Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Vodafone unlimited με Internet - Tethering τέλος από τη Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
525 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   taitienitsa

taitienitsa

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/03/2011 - 21:13

Εγώ πάντως με iphone4 και ipad2 wifi με vodafone μια χαρά το δουλεύω το mywi4 και δεν χρεωνομαι τίποτα έξτρα...


Σίγουρο αυτό ε;; Γιατί το έβαλα κ εγώ το mywi4 κ δουλεύει άψογα!!! Μη μου έρθει κανένας λογαριασμός 200euro!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/03/2011 - 22:26

Αν εχεις data plan μην φοβασαι τιποτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#513   kostastnt

kostastnt

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/04/2011 - 17:57

Μια ανακεφαλαιώση.. Επειδή αυτή την βδομάδα θα είμαι σε χωριά και δεν θα με χαλάγε να έχω internet χωρίς στικάκι αλλά απευθείας από το iphone θέλω να μάθω τα εξης:

Έχω vodafone unlimited με 500mb το μήνα.. Έβαλα στο iphone 4 το mywi και δουλεύει τέλεια.. Η ερώτηση είναι αν χρεώνομαι κάτι έξτρα ή αν καταναλώνονται τα 500mb.. Ευχαριστώ!

#514   kistos

kistos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/05/2011 - 16:10

Παιδιά και εγώ αυτό θέλω να ρωτήσω: αν βάλω το miwi μπορώ να χρησιμοποιώ τα 300 mb του dataplan μου κανονικά, χωρίς περαιτέρω χρεώσεις (πάντα για Vodafone). Και κάτι ακόμα: υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που να κάνει την ίδια δουλειά και αν το MiWi προσφέρεται δωρεάν ή μόνο από το Cydia.

#515   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 18/05/2011 - 16:16

Μια ανακεφαλαιώση.. Επειδή αυτή την βδομάδα θα είμαι σε χωριά και δεν θα με χαλάγε να έχω internet χωρίς στικάκι αλλά απευθείας από το iphone θέλω να μάθω τα εξης:

Έχω vodafone unlimited με 500mb το μήνα.. Έβαλα στο iphone 4 το mywi και δουλεύει τέλεια.. Η ερώτηση είναι αν χρεώνομαι κάτι έξτρα ή αν καταναλώνονται τα 500mb.. Ευχαριστώ!


Χρησιμοποιείς το MyWi και καταναλώνεις τα δεδομένα από το data plan

Παιδιά και εγώ αυτό θέλω να ρωτήσω: αν βάλω το miwi μπορώ να χρησιμοποιώ τα 300 mb του dataplan μου κανονικά, χωρίς περαιτέρω χρεώσεις (πάντα για Vodafone). Και κάτι ακόμα: υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που να κάνει την ίδια δουλειά και αν το MiWi προσφέρεται δωρεάν ή μόνο από το Cydia.


Ναι. Δεν υπάρχουν περαιτέρω χρεώσεις. Αντίστοιχο του MyWi είναι και το PDANet
Behind the Scenes...

#516   tasos7

tasos7

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 14:08

καλησπερα. επειδη εχω ριξει μια ματια εδω αλλα εχω μπερδευτει οποιος ξερει ας απαντησει παρακαλω. εχω iphone 4 JB ios 4.3.3 . και χρησιμοποιω το vodafone unlimited 60 που μου δινει 1,5 GB internet. υπαρχει λυση να χρησιμοποιω το αι φον σαν χοτ σποτ ; θελω να μπαινω στο ιντερνετ απο τον υπολογιστη μου και να χρησιμοποιω τον δωρεαν ογκο που μου δινει η vodafone. καμια σιγουρη λυση βρε παιδια ;

#517   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 20/05/2011 - 20:16

καλησπερα. επειδη εχω ριξει μια ματια εδω αλλα εχω μπερδευτει οποιος ξερει ας απαντησει παρακαλω. εχω iphone 4 JB ios 4.3.3 . και χρησιμοποιω το vodafone unlimited 60 που μου δινει 1,5 GB internet. υπαρχει λυση να χρησιμοποιω το αι φον σαν χοτ σποτ ; θελω να μπαινω στο ιντερνετ απο τον υπολογιστη μου και να χρησιμοποιω τον δωρεαν ογκο που μου δινει η vodafone. καμια σιγουρη λυση βρε παιδια ;

θα κάνεις jailbreak και θα κατεβασεις απο το cydia το mywi

#518   tasos7

tasos7

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/05/2011 - 23:52

θα κάνεις jailbreak και θα κατεβασεις απο το cydia το mywi



καταρχιν ευχαριστω :)


εχω ηδη JB :) οκ το κατεβασα και το εβαλα μπορω να μπανω νετ πλεον! μια τελευταια ερωτηση . μεσω mywi με οποιο τροπο και να συνθεσω το iphone με το macbook ειναι το ιδιο ετσι; δηλαδη ειτε μεσω wi-fi or usb or bluetooth ? με οποιον και απο τους τρεισ τροπους θα καταναλωνο μονο τα mb που μου δινει το unlimited προγραμμα μου και τπτ παραπανω?

#519   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 21/05/2011 - 00:04

καταρχιν ευχαριστω :)


εχω ηδη JB :) οκ το κατεβασα και το εβαλα μπορω να μπανω νετ πλεον! μια τελευταια ερωτηση . μεσω mywi με οποιο τροπο και να συνθεσω το iphone με το macbook ειναι το ιδιο ετσι; δηλαδη ειτε μεσω wi-fi or usb or bluetooth ? με οποιον και απο τους τρεισ τροπους θα καταναλωνο μονο τα mb που μου δινει το unlimited προγραμμα μου και τπτ παραπανω?

Το ίδιο θα χρεωθεις, δεν έχει διαφορά.


iPhone 4 Tapatalk

#520   tasos7

tasos7

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/05/2011 - 00:36

Το ίδιο θα χρεωθεις, δεν έχει διαφορά.


iPhone 4 Tapatalk



ευχαριστω

#521   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 21/05/2011 - 08:30

ίδια δουλεία για cosmote δεν κάνεις με το personal hotspot και sharing internet με bluetooth ? και με vodafone και αυτό χρεώνει έξτρα?

#522   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/05/2011 - 08:46

Personal hotspot ποιό είναι;

#523   tasos7

tasos7

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/05/2011 - 13:47

Personal hotspot ποιό είναι;



αυτο που σου επιτρεπει να χρησιμοποιησεις το κινητο σου σαν ρουτερ ετσι ωστε να μπορεις να συνδεθεις πανω του απο το pc σου και να μπεις στο ιντερνετ

#524   tasos7

tasos7

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2011 - 08:55

παιδια εγω ειχα κοσμοτε και εκανα φορητοτητα σε βονταφον. ειχα κανονικα tethering (μεσω wi-fi hot spot from iphone 4 ios 4.3.3 JB) . χρειαστηκε ομως να κανω restore οποτε η διαδικασια που εκανα ειναι η εξης: συνδεσα το κινητο στο itunes και πατησα restore ( δεν το εκανα με swift +restore ) το εκανα επειτα παλι JB(redsnow) και μετα δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω το tethering. το safari του μακ με πεταξε στην σελιδα της βονταφον. αν και μου ειπε ενας χρηστης πριν να χρησιμοποιησω το mywii απλα θελω να ξερω . μαζι με το restore μου αλλαξαν και τα currier setting? και αν ναι πως μπορω να γυρισω στα παλια currier setting?

#525   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 22/05/2011 - 09:40

δεν νομίζω οτι μπορείς, γι'αυτό υπαρχει το mywi, κλέφτες να γίνουν αυτοί δηλαδή? :-)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες