Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Δωρεάν 1,5 GB mobile internet, SMS και κλήσεις από το Wind F2G για όλο το 2010


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
86 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   gtpaonik

gtpaonik

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2010 - 00:22

Και εγώ αυτό λέω .. Δεν είναι σύνδεση να σου έρχεται ο λογαριασμός κάθε μήνα !

Ποιοι το δοκίμασαν ;

Η πονηρη η wind κλασικα πραγματακια μονο για σερφαρισμα............ουτε ουτιδηποτε απο το applestore δεν κατεβαινει...κριμα....και τα email δεν τα ανοιγει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 15/03/2010 - 00:27

Η πονηρη η wind κλασικα πραγματακια μονο για σερφαρισμα............ουτε ουτιδηποτε απο το applestore δεν κατεβαινει...κριμα....και τα email δεν τα ανοιγει

εαν εχεις jb στο κινητο σου τοτε λογικα με το 3G unrestrictor μπορεις να κατεβασεις το οτιδηποτε αλλα αφου λες οτι ουτε τα mail δεν ανοιγε τοτε κατι παιζεται...

#18   gtpaonik

gtpaonik

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2010 - 00:35

εαν εχεις jb στο κινητο σου τοτε λογικα με το 3G unrestrictor μπορεις να κατεβασεις το οτιδηποτε αλλα αφου λες οτι ουτε τα mail δεν ανοιγε τοτε κατι παιζεται...

Mαλλον επειδη ολα τα δεδομενα περνανε απο proxy θυμαμαι και παλοια αυτο εκανε....σιγα μην το αλλαξαν

#19   asterix7213

asterix7213

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 03:43

Mαλλον επειδη ολα τα δεδομενα περνανε απο proxy θυμαμαι και παλοια αυτο εκανε....σιγα μην το αλλαξαν



Θέλω μια μικρή βοήθεια αν γίνεται.....
Πήρα τηλέφωνο στο 1245 και ενργοποιήσα την υπηρεσία και μετά πήρα στο 1260 και πέρασα τις ρυθμίσεις που μου δώσανε (απο τις ρυθμίσεις πήγα στο internet Tethering και έβαλα gint.b-online.gr), έτσι μου είπανε έτσι κι' έκανα , έκλεισα την συσκευή και την ξανάνοιξα και όταν πήγα απο το safari να μπώ στο internet μού έγραφε ότι
" Δεν είναι δυνατή η ενεργοποιήση του κινητού δικτύου δεδομένων " και απο κάτω μου έγραφε " Δεν είστε συνδρομητής σε υπηρεσία δεδομένων κινητού δικτύου "...........
Μπoρεί κάποιος να βοηθήσει? Γιατί δεν καταλαβαίνω τι γίνεται........
Και κάτι ακόμα επειδή είμαι καινούργιος στο site αυτό όταν θέλω να γράψω ενα σχόλιο ή να ρωτήσω κάτι χωρίς να μπώ σε κάποιον άλλον απο που μπαίνω ? δηλ. τι πατάω για να γράψω το σχόλιο μου σε ξεχωριστό παράθυρο με το ψευδώνυμο μου αριστερά ?

#20   asterix7213

asterix7213

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 04:19

Μολις ενεργοποιησα το πακετο.Μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε τι ρυθμισεις βαζω στο iphone για το ιντερνετ?



Πας απο ρυθμίσεις - Γενικά - Δίκτυο - Κινητό δίκτυο δεδομένων - internet Tethering και μετά βάζεις στο APN: gint.b-online.gr κλείνεις την συσκευή, την ξανανοίγεις και είσαι έτοιμος...........
τουλάχιστον ετσι είπανε σε μένα........

#21   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2010 - 15:51

Η wind εχει δικτυο 3g για τους συνδρομητες f2g? Εγω καταφερα να συνδεθω αλλα δε βρισκω δικτυο 3g, μηπως φταιει η καρτα sim μου? υπαρχουν διαφορετικες καρτες sim για 3g?

Just like underwear, passwords should be changed often...


#22   BASDA

BASDA

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 17:44

Οχι φιλε μου, δε φταιει η καρτα sim σου, απλα εκει που εισαι ισως δεν εχει σημα 3G. Βεβαια υπαρχει μια πολλη μικρη πιθανοτητα αν εχεις παρα πολυ παλια καρτα να μην δουλευει το 3G, αλλα απ'οτι ξερω δεν ισχυει κατι τετοιο. Το 3G δυκτιο λειτουργει ανεξαρτητα αν εχεις καρτοκινητο ή συμβολαιο, απλα πρεπει να έχει μια 3G συσκευη. Απλα οπου δεν εχεις 3G, το ιντερνετ λειτουργει με χαμηλοτερες ταχυτητες. αυτο μονο.
Εγω εδω και 3 μερες εχω ενεργοποιησει αυτη την τρομερη προσφορα και δουλευουν ολα αψογα. Για όσους λενε οτι δε μπορουν να κατεβασουν απο appstore, ας βαλουν το 3G unrestrictor σε JB συσκευη φυσικα και θα λειτουργουν ολα τελεια! Αν και δεν ημουν τρελλός φαν της wind, τωρα με αυτη τη προσφορα αρχισα να την βλεπω καπως διαφορετικα :)
Για να δουμε πως θα ακολουθησουν και οι αλλες εταιριες.

Υ.Γ. αν παλι δεν λειτουργει το 3G ενω πηγες και σε αλλα σημεια, τοτε κάνε μια αντικατασταση sim, αλλα πριν προχωρησεις σε αυτο ελεγξε και τις ρυθμισεις της συσκευης σου ωστε να δεις αν εχεις κλεισει το 3G ή οχι :)

Τελευταία επεξεργασία από: BASDA, 15/03/2010 - 17:50


#23   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2010 - 18:48

Την καρτα μου την ειχαν δωσει σε ενα καφε τον νοεμβριο αν θυμαμαι καλα και ημερομηνια παραγωγης πανω γραφει 08/2009, ακομα πανω στη sim γραφει 64Κ δεν γνωριζω τι ειναι αυτο και αν εχει καποια σημασια

Just like underwear, passwords should be changed often...


#24   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 15/03/2010 - 19:58

παίζει να έχουμε extra χρέωση εφόσον δηλώνουμε και το όνομα μας..? ahm ?

#25   jazzman

jazzman

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 20:45

παιδιά επικρατεί πανικός στο διαδίκτυο με αυτήν την προσφορά ..Μπορεί κάποιος να εξηγήσει πιο αναλυτικά την προσφορά και αν κρύβει κάποιο κίνδυνο .Η ομιλία δεν με απασχολέι να πω την αλήθεια περισσότερο με ενδιαφέρει το ίντερνετ ...όπως και τους περισσότερους ...
Μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν εμπειρία ...1,5 gb είναι αρκετό για να βλέπεις mail Και κανένα facebook και twitter ;Έχεις κάποια παραπάνω χρέωση όταν υπερβείς τα 1,5 ;

#26   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 20:49

χα εγω 500 mb και καθε μερα να μπαινω στο facebook το πολυ να φαω 400
η ζημια γινεται στο youtube η καταναλωση των mb ειναι μεγαλη
τι αγχωνεσαι με καρτα δεν ειναι?θα ερθε κανενας λογαριασμος φουσκομενος???lol :D

#27   jazzman

jazzman

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 22:07

παιδιά το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει κάποιο αποτέλεσμα ;;

#28   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 23:01

Αγορασα και εγώ σήμερα μια κάρτα SIM Wind ( morpheusgr εμένα έγραφε πάνω 32Κ , ούτε και γω δεν ξέρω τι είναι αυτό ) και για να το ενεργοποιησω και γενικότερα να χρησιμοποιώ τον αριθμό , πρέπει πρώτα να πάω να το δηλώσω !!! Και το πρόβλημα είναι ότι στην περιοχή μου δεν υπάρχει (σχεδόν) κανένα κατάστημα Wind ! Υπάρχουν Vodafone 3 , Cosmote 3 , Γερμανος 2 και Wind τρεχα γύρευε !!!

#29   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 15/03/2010 - 23:05

το 32Κ και 64κ που προαναφερθηκαν ειναι για το ποσες επαφες χωρουν οι καρτες sim...

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 15/03/2010 - 23:05


#30   jazzman

jazzman

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2010 - 18:26

Παιδιά έχει κανείς πρόχειρες τις ρυθμίσεις για Iphone 3g?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες