Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 13 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
808 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#526   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 20/12/2021 - 08:14

Παιδια ερωτηση επειδη περιμενω σημερα το 13 pro και ερχομαι απο xs max…
Μπορω να το φορτισω στο παλιο μπριζακι με το παλιο καλωδιο απο το παλιο μου κινητο;;Και αν ναι φορτιζει οπως το xs max σε ενα 4 ωρο ή θελει πολυ παραπανω;;
XS Max 256 Gb Space Gray

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#527   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 20/12/2021 - 08:50

Παιδια ερωτηση επειδη περιμενω σημερα το 13 pro και ερχομαι απο xs max…
Μπορω να το φορτισω στο παλιο μπριζακι με το παλιο καλωδιο απο το παλιο μου κινητο;;Και αν ναι φορτιζει οπως το xs max σε ενα 4 ωρο ή θελει πολυ παραπανω;;


Μπορείς άνετα!Και είναι και "καλύτερο" να φορτίζεις με το παλιό αν δεν βιάζεσαι.Ίσως κάνει λίγο παραπάνω

#528   boogieman

boogieman

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/12/2021 - 18:11

Κανενα φωτογραφικο συγκριτικο 13 vs 12 ή 11 εχει κανει κανεις; Να δουμε αν ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα στο 13 οσο λενε...

Τελευταία επεξεργασία από: boogieman, 23/12/2021 - 18:11


#529   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2021 - 21:46

Κανενα φωτογραφικο συγκριτικο 13 vs 12 ή 11 εχει κανει κανεις; Να δουμε αν ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα στο 13 οσο λενε...

Προσωπικη αποψη απο χρηση 3 εβδομαδων και αρκετων φωτο και στο χερι και σε τριποδο και παντα παρεα με mirrorless

Μην τραβαμε και ιδιαιτερα ζορια με τις δυνατοτητες των κινητων οσο αφορα το φωτογραφικο κομματι. Συγκεκριμενα...

VIDEO: χαιρεσαι να τραβας,πολυ κοντα σε ποιοτητα με αρκετες μηχανες (DSLR,mirrorless) και χωρις ιδιαιτερο κοπο.Το Cinematic ειναι εντυπωσιακο με λιγες αδυναμιες που θα διορθωθουν. Και τα καλυτερα ερχονται στο κομματι του Video

ΦΩΤΟ: Θα τα πω λιγο διαφορετικα. εδω. Το 90% απο αυτο που παιρνουμε ειναι software και 10% φακοι.Σε ολα τα κινητα.Στο συγκεκριμενο και σε καποιες ειδικες περιπτωσεις με εντονο κοντραστ το software επιδρα παραπανω ισως απο το κανονικο με αποτελεσμα αυτα που διαβαζουμε απο καποιους και "καποιους".Overall το κινητο σε συνθηκες κανονικου φωτισμου βγαζει καταπληκτικες φωτο για τα δεδομενα της κατηγοριας και για τα δεδομενα του αισθητηρα και που στις οθονες των κινητων φαινονται ακομα καλυτερες.Στις περιπτωσεις που απο υπερβολικο ζηλο το software τα κανει λιγο σαλατα το πραγμα διορθωνεται πανευκολα μεσα απο τη συσκευη με λιγη επεξεργασια 2-3 λεπτων.Επισης σε κοντινες ληψεις τα παει μια χαρα.

Σε χαμηλο φωτισμο τωρα η apple εχει κανει προοδους σε σχεση με αλλες εταιρειες και εχεις την ψευδαισθηση οτι παιρνεις καλες φωτο.Στην ουσια μπουρδες ειναι αλλα για να τη δειχνεις απο δω και απο κει με το κινητο ειναι οκ και ετσι εντυπωσιαζονται μερικοι .Παντως με βαση το μεγεθος που καλουνται να εχουν φακοι κλπ κλπ λογω φορητοτητας συσκευης μια χαρα ειναι αυτο που παιρνουμε.



#530   boogieman

boogieman

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/12/2021 - 22:00

Προσωπικη αποψη απο χρηση 3 εβδομαδων και αρκετων φωτο και στο χερι και σε τριποδο και παντα παρεα με mirrorless
Μην τραβαμε και ιδιαιτερα ζορια με τις δυνατοτητες των κινητων οσο αφορα το φωτογραφικο κομματι. Συγκεκριμενα...
VIDEO: χαιρεσαι να τραβας,πολυ κοντα σε ποιοτητα με αρκετες μηχανες (DSLR,mirrorless) και χωρις ιδιαιτερο κοπο.Το Cinematic ειναι εντυπωσιακο με λιγες αδυναμιες που θα διορθωθουν. Και τα καλυτερα ερχονται στο κομματι του Video
ΦΩΤΟ: Θα τα πω λιγο διαφορετικα. εδω. Το 90% απο αυτο που παιρνουμε ειναι software και 10% φακοι.Σε ολα τα κινητα.Στο συγκεκριμενο και σε καποιες ειδικες περιπτωσεις με εντονο κοντραστ το software επιδρα παραπανω ισως απο το κανονικο με αποτελεσμα αυτα που διαβαζουμε απο καποιους και "καποιους".Overall το κινητο σε συνθηκες κανονικου φωτισμου βγαζει καταπληκτικες φωτο για τα δεδομενα της κατηγοριας και για τα δεδομενα του αισθητηρα και που στις οθονες των κινητων φαινονται ακομα καλυτερες.Στις περιπτωσεις που απο υπερβολικο ζηλο το software τα κανει λιγο σαλατα το πραγμα διορθωνεται πανευκολα μεσα απο τη συσκευη με λιγη επεξεργασια 2-3 λεπτων.Επισης σε κοντινες ληψεις τα παει μια χαρα.
Σε χαμηλο φωτισμο τωρα η apple εχει κανει προοδους σε σχεση με αλλες εταιρειες και εχεις την ψευδαισθηση οτι παιρνεις καλες φωτο.Στην ουσια μπουρδες ειναι αλλα για να τη δειχνεις απο δω και απο κει με το κινητο ειναι οκ και ετσι εντυπωσιαζονται μερικοι .Παντως με βαση το μεγεθος που καλουνται να εχουν φακοι κλπ κλπ λογω φορητοτητας συσκευης μια χαρα ειναι αυτο που παιρνουμε.


Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
Σε αυτες τις περιπτωσεις που τα κανει σαλατα οπως λες πως μπορουν να διορθωθουν; Μια φωτο που ειναι υπερβολικα sharp τι να την κανεις; Θολη; Anyway ολα καλα γενικα οπως λες, αλλα αυτες οι περιπτωσεις, οι λιγες ισως, που ακομη και το 11αρι εχει καλυτερο αποτελεσμα, μου καθονται καπως...

#531   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/12/2021 - 01:46

...Anyway ολα καλα γενικα οπως λες, αλλα αυτες οι περιπτωσεις, οι λιγες ισως, που ακομη και το 11αρι εχει καλυτερο αποτελεσμα, μου καθονται καπως...

Χρησιμοποιώ ταυτόχρονα 11 pro max και 13 pro max. Το 11άρι δε δίνει σε καμία περίπτωση καλύτερο αποτέλεσμα (σχετικά με τις φωτό) από το 13. Απλά διαφορετικό...



#532   boogieman

boogieman

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/12/2021 - 02:56

Χρησιμοποιώ ταυτόχρονα 11 pro max και 13 pro max. Το 11άρι δε δίνει σε καμία περίπτωση καλύτερο αποτέλεσμα (σχετικά με τις φωτό) από το 13. Απλά διαφορετικό...


Βαλε ανα θες κανα 2 δειγματα, ευχαριστω.

#533   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 26/12/2021 - 15:43

Χρόνια πολλά σε όλους !

Πήρε η κοπέλα μου το απλό 13 σε κόκκινο χρώμα.
Το φετινό κόκκινο θυμίζει επιτέλους το κόκκινο του 8 και 8 Plus.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#534   dimprio

dimprio

    iPH User

  • 178 μηνύματα

Δημοσίευση 28/12/2021 - 12:06

Ευτυχής κάτοχος 13 Pro από σήμερα . Μετάβαση από απλό 12 . Εντάξει η κάμερα κ τα fps τα σπάνε . Άλλη εμπειρία χρήσης , δύσκολα να πας πάλι σε λιγότερο από 120. Λίγο βαρύ βέβαια αλλά θα το συνηθίσουμε .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#535   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2021 - 13:23

Καλημέρα φίλοι μου.

Για να μην ανοίγω νέο θεμα, θέλω απλά μία γρήγορη γνώμη.

Είμαι σε Xs.

Να πάω σε iphone 13 ή 12 Pro max?



#536   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/12/2021 - 14:11

Καλημέρα φίλοι μου.

Για να μην ανοίγω νέο θεμα, θέλω απλά μία γρήγορη γνώμη.

Είμαι σε Xs.

Να πάω σε iphone 13 ή 12 Pro max?

Από 13 προ κ πάνω



#537   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 28/12/2021 - 16:17

Καλημέρα φίλοι μου.

Για να μην ανοίγω νέο θεμα, θέλω απλά μία γρήγορη γνώμη.

Είμαι σε Xs.

Να πάω σε iphone 13 ή 12 Pro max?

Μεταξύ των δύο, πας σε 12 Pro Max. 



#538   wolfmandim

wolfmandim

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2021 - 18:40

Καλημέρα φίλοι μου.

Για να μην ανοίγω νέο θεμα, θέλω απλά μία γρήγορη γνώμη.

Είμαι σε Xs.

Να πάω σε iphone 13 ή 12 Pro max?

Εξαρτάται από το ποσό που διαθέτεις.

Εγώ από Xs max πήγα σε 13 pro max.



#539   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 28/12/2021 - 19:22

Μεταξύ των δύο, πας σε 12 Pro Max.


Που είναι καλύτερο το 12 σε σχέση με το 13 ?

#540   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 29/12/2021 - 00:44

Που είναι καλύτερο το 12 σε σχέση με το 13 ?

Σε όλα. Το vs ήταν το iPhone 13 με το iPhone 12 Pro Max. Το τελευταίο είναι σε όλα καλύτερο. Ίσως πλην επεξεργαστή ας πούμε.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες