Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Vodafone unlimited με Internet - Tethering τέλος από τη Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
525 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   tugito

tugito

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/09/2010 - 11:10

Να ρωτήσω κάτι σημαντικό. Εβαλα το mywi κομπλε. Εβαλα και το tetherme ομως, μηπως να το βγάλω; Διαβασα οτι και τα δυο μαζι δουλευουν κομπλε.
Επισης ως προς το tetherme, αν αυτο που κανει ειναι να ξαναγυριζει το tethering σε native ελευθερο mode χωρις χρεωση τοτε σημαινει οτι απλα ενεργοποιώ την κοινή χρήση ιντερνετ απο τις ρυθμίσεις και τέλος; Αρα το mywi γιατί χρειάζεται; Για το wifi του πραματος; Μονο αυτη ειναι η διαφορά τους;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 14/12/2010 - 01:56

Χαίρεται φίλοι...
Αγόρασα μέσα Νοέμβρη το iPhone 4, έχω Νέο Καρτοκινητό της Vodafone, και περιστασιακά, στις διακοπές δλδ, θέλω να χρησιμοποιήσω το Tethering.
Επισημαίνω πως δεν έχω jailbroken συσκευή.
Έχω επιλογές?

Αν αλλάξω το APN από "wevonly.vodafone.gr" --> "internet.vodafone.gr" θα έχω αποτελέσματα?

#498   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/12/2010 - 09:52

Παιδια επειδη ειμαι ασχετος, μια βοηθεια. Θελω να χρησιμοποιησω στο laptop μου την συνδεση 3g απο το κινητο μου με vodafone. Τι ρυθμισεις κανω απο το iphone4 μου. Ευχαριστω...

#499   than1981

than1981

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/01/2011 - 16:29

Χαίρεται φίλοι...
Αγόρασα μέσα Νοέμβρη το iPhone 4, έχω Νέο Καρτοκινητό της Vodafone, και περιστασιακά, στις διακοπές δλδ, θέλω να χρησιμοποιήσω το Tethering.
Επισημαίνω πως δεν έχω jailbroken συσκευή.
Έχω επιλογές?

Αν αλλάξω το APN από "wevonly.vodafone.gr" --> "internet.vodafone.gr" θα έχω αποτελέσματα?


Αν αλλάξεις το apn δε θα έχεις διαφορά. Η vodafone το tethering το χρεώνει εξτρά. Αν έχεις συμβόλαιο πριν τον Απρίλιο του 2010 μπορείς να απαιτήσεις δωρεάν κωδικούς μέχρι την λήξη του συμβολαίου σου. Αλλιώς η μόνη λύση είναι ή jailbreak να πας στην cosmote.
Εγώ προσωπικά σε έναν μήνα που λήγει το συμβόλαιό μου στην vodafone θα πάω στην cosmote που δίνει πολύ καλύτερη επιδότηση για iphone 4, έχει καλύτερα προγράμματα και δωρεάν tethering.


Παιδια επειδη ειμαι ασχετος, μια βοηθεια. Θελω να χρησιμοποιησω στο laptop μου την συνδεση 3g απο το κινητο μου με vodafone. Τι ρυθμισεις κανω απο το iphone4 μου. Ευχαριστω...


H vodafone το χρεώνει εξτρά το tethering. Η μόνη λύση είναι ή jailbreak και με κάποιο πρόγραμμα μπορείς μάλλον να κάνεις tethering ή κάνεις φορητότητα στην cosmote που το έχει δωρεάν.

#500   Deavon

Deavon

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 02:15

Καλησπερα , ειμαι νεος στο θεμα iphone και θα ηθελα να μου καποιος παρακαλω με απλα λογια τι ειναι το tethering .
Επισης ,ειμαι συνδρομιτης Vodafone και μιας που πηρα iphone σκεφτομαι να αλλαξω το προγραμμα μου απο unlimited 50 σε κατι αλλο που να μου παρεχει και ιντερνετ .
Το προσωπικο της Vodafone μου προτεινε ενα προγραμμα που μου παρεχει 500 mb inet το μηνα .
Θα με καληψουν τα 500 mb?Για πραγματα οπως το msn/facebook/αθλιτικες σελιδες κτλ κτλ ,δηλαδη για απλο surfing και οχι Downloading .

Eυχαριστω ,Θανος .

#501   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2011 - 02:30

To tethering ειναι μια διαδικασια στην οποια μοιραζεσαι τα δεδομενα απο το 3g του τηλεφωνου σου στον υπολογιστη σου μεσω usb ή bluetooth.Τα 500mb ειναι υπεραρκετα για απλο surfing και μειλ κ κοινωνικου περιεχομενου εφαρμογες.εχω κ γω τα 500 και δεν ξοδευω ουτε 300.Επισης να σε ενημερωσω οτι αυτα τα 500mb δεν θα μπορεις να τα χρησιμοποιεις για tethering γιατι η vodafone το "εκοψε".

#502   Deavon

Deavon

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 14:12

To tethering ειναι μια διαδικασια στην οποια μοιραζεσαι τα δεδομενα απο το 3g του τηλεφωνου σου στον υπολογιστη σου μεσω usb ή bluetooth.Τα 500mb ειναι υπεραρκετα για απλο surfing και μειλ κ κοινωνικου περιεχομενου εφαρμογες.εχω κ γω τα 500 και δεν ξοδευω ουτε 300.Επισης να σε ενημερωσω οτι αυτα τα 500mb δεν θα μπορεις να τα χρησιμοποιεις για tethering γιατι η vodafone το "εκοψε".


Ευχαριστω πολυ ,για να καταλαβω ακομη καλητερα μπορεις να μου πεις ενα παραδειγμα tethering που τηα χρησιμοποιουσα στον υπολογιστη μου και τωρα ποια δεν μπορω?

#503   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 14:14

Καλησπερα , ειμαι νεος στο θεμα iphone και θα ηθελα να μου καποιος παρακαλω με απλα λογια τι ειναι το tethering .Επισης ,ειμαι συνδρομιτης Vodafone και μιας που πηρα iphone σκεφτομαι να αλλαξω το προγραμμα μου απο unlimited 50 σε κατι αλλο που να μου παρεχει και ιντερνετ .Το προσωπικο της Vodafone μου προτεινε ενα προγραμμα που μου παρεχει 500 mb inet το μηνα .Θα με καληψουν τα 500 mb?Για πραγματα οπως το msn/facebook/αθλιτικες σελιδες κτλ κτλ ,δηλαδη για απλο surfing και οχι Downloading .Eυχαριστω ,Θανος .

με την χρηση που λες τα 100 150 ειναι μια χαρα,παραπανω ειναι υπερβολη

#504   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 14:16

Καλησπερα , ειμαι νεος στο θεμα iphone και θα ηθελα να μου καποιος παρακαλω με απλα λογια τι ειναι το tethering .Επισης ,ειμαι συνδρομιτης Vodafone και μιας που πηρα iphone σκεφτομαι να αλλαξω το προγραμμα μου απο unlimited 50 σε κατι αλλο που να μου παρεχει και ιντερνετ .Το προσωπικο της Vodafone μου προτεινε ενα προγραμμα που μου παρεχει 500 mb inet το μηνα .Θα με καληψουν τα 500 mb?Για πραγματα οπως το msn/facebook/αθλιτικες σελιδες κτλ κτλ ,δηλαδη για απλο surfing και οχι Downloading .Eυχαριστω ,Θανος .

με την χρηση που λες τα 100 150 ειναι μια χαρα,παραπανω ειναι υπερβολη

#505   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2011 - 14:17

Ευχαριστω πολυ ,για να καταλαβω ακομη καλητερα μπορεις να μου πεις ενα παραδειγμα tethering που τηα χρησιμοποιουσα στον υπολογιστη μου και τωρα ποια δεν μπορω?

Αμα για παραδειγμα δεν εχεις ιντερνετ σπιτι απο σταθερο (adsl) και ηθελες να συνδεθεις στο ιντερνετ απο το λαπτοπ σου χρησιμοποιώντας το ιντερνετ απο το κινητο σου (3g)

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 13/01/2011 - 14:18


#506   Deavon

Deavon

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 14:23

Αμα για παραδειγμα δεν εχεις ιντερνετ σπιτι απο σταθερο (adsl) και ηθελες να συνδεθεις στο ιντερνετ απο το λαπτοπ σου χρησιμοποιώντας το ιντερνετ απο το κινητο σου (3g)



Ευχαριστω παρα πολυ :D

Edit : Κατι τελευταιο και λιγο off topic : μπορω να κανω το αντιθετο? Δηλαδη να μπαινω στο ινετ απο το iphone(4) καθως το εχω συνδεμενο στο pc μου που εχω 24αρα συνδεση ?

Τελευταία επεξεργασία από: Deavon, 13/01/2011 - 14:26


#507   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 13/01/2011 - 14:29

Ευχαριστω παρα πολυ :D

Edit : Κατι τελευταιο και λιγο off topic : μπορω να κανω το αντιθετο? Δηλαδη να μπαινω στο ινετ απο το iphone(4) καθως το εχω συνδεμενο στο pc μου που εχω 24αρα συνδεση ?


wifi :)

#508   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/03/2011 - 19:15

Παιδιά επειδή τώρα με απασχόλησε το θέμα... Διάβασα λίγο αλλα δεν κατάλαβα. Τελικά είναι κ πάλι δωρεάν το tethering στην vodafone ή όχι;; Κ αν είναι χρεώσιμο, που λέει ποιες είναι οι χρεώσεις;; Μιλάω για όσους έχουν ήδη data plan... Έψαξα κ στο site της vodafone αλλά δεν βρήκα κάτι!!
Ευχαριστώ προκαταβολικά.

#509   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/03/2011 - 19:47

Η βονταφονε το χρεωνει παρτους ενα τηλ καλυτερα αν θες για τις χρεωσεις αν εχεις νταταπλαν και τζειλμπρεικ μπορεις και με το mywi να κανεις την δουλεια σου


Sent from my iPhone using Tapatalk

#510   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/03/2011 - 21:01

Εγώ πάντως με iphone4 και ipad2 wifi με vodafone μια χαρά το δουλεύω το mywi4 και δεν χρεωνομαι τίποτα έξτρα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)