Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Vodafone unlimited με Internet - Tethering τέλος από τη Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
525 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   McX

McX

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2010 - 21:10

αυτό... σας είχε ξεφύγει... στο επόμενο update... πχ iPhone OS 4.0 που θα θέλουμε όλοι.. θα "φάμε" το νέο .ipcc με το ζόρι... ... οπότε... μέχρι τότε πρέπει να το λύσουμε!!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕΕΕΕΕΕΕ!!!!


Τι θέλω και μιλάω... (ναι, έχω 3G...)

:(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   Ibeintaris

Ibeintaris

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 23:10

Μίλησα σήμερα με vodafone, στην ερώτηση σχετικά με το tethering απάντησαν ότι είναι αυτονόητα χρεωσιμο και οτι τόσον καιρό τους είχε «ξεφύγει». ...

#258   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 10/04/2010 - 03:32

Μίλησα σήμερα με vodafone, στην ερώτηση σχετικά με το tethering απάντησαν ότι είναι αυτονόητα χρεωσιμο και οτι τόσον καιρό τους είχε «ξεφύγει». ...


Καλά σε όποιον συμβεί κάνει μια ωραία καταγγελία και κερδισμένος θα βγει.. Είναι παράνομο να σε χρεώσουν χωρίς καμία δικιά σου απόφαση είτε ηλεκτρονικά είτε έστω κάποια επίσημη ενημέρωση από αυτούς (που δεν έγινε)

#259   Ibeintaris

Ibeintaris

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2010 - 16:25

2 Σύντομες ερωτησεις πανω στο θεμα:
-με carrier settings 5.1 χρεωνομαι tethering?
-αν ναι, σε περιπτωση που σερφαρω με τη sim περασμενη σε 3g usb modem (και οχι μεσω iphone) χρεωνομαι κανονικα σα να κανω tethering?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων φίλοι μου για τις απαντήσεις σας

#260   Nasos11

Nasos11

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2010 - 16:52

Καλά σε όποιον συμβεί κάνει μια ωραία καταγγελία και κερδισμένος θα βγει.. Είναι παράνομο να σε χρεώσουν χωρίς καμία δικιά σου απόφαση είτε ηλεκτρονικά είτε έστω κάποια επίσημη ενημέρωση από αυτούς (που δεν έγινε)


Εγώ όταν τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα ότι εγώ όταν έκανα συμβόλαιο ήταν δωρεάν και ήταν μέσα στο πακέτο που διάλεξα με ποιο δικαίωμα το αλλάξαν; Η απάντηση ήταν ότι το έκαναν γιατί πολλοί πελάτες "παρασυρόντουσαν" και υπερέβαιναν το όριο τους!!!
Βρε τι κΑλοί που είναι στη Βοδιαφον!!!

#261   andymourtz

andymourtz

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Twitter:@@andymourtz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 10/04/2010 - 17:05

Εγώ όταν τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα ότι εγώ όταν έκανα συμβόλαιο ήταν δωρεάν και ήταν μέσα στο πακέτο που διάλεξα με ποιο δικαίωμα το αλλάξαν; Η απάντηση ήταν ότι το έκαναν γιατί πολλοί πελάτες "παρασυρόντουσαν" και υπερέβαιναν το όριο τους!!!
Βρε τι κΑλοί που είναι στη Βοδιαφον!!!


Ναι ναι ναι και σε μένα τα ίδια είπαν. :lol: :lol:
Ο ίδιος θα ήτανε :lol: :lol:
Ας πρόσεχε αυτός που πέρασε το όριο του του είπα.

#262   McX

McX

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2010 - 18:44

2 Σύντομες ερωτησεις πανω στο θεμα:
-με carrier settings 5.1 χρεωνομαι tethering?
-αν ναι, σε περιπτωση που σερφαρω με τη sim περασμενη σε 3g usb modem (και οχι μεσω iphone) χρεωνομαι κανονικα σα να κανω tethering?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων φίλοι μου για τις απαντήσεις σας


Στην 5.1 ΔΕΝ έχεις tethering (Setup tethering button, παίρνεις τηλ. σου το ανοίγουν, σε πετάει σε σελίδα να αγοράσεις πακέτο... κλπ)
Στο 2ο, δεν έχω σίγουρη απάντηση... αλλά πιστεύω ότι αν βγάλεις τη κάρτα και τη βάλεις σε USB modem, δουλέυει κανονικότατα...

Το όλο θέμα είναι απλή κοροϊδία...

#263   djc

djc

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/04/2010 - 20:53

Στην 5.1 ΔΕΝ έχεις tethering (Setup tethering button, παίρνεις τηλ. σου το ανοίγουν, σε πετάει σε σελίδα να αγοράσεις πακέτο... κλπ)
Στο 2ο, δεν έχω σίγουρη απάντηση... αλλά πιστεύω ότι αν βγάλεις τη κάρτα και τη βάλεις σε USB modem, δουλέυει κανονικότατα...

Το όλο θέμα είναι απλή κοροϊδία...

εγω εχω 5.1 αλλα οταν ανοιγω το tethering δε μου βγαζει καπιο μνμ για να παρ τηλ για ενεργοποιηση μονο αν θα ναι απο usb H Bleutooth.

#264   djc

djc

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/04/2010 - 21:05

εγω εχω 5.1 αλλα οταν ανοιγω το tethering δε μου βγαζει καπιο μνμ για να παρ τηλ για ενεργοποιηση μονο αν θα ναι απο usb H Bleutooth.

αλλα στο usage εχει Τethering data αρα χρεονομαι?

#265   McX

McX

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2010 - 00:41

αλλα στο usage εχει Τethering data αρα χρεονομαι?


Αυτό μπορεί να στο πει ΜΟΝΟ η Vodafone - πάρε και καλά να μάθεις τις τρέχουσες (μέχρι σήμερα) χρεώσεις σου... και ενημέρωσε και εμάς... γιατί όντως σε κάποιους "δουλεύει"... χωρίς να ξέρουμε πως/γιατί...


Φιλικά,

Ανδρέας

#266   vapits

vapits

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:vapits

Δημοσίευση 20/04/2010 - 15:21

Αυτό μπορεί να στο πει ΜΟΝΟ η Vodafone - πάρε και καλά να μάθεις τις τρέχουσες (μέχρι σήμερα) χρεώσεις σου... και ενημέρωσε και εμάς... γιατί όντως σε κάποιους "δουλεύει"... χωρίς να ξέρουμε πως/γιατί...


Φιλικά,

Ανδρέας


Πιθανόν πρέπει να το ψάξουμε καλύτερα γιατί αν ήταν πολιτική της εταιρίας (Vodafone) θα ίσχυε για όλα τα κινητά και όχι μονο για το iPhone...
Δε μπορεί με το Xperia X1 να δίνω δίκτυο στο laptop σε πρόγραμμα unlimited και από το iphone να μη μπορώ.

btw ΔΕΝ χρεώνομαι παραπάνω εδώ και 2+ μήνες που το χρησιμοποιώ. Αφαιρούνται κανονικά από το όριο ορθής χρήσης τα δεδομένα. Απλά θέλει προσοχή γιατί το pc δεν λαμβάνουν τα ίδια δεδομένα με μια συσκευή κινητής...

Τελευταία επεξεργασία από: vapits, 20/04/2010 - 15:22


#267   june

june

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 23/04/2010 - 01:23

Παιδια δυστηχως εγω δεν τα καταφερα ακομη.. και εχω απελπιστει!
Το τηλεφωνο μου το εχω 2 εβδομαδες απο την Vodafone και σημερα δοκιμασα για πρωτη φορα να τεσταρω το tethering και φυσικα με εκανε re-direct στην σελιδα της vodafone.
Το αρχικο firmware που ειχε οταν το ειχα παρει ηταν το 3.1.2 το οποιο απο την πρωτη μερα το ειχα κανει update στην 3.1.3 και update τα carrier settings.

Απο την εξυπηρετηση πελατων μου εστειλαν στο mail εναν αναλυτικο οδηγο σε word για να κανω το τηλεφωνο restore (αλλα με δικη μου ευθυνη οπως μου ειπαν στο τηλ... :rolleyes: )

Αρχικα ειπα να δοκιμασω τον αναλυτικο οδηγο του McX με τον οποιο δυστηχως δεν τα καταφερα (οταν παταω shift+restore) μου δινει επιλογη μονο για .ipsw αρχεια.
Δοκιμασα να κανω και restart το pc και παλι τπτ...
(Παλιοτερα με το iphone 2g που το ειχα κανει, ειχε δουλεψει κανονικα)

Αφου δε μου δουλεψε, εκανα restore το τηλεφωνο. Ολα καλα, μου εβγαλε και μηνυμα οτι υπαρχουν updated carrier settings, ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ, παω να δοκιμασω το tethering και παλι τπτ... Οπου και να μπω με κανει re-direct στην default σελιδα της vodafone.

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...

Το τηλεφωνο δεν ειναι jailbroken, και 99% ειναι με τη νεα bootrom.

#268   june

june

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 23/04/2010 - 09:43

Τελευταια ενημερωση:

Απο το Τμημα Εξυπηρετησης με ενημερωσαν οτι το tethering εχει διακοπει σαν υπηρεσια απο την εταιρεια και πως σε οσα μοντελα (εκτος του iphone) παιζει ακομα, θα κοπει κι απο εκει τους επομενους μηνες. Οποτε να το ξαναφτιαξουν στην 4.0 αμφιβαλλω...

Για το Restore στα Carrier Settings μου ειπε πως σε καποια μοντελα παιζει, σε αλλα οχι. Λογικα σε μενα επειδη ειναι τελευταια φουρνια δεν γινεται να παιξει.

Θα επρεπε να ντρεπονται τι να πω... Πληρωσα 12μηνο unlimited πακετο, το οποιο δεν μπορω να κανω τπτ και θα πληρωσω τωρα για 12 μηνες χωρις να μου δινουν τη δυνατοτητα να το βγαλω ή να το αλλαξω με επιπλεον χρονο ομιλιας.

Οποτε παιδια... ΜΑΚΡΙΑ!

Η αλλιως jailbreak και χρησιμοποιειτε καποιο απο τα προγραμματα που ποσταραν τα παιδια πιο πανω.
Εγω ουτε jailbreak μπορω να κανω, ουτε τπτ. Απλα να πληρωνω 20€/μηνα για μια υπηρεσια που χρησιμοποιω 100-150MB max/μήνα.

#269   vroutos

vroutos

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2010 - 09:59

http://techcommunity...one-gr-is-back/

Ισχύει?

#270   june

june

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 23/04/2010 - 14:20

http://techcommunity.wordpress.com/2010/04/06/%E2%80%98free%E2%80%99-iphone-tethering-on-vodafone-gr-is-back/

Ισχύει?


Σε μενα δεν δουλεψε παντως.

Τι αλλο μπορω να κανω σαν καταναλωτης ρε παιδια;
Ισως μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ;
Δηλαδη δεν ειναι δυνατον να πληρωνω για μια υπηρεσια που ξαφνικα και χωρις καμια προειδοποιηση σταματησαν να την παρεχουν, μετα την επανεφεραν αλλα και παλι σε νεες παραλαβες του τηλεφωνου δεν δουλευει. Και να μου ζητανε παρ' όλα αυτα να την πληρωσω για ενα 12μηνο και να μου λενε δεν μπορουνε να με κατεβασουν στο προγραμμα με τα 300ΜΒ με τα 10 €.

Ή δωσε μου την υπηρεσια που μου παρεχεις και ευχαριστως να την πληρωσω, ή μη μου ζητας τα χρηματα και υποβιβασε με σε ΜΒ.
Δεν ειναι λογικο αυτο που λεω;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες