Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iPhone 3GS 32GB 3.1.3 oldbootrom jailbreak?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 15:20

Δοκιμάστε καλύτερα το παρακάτωο οδηγός ανήκει στον φίλο μας @nikosvrΚαλησπέρα,είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα!Επρεπε να κάνω restore το iphone 3gs με νέα bootrom (jb με blackrain) και μετά την πάτησα!Τελικά με την βοήθειά σας στο forum αλλά και από άλλα forum τα κατάφερα.Λοιπόν τα βήματα είναι τα εξής:Πρώτα κατεβάστε από εδώiphone-firmware-ipsw-files/το v3.1.2 iPhone2,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw (iPhone 3G[S])Μετά με τις απλές οδηγίες του saurik από εδώ My link βρείτε το αρχείο hosts στον υπολογιστή σας και προσθέστε στο τέλος το παρακάτω κείμενοUsing this, we can redirect requests to Apple's signature server to Cydia.So, open the file C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts (Windows) or /etc/hosts (Mac OS X) and add the following entry to the bottom of the file.Quote74.208.10.249 gs.apple.comΚάντε save. (Πρέπει να έχετε κλειστό το itunes - και να έχετε ενεργοπιήσει να βλέπετε τους κρυφούς φακέλουσ στον υπολογιστή σας).Ειστε έτοιμοι.Συνδέστε το iphone και μόλις ανοίξει το itunes (οκ για restore) πατήστε το shift στον υπολογιστή σας και μετά το κουμπί restore στο itunes.Τότε σας ζητάει να επιλέξετε το αρχείο ipsw. το επιλέγετε και όλα προχωράνε μια χαρά!Ελπίζω να βοήθησα.



τζίφος τελικά τίποτα, με τη 3.1.2 ''THE DEVICE ISN'T ELIGIBLE...''και με custom 3.1.3 κολλάει στο ''preparing iphone for restore''

αυτο δοκιμασες και δεν επιασε.. σου εχω και το link με τις οδηγιες με μπλε.. μηπως σου εχει ξεφυγει κατι..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 26/02/2010 - 15:21


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   analosg

analosg

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/02/2010 - 15:34

Γεια και απο εμενα παιδια τζιφος και σε εμενα το ιδιο προβλημα με τον manias261277

#93   maniasg

maniasg

    iPH Addict

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/02/2010 - 15:58

από ότι λέει ο φίλος που τα κατάφερε το ειχε jalibreak πριν και γιαυτό το έφτιαξε τελικά...

#94   analosg

analosg

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/02/2010 - 16:10

Μαλιστα οποτε εμεις???περιμενουμε???μου την εχει βαρεσει τοσο που το εχω 2 εβδομαδεσ και θα το κανω ανταλλαγη με κανενα παλιοτερο

#95   stallion

stallion

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 17:52

Δοκιμάστε καλύτερα το παρακάτω
ο οδηγός ανήκει στον φίλο μας @nikosvr

Καλησπέρα,
είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα!
Επρεπε να κάνω restore το iphone 3gs με νέα bootrom (jb με blackrain) και μετά την πάτησα!
Τελικά με την βοήθειά σας στο forum αλλά και από άλλα forum τα κατάφερα.
Λοιπόν τα βήματα είναι τα εξής:
Πρώτα κατεβάστε από εδώ
iphone-firmware-ipsw-files/
το v3.1.2 iPhone2,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw (iPhone 3G[S])
Μετά με τις απλές οδηγίες του saurik από εδώ My link
βρείτε το αρχείο hosts στον υπολογιστή σας και προσθέστε στο τέλος το παρακάτω κείμενο
Using this, we can redirect requests to Apple's signature server to Cydia.

So, open the file C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts (Windows)
or /etc/hosts (Mac OS X) and add the following entry to the bottom of the file.
Quote
74.208.10.249 gs.apple.com

Κάντε save. (Πρέπει να έχετε κλειστό το itunes - και να έχετε ενεργοπιήσει να βλέπετε τους κρυφούς φακέλουσ στον υπολογιστή σας).
Ειστε έτοιμοι.
Συνδέστε το iphone και μόλις ανοίξει το itunes (οκ για restore) πατήστε το shift στον υπολογιστή σας
και μετά το κουμπί restore στο itunes.
Τότε σας ζητάει να επιλέξετε το αρχείο ipsw.
το επιλέγετε και όλα προχωράνε μια χαρά!
Ελπίζω να βοήθησα.


Χαχα!!!
DIN, thx φιλαράκι! Σε εμένα δούλεψε!!!!

#96   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 18:18

Να ´σαι καλά .. Μην μου κόβεις το FUN... Χα χα χα

#97   Athos

Athos

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2010 - 20:09

Το δοκίμασε κανένας άλλος; Μπορούμε να ξέρουμε αν όντως δουλεύει;

#98   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2010 - 21:10

απο οτι φαινεται.. δουλευει σε ηδη jailbriken συσκευες.. δεν χανεις και τιποτα να δοκιμασεις.. :)

#99   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 20:10

Καλησπερα παιδες μετα απο μια εβδομαδα αποχη(προβλημα με το conn-x μου) ειμαι κ παλι online...λοιπον τσακαλια επειδη εχω προσπαθησει τα παντα το μονο που μπορει να γινει απ'αυτο που αναφερετε αυτες τις μερες ειναι σε συσκευες που ηδη ηταν jailbreak...αλλιως δεν γινεται ειτε προσθεσετε το αχειο στο σημειωματαρειο ειτε οχι...απλα υπομονη στην 3.1.3 οπως μου εχει τονισει κατα καιρους ο καλος φιλος DINFUN!!πλακα πλακα ομως κ εγω βαρεθηκα να περιμενω γιατι ειχα συνηθησει με jailbreak κ τωρα που ειναι clean συσκευη ισα ισα ασχολουμαι λιγο...

#100   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2010 - 17:47

Παιδια τα καταφερα!!!!το εκανα!!!!!!!!!!!!3.1.2 ειναι γεγονοσ...οποιος θελει πληροφοριες ειμαι διατεθειμενος να τον βοηθησω...φιλε DINFUN εχω μια απορια..τωρα για να περασω τα back up αρχεια μου θα περαστει κ η παλια firmware?χρειαζομαι επειγοντως τα μηνυματα κ τα τηλ μου...πως μπορω να κανω back up χωρις να χασω την 3.1.2...φοβαμαι να το συνδεσω στο itunes...τι να κανω?

#101   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2010 - 19:21

Όχι δεν πρόκειται να περαστει firmware .. Και ότι ρυθμίσεις είχες στην συσκευή.. Και τυχόν σκουπίδια βέβαια.. Αλλά εάν δεν είχες πρόβλημα τότε κανε restore from backup..

#102   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2010 - 19:50

Όχι δεν πρόκειται να περαστει firmware .. Και ότι ρυθμίσεις είχες στην συσκευή.. Και τυχόν σκουπίδια βέβαια.. Αλλά εάν δεν είχες πρόβλημα τότε κανε restore from backup..

Δηλαδη να συνδεσω το κινητο στι itunes?
εκανα τελικα downgrade την 3.1.3 σε 3.1.2...αλλα θελω τα μηνυματα κ τα τηλ τι να κανω?δεν το εχω συνδεσει ακομα στο itunes απο την ωρα που τα εκανα downgrade

Τελευταία επεξεργασία από: joker25, 04/03/2010 - 19:52


#103   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2010 - 20:24

Συνδεσε το στο iTunes δεξί κλικ στο όνομα της συσκευής και restore from backup.. Προσοχή στο update καλύτερα κλειστό πριν το συνδέσεις.. iTunes edit preferences general και ξετικαρισε το automatically update..

#104   joker25

joker25

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2010 - 20:31

Συνδεσε το στο iTunes δεξί κλικ στο όνομα της συσκευής και restore from backup.. Προσοχή στο update καλύτερα κλειστό πριν το συνδέσεις.. iTunes edit preferences general και ξετικαρισε το automatically update..

Αμα κανω restore απο back up δεν θα κανει restore κ την firmware?

#105   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2010 - 20:47

οχι φιλε μου μονο τα δεδομενα.. ακριβως ομως οπως σου ειπα.. παραπανω.. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες