Μετάβαση στο περιεχόμενο


'"Radiophone"-Tune in!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
326 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/04/2010 - 15:37

Υπάρχουν 2 ίδια προγράμματα που το ένα λέγετε "ραδιόφωνο" και το άλλο "radiophone" .. κοστίζουν το ίδιο , αλλά είναι διαφορετικά!! (δες εδώ <--- US store)
Αν δεν κάνω λάθος το δεύτερο (που κατέβασες) δεν έχει Ελληνικά!
Μπορεί και να χρεώθηκες πάντως που κατέβασες το άλλο ... περίμενε το mail που θα σου έρθει από την Apple και δες αν είναι λυπητερή!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2010 - 22:43

Λοιπόν εγώ είχα την εφαρμογή απο promo code(US Store άρα) από εδώ. Στο Update για την 2.0 πρότεινε να την σβήσω τελείως και να την ξαναβάλω, πράγμα που έκανα (όλα μέσω iPhone)! Ενώ προηγουμένως την εφαρμογή την ονόμαζε "Ραδιόφωνο", πλέον φαίνεται σαν "RadioPhone".

Προβλήματα:
Μου crashαρε(στην ανανέωση λίστας) κ το πρόβλημα της φωτογραφίας όπως αναφέρθηκε πιο πριν, που σε μένα παραμένει, σε διάφορους Ελληνικούς(δεν δοκίμασα άλλους) σταθμούς.

3G/3.1.2


και σε εμένα ακριβώς το ίδιο έγινε (είχα προλάβει και εγώ ένα promo code από εδώ) και μετά το τελευταίο update έγινε ότι γράφει το παιδί

Από τους developers μια βοήθεια;;;;;

#108   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/04/2010 - 07:54

Υπάρχουν 2 ίδια προγράμματα που το ένα λέγετε "ραδιόφωνο" και το άλλο "radiophone" .. κοστίζουν το ίδιο , αλλά είναι διαφορετικά!! (δες εδώ <--- US store)
Αν δεν κάνω λάθος το δεύτερο (που κατέβασες) δεν έχει Ελληνικά!
Μπορεί και να χρεώθηκες πάντως που κατέβασες το άλλο ... περίμενε το mail που θα σου έρθει από την Apple και δες αν είναι λυπητερή!



Την ίδια διαδικασία έκανα και εγώ αλλά δεν με χρέωσε γιατί μου εμφάνισε ότι το έχω ήδη πληρωμένο και ας είχα πριν την Ελληνική έκδοση.

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#109   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/04/2010 - 08:02

Πάλι καλά τότε ... thanks για την διευκρίνηση!! :)

Πάντως από τα σχόλια στο itunes (και στο Αμερικάνικο), υπάρχουν πολλά αρνητικά σχόλια σχετικά με τα προβλήματα που έχει η εφαρμογή! Ίσως οι developers πρέπει να πάρουν θέση στο θέμα αυτό και να βάλουν τα δυνατά του για καλύτερες αναβαθμίσεις!
Προφανώς για να δουλέψει σωστά ΠΡΕΠΕΙ να γίνει απεγκατάσταση της παλιάς και μετά εγκατάσταση της καινούργιας έκδοσης!

#110   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/04/2010 - 08:14

Έτσι έχει αναφερθεί και από τους δημιουργούς πάντως , ότι πρέπει να γίνει απεγκατάσταση της παλαιάς και μετά εγκατάσταση της νέας.

Θα πρότεινα όμως κάτι πολύ ποιο έξυπνο προς τους δημιουργούς για την αποφυγή παρεξηγήσεων.Καλό θα ήταν να "βγάζουν" την εφαρμογή που δεν θέλουν να λειτουργεί πλέον "off" και να σε προτρέπει να κατεβάσεις υποχρεωτικά την νέα έκδοση.(βλ. σχετικό παράδειγμα εφαρμογή της Eurobank)

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#111   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 16/04/2010 - 13:33

Καλησπέρα!το εσβησα για να το επαναγκαταστήσω και δεν το βρίσκει που θενα το appstore το radiophone!Αντιθέτως βρίσκει μόνο το ''ραδιοφωνο''!δεν πιστεύω να με χρεώσει 3η φορά?

#112 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 16/04/2010 - 14:05

Έτσι έχει αναφερθεί και από τους δημιουργούς πάντως , ότι πρέπει να γίνει απεγκατάσταση της παλαιάς και μετά εγκατάσταση της νέας.

Θα πρότεινα όμως κάτι πολύ ποιο έξυπνο προς τους δημιουργούς για την αποφυγή παρεξηγήσεων.Καλό θα ήταν να "βγάζουν" την εφαρμογή που δεν θέλουν να λειτουργεί πλέον "off" και να σε προτρέπει να κατεβάσεις υποχρεωτικά την νέα έκδοση.(βλ. σχετικό παράδειγμα εφαρμογή της Eurobank)

Αυτό που γράφεις δεν γίνεται γιατί δεν υπάρχει πια η προηγούμενη version στη σελίδα διαχείρισης των εφαρμογών στο iTunes Connect!
Αυτό που κάναμε τελικά κι απέδωσε ήταν να αποσύρουμε απο το Ελληνικό Store την εφαρμογή με το αγγλικό όνομα "Radiophone" οπότε κανείς
να μην μπερδεύει τις δύο εφαρμογές και κατεβάζει κατα λάθος την αγγλική και ξαναχρεώνεται!

Σας ευχαριστούμε

#113   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 16/04/2010 - 14:35

Καλησπέρα!το εσβησα για να το επαναγκαταστήσω και δεν το βρίσκει που θενα το appstore το radiophone!Αντιθέτως βρίσκει μόνο το ''ραδιοφωνο''!δεν πιστεύω να με χρεώσει 3η φορά?

τελικά κατεβαζουμε πάλι το ''ραδιόφωνο'' ή περιμένουμε να ανέβει πάλι το radiophone?

#114   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/04/2010 - 14:45

Αυτό που γράφεις δεν γίνεται γιατί δεν υπάρχει πια η προηγούμενη version στη σελίδα διαχείρισης των εφαρμογών στο iTunes Connect!
Αυτό που κάναμε τελικά κι απέδωσε ήταν να αποσύρουμε απο το Ελληνικό Store την εφαρμογή με το αγγλικό όνομα "Radiophone" οπότε κανείς
να μην μπερδεύει τις δύο εφαρμογές και κατεβάζει κατα λάθος την αγγλική και ξαναχρεώνεται!

Σας ευχαριστούμε


Μισό γιατί μπερδεύτηκα τώρα, ... άρα αυτό που έγραψα πριν είναι αλήθεια? :unsure:
Thanks! :)

#115 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 16/04/2010 - 15:34

τελικά κατεβαζουμε πάλι το ''ραδιόφωνο'' ή περιμένουμε να ανέβει πάλι το radiophone?

Κατεβάζετε πάλι το Ραδιόφωνο χωρίς φόβο...

#116 Guest_bluradio_*

Guest_bluradio_*

Δημοσίευση 17/04/2010 - 14:46

Προστέθηκε ο Hot Fm 104,6 απο την Αθήνα!

Καλή Ακρόαση

#117   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 17/04/2010 - 15:20

ωραία το ήθελε ένας φίλος μου :D

#118   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2010 - 15:33

Κατεβάζετε πάλι το Ραδιόφωνο χωρίς φόβο...


κατεβάζω το "Ραδιόφωνο" αλλά πάλι μου περνάει την αγγλική version


Την εφαρμογή την είχα κατεβάσει από promo code

#119   lefteris82

lefteris82

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 11:30

Κι εδώ το ίδιο , ειχα αγοράσει κανονικά το ραδιόφωνο (οχι προμο κοντ) μου κανε update σε radiophone. την σβηνω, βρικσκω το ραδιοφωνο στο αππστορ και παλι περνάει το radiophone..

#120   Slumber

Slumber

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 11:40

Εγω ειχα κατεβασει την "Radiophone" απο το US Store οταν ηταν free για το ΣΚ του Πασχα.
Η εφαρμογη λειτουργουσε κανονικα. Ξαφνικα σταματησε να λειτουργει (δεν εμφανιζει κανενα station).
Προσπαθησα update μεσα απο το app αλλα τιποτα.
Remove-reinstall, τιποτα.

Αυτο που προσεξα ειναι οτι τα Apps "Radiophone" ειναι στην version 1.0 ενω οι "Ραδιοφωνο" ειναι στην version 2.0 (τοσο US οσο και GR).
Any hints? (χωρις να χρειαστει να την "ξανα-αγορασω"....)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες