Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

iPhone 14/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1267 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   Christos122

Christos122

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/09/2022 - 15:30

Από istorm ακόμα περιμένω ειδοποίηση. Ξέρεις κανείς για νέες παραλαβές πότε;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   BAGGELIS

BAGGELIS

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2022 - 15:40

Από istorm ακόμα περιμένω ειδοποίηση. Ξέρεις κανείς για νέες παραλαβές πότε;

τους πήρα τηλέφωνο και δεν γνωρίζουν γιατί έκανα προπαραγγελια στις 12:16 το βράδυ και δεν είχα κάποια ειδοποίηση,μου λένε δεν γνωρίζουμε.



#453   Christos122

Christos122

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/09/2022 - 15:42

τους πήρα τηλέφωνο και δεν γνωρίζουν γιατί έκανα προπαραγγελια στις 12:16 το βράδυ και δεν είχα κάποια ειδοποίηση,μου λένε δεν γνωρίζουμε.

Κατάλαβα.... πάλι θα τραβήξουμε λούκι



#454   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 26/09/2022 - 17:05

Γνωρίζει κάποιος αν αυτά που φαίνονται διαθέσιμα στην wind είναι όντως διαθέσιμα;
Πώς μπορούμε να μάθουμε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#455   BAGGELIS

BAGGELIS

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2022 - 17:10

Γνωρίζει κάποιος αν αυτά που φαίνονται διαθέσιμα στην wind είναι όντως διαθέσιμα;
Πώς μπορούμε να μάθουμε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

τηλέφωνο πάρε...



#456   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 26/09/2022 - 17:20

Έχεις κάποιο διαθέσιμο; γιατί σε ένα που μίλησα πριν μου είπαν πάρε σε κατάστημα....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#457   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 26/09/2022 - 18:31

Προσωπικά δεν είδα καμία διαφορά στο κράτημα και την κατανομή βάρους, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα και πριν, και γενικότερα δε δίνω σημασία σε τέτοιες λεπτομέρειες όταν δε με ενοχλούν. Αυτό που όμως θα μπορούσε να αλλάξει την κατανομή βάρους , έστω και για κάποια γραμμάρια, είναι οι μεγαλύτερες κάμερες (το γράφω προς υπεράσπιση όσων θεωρούν ότι κάτι έχει αλλάξει στο ζύγισμα της συσκευης, δεν μπορεί να είναι μόνο ιδέα τους όλων όσοι το έχουν παρατηρήσει). Θα είχε ενδιαφέρον να είχαμε εντυπώσεις από όσους πήραν το σκέτο Pro, αν νιώθουν καμία διαφορά στο κράτημα της συσκευής.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#458   fastmac

fastmac

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/09/2022 - 20:23

Παιδιά για να μην Ψάχνεστε όσον αφορά τις παραλαβές Θα σας πω ότι ίσχυε μέχρι και πέρσι για φέτος δε γνωρίζω.
Παραλαβές κάθε φορά γίνονται προς το τέλος της εβδομάδας συνήθως Πέμπτη γι’ αυτό και κάθε φορά η όποια «κινητικότητα» παίζει κάθε Παρασκευή.
Όποιον τον έχουνε καλέσει αρχές της εβδομάδας συνήθως είναι γιατί περνάει το τριήμερο όπου δεσμεύεται μία συσκευή για κάποιον και καλούν τον επόμενο .
Αυτό που λένε τηρείται αυστηρή προτεραιότητα
Είναι για γέλια και για κλάματα,
καθώς έχει διαπιστωθεί πολλές φορές στο παρελθόν ότι δεν ισχύει πάντα (Και όχι δεν αναφέρομαι για όσες περιπτώσεις έχει να κάνει με μοντέλο και χωρητικότητα + χρώμα)
Συνήθως η σειρά είναι :
Η οικογένεια μου
οι φίλοι μου
οι γνωστοί μου
και μετά όλοι οι άλλοι
Και φυσικά όλοι οι άλλοι χωρίζονται σε κατηγορίες
Το έχει πληρωμένο ??
Έχει βάλει και εχτρα εγγύηση ?
Έχει αγοράσει και αλλά πράγματα μαζί ??
Όσο πιο μικρή είναι η επιχείρηση τόσο πιο πολύ γίνετε αυτό.
Από τη στιγμή που δεν υπάρχει τρόπος να μάθεις ποια είναι η σειρά σου επαφίεσαι στην ειλικρίνεια της επιχείρησης.
Στο παρελθόν επειδή έχει γίνει θέμα και με μία μεγάλη εταιρία τα τελευταία δύο χρόνια δίνει ειδικό κουπόνι το οποίο αντιστοιχεί στον αριθμό προτεραιότητας σου.
Εσύ δεν το καταλαβαίνεις αλλά όταν προκύπτει θέμα η ίδια εταιρία να γνωρίζει αν έχει παρακαμφθεί κάποιος ή όχι.
Ο λόγος που έγινε είναι γιατί ήθελε η ίδια η εταιρεία να δει τι συμβαίνει καθώς υπήρχανε πολλές αναφορές.
Μεταξύ μας τώρα εσείς αν έχετε ένα γνωστό που δουλεύει σε αυτό το κομμάτι δεν θα του πείτε έλα ρε φίλε φτιάξε με και φάε την σειρά από κάποιον άλλον ???
Τέλος όλα έχουν να κάνουν και με την φιλοσοφία της εταιρείας η οποία φυσικά περνάει και στους υπαλλήλους δεν είναι τυχαίο που κάποιες εταιρείες εδώ πέρα αναφέρονται ως καλές και κάποιες άλλες ως μακριά από αυτούς.
Οι πιο παλιοί ας μην ξεχνάνε τι έχουμε τραβήξει στο παρελθόν με προκαταβολές εκδ ενδιαφέροντος που ποτέ δεν καλούσαν κτλ κτλ
Με δόσεις που τρέχανε χωρίς να ‘χει έρθει το κινητό…. Μεγάλες στιγμές …


Sent from my iPhone using Tapatalk

#459   fastmac

fastmac

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/09/2022 - 20:26

Η πιο ωραία φάση για μένα ήτανε στο 5s
Όπου είχαμε μαζευτεί στο golden hall έξω από το κατάστημα νομίζω ήτανε το istorm και η λογική ήταν first come first served και για να μην μας έχουν να περιμένουμε στην ουρά μας δώσανε χαρτάκια με αριθμούς όσα ήταν τα χαρτάκια ήταν και τα τηλέφωνα
Φωναζανε το νούμερο σου πήγαινε σαν κύριος και τέλος
Πωπώ όσο θυμάμαι το πρωί που ξύπνησα για να πάω και νόμιζα ότι θα ήμουνα και μόνος μου και φτάνω εκεί και λέω πω πω τα πρεζάκια όλα μαζεύτηκαν να πάρουν το τηλέφωνο
Και εγώ μαζί τους φυσικά


Sent from my iPhone using Tapatalk

#460   dimpia

dimpia

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2022 - 06:45

τους πήρα τηλέφωνο και δεν γνωρίζουν γιατί έκανα προπαραγγελια στις 12:16 το βράδυ και δεν είχα κάποια ειδοποίηση,μου λένε δεν γνωρίζουμε.

Δεν τους ειπες οτι ο αλλος εδω παρηγγειλε 19/9 απ’αυτους και παρελαβε παρασκευη κανονικοτατα;

#461   dimpia

dimpia

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2022 - 07:25

Καλημερα
Παραλαμβανω σημερα pro max μαυρο 1TB
Αν καποιος ψηνεται για ανταλλαγη με μικροτερης χωρητικοτητας μου στελνει pm
Μιλαω μονο για 14 pro max και μονο για μαυρο ή purple

#462   gkat2829

gkat2829

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/09/2022 - 09:16

Καλημερα. Και εμενα απο το AMAZON DE μολις τραβηξαν τα χρηματα. Παραγγελια 10/09 128αρι PM Μωβ. Μου εγραφε αποστολη 29/09-17/10 και πριν λιγο τα τραβηξαν. Ας δουν και οσοι περιμενουν με ιδια ημερομηνια μηπως εχει γινει καμια κινηση στην καρτα τους.


Τελευταία επεξεργασία από: gkat2829, 27/09/2022 - 09:21


#463   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/09/2022 - 10:29

Παρέλαβα και 'γω λοιπόν χθές μετά κόπων και βασάνων (iPh 14 Pro). Λίγη υπομονή στους υπόλοιπους, το πράγμα είναι καλύτερο σε σχέση με προηγούμενες χρονιές.

 

Δύο διαπιστώσεις μόνο.

 

- Τι σκατ@ έχουν κάνει με το PM φέτος? Χθές που το έπιασα στα χέρια μου κατάλαβα αυτό που αναφέρεται περί καλύτερης κατανομής βάρους.

 

Προσωπικά το κατάλαβα ελαφρύτερο με προηγούμενες χρονιές και ας είναι ίδια.

 

Αν μου έκλεινες τα μάτια και με ρώταγες ποιό είναι αυτό, θα έλεγα εύκολα το 14 Plus. Ήταν λες και κρατάς αλουμίνιο.

 

Δεν έχω δει Internal Videos απο εσωτερικό, αλλά μπορώ να φανταστώ μόνο πως έχει γίνει καλύτερη αναπροσαρμογή στο εσωτερικό.

 

- Ευτυχώς που δεν πήγα τελικά στο DP. Ενώ στο πρώτο κοίταγμα μου φάνηκε ωραίο, όσο πέρναγε η ώρα συνειδητοποιούσα πόσο θα με χάλαγε τελικά στη πορεία.

 

Πλέον με βεβαιότητα μπορώ να πω πως δε μου αρέσει καθόλου. Μου βγάζει κάτι "ψεύτικο". Προσωπική άποψη και μόνο. Όσοι το πήρατε να το χαρείτε όσο δε πάει.

 

FAYVzJ6.jpg


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 27/09/2022 - 12:20

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#464   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 27/09/2022 - 10:36

Καλημερα. Και εμενα απο το AMAZON DE μολις τραβηξαν τα χρηματα. Παραγγελια 10/09 128αρι PM Μωβ. Μου εγραφε αποστολη 29/09-17/10 και πριν λιγο τα τραβηξαν. Ας δουν και οσοι περιμενουν με ιδια ημερομηνια μηπως εχει γινει καμια κινηση στην καρτα τους.

Με παραγγελία 21/9.... Μας βλέπω μέσα του άλλου μήνα, με Android έως τότε, έφυγε το 12pm στην κόρη
Σκέφτομαι να ψάξω εντός αλλά δεν θέλω να δώσω έξτρα ένα 200αρι....

Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: rebel1, 27/09/2022 - 10:37


#465   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 27/09/2022 - 11:02

Παρέλαβα και 'γω λοιπόν χθές μετά κόπων και βασάνων. Λίγη υπομονή στους υπόλοιπους, το πράγμα είναι καλύτερο σε σχέση με προηγούμενες χρονιές.

Δύο διαπιστώσεις μόνο.

- Τι σκατ@ έχουν κάνει με το PM φέτος? Χθές που το έπιασα στα χέρια μου κατάλαβα αυτό που αναφέρεται περί καλύτερης κατανομής βάρους.

Προσωπικά το κατάλαβα ελαφρύτερο με προηγούμενες χρονιές και ας είναι ίδια.

Αν μου έκλεινες τα μάτια και με ρώταγες ποιό είναι αυτό, θα έλεγα εύκολα το 14 Plus. Ήταν λες και κρατάς αλουμίνιο.

Δεν έχω δει Internal Videos απο εσωτερικό, αλλά μπορώ να φανταστώ μόνο πως έχει γίνει καλύτερη αναπροσαρμογή στο εσωτερικό.

- Ευτυχώς που δεν πήγα τελικά στο DP. Ενώ στο πρώτο κοίταγμα μου φάνηκε ωραίο, όσο πέρναγε η ώρα συνειδητοποιούσα πόσο θα με χάλαγε τελικά στη πορεία.

Πλέον με βεβαιότητα μπορώ να πω πως δε μου αρέσει καθόλου. Μου βγάζει κάτι "ψεύτικο". Προσωπική άποψη και μόνο. Όσοι το πήρατε να το χαρείτε όσο δε πάει.

FAYVzJ6.jpg

Με γεια Νικόλα..
Εμένα με μπέρδεψες λίγο.
Τελικά pro ή PM ;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες