Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Vodafone unlimited με Internet - Tethering τέλος από τη Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
525 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   Achilleas2k

Achilleas2k

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2010 - 23:15

Egw auta tous egrapsa..... Ειμαι συνδρομητης 10 χρονια και κατεχω ενα iphone 3gs. Εκανα update τα νεα carrier settings mesw itunes. Χρησιμοποιω το tethering καθημερινα και προς λυπη μου ειδα οτι κλειδωθηκε και χρεωνεται... Αυτη η μορφη νταβατζλικιου χωρις προειδοποιηση ειναι απαραδεκτη και δεν ειμαι ο μονος που το επισημαινει. Προτεινω νεα settings για αποκατασταση του tethering αλλιως θα αποχωρησω απο την vodafone παιρνοντας μαζι μου ολη την οικογενεια... 3 αριθμους και μια συνδεση 3g. Σας ευχαριστω για τον χρονο σας.
500 euro tous dinoume oikogeniakos... An dn to ftiaxoune bye bye voda and hello cosmo...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/04/2010 - 09:09

Κι εμενα μου βγαζει ακομα μηνυματακι για carrier settings και εννοειτε οτι δεν το κανω. Παντως εχθες το βραδυ σε επικοινωνια (για πολλοστη φορα) που ειχα με την βοδιαφον, δεν ξερουν κατι για αλλαγη του tethering. Οι χρεωσεις ισχυουν κανονικα με τον νεο τροπο. Καμια γνωστη αλλαγη μεχρι στιγμης. Επισης τους ρωτησα για τον μετρητη (που αναφερουν καποια παιδια) οτι δεν μετραει του tethering αλλα του network, παλι καμια ιδεα δεν ειχαν για το θεμα. Γενικα ειναι στον κοσμο τους, δεν ξερουν τιποτα, και το χειροτερο ειναι οτι δεν ασχολουντε να μαθουν και δεν περνουν τηλεφωνο και καλα να ενημερωσουν. Οποτε για χρεωσεις και τα σχετικα...κορωνα-γραμματα!!!

#228   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 08/04/2010 - 09:26

Εγώ γνωρίζω ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα..

Κάτι κάρτες προπληρωμένες και κάτι ογκωχρεώσεις λένε στην υποστήριξη.. τέσπα.. μην χαίρεστε τσάμπα, η Voda "δεν" κάνει χάρες..


Ευτυχώς έχουμε iProxy! και δωρεάν σε σχέση με το PdaNet που είναι εμπορικό !

#229   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/04/2010 - 09:37

Αν επικοινωνήσετε πλέον με το 13830 και ρωτήσετε αν υπάρχει κάποια ενημέρωση σχετικά με το tethering, θα σας πούνε ότι μπορούν να σας στείλουν ένα αρχείο και οδηγίες για να ξαναέχετε tethering.. (μπορούν να σας στείλουν μέσω e-mail ή fax) σε λίγο θα ενημερώσω

#230   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 08/04/2010 - 09:38

Αν σου στείλουν e-mail κάντο μια pdf και δώσε μας ένα link να δούμε τι προτείνουν για διόρθωση..

#231   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/04/2010 - 09:47

Αγαπητέ χρήστη,

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Vodafone!

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας, σας αποστέλλουμε συνημμένα τις απαιτούμενες οδηγίες για τη λειτουργία της υπηρεσίας που αιτηθήκατε.

Παρακαλούμε, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, για οποιαδήποτε απορία ή παρατήρηση σας.

Με εκτίμηση,

Vodafone

Copyright © 2008 Vodafone Group. Η Vodafone, τα λογότυπα Vodafone, το Vodafone live! και το Vodafone Mobile Connect αποτελούν εμπορικά σήματα του Ομίλου Vodafone. Ονόματα άλλων προϊόντων και εταιριών που αναφέρονται στο παρόν ενδέχεται να είναι τα εμπορικά σήματα των αντίστοιχων ιδιοκτητών τους.


Dear user,

Thank you for contacting with Vodafone!

In response to your communication, you will find attached the required guidance for the service you have requested.

Please do not hesitate to contact with customer service support for any further clarification.

Best regards,

Vodafone

Παρακάτω σας ανεβάζω τις οδηγίες.. (θα γελάσετε βέβαια, γιατί δεν προτείνουν τίποτα άλλο από το restore που ήδη έχουν προτείνει.. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έκαναν και με οδηγίες τώρα.. Τους έχουν πει πολλοί συνδρομητές , ότι αυτό δεν είναι λύση, καθώς χάνονται τα savings από τις apps με το restore και με νέο software update, πιθανότατα θα χαθεί.)

http://rapidshare.co...estore.doc.html

#232   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 08/04/2010 - 09:49

Το έκανα μόνο και μόνο για να δείξουν ότι ενδιαφέρονται γιατί πέσανε μηνύσεις για τα όλα που έχουν γίνει και ένα από αυτά είναι γιατί είναι εντελώς και παντελώς αδιάφοροι, πράτουν χωρίς τα σχετικά που έχουμε αναφέρει παν-πολλες φορές!

Έτσι δλδ για να δειχτούν!

#233   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/04/2010 - 10:00

Δεν μπορω να καταλαβω..εχω 3gs 16gb δεχτηκα τα carrier settings παω να μπω στο tethering και μου λεει πρεπει να επικοινωνησετε με τη vodafone..
κανω restore network settings αλλα παραμενει το ιδιο προβλημα..
Πρεπει δηλαδη να κανουμε restore πληρης το iphone για να επανελθει ?

#234   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 08/04/2010 - 10:01

Βασικά φίλε μου πρέπει να διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω..

sorry αλλά έχουν να δούν τα μάτια σου!!! :S

#235   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/04/2010 - 10:05

Βασικα διαβαζω το post απο την αρχη...εκτος κι αν εχω χασει κατι..
να διαβασω δλδ τι?
Ξερει κανεις τελικα πως μπορω να το επαναφερω και να μην μου βγαζει επικοινωνηστε με την vodafone...

#236   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/04/2010 - 10:08

Restore απο την αρχη την 3.1.2! Ολικη επαναφορα που λεμε, οχι απλα restore network settings. και εννοειτε setup as new device, και δεν ξαναδεχεσαι τα carrier settings update. ;)

#237   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/04/2010 - 10:13

Δηλαδη ρε Αλεξ, μας δουλεουν κανονικα!!! Μας λενε να το παρακαμψουμε με ενα τροπο ηδη γνωστο, κανοντας δηλ. restore και μετα να μην αποδεχθουμε τα carrier settings update. Κανονικο δουλεμα ετσι? Ε,ρε cosmote που τους χρειαζετε!!! :mad:

Καλα λεω εγω οτι ολα ισχυουν κανονικα. Οι χρεωσεις για το tethering δεν εχουν αλλαξει. Απλα σε οσους "φωναζουν" δινουν αυτη την προσωρινη λυση...απλα αισχος και ντροπη τους!!! :mad:

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 08/04/2010 - 10:15


#238   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/04/2010 - 10:26

Λοιπόν γράφω τα βήματα για pc, που πρέπει να ακολουθήσει κανείς για να επαναφέρει τις παλιές ρυθμίσεις της vodafone χωρίς να κάνει restore. Είναι απλά ένα ξεκαθάρισμα των οδηγιών που υπάρχουν διάσπαρτες σε αυτό το thread, μαζί με το .ipcc αρχείο. Ευχαριστώ τα παιδιά για τη συμβολή τους στην αντιμετώπιση των κλεφτών! Γιατί όσο υπάρχουν κλέφτες (παντός είδους) θα υπάρχουν και πιο μάγκες που θα τους τη φέρνουν!!

Πρώτον κατεβάζουμε το παρακάτω αρχείο και το ξεζιπάρουμε. Μέσα έχει μόνο το Vodafone_gr.ipcc. Το αποθηκεύουμε κάπου.
Και μετά έχουμε και λέμε:
1) Κλείνουμε το iTunes
2) Start->Run και γραφουμε: "%ProgramFiles%\iTunes\iTunes.exe" /setPrefInt carrier-testing 1 (με τα εισαγωγικά)
3) Ανοίγουμε το iTunes
4) Συνδέουμε το iPhone και πηγαίνουμε στη συσκευή.
5) Πατάμε Shift+Restore και ανοίγει ένα πλαίσιο διαλόγου. Επιλέγουμε από το drop-down menu να βρούμε αρχείο .ipcc
6) Πηγαίνουμε στην τοποθεσία όπου έχουμε κάνει unzip το παρακάτω αρχείο και το επιλέγουμε.
7) Αφού κάνει το update (κρατάει 1-2 δευτερόλεπτα και δεν βγάζει κάποιο μήνυμα επιβεβαίωσης, οπότε don't worry) αποσυνδέουμε το iPhone.
8) Κάνουμε restart στο iPhone (κλείνουμε και ανοίγουμε) και είμαστε ΟΚ!

Αν πάτε στις Ρυθμίσεις->Γενικά->Χρήση θα δείτε ότι λείπει ο επιπλέον μετρητής χρόνου κοινής χρήσης ιντερνετ και αν επιχειρήσετε να συνδεθείτε με tethering δεν σας πετάει πλέον στη σελίδα της vodafone! Επιπλέον, όταν συνδέσετε το iPhone στον υπολογιστή θα σας πει το iTunes ότι υπάρχει ενημέρωση των carrier settings. Φυσικά πατάτε Cancel!!!

Ευχαριστώ και πάλι όλα τα παιδιά για τις οδηγίες τους και την παροχή του .ipcc αρχείου! Σε αυτούς οφείλονται αυτές οι οδηγίες. Εγώ απλά τις μάζεψα και τις ξεκαθάρισα λίγο.

Και τέλος: Αυτό το μήνυμα το στέλνω με TETHERING! Γιατί ΜΠΟΡΩ!!! :)


Thanks....επιασε και σε εμενα...τωρα μαλλον για προσωρινα μας βλεπω αλλα εχει καλως...!!!!

#239   nikpelgr

nikpelgr

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 10:35

εχεις βαλει στον υπολογιστη σου να εμφανιζονται τα κρυφα αρχεια/φακελοι?


Ναι.
Τελικά το μετά από 3 επανεκκινήσεις εμφανίστηκε (βασικά προσπάθησα να κάνω blackrain στο 3.1.3 !!!!!! και κόλλησε) το tethering στο μενού. Μόλις το ανοίγω όμως, με ρωτάει το itunes αν θέλω να εγκαταστήσω τις νέες ρυθμίσεις και ενώ δίνω cancel δεν συνδέεται. Εχω ακόμα δρόμο.

Να σας πω όμως και το άλλο; Στο HTC TyTN που έχω με την ίδια Vodafone κάρτα (double) όταν το συνδέω στο φορητό και διαλέγω Internet Connection Sharing δεν καταφέρνω να συνδεθώ και εμφανίζεται αντίστοιχο μήνυμα λάθους. Να σημειώσω ότι δεν έχει γίνει κανενός είδους ενημέρωση στο PPC. Δούλευε πριν ένα μήνα περίπου, και το ξανανοιξα προχθές και δεν δουλεύει. Comments?

#240   schatz

schatz

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/04/2010 - 11:46

Εγώ πάντως με 3 διαδοχικά restores (σε 3.1.2 & 3.1.3 JB), δεν δούλεψε. Μετά την εγκατάσταση το μενου tethering εμφανίζεται κανονικά.Μετά την πρώτη ενεργοποίηση του tethering παίζει κανονικά. Με το που κλείνω το tethering εξαφανίζεται και το μενού !!! από τα network settings. Τώρα δεν επανέρχεται ούτε με reset των network settings. network. Επίσης δοκίμασα και το carrier update με τα παλιά settings αλλά ούτε αυτό έκανε τίποτα. Το menu είναι εξαφανισμένο. Υπάρχει κάποιο hint για να ξαναεμφανισθεί;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)