using Tapatalk

#251   Dionisaras

Dionisaras

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2021 - 20:24

Παίδες καλοριζικο σε όσους έχουν πάρει το εργαλείο,ήθελα να ρωτήσω ακούγεται για τις πρώτες παρτίδες χαμηλές ταχύτητες σε 4g,αν μπορείτε να κάνετε κανένα speedtest να δούμε
Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν μου φαίνεται τόσο κακό… δεν ξέρω έπρεπε παραπάνω;

Συνημμένα αρχεία



#252   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2021 - 20:39

Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω τους κατόχους, αν έχουν δει να έχει η οθόνη λάθος χρώματα και ανομοιομορφία.
Πέρσι μιλούσαμε για πρασινίλες, φέτος φαίνεται πως θα μιλάμε για κοκκινίλες, αφού ήδη πάρα πολλοί στα ξένα forum ανεβάζουν φωτογραφίες με απαράδεκτη κοκκινωπή αποχρώση, που μάλιστα δεν είναι ενιαία σε όλη την οθόνη.
Με απασχολεί και ένα θέμα που έχει αναφερθεί πολλές φορές, σχετικά με ένα κενό που υπάρχει στο πάνω μέρος της συσκευής μεταξύ του σασί και της οθόνης.
Είναι τα δύο ζητήματα που εξακολουθούν να με κάνουν να διστάζω να δεσμευτώ για αγορά, όταν με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν ότι υπάρχει συσκευή για μένα.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 19/10/2021 - 20:40


#253   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2021 - 21:15

Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω τους κατόχους, αν έχουν δει να έχει η οθόνη λάθος χρώματα και ανομοιομορφία.
Πέρσι μιλούσαμε για πρασινίλες, φέτος φαίνεται πως θα μιλάμε για κοκκινίλες, αφού ήδη πάρα πολλοί στα ξένα forum ανεβάζουν φωτογραφίες με απαράδεκτη κοκκινωπή αποχρώση, που μάλιστα δεν είναι ενιαία σε όλη την οθόνη.
Με απασχολεί και ένα θέμα που έχει αναφερθεί πολλές φορές, σχετικά με ένα κενό που υπάρχει στο πάνω μέρος της συσκευής μεταξύ του σασί και της οθόνης.
Είναι τα δύο ζητήματα που εξακολουθούν να με κάνουν να διστάζω να δεσμευτώ για αγορά, όταν με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν ότι υπάρχει συσκευή για μένα.


Προσωπικά δεν έχω δει κάτι περίεργο στην μια μέρα που το έχω βάζοντας να παίξει αυτό.

https://youtu.be/eIJxh9UGyak

Όσο για το κενό ανάμεσα στο σασί και της οθόνης δεν έχω δει πρόβλημα δια γυμνού οφθαλμού.
Θα βγάλω μια φωτό αύριο το σημείο να δω καλύτερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#254   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2021 - 21:17

Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω τους κατόχους, αν έχουν δει να έχει η οθόνη λάθος χρώματα και ανομοιομορφία.
Πέρσι μιλούσαμε για πρασινίλες, φέτος φαίνεται πως θα μιλάμε για κοκκινίλες, αφού ήδη πάρα πολλοί στα ξένα forum ανεβάζουν φωτογραφίες με απαράδεκτη κοκκινωπή αποχρώση, που μάλιστα δεν είναι ενιαία σε όλη την οθόνη.
Με απασχολεί και ένα θέμα που έχει αναφερθεί πολλές φορές, σχετικά με ένα κενό που υπάρχει στο πάνω μέρος της συσκευής μεταξύ του σασί και της οθόνης.
Είναι τα δύο ζητήματα που εξακολουθούν να με κάνουν να διστάζω να δεσμευτώ για αγορά, όταν με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν ότι υπάρχει συσκευή για μένα.


Welcome to OLED world. It's an amazing place, have fun.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#255   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/10/2021 - 21:36

Δυο iPhone 13 pro max, κανένα πρόβλημα ούτε με χρωματικές αλλοιώσεις, ούτε με κενά στο σασί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες