Μετάβαση στο περιεχόμενο


'"Radiophone"-Tune in!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
326 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Athos

Athos

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2010 - 06:48

Αγώρασα το πρόγραμμα για $3 και μπορω να πω ότι ειναι πολύ καλο. Σημερα το πρωι έκανα update και μολις πηγα να το ξεκινήσω, κρασαρε. το εκανα delete και ξανα πήγα στο να το κατεβάσω και μου εβγαλε το buy .θα με ξαναχρεώσουν?
Εν το μεταξυ το εκανα install και μετα απο 3 λεπτα που εκανε να ξεκινήσει, οταν ξεκίνησε δεν έβγαλε ούτε ενα σταθμο.
Τι γίνεται?
Ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Athos

Athos

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2010 - 08:01

Σε συνέχεια με το πιο πάνω , μετα λύπης μ έχω να σας πω ότι με ξαναχρέωσαν για να ξαναβάλω το πρόγραμμα και το μεγαλυτερο πρόβλημα ειναι ότι δεν βρισκει ούτε ενα σταθμό. Η προηγούμενη έκδοση που έχω στο Ipod μου δουλευει κανονικα.
Μήπως τα έκαναν θάλασσα με τη νέα έκδοση?
Ευχαριστώ

#78 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 13/04/2010 - 09:21

Αυτό αγαπητέ μου αποκλείεται να συνέβη...όταν αγοράζεις ένα πρόγραμμα το έχεις για πάντα!!Μήπως δεν πρόσεξες το μήνυμα που σου έβγαλε στα αγγλικά?

Σου έλεγε οτι αυτό το προιόν το έχεις αγοράσει, θέλεις να το κατεβάσεις δωρεάν?
Αυτό το μήνυμα δείχνει σε όλους μας, όταν κατεβάζουμε μια εφαρμογή που έχουμε αγοράσει από το Store, σε σένα έκανε εξαίρεση?

'Οσο για το ότι κανένας σταθμός δεν δουλεύει..?
Αυτή τη στιγμή είμαι σε 3G κι ακούω Jazz fm απο το Λονδίνο!

Αν όμως συνεχίσεις να έχεις προβλήματα σε παρακαλούμε γράψε μας εδώ ή στο mail info@iphoneradio.eu!
Σε ευχαριστούμε

#79   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/04/2010 - 09:44

Αγώρασα το πρόγραμμα για $3 και μπορω να πω ότι ειναι πολύ καλο. Σημερα το πρωι έκανα update και μολις πηγα να το ξεκινήσω, κρασαρε. το εκανα delete και ξανα πήγα στο να το κατεβάσω και μου εβγαλε το buy .θα με ξαναχρεώσουν?
Εν το μεταξυ το εκανα install και μετα απο 3 λεπτα που εκανε να ξεκινήσει, οταν ξεκίνησε δεν έβγαλε ούτε ενα σταθμο.
Τι γίνεται?
Ευχαριστώ



Επειδή έχω 2 συσκευές iPhone όταν κατεβάζω την ίδια εφαρμογή και από την δεύτερη ναι μεν εμφανίζει την επιλογή buy αλλά στο αναδυόμενο μήνυμα αναφέρει πάντα ότι δεν ξαναχρεώνεται επειδή είναι ήδη πληρωμένη και θα κατέβει δωρεάν...Για τη δική σου περίπτωση μου φαίνεται περίεργο... ???

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#80   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/04/2010 - 10:06

μετα λύπης μ έχω να σας πω ότι με ξαναχρέωσαν για να ξαναβάλω το πρόγραμμα και το μεγαλυτερο πρόβλημα ειναι ότι δεν βρισκει ούτε ενα σταθμό. Η προηγούμενη έκδοση που έχω στο Ipod μου δουλευει κανονικα.
Μήπως τα έκαναν θάλασσα με τη νέα έκδοση?


Όταν αγοράζεις μια εφαρμογή για παράδειγμα από το αμερικανικό AppStore και μετά θέλεις να την ξανακατεβασεις από το ελληνικό (ή το αντίθετο) τότε νομίζω σε χρεώνουν. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν τα παιδιά αλλά νομίζω πως το update πρέπει να κάνεις από το AppStore απο το οποίο ειχες αγοράσει την εφαρμογή.
Και εγώ έτσι την πάτησα μια φορά κατά λάθος και με χρέωσαν για μια άλλη εφαρμογή.
Οσο για τους σταθμούς που λες πως δεν σου βρίσκει σε μένα προσωπικά δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα. ???

ναι μεν εμφανίζει την επιλογή buy αλλά στο αναδυόμενο μήνυμα αναφέρει πάντα ότι δεν ξαναχρεώνεται επειδή είναι ήδη πληρωμένη και θα κατέβει δωρεάν


Ακριβώς!

Τελευταία επεξεργασία από: Aster, 13/04/2010 - 10:11


#81   Athos

Athos

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2010 - 11:10

Όταν αγοράζεις μια εφαρμογή για παράδειγμα από το αμερικανικό AppStore και μετά θέλεις να την ξανακατεβασεις από το ελληνικό (ή το αντίθετο) τότε νομίζω σε χρεώνουν. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν τα παιδιά αλλά νομίζω πως το update πρέπει να κάνεις από το AppStore απο το οποίο ειχες αγοράσει την εφαρμογή.
Και εγώ έτσι την πάτησα μια φορά κατά λάθος και με χρέωσαν για μια άλλη εφαρμογή.
Οσο για τους σταθμούς που λες πως δεν σου βρίσκει σε μένα προσωπικά δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα. ???



Ακριβώς!

Bρε παιδια....το ξαναέκανα delete για να το ξανα κανω install και ΠΑΛΙ μου βγάζει τιμή για να το αγωράσω.
Τι Γινεται?

#82   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/04/2010 - 11:55

και το μεγαλυτερο πρόβλημα ειναι ότι δεν βρισκει ούτε ενα σταθμό. Η προηγούμενη έκδοση που έχω στο Ipod μου δουλευει κανονικα.


Γιατί δεν βάζεις όμως πάλι την προηγούμενη έκδοση αυτη που σου δούλευε κανονικά?
Αν δεν έκανες ακόμα συγχρονισμό το τηλέφωνο σου με το iTunes τότε την παλιά έκδοση θα την έχεις ακόμα στο φάκελο "η μουσική μου" ( "Η μουσική μου"=>iTunes=>iTunes Music=>Mobile Applications, εκεί πρέπει να βρίσκεται).
Αν πάλι έχεις κάνει ήδη τον συγχρονισμό τότε νομίζω η παλιά έκδοση αυτομάτως πάει στο κάδο, μη την διαγράψεις από κει και κανε την επαναφορά.

Ανοιξε λοιπόν το iTunes, πήγαινε στα προγράμματα Application=> File=>Add File to Library, βρες τη διαδρομή που σου έγραψα πιο πάνω και βαλε την παλιά έκδοση της εφαρμογής (διαγραψε όμως πρώτα αυτην που εχεις στο iTunes τελείως αφού την κανεις κάπου αντιγραφή από τον φάκελο Mobile Applications), μετά κανε τον συγχρονισμό.

Ελπίζω να σε βοηθησα, εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω όταν έχω κάποιο πρόβλημα με την εφαρμογή μετά από κάποιο update και απλά περιμένω την επόμενη αναβάθμιση ώσπου να διορθωθεί το πρόβλημα.
Το μόνο "ενοχλητικό" θα είναι όταν θα ανοίξεις το AppStore θα βγάλει πάλι το εικονίδιο του update.

Αν έχεις κάποιες ερωτήσεις για να μη γράφουμε εδώ στείλε μου PM.

#83   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/04/2010 - 12:04

Bρε παιδια....το ξαναέκανα delete για να το ξανα κανω install και ΠΑΛΙ μου βγάζει τιμή για να το αγωράσω.
Τι Γινεται?


Απο ποιο AppStore την αγορασες και απο ποιο προσπαθεις τώρα να την ξανα αγοράσεις? Από το ίδιο η απ'το διαφορετικό?

ναι μεν εμφανίζει την επιλογή buy αλλά στο αναδυόμενο μήνυμα αναφέρει πάντα ότι δεν ξαναχρεώνεται επειδή είναι ήδη πληρωμένη και θα κατέβει δωρεάν


Αφού πατήσεις το buy δεν σου βγάζει μετά μήνυμα ότι θα κατεβεί δωρεάν? Μου φαίνεται κάπως παράξενο αυτό. ???

Τελευταία επεξεργασία από: Aster, 13/04/2010 - 12:12


#84   Athos

Athos

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2010 - 12:19

Γιατί δεν βάζεις όμως πάλι την προηγούμενη έκδοση αυτη που σου δούλευε κανονικά?
Αν δεν έκανες ακόμα συγχρονισμό το τηλέφωνο σου με το iTunes τότε την παλιά έκδοση θα την έχεις ακόμα στο φάκελο "η μουσική μου" ( "Η μουσική μου"=>iTunes=>iTunes Music=>Mobile Applications, εκεί πρέπει να βρίσκεται).
Αν πάλι έχεις κάνει ήδη τον συγχρονισμό τότε νομίζω η παλιά έκδοση αυτομάτως πάει στο κάδο, μη την διαγράψεις από κει και κανε την επαναφορά.

Ανοιξε λοιπόν το iTunes, πήγαινε στα προγράμματα Application=> File=>Add File to Library, βρες τη διαδρομή που σου έγραψα πιο πάνω και βαλε την παλιά έκδοση της εφαρμογής (διαγραψε όμως πρώτα αυτην που εχεις στο iTunes τελείως αφού την κανεις κάπου αντιγραφή από τον φάκελο Mobile Applications), μετά κανε τον συγχρονισμό.

Ελπίζω να σε βοηθησα, εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω όταν έχω κάποιο πρόβλημα με την εφαρμογή μετά από κάποιο update και απλά περιμένω την επόμενη αναβάθμιση ώσπου να διορθωθεί το πρόβλημα.
Το μόνο "ενοχλητικό" θα είναι όταν θα ανοίξεις το AppStore θα βγάλει πάλι το εικονίδιο του update.

Αν έχεις κάποιες ερωτήσεις για να μη γράφουμε εδώ στείλε μου PM.

Ευριστώ. Μολις πάω σπίτι 8α το δοκοιμάσω

#85   Athos

Athos

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2010 - 12:20

Απο ποιο AppStore την αγορασες και απο ποιο προσπαθεις τώρα να την ξανα αγοράσεις? Από το ίδιο η απ'το διαφορετικό?



Αφού πατήσεις το buy δεν σου βγάζει μετά μήνυμα ότι θα κατεβεί δωρεάν? Μου φαίνεται κάπως παράξενο αυτό. ???

απο το iphone το κάνω. και δεν τολμώ να προχωρήσω στο BUY NOW μήπως με ξαναχρώσει

#86   Slumber

Slumber

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2010 - 12:54

Εισαι logged in με το iTunes account με το οποιο το ειχες αγορασει αρχικα; Μηπως εισαι με καποιο αλλο "ξεχασμενο";
(Ας πουμε εγω (και λογικα οι περισσοτεροι) εχω 2 accounts, ενα το κλασσικο ελληνικο που ειχα απο εποχη iPod και ενα στο US για τυχον apps που δεν υπαρχουν στο ελληνικο.)

#87   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/04/2010 - 16:04

Επανέρχομαι με τα εξής προβληματάκια , με την έκδοση 2 δεν μπορεί να κάνει αναπαραγωγή κανένα σταθμό , δυστυχώς ???


Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: kormos, 13/04/2010 - 16:12

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#88   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/04/2010 - 16:16

Έκανα ένα γρήγορο έλεγχο και διαπιστώνω πως το πρόβλημα αντιμετωπίζεται περισσότερο σε ελληνικούς σταθμούς ή μάλλον σταθμός από Greece (Ελλάδα) <_<

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#89   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 13/04/2010 - 16:28

παιδια παλι τα ιδια θα εχουμε με την καινουργια ανανεωση του Ραδιοφωνου οπως με την version 1.4?παλι επανεγκατασταση θελει για να παιξει...Ημαρτον...καντε κατι και γρηγορα...γιατι εχετε βαλει πλεον ολους τους σταθμους ανα χωρα και οχι οπως πριν που ηταν χωρα/τοπος/σταθμοι?

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 13/04/2010 - 16:32


#90   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/04/2010 - 17:22

Συμφωνώ με τον Πάρι!

Παιδιά δεν είναι δουλειά αυτή κάθε φορά που κάνουμε αναβάθμιση πρέπει αναγκαστικά να κάνουμε επανεγκατάσταση της εφαρμογής για να δουλέψει σωστά!

Και άλλη μία παρατήρηση:

Στη ρωσική έκδοση το "Игрок" αλλάξτε το σας παρακαλώ καλύτερα με το "В Эфире" (που σημαίνει "On Air"). Γιατι το "Игрок" δεν ταιριάζει καθόλου, έχει τελείως άλλη έννοια!

Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες