Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 13 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
808 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#766   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 09/06/2022 - 20:08

Η θήκη είναι γνήσια; 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#767   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 881 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 10/06/2022 - 13:56

Παιδιά η θήκη είναι μια χαρά δεν είναι ούτε ταλαιπρωτημενη ούτε τίποτα ούτε κομμένες οι οπές ,, δεν έχει πέσει ποτέ η συσκευή η γραμμή αυτή που φαίνεται ειναι σε όλη την θήκη γύρω γύρω ,,, δεν ειναι της apple είναι redeshield και έχει μεταλλικό πλαίσιο γύρω γύρω εκτός από το κάτω μέρος ,,,και στα κουμπιά ,,, εξού και κάτι εισχώρησε και έκανε τα σημαδάκια που μόνο ένας «ψείρας» σαν εμένα θα τα έβλεπε χαχαχαχαχαχχααχχαχα …. Γενικά ομως ανέβασα το θέμα μου με την απορία του ότι κρίμα που είναι και Ceramic Shield που να μην ήταν δηλαδή χαχαχαχαχαχαχαχ ,,,,, αυτός είναι ο λόγος και δεν θα σκάσω παραπάνω απλά είναι το πρωτο ξενέρωμα !!! Μακάρι στην ζωή όπως είπε ένα φιλαράκι παραπάνω το πρόβλημα να ήταν μόνο αυτό χαχαχαχαχ !!!!

#768   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2022 - 17:28

Rhinoshield ειναι η θηκη και υποθετω οτι επειδη μπαινοβγαινει δυσκολα ισως παρασυρθηκε μεσα κατι πολυ μικρο το οποιο προξενησε τις γρατσουνιτσες αυτες λογω πολυ σφιχτης εφαρμογης. Υποθεση κανω χωρις να σημαινει οτι εγινε ετσι.Αν ειναι Redshield τοτε δεν ξερω αν ειναι τοσο σφιχτη. Οπτικα παντως για Rhinoshield μοιαζει


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 10/06/2022 - 17:31


#769   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 14/06/2022 - 16:00

Να ρωτήσω κάτι αν και έχει ξανά απαντηθεί σίγουρα θέλω εμένα φορτιστή να μπορεί να φορτίζει ταυτόχρονα το pro max και το ρολόι. Πηρα ένα της baseus στα 20w με δυο θύρες (usb c και usb) αλλά όταν τα βάζω και τα δυο μαζί καθυστερεί αρκετά. Εάν πάω στον 30w υπάρχει πιθανότητα να ξελιγώσω ποιο γρήγορα την μπαταρία του iPhone ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#770   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/06/2022 - 21:49

Όσο περισσότερα Watt στην έξοδο, τόσο πιο πιθανό να δείς διαφορά σε βάθος χρόνου.

 

Ειδικά τώρα καλοκαιριάτικα με τις υψηλές θερμοκρασίες.

 

Επίσης στη θέση σου δε θα έμπλεκα με Baseus..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#771   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 15/06/2022 - 14:13

Όσο περισσότερα Watt στην έξοδο, τόσο πιο πιθανό να δείς διαφορά σε βάθος χρόνου.

Ειδικά τώρα καλοκαιριάτικα με τις υψηλές θερμοκρασίες.

Επίσης στη θέση σου δε θα έμπλεκα με Baseus..


Οκ σε ευχαριστώ καμία πρόταση ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#772   takis47

takis47

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 04/07/2022 - 15:34

Στο 13 promax παρατηρω προβλημα στους ηχους ειδοποιησεων......ειναι αρκετα χαμηλοι σε ενταση εστω κι αν τα εχω ολα στο τερμα......εχει καποιος το ιδιο προβλημα?



#773   SaFiS

SaFiS

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/09/2022 - 00:36

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, ωρα επιτελους να μεταβω απο το 8αρι σε 13 Pro. Το 14 Pro θα ξεφυγει πολυ σε τιμη και τουλαχιστον για εμενα δεν δικαιολογουνται τα νεα features με τις τιμες που βλεπω ηδη στα Ευρωπαϊκα Apple Stores και με δεδομενο οτι εδω θα ειναι ακομη πιο ακριβα. Οποτε 13 Pro 256GB αλλα ειμαι μεταξυ μπλε, πρασινου και ασημι, με ταση βεβαια προς το μπλε. Γνωμες απο τα χρωματα?? Επισης, αξιζει να περιμενω μηπως και πεσει κι’αλλο η τιμη (αγορα μονο απο επισημα καναλια) ή να το παρω τωρα που υπαρχει ακομη αποθεμα??

 

Ευχαριστω…



#774   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 881 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 08/09/2022 - 06:19

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, ωρα επιτελους να μεταβω απο το 8αρι σε 13 Pro. Το 14 Pro θα ξεφυγει πολυ σε τιμη και τουλαχιστον για εμενα δεν δικαιολογουνται τα νεα features με τις τιμες που βλεπω ηδη στα Ευρωπαϊκα Apple Stores και με δεδομενο οτι εδω θα ειναι ακομη πιο ακριβα. Οποτε 13 Pro 256GB αλλα ειμαι μεταξυ μπλε, πρασινου και ασημι, με ταση βεβαια προς το μπλε. Γνωμες απο τα χρωματα?? Επισης, αξιζει να περιμενω μηπως και πεσει κι’αλλο η τιμη (αγορα μονο απο επισημα καναλια) ή να το παρω τωρα που υπαρχει ακομη αποθεμα??

Ευχαριστω…

Κατά την γνώμη περίμενε λίγο να δεις που θα κλειδώσουν οι επίσημες τιμές και μετά αποφασίζεις ,,,, γιατί εάν η διαφορά είναι μικρή κρίμα να πας σε παλαιότερο μοντέλο,,εγώ είμαι κάτοχος iPhone 13PM sierra και είναι απίστευτο και σαν κινητό και το χρώμα τέλειο !!!

Τελευταία επεξεργασία από: alex89, 08/09/2022 - 06:20


#775   SaFiS

SaFiS

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/09/2022 - 06:55

Κατά την γνώμη περίμενε λίγο να δεις που θα κλειδώσουν οι επίσημες τιμές και μετά αποφασίζεις ,,,, γιατί εάν η διαφορά είναι μικρή κρίμα να πας σε παλαιότερο μοντέλο,,εγώ είμαι κάτοχος iPhone 13PM sierra και είναι απίστευτο και σαν κινητό και το χρώμα τέλειο !!!

Αρκετη η διαφορα για το 256, 1329€ με 1549€. Το θεμα ειναι να περιμενω μηπως πεσει κι’αλλο το 13 ή δεν παιζει τετοιο σεναριο…



#776   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/09/2022 - 07:59

Αρκετη η διαφορα για το 256, 1329€ με 1549€. Το θεμα ειναι να περιμενω μηπως πεσει κι’αλλο το 13 ή δεν παιζει τετοιο σεναριο…

Δεν νομίζω να πέσουν οι τιμές στα 13 pro.


Sent from my iPhone 13 Pro Max using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: Karanir, 08/09/2022 - 08:00


#777   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.889 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/09/2022 - 08:19

Αρκετη η διαφορα για το 256, 1329€ με 1549€. Το θεμα ειναι να περιμενω μηπως πεσει κι’αλλο το 13 ή δεν παιζει τετοιο σεναριο…

Οι τιμές δεν πρόκειται να πέσουν. Ανά διαστήματα βγαίνουν κάτι προσφορές από τα πολυκαταστήματα που κόβουν ένα 50αρικο. Κλάιν δηλαδή. Πάρτο κατευθείαν.



#778   zahos147

zahos147

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 08/09/2022 - 08:51

ασε που το βγαλανε απο το lineup στην παρουσιαση! Κ εγω παω σε 13 pro απο το 11pro



#779   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2022 - 08:56

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, ωρα επιτελους να μεταβω απο το 8αρι σε 13 Pro. Το 14 Pro θα ξεφυγει πολυ σε τιμη και τουλαχιστον για εμενα δεν δικαιολογουνται τα νεα features με τις τιμες που βλεπω ηδη στα Ευρωπαϊκα Apple Stores και με δεδομενο οτι εδω θα ειναι ακομη πιο ακριβα. Οποτε 13 Pro 256GB αλλα ειμαι μεταξυ μπλε, πρασινου και ασημι, με ταση βεβαια προς το μπλε. Γνωμες απο τα χρωματα?? Επισης, αξιζει να περιμενω μηπως και πεσει κι’αλλο η τιμη (αγορα μονο απο επισημα καναλια) ή να το παρω τωρα που υπαρχει ακομη αποθεμα??

 

Ευχαριστω…

 

 

Προσφορές θα βγουν γύρω την πρωτοχρονιά για το 13....

 

Στην θέση σου θα κοιταγα σε καλή κατάσταση μεταχειρισμένα ...

 

Ή και προσφορές που τρέχουν για μικρό διάστημα  (πχ τρέχει μέχρι την άλλη εβδομαδα αγορές με κάρτα  eurobank -20%)

 

 

 

.



#780   SaFiS

SaFiS

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/09/2022 - 09:37

Το Pro αμφιβαλλω οτι θα υπαρχει σε αποθεμα μεχρι την Πρωτοχρονια, μεταχειρισμενο σε καμμια περιπτωση, με Eurobank δεν εχω συνεργασια…

Θα το χτυπησω και τελος, μαλλον για μπλε με βλεπω…

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες